boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Publicystyka (http://www.boxing.pl/forum/publicystyka/)
-   -   Kalendarium 2013. Część druga (http://www.boxing.pl/forum/publicystyka/24573-kalendarium-2013-czae-ae-druga.html)

Tomasz Nowak 26-12-13 12:33

Kalendarium 2013. Część druga
 
Druga część podsumowania wydarzeń w mijającym bokserskim roku.

KWIECIEŃ

Dochodzi do walki o czołówkę rankingu p4p. Kubańczyk Guillermo Rigondeaux pokonuje Nonito Donaire'a i trafia na usta całego bokserskiego świata. Trafi na nie ponownie pod koniec roku, niestety już z zupełnie innych powodów. W kwietniu wszyscy doceniają jego kunszt.

Rigondeaux – Donaire: fragmenty


Saul Alvarez pokonuje ostatnią przeszkodę do walki życia. Zwycięstwo nad Austinem Troutem zapewnia mu możliwość starcia z Floydem Mayweatherem. Tego samego dnia olbrzymi Tyson Fury nie bez problemów rozprawia się ze Stevem Cunninghamem. Inne ważne starcie wagi ciężkiej to zwycięstwo Bermane'a Stiverne'a nad Chrisem Arreolą. "B-Ware" oczekiwał na starszego Kliczkę, polityka jednak pokrzyżowała te zamiary.

Sergio Martinez broni swojego pasa przeciw Martinowi Murrayowi i jak się okazuje, to koniec jego występów w 2013 roku. Na gali na Brooklynie Zab Judah nie daje rady Danny'emu Garcii, a Fernando Guerrero i Peter Quillin dają kibicom ringową wojnę zakończoną sukcesem faworyta.

W gronie zawodowców debiutuje Zou Shiming.

MAJ

Władimir Kliczko bez zbędnych emocji odprawia Francesco Pianetę. Na horyzoncie Powietkin. Tego samego wieczoru z ringu można podnieść jeszcze więcej milionów. "Money" Mayweather pokazuje Robertowi Guerrero, jak zarabiać i wygrywać.

Denis Lebiediew i Guillermo Jones toczą niesamowitą wojnę w dywizji junior ciężkiej. Cóż z tego, skoro Panamczyk wpada na "koksie". Na tej samej gali Aleksander Powietkin porozrzucał po ringu Andrzeja Wawrzyka, który po nokaucie na długo zniknął z oczu bokserskich kibiców.

Carl Froch pokonuje w rewanżu Mikkela Kesslera. Fani po raz kolejny mogą czuć się co najmniej usatysfakcjonowani.

Froch – Kessler II: fragmentyCZERWIEC

Adonis Stevenson sensacyjnie nokautuje Chada Dawsona już w pierwszej rundzie.

Stevenson – Dawson: KOMarco Huck pokonuje Olę Afolabiego w walce domykającej trylogię. Tego samego wieczoru na gali w Carson dwie świetne walki: zwycięska wojna Marcosa Maidany z Josesito Lopezem i sukces Lary nad nacierającym Alfredo Angulo.

Siergiej Kowaliew nokautuje Corneliusa White'a, a Mikey Garcia w drugim tegorocznym występie odprawia niegdyś forowanego przez HBO Juana Manuela Lopeza.

W najważniejszej dla polskiego boksu walce w 2013 roku Krzysztof Włodarczyk dostarcza ogromnej dawki emocji i w ringowej wojnie z wieloma zwrotami akcji pokonuje przed czasem Rachima Czakijewa.

Adrien Broner zdobywa tytuł mistrza świata w trzeciej kategorii wagowej, pokonując niejednogłośnie na punkty Paulego Malignaggiego. Giennadij Gołowkin nokautuje Matthew Macklina.

LIPIEC i SIERPIEŃ

Miesiące wakacyjne to tradycyjnie mniejsza dawka bokserskich wydarzeń, jest jednak kilka faktów wartych odnotowania:

David Price po raz kolejny ulega Tony'emu Thompsonowi.
Przypomina o swoim istnieniu Odlanier Solis – pokonuje Yakupa Saglama.
Andre Berto niespodziewanie ulega Jesusowi Soto Karassowi.
Jedyny tegoroczny występ zalicza Tomasz Adamek, na dystansie 10 rund pokonuje niewymagającego Dominicka Guinna. Na tej samej gali Eddie Chambers ulega Thabiso Mchunu w swoim debiucie w wadze junior ciężkiej.
Na "polskiej" gali w Chicago Andrzej Fonfara nokautuje Gabriela Campillo, a Artur Szpilka ponownie pokazuje swoją wyższość nad Mikiem Mollo.
Abner Mares sensacyjnie znokautowany w pierwszej rundzie przez Jhonny'ego Gonzaleza.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.