boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-12-14, 15:32   #11 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Stiverne to pięściarz o dużych ograniczeniach fizycznych..
Wspominałem po walce Supermana z Fonfarą, że do ringu wszedł mu pogratulować Stiverne. Adonis nie jest imponujących rozmiarów jak na wagę ciężką, a Bermane wyglądał na niewiele wyższego...

A tutaj zdjęcie z Arreolą, który jest mniej więcej wzrostu Adamka... Zdjęcie nie jest tendencyjne, na innych wygląda to podobnie.

Cios to nie wszystko... Tak mały ciężki, z kiepską pracą nóg to słaby materiał na pierwszoplanową postać w wadze ciężkiej. Wilder to na razie wielki, dmuchany balon, ale jeżeli okazałby się czymś więcej to przyniosłoby to dużo dobrego królewskiej dywizji.

Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-14, 17:40   #12 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walka zapowiada się bardzo ciekawie, chociaż ja osobiście nie będę kibicował w niej nikomu - nie mam tutaj żadnych sympatii. Mimo wszystko mnie się wydaje, że faworytem będzie Wilder i moim zdaniem to on ma większe szanse na wygraną.
Decydująca będzie tutaj przewaga warunków fizycznych i styl walki, Stiverne walczy bardziej z kontry i nie wywiera takiej presji co będzie zbawienne dla amerykanina. Wydaje mi się też, że ma za słabą pracę nóg i ciężko mu będzie przejść do półdystansu. Z krzyśkiem poszło mu lepiej bo tamten sam się pchał w półdystans co stwarzało świetne okazje dla kontr. W tym wypadku Wilder będzie miał dużo miejsca na punktowanie rozwijanie i swoich akcji.
Jak dla mnie skończy się to KO na Stivernie.
Junak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-12-14, 20:50   #13 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Mowicie o ciosie Haye, ktory nie powalil Wildera ale ja mam cos znacznie ciekawszego, rzucajacego inny cien na te walke https://www.youtube.com/watch?v=F2QjTroBo4U
Mroowa09 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-12-14, 09:28   #14 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ta walka wzbudza wiele emocji i to glownie za sprawa wildera ktory nawet solidnego boksera nie mial przed soba ale mimo to postawilbym na niego.Jezeli zawalczy inaczej niz w tych 32 walkach,madrze wykorzysta swoje warunki fizyczne to nie moze sie inaczej skonczyc niz jego zwyciestwem,powinien wziasc kliczke za przyklad i ogladnac kilka jego walk bo gabaryty maja podobne.Wilder jak na swoj wzrost i wage jest tez bardzo szybki jedyny minus ktory moze byc problemem to kondycja
promaker jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-12-14, 12:18   #15 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Moim zdaniem jedyną szansą Wildera na wygranie będzie bezpieczne dystansowe pykanie prostym i modlitwa o niewyłapanie jakieś mocnej kontry Stiverna. Wilder jeśli się chociaż na chwilę zapomni albo włączy wiatrak i zacznie rzucać cepami to długo to nie potrwa bo Stiverne go znokautuje. Co by nie mówić o ograniczeniach Stiverna to pojedynczy cios ma straszliwy, szybkie i długie łapy i mimo człapania w ringu potrafi szybko wejść w półdystans i przywalić o czym przekonał się już dwa razy Arreola, a przed nim Austin. Wilder wygląda na zawodnika który ma olbrzymi potencjał w ataku, ale tak naprawdę z nikim poważnym jeszcze nie walczył (nie liczę ustawki ze Scottem czy walki z rozbitym już totalnie Liakowiczem) i wychodzi do walki mistrzowskiej.

Nie widzę za bardzo możliwości wygranej przed czasem Wildera, Stiverne to za twardy bydlak żeby dał się zacepować, a gdy Wilder wejdzie z nim w wymiany to pęknie. Jeśli Wilder będzie pykał i uciekał to może wygrać na punkty, ale jak dla mnie wygra przed czasem Bermane.
Felixous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-12-14, 17:39   #16 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mroowa09 Zobacz post
Mowicie o ciosie Haye, ktory nie powalil Wildera ale ja mam cos znacznie ciekawszego, rzucajacego inny cien na te walke https://www.youtube.com/watch?v=F2QjTroBo4U
Strasznie to wyglądało. Trzymanie ciosu na poziomie ostatnich występów Sosny.
rbej111 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-12-14, 18:49   #17 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał rbej111 Zobacz post
Strasznie to wyglądało. Trzymanie ciosu na poziomie ostatnich występów Sosny.
bez przesady, Sosna po ciosie jest ewidentnie zamroczony, Wilder raczej traci rownowage. 2 m wzrostu, 90 kg, fatalne proporcje. Troche zmęzniał. Za szklanego uchodził m.in Ali i Lewis a za twardego Michael Grant.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-12-14, 17:20   #18 (permalink)
challenger

Domyślnie

Ciekawe zestawienie. Jest naprawde wiele niewiadomych po stronie Wildera. Ja bym nie tyle sie bal o jego szczeke a bardziej o kondycje i jak zareaguje po 7-8 rundzie jesli oczywiscie walka pojdzie tak daleko.
Wydaje mi sie, ze Stiverne jest troche nie doceniany ... prawda warunki fizyczne nie sa imponujace tyle, ze on naprawde ma dlugie rece i w zasiegu nie bedzie az tak poteznej roznicy by nie mozna by jej zniwelowac.
Nie sadze aby ta walka poszla w dystans ... jesli Wilder bedzie punktowal ( co tez nie bedzie takie latwe )
to w ostatnich rundach Stiverne ruszy na Wildera i ktos padnie.
Kazdy czeka na mega walke ale cos mi sie wydaje, ze az tak wielkich grzmotow nie bedzie. Ja widze to tak:
Pierwsze rundy oboje beda spokojnie sie badac i nikt nie bedzie chcial zaryzykowac. Dopiero moze od 5 rundy zacznie sie cos lekko iskrzyc. Po 7 rundzie przegrywajacy na pkt Stiverne bedzie naciskal mocniej i mocniej a opadajacy z sil Wilder bedzie sie cofal. I mysle, ze 7-10 runda KO na Wilderze :D
1-6 Wilder w ataku ( nie jakims szalenczym ) Stivernem w obronie
7-12 Stiverne w ataku a Wilder w obronie
Stawiam Stivern by KO w rundach 7-12
Oczywiscie to waga ciezka i zawsze w kazdej jednej rundzie moze poleciec ten jeden punch zwlaszcza gdy mamy dwoch panow, ktorzy nie glaszcza :D

A jako ciekawostke podam kursy jakie sie juz pojawily na to walke 1.57 na Wildera i 2.37 na Stiverna
GacoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-12-14, 17:35   #19 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał GacoPL Zobacz post
A jako ciekawostke podam kursy jakie sie juz pojawily na to walke 1.57 na Wildera i 2.37 na Stiverna
Po raz kolejny bukmacherzy robią faworyta z człowieka-zagadki.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-12-14, 19:08   #20 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Ale ma fajniejszy rekord
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania