boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 15-02-16, 13:00   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 282 razy w 84 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Poniedziałkowy Scorecard - runda 16

Dywizja ciężka nie pozwala o sobie zapomnieć. Dopiero co opadł kurz po kilku intrygujących starciach w tej kategorii, a już fani pięściarstwa mogą zacierać ręce na kolejną, niezwykle ciekawie zapowiadającą się walkę. Charles Martin versus Anthony Joshua. To będzie grane 9 kwietnia na gali w londyńskiej arenie.

Według ustalonego planu, mistrz olimpijski z Londynu pierwsze podejście do tronu miał odnotować latem bieżącego roku. Brytyjski zespół zrewidował jednak swój naszkicowany schemat działania i AJ powalczy o jedną z koron "królewskiej" wagi już wiosną. Niewątpliwie jest to ruch obarczony niemałym ryzykiem. No bo jak dobrym bokserem jest Książę z Missouri? Nie wiadomo. Martin wciąż jest nieopierzony na zawodowych ringach, a po styczniowej, bardzo szczęśliwej dla niego potyczce z Wiaczesławem Głazkowem może być równie niedoceniany. Amerykanin to kawał chłopa, mający twarde pięści i bijący się z pozycji mańkuta. I w zasadzie niewiele więcej można o Martinie napisać, ponieważ nie ma materiału do analizy. Niewykluczone, że to pierwszy garnitur wszechwag, ale także niewykluczone, iż to tylko solidny i silny zawodnik. Joshuę może zatem czekać łatwa robota albo długa noc i lepiej dla Brytyjczyka, by przed wyjściem do ringu jego bak był pełny. Podróż może bowiem zaskoczyć.

Ale ryzykuje również świeżo upieczony czempion według federacji IBF. Wyruszy do jaskini lwa, a na szalę rzuci cenne trofeum. Sam twierdzi, że jest mistrzem, lecz nie zamierza siedzieć w Stanach Zjednoczonych i brać łatwych obron. Postawa godna przyklasku. Co Martin wie o AJ? Wie, że gladiator z Watfordu rzuca się do gardeł swoich ringowych oponentów od pierwszego gongu, a jak pokazała walka z "Łajdakiem z Brixton", Joshua potrafi ponadto przezwyciężyć kryzys. Triumf Joshuy nad Whyte'em może się okazać w niedalekiej przyszłości niezwykle cenną wiktorią, bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak dobry jest Whyte. Może znajduje się on aktualnie w pierwszej dziesiątce wagi ciężkiej?
Z pewnością na korzyść Martina działa fakt, że AJ wciąż nie wie, co to 8 runda, a na zawodowych ringach z mańkutem jeszcze nie walczył.

Martin i Joshua 9 kwietnia nie przejdą na pasach prowadzeni za rączkę. Martin i Joshua przebiegną na drugą stronę ulicy, mając pasy na tłocznej drodze głęboko w czterech literach. Przed nami pojedynek naszpikowany wieloma zagadkami, ale okraszony dużymi i twardymi pięściami, co w połączeniu z fantastyczną, brytyjską publiką powinno zagwarantować piękny, bokserski wieczór. Tego właśnie waga ciężka potrzebuje.

Fot. boxingscene.com

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-16, 13:25   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 259 razy w 108 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Biorąc pod uwagę, że to walka -co do zasady, i to walka o tytuł, wg mnie ryzyko Anglika jest bardzo małe, właściwie nieistniejące, czy też równe powiedzeniu: to waga ciężka, więc jeden cios.. ple ple ple Martin w roli czempiona, bez względu na jego potencjał, godzący się na walkę na Wyspach, to łatwy kąsek dla Joshuy - czyli boksera o umiejętnościach trzech klas wyższych.

Martin ma potencjał, ale jego szanse z takim rywalem są mikre. Nie zdobył ani doświadczenia, ani nie nabył wysokich umiejętności. Łatwa robota Joshuy; łatwe zdobycie tytułu, stosując kryteria walk na szczycie. Martin to nie jest David Haye, który wysoko dysponowany byłby zagrożeniem. Właściwie to nie bardzo rozumiem ruchu obozu Martina... no ale w biznesie nic nie dzieje się przypadkiem. Ja tego rozumieć nie muszę; najpewniej obie strony będą zadowolone. I fajnie, że Joshua zdobędzie pas, bo to gigantyczny talent. Zdobyłby go wcześniej czy później.
Adrian Golec jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-16, 14:00   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Martin ma potencjał, ale jego szanse z takim rywalem są mikre. Nie zdobył ani doświadczenia, ani nie nabył wysokich umiejętności. Łatwa robota Joshuy; łatwe zdobycie tytułu
Nie masz przesłanek, by tak pisać. Potrafisz mi odpowiedzieć, jak dobry jest Martin? Jak zachowa się w twardej walce? Jak u niego z psychiką, szczęką, kondycją? Nie potrafisz Pisanie, że to będzie łatwa robota Joshuy i łatwe zdobycie tytułu na dzisiaj jest szalone w mojej opinii. Joshuę zranił ostatnio Whyte, który jest od Martina mniejszy, zapewne słabszy i mający słabsze uderzenie. W dodatku to mańkut. Kariera Joshuy jest prowadzona świetnie, ale być może (nie wiem czy tak będzie, głośno myślę) okaże się, że taka walka przyszła za wcześnie. I tak, to jest ryzyko dla Joshuy, bo Martin kopie jak koń, a Joshua wciąż nie jest zweryfikowany. Póki co w ringu miał raz problemy, które pokonał, i brawa dla niego, ale to wciąż mało.

Wielu chce teraz walczyć z Martinem, bo wierzy, że to słaby czempion, a może się okazać, że to guzik prawda. Podróż w nieznane dla Joshuy.

stare 15-02-16, 14:40   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Główną przesłanką jest dysproporcjach w umiejętnościach. Joshua to kapitalnie wyszkolony zawodnik; trochę nam to ucieka. Martin jedzie na naturalnym talencie. Taka jest między nimi główna różnica. Dostrzegli to bukmacherzy, nie dając szans Martinowi. Przecież mówimy o facecie, który walczył jak równy z równym z wielkim Roberto Camarelle'em... nie zapominajmy, że Anglik to niemal kompletnie wyszkolony zawodnik. Niska półka rywali trochę go rozluźniła, ale to nie znaczy, że nie będzie odpowiednio zmotywowany i przygotowany taktycznie. Tym razem będzie, pewnie po raz pierwszy - taktycznie. Ale to też o czymś świadczy.

Pisanie o łatwej robocie nie jest szalone (choć wcale nie musi się sprawdzić) kiedy porównamy ich ułożenie techniczne. White to również mający doświadczenie amatorskie bokser, który technicznie boksuje bardzo przyzwoicie. No trafił go... co w tym dziwnego..? Martin też go pewnie trafi, ale będzie trafiany nieporównywalnie częściej i mocniej. Zresztą z White'em ewidentnie zabrakło szacunku i to dobra lekcja na przyszłość dla Joshuy. Ale nie należy robić z niego żółtodzioba, a mam wrażenie, że część tak go postrzega.

Z Martinem dołoży przednią rękę, trochę nóg i Amerykanin może być w czarnej D. To nie jest dla Anglika absolutnie żadna podróż w nieznane. Przynajmniej ja tak uważam. Zapominamy o jego doświadczeniu, wysokich umiejętnościach. Czas je pokazać..

stare 15-02-16, 15:14   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

"Toczył równą walkę z wielkim Roberto Cammarelle". A Price w Pekinie zdobył brązowy medal, a Audley'owi Harrisonowi to zagrano w ogóle w Sydney God Save the Queen. Super argument Adrian

Zaprezentował Joshua świetne umiejętności, ale w walkach z kim? W grudniu stanął do walki z bokserem, który chciał wygrać i już miał problemy. Joshua zapowiada się na wielką postać, ale spokojnie, poczekajmy. I wcale nie jest powiedziane, że AJ przekuje problemy w walce z Whyte'em na swój mądrzejszy boks w kolejnych walkach. I o jakim Ty jego doświadczeniu piszesz?

stare 15-02-16, 15:23   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paweł Rozmytański Zobacz post
"Toczył równą walkę z wielkim Roberto Cammarelle". A Price w Pekinie zdobył brązowy medal, a Audley'owi Harissonowi zagrano w ogóle w Sydney God Save the Queen. Super argument Adrian

Zaprezentował Joshua świetne umiejętności, ale w walkach z kim? W grudniu stanął do walki z bokserem, który chciał wygrać i już miał problemy. Joshua zapowiada się na wielką postać, ale spokojnie, poczekajmy. I wcale nie jest powiedziane, że AJ przekuje problemy w walce z Whyte'em na swój mądrzejszy boks w kolejnych walkach. I o jakim Ty jego doświadczeniu piszesz?
Myślę o doświadczeniu amatorskim.

Zawsze należy odnosić się do konkretnych przykładów. Zarówno Price jak i Harrison nie przeszli próby. Mam duże przekonanie, że Joshua to wielki talent i tu sytuacja się nie powtórzy, choć pewności nikt z nas mieć nie może. Sądzę ponadto, że Joshua pokaże to właśnie w tej walce.

Nie nazwałbym tego - problemem. Taki sam "problem" miał wielki Money na zbliżonym etapie kariery, kiedy został zamroczony ciosem Corleya... Wiadomo, że bokser może boksera mocno trafić, ale jeżeli nie jest argumentem dobra walka z Cammarelle'em, to jakim argumentem jest, że ktoś go raz trafił..(?)

Ja bardzo chciałbym widzieć Martina, który daje czadu; nie tyle może wygrywa, ale tworzy potencjał na zaistnienie na poważnie w wadze ciężkiej. Stawiałem na niego z Głazkowem. Tu jednak w mojej ocenie będzie wielka dysproporcja umiejętności. Sam pojedynek, choć trochę dziwi mnie decyzja Martina, oceniam bardzo dobrze. Pożyjemy, zobaczymy. Staram się pamiętać, że to sport i może się wiele zdarzyć.

stare 15-02-16, 18:45   #7 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Martin kopie jak koń, a Joshua wciąż nie jest zweryfikowany. Póki co w ringu miał raz problemy, które pokonał, i brawa dla niego, ale to wciąż mało.
Daj spokój, a Martin to niby jest zweryfikowany? Bo ma pasek... Martin to większa niewiadoma, a piszesz o nim w tonie kategorycznym, jednocześnie zgłaszając wątpliwości pod względem Johuy, który się prezentował w ringu znacznie korzystniej.
de Villars jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-02-16, 18:56   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał de Villars Zobacz post
Daj spokój, a Martin to niby jest zweryfikowany? Bo ma pasek... Martin to większa niewiadoma, a piszesz o nim w tonie kategorycznym, jednocześnie zgłaszając wątpliwości pod względem Johuy, który się prezentował w ringu znacznie korzystniej.
Gdzie tak napisałem?

stare 16-02-16, 10:52   #9 (permalink)
journeyman

Nominowany 4 razy w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Joshuę zranił ostatnio Whyte, który jest od Martina mniejszy, zapewne słabszy i mający słabsze uderzenie. W dodatku to mańkut.
Dokładnie. Też tak myślę.
Ireneusz Fryszkowski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-02-16, 08:49   #10 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Gdzie tak napisałem?
Skoro zarzucasz AJ niezweryfikowanie, a jednocześnie wychwalasz Martina nie czyniąc mu tego samego zarzutu co AJ, to jest oczywistym, że uważasz go za zweryfikowanego. Nie wykręcaj się tym, że nie napisałeś tego wprost, wielkimi literami i jeszcze z podkreśleniem.
de Villars jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania