boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Zobacz wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się pojedynek Masternak vs. Drozd?
Zwycięstwem Masternaka na punkty 12 46.15%
Zwycięstwem Masternaka przed czasem 5 19.23%
Zwycięstwem Drozda na punkty 3 11.54%
Zwycięstwem Drozda przed czasem 2 7.69%
Remisem 4 15.38%
"No contest", dyskwalifikacją, albo jakimś innym niesatysfakcjonującym nikogo wynikiem 0 0%
Głosujących: 26. Nie możesz głosować w tej sondzie

Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 05-10-13, 07:09   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Za pięć dwunasta: Masternak czy Drozd?

Sobota wieczór, to przede wszystkim gala zawodowego boksu w Moskwie. Co ważne – to wczesny wieczór, bowiem telewizja Polsat Sport rozpocznie swoje studio już po godzinie 17:30. Pojedynek o trzy prestiżowe, mistrzowskie tytuły wagi ciężkiej, przewidziany jest na 21:30. Tuż przed rywalizacją ukraińsko - rosyjską, która odbędzie się na szczycie „królewskiej" kategorii wagowej, o godzinie 20:00 uświadczymy zgodnie z oficjalnym grafikiem konfrontację polskiego mistrza Europy w dywizji junior ciężkiej, z przedstawicielem gospodarza, Grigorijem Drozdem (36-1, 25 KO).

Pojedynek o europejskie trofeum, niesie za sobą mnóstwo znaków zapytania, co czyni go fascynującym. Zgodnie z opinią Andrzeja Gmitruka, cenionego w Polsce i poza granicami naszego kraju szkoleniowca, który od lat pracuje z Mateuszem Masternakiem (30-0, 22 KO), to szybkość Polaka będzie jego atutem. Jeden z najbardziej uznanych polskich opiniotwórców i dziennikarzy, Janusz Pindera jest z kolei zdania, że to siła fizyczna będzie mocną stroną mistrza Europy. Jak będzie naprawdę, przekonamy się dopiero dzisiaj wieczorem. Nasz pięściarz słusznie przyznaje, że różnica jakościowa, pomiędzy Rosjaninem a dotychczasowymi rywalami Polaka, będzie możliwa do oceny dopiero podczas walki i po zakończeniu starcia. Jedno nie ulega wątpliwości. Na papierze, Grigorij Drozd bije najlepszych zawodników, z jakimi spotykał się dotąd Polak, co najmniej o jedną całą klasę. Poza wysokimi umiejętnościami Rosjanina, którymi umownie zamyka drugą, bądź otwiera pierwszą dziesiątkę wagi cruiser, to również motywacja faworyta gospodarza, wraz z domniemaniem optymalnego przygotowania rosyjskiego pięściarza, wydaje się elementem nie do przecenienia. Pięściarska klasa, połączona z wysoką dyspozycją, czyni zatem Drozda niezwykle wymagającą przeszkodą, na drodze polskiego boksera do mistrzowskiego pasa o randze światowej.

Gdybym miał podpisać się pod jedną z dwóch powyższych opinii, zdecydowanie bliższa jest mi ocena trenera. Drozd to kawał chłopa; zmężniał (wyrobił się) przez ostatnie lata i nie wygląda już jak „chłopiec” podczas pamiętnej walki z Pawłem Melkomyanem (20-3, 8 KO) z 2006 roku, czy też z porażki przed czasem z tego samego okresu, z niezwykle wymagającym Firatem Arslanem (33-6-2, 21 KO). Rosjanin jest naturalnie większy od Mateusza, ma też prawdopodobnie znacząco mocniejsze pojedyncze uderzenie. Gdybym miał doszukiwać się tu przewagi Polaka, kierowałbym się w stronę szybkości i mobilności Masternaka, bazującej na technicznym wyszkoleniu. Tym bardziej, że to najpewniej Drozd przejmie inicjatywę w ataku, pozostawiając naszemu bokserowi pole do walki z kontry. Rosjanin to również pięściarz bardzo doświadczony, bowiem mierzył się z wymagającymi przeciwnikami, na sensownych etapach ich karier. Należy również zaznaczyć, że 34-letni rosyjski zawodnik jest na innym etapie kariery. Tzw. „Prime” Grigorija Drozda, jest już w zaawansowanej fazie, podczas gdy 26-letni Polak to dopiero wschodzący przedstawiciel wagi junior ciężkiej, z dużymi szansami na dalszy rozwój.

Czy jest możliwe, aby na tak prestiżowej gali w Moskwie, bohaterowie rosyjskiej publiczności mogli skapitulować, jeden po drugim, podczas dwóch "głównych dań" imprezy? W "kraju carów i pieriestrojki", wiele jest możliwe, podobnie, jak wiele przychodzi z niespotykanym w innych regionach świata trudem. Cieszy mnie pewność siebie Polaka, bowiem zgodnie z moją oceną, to Rosjanin przystępuje do walki w roli faworyta. Przekonanie Masternaka o swojej wyższości, może okazać się ważnym "narzędziem" pięściarskiego rzemiosła, podczas pojedynku na moskiewskim ringu. Należy pamiętać, że suma przesłanek, jakie składają się na końcowy triumf w wymagających pojedynkach, zawiera w sobie wiele elementów natury mentalnej. Mateusz wyjdzie między liny, podczas niezwykle prestiżowej imprezy, ale presja, może w większym stopniu ciąży na pięściarzu z Rosji. Masternak wnosi świeżość, motywację i niezłe umiejętności. Drozd ma za sobą również doświadczenie, wraz ze wsparciem publiczności. Zapowiada się fascynująca rywalizacja, po której scena polskiego boksu, nie będzie już taka sama. Wyłoni nam się pierwszy, tym razem sprawdzony kandydat do światowego trofeum wagi cruiser, bądź pozbędziemy się na jakiś czas marzeń o drugim, obok tytułu WBC Krzysztofa Włodarczyka, mistrzowskim pasie kategorii junior ciężkiej.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 07:23   #2 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Błonie/Warszawa
Postów: 18136
Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Bardzo ciezka przeprawa przed Masterem. Moim zdaniem szanse sa pol na pol
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 07:30   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Gdybym oceniał ten pojedynek pod względem szans sportowych, oceniłbym go na 1,50 Drozd - 2,50 Masternak. Biorąc pod uwagę okoliczności, ten kurs na Rosjanina powinien być na bazie mojej oceny jeszcze niższy.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 10:30   #4 (permalink)
Super Moderator
  
 
Avatar Felixous
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 2691
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Pojedynek trudny, ale widzę wygraną Masternaka na punkty i tak obstawiam. Papa Sauerland nie rzucałby go teraz na pożarcie po tym jak Master zdobył EBU i pokonał kilku rywali pod jego sztandarami a przy ewentualnych wyprawach Włodarczyka do ciężkiej można się pokusić niedługo o zgarnięcie kolejnego pasa w cruiser dla stajni Papy.

Drozd wg mnie już powinien być po swoim prime, w ostatnich latach nie walczył z nikim godnym uwagi, Masternak poza szybkością powinien górować też wyszkoleniem i spokojnie powinien punktować Rosjanina. Nie demonizowałbym też aż tak bardzo miejsca potyczki, sądzę że Papa swoich sędziów będzie tam miał i gdyby Mateusz walczył z np. Lebedevem to faktycznie poza klasą sportową ściany bardzo pomagałyby Denisowi a tutaj pod tym względem i biorąc pod uwagę obecność Sauerlanda na gali - Drozd przewagi nie powinien mieć.
Felixous jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 10:37   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Tomasz Baranek
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 9641
Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Bez większego przekonania obstawiam Polaka na punkty.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 11:05   #6 (permalink)
contender
  
 
Avatar liverpoolczyk
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Postów: 1155
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Bardzo trudna walka dla Masternaka.

Nie mam pojęcia, dlaczego pan Janusz Pindera twierdzi, że nasz zawodnik będzie miał przewagę "w sile". Mateusz naturalnie waży lekko ponad limit cruiser, nie grzeszy siłą pojedynczego uderzenia i nigdy nie wygrywał, bo "był silniejszy". Wspomnieć chociażby Haapoję, tego biednego Fina, który przyjmował wszystko na przestrzeni 36 minut i ani razu nie miał poważniejszych kłopotów. Master nie jest dużym cruiserem i jeśli miałby walczyć z Guillermo Jonesem albo Diablo Włodarczykiem, czekałoby go zetknięcie ze ścianą. Namiastką tego będzie dzisiaj Drozd.

Drozd, który przygotowywał się bardzo poważnie, który sparował z Sillakhem i Brudowem, który, jeśli chce jeszcze coś zdziałać w boksie, musi dzisiaj wygrać. Spodziewam się, że to właśnie Rosjanin będzie stroną atakującą. Na nasze jednak szczęście, Master będzie miał przewagę w pracy nóg i powinien wyprzedzać ataki Grigorija. Nie bawić się w Mayweathera i popisywać się własną improwizacją przy linach, ale bez przerwy być w ruchu, kąsać jabem i bić w tułów. Na wzorowym poziomie musi być wydolność na przestrzeni 12 rund, bo w mojej opinii walka rozstrzygnie się na dłuższym dystansie.

Masternak pierwszy raz z poważnym przeciwnikiem i jakby tego było mało, na terenie oponenta w Moskwie. Chyba nie ma lepszej rekomendacji, aby to zobaczyć

Adrian, zgadzam się, że Drozd jest silniejszy fizycznie, na tym zdjęciu jest szeroki jak szafa, ale chyba jednak niższy: http://tnij.org/masterdrozd.
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 11:07   #7 (permalink)
V.I.P
  
 
Avatar eMCe
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Postów: 2073
Nominowany 19 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Wygra ten, który narzuci swój styl, czyli będzie atakował. Masternak - Drozd 70-30.
eMCe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 11:09   #8 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Masternak Mistrz
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Postów: 196
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dla mnie faworytem walki jest rzecz jasna Mateusz.Drozd to pięściarz,który jest dużo lepszy w Ofensywie niż defensywie.To,że Drozd walczy u siebie nie musi być jego przewagą,ponieważ będzie na niego ciążyła duża presja zwycięstwa,porażka bedzie oznaczać koniec prawdopodobnie kariery).Psychika będzie przewagą Polaka,także Warunki fizyczne ,które potrafi bardzo dobrze wykorzystać Mateusz.Drozd nie jest szczególnie szybki więc i tym elemencie pięściarskiego rzemiosła będzie miał przewagę nasz rodak.Praca nóg,technika też po stronie Masternaka.Siłe uderzenia mają porównywalną.Doświadczenie to plus dla Drozda.Jestem spokojny o wynik walki.
Masternak Mistrz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 11:28   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał liverpoolczyk Zobacz post
Adrian, zgadzam się, że Drozd jest silniejszy fizycznie, na tym zdjęciu jest szeroki jak szafa, ale chyba jednak niższy: http://tnij.org/masterdrozd.
Czyżby boxrec aż tak się mylił..? W walkach czy fragmentach jakie widziałem, Drozd górował wzrostem. Arslan wyglądał przy nim na niskiego.. Perspektywa tego zdjęcia nie oddaje chyba rzeczywistości.. Wygląda tu, jakby miał ze 175 cm... Widziałem już takie mylne zdjęcia..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-10-13, 11:46   #10 (permalink)
contender
  
 
Avatar liverpoolczyk
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Postów: 1155
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Może i masz rację ? Na tych fotkach też wygląda to różnie: http://allboxing.ru/archives/2013-10-05_06_48.html.

A pod tym linkiem, dla zainteresowanych, kilka ujęć z wspólnych przygotowań Drozda i Powietkina:
.
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Kliczko - 109.6 kg / Powietkin - 102.4 kg; Masternak i Drozd w limicie cruiser Paweł Rozmytański Newsy 14 05-10-13 12:24
Za pięć dwunasta - sonda boxing.pl: Który pojedynek wzbudzi najwięcej emocji? Paweł Rozmytański Newsy 33 21-10-12 10:29
Sonda boxing.pl, za pięć dwunasta - Fonfara czy Johnson? Wiechu Newsy 18 14-07-12 05:04
Za pięć dwunasta - sonda boxing.pl: Adamek czy Chambers Paweł Rozmytański Newsy 16 17-06-12 05:08


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.