stare 21-04-15, 16:52   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie The Best of Bryant Jennings

Bryant Jennings (19-0, 10 KO) to jeden z moich ulubionych aktywnych zawodowców. Bardzo podoba mi się ten spokój, pewność siebie, inteligencja jaką prezentuje w ringu. Oczywiście, nie jest to pięściarz bardzo widowiskowy, nie imponuje spektakularnymi nokautami, ale ja go naprawdę cenię i mocno w niego wierzę. Postanowiłem krótko odnieść się do trzech najlepszych zawodowych występów Amerykanina, wszak już w przyszłą sobotę "By By" zmierzy się z Władimirem Kliczką, co oczywiste jest w tej walce jednak spisywany na straty. Ale dziś nie o tym, małe "The Best of". Kolejność walk według dat, nie podejmuję się ułożenia ich względem najlepszego boksu, jaki w tych starciach pokazał "By By". Liczę przy okazji, że podzielicie się swoimi opiniami, co do tego pięściarza.

Bryant Jennings vs Mike Perez

Eliminacyjne starcie z ramienia WBC. Pojedynek z pewnością rozczarował, ale jednocześnie jest to najcenniejsze zwycięstwo Bryanta Jenningsa. Punktowy triumf nad Kubańczykiem nie przyszedł łatwo, ale sam osobiście nigdy nie widziałem tej walki tak blisko, jak sędziowie punktowi i wielu fanów boksu. Jennings kolejny raz oparł swój boks na szczelnej gardzie, przez którą słabo przygotowany Perez nie potrafił się przebić. W walce tej mało było akcji, a więcej klinczów, przepychanek, wszystkiego tego, czego kibic oglądać nie chce. Słynący ze znakomitej kondycji Amerykanin zdecydowanie lepiej zniósł trudy walki i udanie finiszował, wykorzystując zmęczenie Pereza. Amerykanin przyjął walkę z bliska z ofensywnie usposobionym rywalem, ale kolejny raz dzięki znakomitej gardzie nie pozwolił zrobić sobie krzywdy. Korzystając z siły i lepszej kondycji, Jennings potrafił zneutralizować atuty rywala i przyniosło mu to wymierne korzyści.

Bryant Jennings vs Artur Szpilka

Klepnięta przez "Twittera" walka, do której Bryant wyszedł z niezaleczonym urazem prawej ręki, czego dowiedziałem się długo po walce, podczas jednej z konwersacji na Twitterze od samego Jenningsa. Nie przeszkodziło mu to jednak w zwycięstwie nad młodym, wysoko mierzącym Polakiem. Już na ważeniu Szpilka wyglądał jak młodszy brat albo syn Amerykanina, a w ringu tylko się to potwierdziło. Jennings zaprezentował wyższą ringową inteligencję, zdecydowanie szczelniejszą obronę i górował nad rywalem siłowo. Artur coraz więcej inkasował, miał coraz mniej sił i poległ przed czasem. Spokój, pewność siebie i systematyczne podkręcanie tempa. W oczy rzucała się również umiejętność obnażenia słabości Szpilki, Bryant wykorzystywał wszelkie luki w obronie, nisko opuszczone ręce i brak umiejętności walki przy linach swojego przeciwnika. Pewny triumf Amerykanina, który nawet przez moment nie poczuł się zagrożony.

Bryant Jennings vs Siergiej Liachowicz

Profesorski występ Jenningsa. Boksując na wstecznym, miał pełną kontrolę nad wydarzeniami w ringu i pokazał się z naprawdę dobrej strony na tle doświadczonego rywala, który był wówczas w nieco lepszej kondycji niż dziś. Bryant bardzo dobrze wykorzystywał swoje długie ręce, ładnie operując lewym prostym. Potrafił również błyskawicznie przyspieszyć i rzucić efektowną serię złożoną z 4-5 ciosów. Mogliśmy zaobserwować w tej walce bardzo poukładany i dojrzały boks w wykonaniu "By By". Ostatecznie Jennings mocno poobijał Białorusina i samemu nie dał sobie zrobić praktycznie żadnej krzywdy. Ręce po zadanych ciosach błyskawicznie wracały na szczękę i Liachowicz w żaden sposób nie potrafił się przebić przez bardzo dobrą defensywę Bryanta. Przed tym pojedynkiem Amerykanin nie był zbyt wyraźnym faworytem, a wynik końcowy walki wielu odebrało w kategoriach niespodzianki. Podsumowując - znakomite połączenie skuteczności i precyzji w ataku z rozważną i skuteczną obroną. Białorusin nie miał tutaj absolutnie nic do powiedzenia.

Na koniec krótki zapis największych zalet i największych wad Amerykanina, oczywiście z mojego punktu widzenia.

Zalety:

* Defensywa

* Siła fizyczna

* Inteligencja ringowa

* Kondycja

* Zasięg ramion

Wady:

* Przeciętna siła ciosu

* Słabe korzystanie ze znakomitych warunków fizycznych, lewy prosty powinien funkcjonować zdecydowanie lepiej

* Praca nóg

* Mało ciosów bitych w serii

* Technika

Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-15, 18:02   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bryan to rzemieslnik, bardzo, bardzo solidny ale jednak rzemieslnik. Ma swoje atuty ale pewnego poziomu raczej nie przeskoczy. Brak mu przede wszystkim dynamiki ciosu, przyspieszenia, nieprzewidywalnosci. Przypomina mi Brooka, tez fizola, tez inteligentnego i tez rzemieslnika . Mam jednak wrazenie ze Bryan pokazal moze z 70 % swoich mozliwosci. Dlatego jestemciekawy walki z Kliczka, mimo iz scenariusz wydaje sie dosyc oczywisty.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-15, 19:25   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Bryan to rzemieslnik, bardzo, bardzo solidny ale jednak rzemieslnik. Ma swoje atuty ale pewnego poziomu raczej nie przeskoczy. Brak mu przede wszystkim dynamiki ciosu, przyspieszenia, nieprzewidywalnosci. Przypomina mi Brooka, tez fizola, tez inteligentnego i tez rzemieslnika .

Jezeli dla Ciebie Kell Brook to rzemiesnik to ja juz nic nie wiem.

Co do Jenningsa .... chlopaq robi postepy ogromne postepy z roku na rok i ciekawe co pokaze z Klitchko ( buki stawiaja 1.20 na KO Klitchki ). Zgodze sie, ze brak mu troche dynamiki i ogolnie techniki. Mimo wszystko to swietny atleta z mega kondycja i naprawde szczelna garda.
Mysle, ze Wowa bedzie chcial sie pokazac po dlugiej przerwie na HBO i bedzie troche mniej ostrozniejszy a przez to bardziej niebezpieczny i bedzie chcial znokautowac Jennigsa. Osobiscie stawiam na KO miedzy 5 a 8 runda.
GacoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-04-15, 23:21   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Jennings za malo wykorzystuje swoje warunki ,przede wszystkim: atletyzm ,i zasiag rak(gigant 213,przy 206 Wlada),do tego nie ma pracy nog i mlota w rekach ,gdyby to poprawil znaczaco,i zrobil z lewego prostego maszyne(zasiag),to przy swojej znakomitej obronie i kondycji,moglby byc w scislej top3..No ale trzeba pamietac ze pozno wszedl w ten buissnes i nie jest latwo w takim wieku opanowac zbyt duzo
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-04-15, 04:04   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Jennings to bardzo fajny pięściarz, bardzo go lubię. Świetna obrona, kondycja, siła, inteligencja ringowa, ale trochę małe umiejętności, szczególnie w walce na dystans. Wszystko fajnie, ale decyzji o walce z Kliczką totalnie nie rozumiem na tym etapie. Kilka walk pokazało przecież, że jest jeszcze sporo do poprawy, więc po cholerę się pchają na pewną porażkę i wciskają kit, że Jennings jest gotowy? To poddaje pod wątpliwość całą inteligencję jaką Jennings prezentował wcześniej, bo podejście do tej walki to po prostu głupi pomysł. Jakby to było z braku laku to jeszcze bym zrozumiał, ale przecież Jennings miał mandatory z WBC... Pisałem to już nie raz, nie rozumiem i nie zrozumiem tego ruchu. Na tą walkę jest dla niego O WIELE za wcześnie. Sama walka z Perezem pokazała sporo braków. Nie zgadzam się sędziami w tej walce, punktowałem 117-111 dla Jenningsa i moim zdaniem wygrał wyraźnie, a Perez poza pchaniem się sadłem niewiele zrobił. To tylko pokazuje ile przed Jenningsem pracy, skoro z takim przeciwnikiem wygrywa na większości kart 1-2 punktami. Ale nie, "jestem gotowy na Kliczkę"... ta, ja też... Szkoda, że tak wielu bokserom brakuje cierpliwości i racjonalizmu.
Krzych' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-04-15, 10:05   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Może Bryant chce się wreszcie finansowo ustawić, wiemy przecież, że dopiero jakiś czas temu porzucił pracę złotej rączki, kto by odmówił, mając dobry hajs do wyjęcia od Kliczki? Przy stylu Jenningsa to wątpię, by Władimir zrobił mu wielką krzywdę, odcisnął piętno na upadku Bryanta. Po Kliczce jeszcze jest świat, a bezcenna będzie dla "By By" stabilizacja finansowa, a przecież choćby jego szansa na wygraną wynosiła 1%, to czysto sportowo może on zyskać bardzo dużo, przecież gdyby jemu się udało Kliczkę pokonać, to z miejsca stałby się bohaterem Ameryki. Nie widzę tu żadnego czynnika, który miałby przemawiać za tym, by Jennings tej walki nie brał. Zresztą, jak na moje, to on już dużo lepszy nie będzie.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-04-15, 12:32   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał GacoPL Zobacz post
Jezeli dla Ciebie Kell Brook to rzemiesnik to ja juz nic nie wiem.

...
nie chodzilo mi o Kella Brooka

stare 22-04-15, 16:41   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
nie chodzilo mi o Kella Brooka
>_< OOoOo... "nie o tego Brooka" jak już na takim etapie jesteśmy, to zaprezentuj nam trochę kreatywności i zaPrOponuj nam jakiegoś innego żeby wyjść w miarę z twarzą
ArchieMoore jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-04-15, 17:01   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

a pierdole, sami sie domyslcie

stare 22-04-15, 17:32   #10 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Przyznam że mi też nie przychodzi do głowy inny Brook, więc czekam z niecierpliwością i ciekawością
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania