stare 29-09-13, 12:31   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Oczekujemy na walkę Stevensona z Kowaliewem

Stwierdzenie, że „Tavorisa Clouda łatwiej oszukać niż pobić”, na bazie wcześniejszych zwycięskich i przegranych walk Amerykanina, miało swoje uzasadnienie, ale jedynie do wczoraj. Dzisiaj już wiemy, że z taką samą łatwością, można byłego mistrza IBF wagi półciężkiej i oszukać i równolegle pobić, a nawet zakończyć walkę przed czasem. „Z taką samą łatwością”, nie oznacza „łatwo”, a już na pewno nie dla każdego z czołowych pięściarzy limitu 175 funtów. Wystarczy mieć szybkość Adonisa Stevensona, pracę nóg i dzięki niej umiejętność utrzymania właściwego dla siebie dystansu Adonisa Stevensona oraz siłę ciosu Adonisa Stevensona. A najlepiej to być samym Adonisem Stevensonem, który wczoraj zaimponował, wykazując się i dużą wszechstronnością i niesamowitą siłą rażenia. Kanadyjczyk był cały czas poza dystansem Clouda, przed co wolniejszy Amerykanin był bezradny jak nigdy wcześniej. Pierwszy mocny lewy prosty (Kanadyjczyk jest mańkutem), ulokowany na twarzy Amerykanina w inauguracyjnej odsłonie, wstrząsnął nim, powodując zaczątek kontuzji twarzy. Superman skupił się taktycznie w dużej mierze na poruszaniu się po ringu, stąd przeciągających się w czasie wymian nie uświadczyliśmy. Niemniej jak tylko faworyt doskakiwał i trafiał, a robił to regularnie w każdej rundzie, Cloud wyraźnie odczuwał te ciosy, co przyniosło efekt po siódmej odsłonie. Amerykanin nie wyszedł do rundy numer osiem, gdyż przed chwilą przyjął wiele mocnych cisów, będąc bliski ostatecznej kapitulacji w ringu. Na jego twarzy, obok totalnej rezygnacji, wyraźnie zarysowała się „krwawa maska”. Były mistrz IBF niewiele już widział na oczy, stąd słuszna decyzja o zakończeniu na tym etapie tej nierównej walki.

Co to wszystko może w tym momencie oznaczać? Po pierwsze Adonis Stevenson to bez wątpienia ścisły top wagi półciężkiej. Do wczoraj, można było mieć co do tego małe wątpliwości; trzeba pamiętać, że to nie triumf nad mocnym Cloudem, a skala przewagi Supermana, każe uznać możliwości pięściarskie Kanadyjczyka za niezwykle wysokie. Dwa, dywizja półciężka, przypieczętowała dzisiaj rano jednego z najbardziej elektryzujących pięściarzy świata. Trzy, to już drugi taki bokser, który w limicie 175 funtów, w ostatnim, krótkim czasie znalazł się w kręgu zainteresowań niemal wszystkich kibiców. Przypomnijmy, że mamy dzisiaj dwóch „killerów” w kategorii półciężkiej, obdarzonych jedną z najcięższych artylerii we współczesnym pięściarstwie.

Drugiego pięściarza limitu 175 funtów, łączącego bardzo dobre wyszkolenie z piorunami w pięściach, poznaliśmy bliżej przy okazji walki z Gabrielem Campillo. Wcześniej Siergiej Kowaliew, obijał się nam tu i ówdzie o oczy i uszy, jednak łatwość, z jaką uporał się z rewelacyjnym Hiszpanem, kazała nam zatrzymać się nad Rosjaninem i z większą uwagą niż wcześniej, śledzić jego kolejne potyczki. Rosyjski pięściarz, potwierdził w dwóch kolejnych pojedynkach, że ma w sobie coś wyjątkowego. Czy równie wyjątkowym talentem jest Adonis Stevenson? Wiele wskazuje na to, że tak. Jeszcze rok temu, mając status oficjalnego pretendenta do pasa IBF wagi super średniej, należącego do Carla Frocha, niewielu fanów było zainteresowanych takim zestawieniem, skazując Supermana z góry na pewną śmierć w ringu z mocnym Brytyjczykiem. Warto tu zaznaczyć, że Stevenson to były, pilny uczeń św. pamięci Emanuela Stewarda. Pięściarz zaczął bardzo późno boks, lecz dzięki niezwykle sprzyjającym mu uwarunkowaniom fizycznym, poczynił w ostatnich latach olbrzymi postęp. Rozwijał się sportowo jako człowiek już dorosły, ukształtowany. Zawdzięcza to wybitnym, właściwie ukierunkowanym predyspozycjom fizycznym, dzięki którym bokser ten nie ma wielu słabych stron. Typowa dla czarnoskórych pięściarzy elastyczność i rzucający się w oczy zasięg rąk, niezwykła siła i dynamika pojedynczego uderzenia, odwrotna pozycja to elementy, które pozwoliły mu również osiągnąć wysoki poziom techniczny. Nie wiemy, jak wygląda kwestia odporności na ciosy Supermana, choć wiemy, że refleks ma bardzo dobry. Możemy zastanawiać się, jak Stevenson zniesie pełne dwanaście rund, choć wiemy, że Kanadyjczyk prezentuje dojrzały, opanowany boks. Te same pytania, możemy sobie postawić, chcąc odnieść się do krótkiej oceny Siergieja Kowaliewa.

Pozostaje nam oczekiwać na to elektryzująco zapowiadające się zestawienie. Jest to na dzisiaj bez wątpienia jedna najbardziej wyczekiwanych walk, w całym zawodowym boksie. Obaj zawodnicy, mają inne style, typowe dla reprezentacji swojej nacji, co tym bardziej czyni ten pojedynek interesującym. Kowaliew, podobnie jak Tavoris Cloud, bazuje na akcjach ofensywnych, na pressingu lecz zupełnie innej jakości. Presja Rosjanina, nie daje wiele ringowego pola, skupionemu na kontrze rywalowi, by ten mógł „złapać” właściwy sobie, fatalny dla rywala dystans.

Opinie co do faworyta, byłyby dzisiaj podzielone. Stevenson wyjdzie prawdopodobnie do ringu za trzy miesiące, rywalizując z Tonym Bellewem. Różnica szybkości, na korzyść posiadacza mistrzowskiego tytułu powinna być równie widoczna jak wczoraj. Z uwagi na dobre warunki fizyczne, Brytyjczyk powinien opracować jakiś pomysł taktyczny, by nawiązać walkę z Supermanem. Zakładając, że Bellew nie zaskoczy jakością wyszukanej taktyki, trudno oceniać szanse Brytyjczyka w kolorach. Na tej samej imprezie, może wystąpić również Siergiej Kowaliew. W przypadku pewnych triumfów z obu stron, byłaby to idealna zapowiedź pojedynku, który mógłby odbyć się wiosną na samym szczycie wagi półciężkiej.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-09-13, 13:10   #2 (permalink)
challenger
  
 
Avatar Wojto
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Postów: 1605
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
„Z taką samą łatwością”, nie oznacza „łatwo”, a już na pewno nie dla każdego z czołowych pięściarzy limitu 175 funtów. Wystarczy mieć szybkość Adonisa Stevensona, pracę nóg i dzięki niej umiejętność utrzymania właściwego dla siebie dystansu Adonisa Stevensona oraz siłę ciosu Adonisa Stevensona. A najlepiej to być samym Adonisem Stevensonem,,,,

Ho, ho, ho, Adrian z tej strony Cię nie znałem. . Dobre.

Oczywiście propsy

Wojto jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-09-13, 13:29   #3 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar SouthPaw
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 398
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wy nic nie wiecie... Największy ekspert od boksu w Polsce ( a może i na świecie) - pan Andrzej Kostyra stwierdził wczoraj że dla Stevensona, Kowaliew nie będzie teraz wyzwaniem i Adonis będzie celował w Hopkinsa :D
SouthPaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-09-13, 13:38   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał SouthPaw Zobacz post
Wy nic nie wiecie... Największy ekspert od boksu w Polsce ( a może i na świecie) - pan Andrzej Kostyra stwierdził wczoraj że dla Stevensona, Kowaliew nie będzie teraz wyzwaniem i Adonis będzie celował w Hopkinsa :D
To była rzeczywiście dziwna wypowiedź.. dotyczyła wartości marketingowej Rosjanina.. Pan Kostyra jest przekonany, że "Kat" generuje jakie wielkie pieniądze..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-09-13, 13:38   #5 (permalink)
prospect
  
 
Avatar Wiciu
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 642
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No jakby ta walka doszła do skutku, to już byłoby drugie takie danie. Pierwsze niestety zniszczyła kontuzja... Ten rok jest bardzo udany! ;D
Wiciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-09-13, 22:42   #6 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Skąd: Piła
Postów: 2521
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walka byłaby rewelacyjna, ale nie sądzę, by do niej doszło już w przyszłym roku. Obaj muszą najpierw zdobyć szerszą publikę.
Dinamita jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-09-13, 22:55   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 8626
Nominowany 227 razy w 57 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Walka z Cloudem była idealna w wykonaniu Stevensona. Wygrał każde 30 sekund każdej rundy. Do starcia z Kowaliewem nie dojdzie jeszcze teraz. Wg mnie następne po Bellew będzie starcie z wygranym - Pascalem lub Bute, a każda z tych walk mogłaby być bardzo dobra.
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-09-13, 20:34   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał korniev Zobacz post
a nie jest to prawdą? pytam, bo nie wiem
jak przeczytałem felieton to pierwsze o czym pomyślałem to właśnie to : a dlaczego nie próbować z Hopkinsem?
Hopkins jest pięściarzem wybitnym.. historycznym, ale nie jest gwiazdą. Był duży kłopot z organizacją jego drugiej walki z Dawsonem, bo niewielu chciało to oglądać. Przyszły rywal - zupełnie nieznany w USA Karo Murat, mówi wiele w tej kwestii...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-13, 08:51   #9 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Postów: 2003
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Chciałbym, żeby najpierw Adonis lub Kowaliew spotkał się z Hopkinsem, chciałbym zobaczyć starego lisa z takimi kilerami.
Adonis chyba już jest popularniejszy od Kowaliewa i myślę też, że kibice chętniej przyjdą na walkę Adonisa niż Hopkinsa. Hopkins też pewnie jest tego świadomy i może przystać na warunki i zawalczyć z Kanadyjczykiem.
Adonis ma już swoje lata i czas zarabiać kasę, czas na wielkie walki, na które jest gotowy.

Hopkins jest wybitny ale nigdy nie elektryzował publiki, w tym samym czasie walczył RJJ i to była przepaść popularności, chyba po prostu styl Bernarda nie wpada w oko, nie tęskni się za nim.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Johnathon Banks: Plan na walkę z Powietkinem mamy od maja Wiechu Wywiady 6 12-09-13 19:06
26 lipca przetarg na walkę Stevensona z Bellew Adrian Golec Newsy 8 10-07-13 21:21
Stevenson rozważa realnie walkę z Frochem na jego terenie? Adrian Golec Newsy 3 21-06-13 11:20
"Ponad 2 miliony PPV za walkę Martinez - Mayweather" Paweł Kulig Newsy 9 12-10-11 16:49
EBU wyznaczyło sędziów na walkę Dimitrienko-Sosnowski Marcin Zimerman Newsy 4 25-02-11 08:54


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.