boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Zobacz wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się pojedynek Hopkins vs. Kowaliow?
Zwycięstwem Hopkinsa przed czasem 0 0%
Wyraźnym punktowym zwycięstwem Hopkinsa 1 4.55%
Nieznacznym punktowym zwycięstwem Hopkinsa 1 4.55%
Zwycięstwem Kowaliowa przed czasem 11 50.00%
Wyraźnym punktowym zwycięstwem Kowaliowa 6 27.27%
Nieznacznym punktowym zwycięstwem Kowaliowa 1 4.55%
Remisem 0 0%
"No contest", dyskwalifikacją, albo jakimś innym niesatysfakcjonującym nikogo wynikiem 2 9.09%
Głosujących: 22. Nie możesz głosować w tej sondzie

Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-11-14, 01:25   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Postów: 6879
Nominowany 287 razy w 87 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Przed walką Hopkins vs Kowaliow - sonda + redakcyjne typy

Pojedynek żyjącej legendy profesjonalnych ringów (Bernard Hopkins) z potężnie bijącym bokserem z Rosji (Siergiej Kowaliow) wzbudza wśród fanów zawodowego pięściarstwa niemałe zainteresowanie. Kto by pomyślał, że w wieku 49 lat "Obcy" porwie się na takie wyzwanie w postaci "Krushera" z Czelabińska? A może tu nie ma się czemu dziwić, bo to Bernard Hopkins właśnie?

Przed walką na szczycie kategorii półciężkiej, która odbędzie się w Atlantic City, zapraszamy do zapoznania się z typami redaktorów Boxing.pl na ten pojedynek. Zachęcamy również naszych czytelników do podawania swoich opinii oraz udziału w sondzie!

Adrian Golec

Pojedynek legendarnego Bernarda Hopkinsa z wyjątkowym Siergiejem Kowaliowem może mieć tylko jednego wyraźnego faworyta. Nie można wykluczyć, że 49-letni Amerykanin byłby dzisiaj w stanie, podobnie jak cztery oraz trzy i pół roku temu w rozegranym dwumeczu, stoczyć bliską walkę z Jeanem Pascalem; być może nawet byłby w stanie urwać dzisiaj cztery rundy Chadowi Dawsonowi, jak to miało już miejsce, gdyby młodszy Amerykanin cofnął się o trzy lata w czasie. Czy Hopkins może wygrać z "Krusherem"? Według mojej opinii, nie może! Styl Rosjanina, mimo że to biały i "sztywny" chłopiec, to zupełna nowość w karierze Hopkinsa. Działa to oczywiście w obie strony, ale trzeba pamiętać, że tylko jakiś "taktyczny" majstersztyk "Kosmity" może sprawić, że Kowaliow będzie miał problemy w sobotniej walce. Wszelkie inne instrumenty pięściarskiego rzemiosła leżą po stronie "Krushera", przybierając postać absolutnych atutów. Poziom wyszkolenia, timing, moc pojedynczego uderzenia, przemieszczanie się w ringu... to wszystko Kowaliow ma doszlifowane na najwyższy poziom i potrafi z tego wybitnie skorzystać. Do tego jest zimny i wyrachowany w ringu, a zatem również mentalność to mocna broń rosyjskiego punchera, która może mu się przydać w tej walce. Ponadto naprowadzane niejako laserem prawe proste, przed którymi Hopkins nie znajdzie ucieczki, przygotowywane wcześniej mocnym lewym prostym, a po nich miażdżące lewe haki na dół oraz prawe sierpy na górę, najpierw wyprowadzą z rytmu starszego z pięściarzy, a następnie zaszczepią w nim szereg wątpliwości, po których "Kosmita" może zacząć świrować. Próbkę tego zobaczyliśmy przecież w pierwszej walce z Dawsonem.

Hopkins błysnął w ostatnim występie w kwietniu tego roku, odprawiając z kwitkiem Beibuta Szumenowa. Kilka miesięcy wcześniej, w październiku 2013 r., mając naprzeciw siebie Karo Murata, nie wyglądał już tak dobrze jak później. Wpływ na to miała formuła boksowania niemieckiego pięściarza, który jednak nie dorównywał klasą wielkiemu rywalowi. Niepokoi mnie jedna kwestia, otóż rola, zaangażowanie i czujność sędziego ringowego. Doskonale wiemy, że Kowaliow przyczynił się w swojej karierze do śmierci zawodnika, który swoje życie przegrał w ringu z pięściami rosyjskiego punchera. Dzisiaj naprzeciw "Krushera" stanie blisko 50-letni zawodnik. Sądzę, że sędzia szybko przerwie te nierówne zawody.


Krystian Sander

Bernard Hopkins już tyle czasu oszukuje biologiczny zegar, że ciężko przewidzieć, co się może wydarzyć w nocy z soboty na niedzielę. Dawno Amerykanin nie walczył z tak silnym, młodym i niebezpiecznym przeciwnikiem jak Siergiej Kowaliow. Rosjanin nawet bez tak rażącej siły ciosu, to byłby wciąż bardzo dobry i klasowy pięściarz. Gdyby to był typowy "cepiarz", bez techniki i jedynie z ciosem, to nie miałbym żadnych wątpliwości, że Hopkins go przechytrzy, jednak tym razem jego przeciwnik nie tylko mocno bije, ale również myśli.

Kowaliow lubuje się w walce na dystans, co średnio "podoba" się Hopkinsowi. "Kosmita" lubi, gdy rywal podchodzi blisko, może wówczas korzystać z całego zastępu sprytnych, często nieczystych zagrań, sztuczek, których nauczył się przez te wszystkie lata.

Możemy tutaj zobaczyć wszystko, od czasówki na Hopkinsie, po jego wygraną na punkty, kończąc na lekcji boksu udzielonej młodszemu przeciwnikowi. Jak będzie? Postawię na walkę bez wielkich emocji i fajerwerków. Pewne punktowe zwycięstwo Kowaliowa. Nie będzie to jakieś poniżenie dla niezwykle zasłużonego Bernarda, odejdzie bez porażki przed czasem na koncie, nikt nie będzie mu wypominał punktowej przegranej z kimś takim jak Kowaliow. Sam Rosjanin również nie powinien narzekać na taki obrót spraw, pokonałby legendę, styl nie jest w takich przypadkach najważniejszy. Nie można jednak zapomnieć, że Hopkins już nie raz i nie dwa był skazywany na pożarcie, wytykano mu wiek, wieszczono klęskę, a on trwa do dziś...Andrzej Pastuszek

- ALIEN vs PREDATOR

W sobotnią noc starcie jednego z moich ulubionych obecnie pięściarzy Siergieja Kowaliowa z jednym z największych moich bohaterów w historii boksu Bernardem Hopkinsem. Konfrontacja jednego z najbystrzejszych intelektualistów ringu z przedstawicielem nowego pięściarskiego gatunku. Mówi się słusznie i pisze, że tak trudnego testu Kowaliow jeszcze nie zdawał, ale biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i okoliczności, to uważam, że to działa w obie strony. Eksperci twierdzą, że „Obcy” zaznajomił się już z każdym istniejącym stylem, ale to nie do końca prawda, gdyż ten „nowy gatunek” pojawił się w zawodowym boksie od niedawna i zaczyna szerzyć spustoszenie na ringach. Pięściarze, którzy wywodzą się z byłego bloku sowieckiego, to przeważnie dobrze wyszkolone maszyny ofensywne. Silni, zdeterminowani, inteligentni, solidni technicznie, konsekwentni i doskonale przygotowani fizycznie. Jeśli zapytasz Andre Warda, kto sprawił mu najwięcej problemów, to nie wskaże na pojedynki zawodowe, a na amatorskie starcia z zawodnikami z bloku wschodniego. Fenomenalny Hopkins wyznaczył sobie nie lada zadanie i poniżej o tym, dlaczego tym razem dokonał moim zdaniem niewłaściwego wyboru przeciwnika.

* Aspekt mentalny - Gra psychologiczna dla Bernarda zaczyna się w momencie podpisania kontraktu i trwa aż do złamania psychologicznego oraz fizycznego przeciwnika w ringu. Tym razem trafia na człowieka, który cieszy się przebywaniem między linami jak dziecko w sklepie ze słodyczami. Problemy motywują Siergieja, który z porozbijanymi łukami brwiowymi konsekwentnie kontynuował prześladowanie Agnew jak gdyby nigdy nic, podobnie zupełnie nie speszył się po nokdaunie z rąk Caparello. Kowaliow chce być testowany i chce szukać sposobu na zwycięstwo. Nie jest to typ łatwy do sfrustrowania, a zastraszenie przez 50-latka można potraktować w kategoriach żartu.

* Nie tylko puncher - Rosjanin potrafi boksować i po prostu zdobywać rundy. W przeciwieństwie do np. Pavlika nie będzie szukał na siłę nokautu, a wyjdzie do ringu na trudny, 12-rundowy pojedynek. Można lekceważyć rywali „Krushera”, ale byli to bokserzy o przeróżnych charakterystykach. Szybkie dostosowanie się do ich stylu poruszania i walki, świadczy o niedocenianej ringowej inteligencji Kowaliowa oraz świetnych umiejętnościach skracania ringu. Nawet do momentu nokautu czy nawet zranienia, to Siergiej i tak zagarnia rundy do banku, nie goni desperacko wyniku. Kowaliow może chwilami wygląda w ringu niezdarnie, ale jest to fighter z gatunku tych, którzy w telewizji wyglądają gorzej niż w rzeczywistości. Kombinacja siły, niezłej szybkości i timingu będzie moim zdaniem niemiłą niespodzianką dla Hopkinsa.

* John David Jackson - trener Kowaliowa oraz były przeciwnik, sekundant i kolega Hopkinsa zna starego wiarusa na wylot i wie, że prawa biologii są nieubłagane nawet dla maestro z Filadelfii. Zwody, ledwie dostrzegalne ruchy głowy, ramion, zmiany ustawienia stóp oraz doskonałe łamanie rytmu umożliwia "Hopkowi" trzymanie w szachu rywali i spowalnianie tempa. Rosjanin odpowie inteligentną presją, aktywną przednią ręką i nękaniem weterana ciosami we wszelkie dostępne powierzchnie, nie gardząc omijanymi zwykle barkami czy przedramionami. „Krusher” będzie kruszył i usiłował luzować obronę, a także będzie próbował uczynić z Bernarda zakładnika narożników. Myślę, że siła Rosjanina zmusi Hopkinsa do bardzo ostrożnego oraz asekuranckiego boksu i tylko sporadycznych kontr pojedynczymi ciosami. Właściwie tylko od stopnia aktywności „Aliena” będzie zależało, czy przetrwa do ostatniego gongu, czy też podejmie wymiany ciosów i polegnie przed czasem. Nie jestem tym razem w stanie naszkicować zwycięskiego scenariusza dla legendy, choć byłaby to niezwykła noc dla boksu.


Tomasz Baranek

W ostatnich latach znakiem rozpoznawczym Bernarda Hopkinsa stały się zaskakująco dobre występy przeciwko młodszym rywalom. Z drugiej strony ciężko mówić o zaskoczeniu, skoro "Obcy" regularnie zabiera młodych, silnych pięściarzy do szkoły, pokazując w ten sposób swój geniusz. Jest bowiem rzeczą niespotykaną, by pięściarz blisko 50-letni wciąż potrafił zwyciężać i to w przekonujący sposób cenionych w mniejszym lub większym stopniu zawodników w kwiecie wieku, co samo w sobie stanowi podstawę do przyznania ostatniemu znajdującemu się na szczycie przedstawicielowi old schoolu poczesnego miejsca w historii boksu. Wydaje się jednak, że tym razem stary wyga porwał się na wyzwanie przekraczające jego możliwości, a gdyby przyrównać boks do kina, to premiera z 8 listopada powinna nosić tytuł "O jeden most za daleko".

Siergiej Kowaliow różni się zasadniczo od bokserów, których Hopkins zostawiał w ostatnich latach w pokonanym polu. Cloud czy nawet bardzo dobry Pascal to pięściarze bazujący głównie na atrybutach fizycznych, których weteran ogrywał sprytem i doświadczeniem, zaś Murata i Szumenowa od filadelfijczyka dzieli najzwyczajniej różnica klasy. Kowaliow to zawodnik o wysokim poziomie wyszkolenia technicznego, co w połączeniu z brutalną siłą pozwala mu przełamywać każdego rywala, jaki tylko stanie na jego drodze. Do tego jego umiejętność wywierania w ringu presji na oponencie to absolutnie najwyższa półka, a równać się z nim pod tym względem mogą chyba jedynie Roman Gonzalez i Giennadij Gołowkin. Hopkins będzie nieustannie spychany do defensywy, odczuwając każdy cios, nieważne czy dojdzie on czysto, przez gardę czy będzie to "obcierka". Rosjanin wydaje się też być zbyt silny fizycznie, by dać się zaklinczować weteranowi. Umiejętność frustrowania rywali również nie pomoże, gdyż "Krusher" bez wątpienia jest niezwykle odporny psychicznie, nie można wysnuć innego wniosku, obserwując, jak po spowodowaniu śmierci ringowego przeciwnika, wciąż bez oporów kroczy drogą brutalnego punchera. Jedyną nadzieją Amerykanina jest brak doświadczenia Kowaliowa na dłuższych dystansach, jednak moim zdaniem nie będzie mu dane skorzystać z tej przewagi, gdyż Rosjanin znokautuje go lub zmusi do poddania w okolicach połowy pojedynku.

Paweł Rozmytański jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 08:09   #2 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Zmora
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Postów: 474
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Myślę, że w tej walce zobaczymy to czego nam jeszcze Kowaliow nie pokazał. Wymagający, cwany rywal wymusi na nim wejście na nowy poziom, a Krusher spokojnie zaliczy ten test.

Nie sądzę natomiast, że Hopkins da się znokautować. Musiałoby być czyste KO, w każdym innym wypadku są spore szanse, że się z tego zwyczajnie wyłga
Zmora jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 08:44   #3 (permalink)
champion
  
 
Avatar Endrjus
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Postów: 4007
Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Mimo ogromnej siły rażenia Kowaliowa uważam, że Hopkins jest za cwany by dać się "ululać". Obstawiam Sergieja wysoko na punkty choć liczę na niespodziankę ze strony nieobliczalnego dziadka.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 09:17   #4 (permalink)
champion
  
 
Avatar killleeerrr85
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Postów: 2243
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Faworytem Rusek... Biorąc jednak pod uwagę to ile razy Hopek nas zaskakiwał nie ośmieliłbym się tej walki stawiać u buka. Mam nadzieję ze Hop da jakimś cudem rade i tym razem.
killleeerrr85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 10:36   #5 (permalink)
challenger
  
 
Avatar Wojto
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Postów: 1605
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dziadek jest nieprawdopodobny. Ale zaznaczyłem Kowvaliov przed czasem, bo to niekoniecznie musi oznaczać KO.

Zastanawiałem się też nad "no contest" i gdybym miał stawiać kasę to nie więcej niż 20zł na coś w stylu Dowson-Hopkins 1. Albo jakąś nową sztuczkę Hop to spryciarz wszechczasów!
Wojto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 10:39   #6 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Błonie/Warszawa
Postów: 18136
Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Kilka razy stawiałem na przegraną Hopkinsa i sie przejechałem. Teraz sie wstrzymam od konkretniejszego typu. Wydaje mi sie że tym razem Hopek może zostać znokautowany ale z nim nigdy nic nie wiadomo
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 10:59   #7 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Sixheads
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Postów: 164
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja na przekór wszystkim postawię na Hopkinsa. Zadziwiał rywali dziesiątki razy i myślę, że legendę stać na jeszcze jedną dobrą walkę. Chociaż kasy nie postawię. Z Hopkinsem nie wolno.
Sixheads jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 11:51   #8 (permalink)
champion
  
 
Avatar Bonsante
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Postów: 2233
Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ja wstrzymuję się od typowania, ale też mi po głowie chodzi jakieś przeczucie, że mogą coś odwinąć w stylu pierwszej walki z Dawsonem, aczkolwiek z drugiej strony wydaje mi się, że Kowaliew będzie mocno nieczuły na takie psychologiczne zagrywki kata. Tak czy inaczej czekam z wielką niecierpliwością na tę walkę
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 12:20   #9 (permalink)
challenger
  
 
Avatar GacoPL
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Skąd: Cork, Ireland
Postów: 1550
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wydaje mi sie, ze to bedzie za duzo dla Hopa.
Ostatnie jego walki to Szumenov, Murat, Cloud - sredniacy a i tak przyjmowal ciosy.
Nie mam za bardzo czasu sie rozpisywac bo ide do pracy i musze jeszcze postawic hajs u buka.
Dalem typ: Rusek bedzie go obijal, Hopek przykleknie raz badz dwa razy i psim swedem dobije do konca. Tam nie beda mieli mozliwosci walku i Kovaliov wygra na punkty. Ale nie zdziwie sie jak bedzie TKO a nawet KO
GacoPL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-14, 13:22   #10 (permalink)
challenger
  
 
Avatar Ofensywa
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Lublin
Postów: 1950
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Kowaliow dużo lepszy od Cloudów,Murarzy i Szumenowów a skoro oni trafiali to i Sergey trafi tyle,że dużo mocniej i będziemy oglądać Hopka na macie. Nie zdziwi mnie też NC po jakimś teatrze Hopka aby tylko nie dac się zastopować.
Ofensywa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Alfabetyczna lista walk + ogólne punktacje (sędziowie, użytkownicy) Paweł Rozmytański Strefa punktowania walk 8 15-06-15 00:43
Zdjęcie + Video: Hopkins i Kowaliow w limicie przed unifikacją w wadze półciężkiej Wiechu Newsy 3 08-11-14 22:50
Video: Przed walką Hopkins vs Kowaliow - dokument stacji HBO Paweł Rozmytański Newsy 0 03-11-14 23:44
Przed walką Stiverne vs Arreola o mś WBC w ciężkiej [sonda + typy redakcji] Paweł Rozmytański Newsy 21 12-05-14 20:15
Hopkins i Pascal przed sobotnią walką Adrian Golec Newsy 25 15-12-10 16:18


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.