stare 14-12-15, 13:15   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Poniedziałkowy Scorecard - runda 8

Sensacyjne rozstrzygnięcia to nierozerwalna część profesjonalnego pięściarstwa, które wśród kibiców budzą ekscytację i skłaniają do refleksji, dlaczego poszło tak, a nie inaczej. Kilkadziesiąt godzin temu na gali w Ełku Michał Syrowatka brutalnie zderzył się ze ścianą rzeczywistości. Na Rafała Jackiewicza nie stawiał nikt, a Syrowatka miał po prostu w cuglach wygrać ten pojedynek, będący jedynie przystankiem przed większymi rzeczami w tym biznesie. Cios z prawej ręki "Wojownika" sprawił jednak, że większość prognoz przedmeczowych można było wyrzucić do kibla.

Wszystko wskazywało na to, że Michał przystąpił do swojego koncertu już od premierowej odsłony, kiedy to Jackiewicz znalazł się na deskach. Nic bardziej mylnego. Od drugiej rundy to były pretendent do mistrzowskiego pasa IBF zabrał rywalowi długopis i to on zaczął pisać scenariusz pojedynku. Syrowatka przełknął w sobotni wieczór niezwykle gorzką pigułkę. Umówmy się. Walka z leciwym Jackiewiczem miała stanowić dla niepokonanego, wschodzącego, głodnego zwycięstw Syrowatki jedynie solidną walkę, zakończoną jego pewnym triumfem. Rzeczywistość miała jednak inne zdanie w tej kwestii. Rafał, skazywany na zdecydowaną porażkę i będący już od dłuższego czasu po drugiej stronie rzeki, spowodował, że jego młodszy rywal musi teraz kilka spraw przemyśleć. Czy to oznacza, że Syrowatka nie ma już czego szukać w zawodowym boksie? Niekoniecznie.

Syrowatka na gorąco po walce nie wykluczył trwałego rozbratu z zawodowym boksem. Należy podejść do tej opinii z dystansem, bo z pewnością emocje i rozgoryczenie po pojedynku były duże. Bokser z Ełku stwierdził także jeszcze coś innego.

- Zabrakło mi głowy. Czuję to tak, że przegrałem to mentalnie. Nie byłem przygotowany na to, że Jackiewicz może mi zagrozić. Pycha zabiła mnie w ringu i zabrała mi to, co najważniejsze. Szczerze mówiąc, gdzieś tam w środku pozwoliłem sobie poczuć to, co docierało do mnie z zewnątrz. W moich myślach byłem zwycięzcą bez zwycięstwa. Pierwsza runda tym bardziej podniosła mi libido ciągłości lekceważenia, które gdzieś tam podświadomie się we mnie zrodziło. Strasznie zostałem za to ukarany, bo zamiast tym bardziej zaboksować z głową, to tę głowę sobie odebrałem. Jest mi przykro, jest mi wstyd i jestem tym wszystkim załamany.

W moim przekonaniu Syrowatka trafił w punkt. Michał nie dopuszczał do myśli faktu, że Jackiewicz jest mu w stanie zagrozić, a więc tym samym nie mogło być mowy o pełnej koncentracji i stosownym skupieniu na przeciwniku. Matchmaking również nie był najlepszy, bo co tak naprawdę dałoby zwycięstwo Syrowatce, i to w kategorii półśredniej? Choć z drugiej strony należy pamiętać, że najpierw odmówił polskiemu obozowi Steve Forbes, a następnie Renald Garrido, a gala w Ełku zbliżała się wielkimi krokami.

Michał musi odpocząć i przedyskutować sprawę z trenerem. Byłoby szkoda, gdyby taki pięściarz jak Syrowatka kończył z boksem w wieku 27 lat po czternastu zawodowych walkach, bo drzemie w nim potencjał i przy odpowiednim prowadzeniu przez promotorów, Michał ma szansę na toczenie ciekawych pojedynków, być może z poważniejszymi sukcesami.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-12-15, 14:10   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Panie Michale, dostał Pan być może największą lekcję z dotychczasowych w karierze, i po tak wartościowej lekcji Pan chce kończyć? Ta lekcja musiała przyjść i to idealny moment. Sugeruję rewanżyk, może na PBN?. Fani to kupią, Jackiewicz jak mniemam zechce wyjść do ringu.. Czerpać z lekcji pełnymi garściami! Kończyć dopiero wtedy, gdy lekcje idą na marne.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 14-12-15, 18:38   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 4 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Dajmy mu ogarnąć myśli. Za kilka dni na chłodno będzie myślał już inaczej. To tylko rozgoryczenie i rozczarowanie sobą. Z Andrzejem Gmitrukiem są w stanie ogarnąć temat.
Tejksio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania