stare 28-04-16, 12:03   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Głos Boxing.pl - odc. 5

Zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu "Głos Boxing.pl". Tym razem nie zabrakło tematów związanych z wyborem przeciwnika przez obóz Anthony'ego Joshui, czy też sytuacji na linii Saul Alvarez - Giennadij Gołowkin. Skupiliśmy się także na nadchodzących walkach w Stanach Zjednoczonych, między innymi Andre Berto z Victorem Ortizem i Badou Jacka z Lucianem Bute.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-04-16, 13:23   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 459 razy w 134 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 37
Domyślnie

Andrzej to profesor boksu. Znakomicie się tego słucha, super czytelny przekaz. Gdyby tak Cię do Punchera wysłać, to podejrzewam, że panowie Kostyra, Pindera czy Sosnowski siedzieliby cichutko. Nawet nie miałem pojęcia, że jest w USA szkółka, która przekształca futbolistów, koszykarzy itd w bokserów! Mam nadzieję, że niebawem sam zadebiutuję w GB.PL, (mogłem wziąć udział w 5 odc. lecz póki co walczę z przeziębieniem, mówię przez nos itd.), z przyjemnością odsłuchałem tej audycji. No i Paweł, nie gniewaj się, że o Tobie nie wspomniałem, ale jako redaktor prowadzący nie masz tak szerokiego pola do popisu jak Andrzej. Jasne jest, że swoją cegiełkę do tego super projektu też dokładasz i chwała Ci.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-04-16, 13:30   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 632 razy w 119 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 49
Domyślnie

Dzięki Sander, ale bez przesady. Tu jeśli ktoś jest zainteresowany szczególami

http://www.boxing.pl/forum/publicyst...i-kliczko.html

Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-04-16, 14:43   #4 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

ok przesluchalem cale - wstawilem na FB na strone "dyskusje boks"

moglbym tego sluchac dluzej - oby jak najwiecej takich rzeczy..propsy
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-04-16, 08:52   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 632 razy w 119 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał LegiaPany Zobacz post
ok przesluchalem cale - wstawilem na FB na strone "dyskusje boks"

moglbym tego sluchac dluzej - oby jak najwiecej takich rzeczy..propsy
Propsy za propsy! Dzięki za rozprzestrzenianie naszego Głosu!
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-04-16, 06:44   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Jak zwykle BOMBA!

- Canelo chce być zapamiętany jako wielki bokser... robią mu "na siłę" same "hity", tymczasem co walka, to mniejsze czy większe kontrowersje. Obecnie Canelo jest w bardzo trudnym położeniu. Nie wchodzę na fora z USA czy Meksyku, ale jeżeli choć w połowie opinie tam wyrażane są podobne do naszych, nie zazdroszczę Meksykaninowi... Cytując wielkiego Polaka F. Kiepskiego "pałka się przegła!" Tak złej prasy kibiców, w przypadku jakiegoś zawodnika, już dawno nie pamiętam... Wylewane są masowo na niego wiadra pomyj. Czy jest z tego jakieś wyjcie? W kontekście pierwszego zdania tego postu - nie ma! Wg mnie to może być nauczka dla promotorów... Robienie na siłę gwiazdy z zawodnika, który nie ma wystarczającego potencjału sportowego, kończy się mała katastrofą. Alvarez jest dobrym bokserem, ale to mało... nie jest i nie będzie wybitny. Nie ma na to potencjału. Gwiazdami żeby nie szukać daleko byli Floyd i Pacman i mimo, że w wielu przypadkach uważnie dobierali rywali, odnosili przekonujące zwycięstwa. Ich pozycja "gwiazdy" broniła się w ringu. Miguel Cotto pozycję "gwiazdy" wywalczył między linami, tocząc wiele fantastycznych wojen... nie zawsze przecież kończących się efektownym zwycięstwem. Na marginesie, gdyby Junito został w 147, byłby mniej utytułowany (ilość pasów/ ilość dywizji), ale byłby dzisiaj bardziej szanowany przez fanów. Karierę wielkiego portorykańskiego wojownika rozmyła się w ostatnich latach i jego gwiazda nie świeci już tak, jak mogłaby świecić w wadze półśredniej (nawet zakładając, że w 147 również zaliczyłby kilka porażek).

GGG vs DeGale to rzeczywiście najlepsze teoretycznie zestawienie z Kazachem w roli głównej. Sądzę, że i Ramirez byłby co najmniej porównywalnie wymagający... Nie szukałbym w jego słabościach braku doświadczenia, bo ten zawodnik po pierwsze ma spore doświadczenie (wielu ciekawych, różnych stylowo zawodników), a po drugie Meksykanin wykazuje w swoich pojedynkach dużą dojrzałość. Co do stylu, zadaje mnóstwo mocnych ciosów, będąc w ciągłym ruchu i przebicie się do półdystansu byłoby dla niższego Gołowkina ciekawym wyzwaniem. Myślę, że DeGale i Ramirez to byłyby duże, ale i porównywalne wyzwania dla Gołowkina.

Ortiz sprawiał wrażenie walecznego z Berto, ale wynika to jak mniemam z nastawienia.. Nie bał się tego konkretnie zawodnika. Pamiętna walka Maidana vs Ortiz była moim zdaniem kluczowym momentem w karierze Amerykanina, w którego wcześniej pokładałem olbrzymie nadzieje. To był niesamowity pojedynek dwóch młodych zakowników. Ortiz poddał się w szóstej rundzie. Wcześniej rzucał Argentyńczyka dwa razy na deski... To była szósta runda, obaj mieli wiele sił, obaj bili mocno... walka jak w kalejdoskopie, raz jeden raz drugi. Przegrał zawodnik o słabszej psychice. Następnie złamana szczęka z Lopezem dopełniła obraz Ortiza, w tym jego postawa z Collazo. Nie mam wątpliwości, że Ortiz nie miał i tym bardziej nie ma psychiki mistrza. Na marginesie "Vicious" przyjaźnił się w dzieciństwie z Riosem... później ich drogi rozeszły się i przestali pałać do siebie sympatią. Rios później wielokrotnie wskazywał na tę właśnie konkretnie słabość Ortiza. Walka Ortiza z Berto II nie ma żadnej wartości sportowej, niemniej ja stawiam na Ortiza. Kariera Berto mogła potoczyć się lepiej, gdyby nie szereg kontuzji.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-04-16, 09:40   #7 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wow. Jestem pod wrażeniem, zarówno wiedzy, jak i swobody wypowiedzi!

I już zaczynam nadrabiać poprzednie części. Całkiem przyjemny sposób bycia na bieżąco, gdy tak mało czasu na sam boks i spokojną lekturę. Oby tak dalej! Dobra robota.
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania