boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Jakim wynikiem zakończy się pojedynek Mitchell kontra Arreola?
Zwycięstwem Mitchella na punkty 1 4.76%
Zwycięstwem Mitchella przed czasem 4 19.05%
Zwycięstwem Arreoli na punkty 0 0%
Zwycięstwem Arreoli przed czasem 14 66.67%
Remisem 1 4.76%
"No contest", dyskwalifikacją, albo jakimś innym niesatysfakcjonującym nikogo wynikiem 1 4.76%
Głosujących: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-09-13, 19:18   #11 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał tygrum Zobacz post
Naprawdę totalnie zadziwia mnie, że nikt nie zauważył jak bardzo Mitchell poprawił klincze z pierwszej walki z Banksem do drugiej. Do tego ma furę mięśni i niezły jab.
Arreola jest mocny tylko w półdystansie, na dystans jest słabiutki. Klincze to nie Jego bajka a dodatkowo teraz zejdzie z masy, siłą fizyczną raczej się z Mitchellem równać nie może. Wystarczy że Mitchell powalczy jak Władek.
Jab, jab, jab, klincz, jab, prawa, klincz, jab, jab, jab, prawa...

Jeśli Mitchell (i Jego trener) pomyślą i popracują nad tym.. to jakie szanse ma Arreola gdy nie będzie mógł wchodzić w wymiany ciosów?

NIEMAL ŻADNE

Jesli Mitchell będzie wchodził w wymiany, to wejdzie do królestwa Arreoli - i Chris Go po prostu rozwali.

Tego nie rozumiem. Na moje oko Stiverne cały czas kontrolował walkę....
nic nie bedzie jabowal. do tego trzeba miec nogi zeby bezpiecznie dla siebie przyjac taka taktyke. Po drugie trzeba byc w tym swietnym zeby robic to pod takiego przeciwnika jak Arreola ktory nie daje czasu i miejsca na przygotowanie akcji poniewaz ciagle naciera,skaraca ring i mocno bije.
To nie jest wszystko takie proste ze ktos jabuje to ja tez moge.
Po drugie w klinczach bedzie sie meczyl i pozniej zatraci precyzje i szybkosc tego co robil do tej pory. Arreola jest silny. ilosc tkanki tluszczowej jest nieistotna.

Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-13, 19:59   #12 (permalink)
prospect

Domyślnie

Jaki jest fizycznie Arreola było widać z elementami siłowymi ze Stiverne. On wcale nie jest mocny fizycznie.

Z Banksem Mitchell jabował - i to dobrze, i Jego nogi wystarczyły.
Klinczował też, i kondychy starczyło.

Jasne że Arreola jest większy i agresywniejszy, ale tylko tyle.

Chris może to wygrać, co pokazała najlepiej pierwsza walka Mitchel - Banks, ale w tej walce większość atutów jest po stronie Mitchella.
On pokazał że potrafi zmienić swój boks, dostosowywując się do przeciwnika.
Arreola tego najwyraźniej nie potrafi.
tygrum jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-13, 21:16   #13 (permalink)
prospect

Domyślnie

Nie wiem skąd takie przekonanie ,że Mitchell jest silniejszy fizycznie od Arreoli.. Ma mięśnie na wierzchu ,ale do takich co będą w stanie zatrzymać, zklinczować czy przestawić Arreole to on moim zdaniem nie należy. Przestawiał Banksa ,ale Arreola to co innego.

Jeśli chodzi o ,,umiejętność przystosowania się do rywala'' to.. Mitchell to baba. Wiedział ,że Banks jest leniwy i czeka na kontrę to ograniczył się ostrożnych ciosów. Myślę ,że tamta postawa Setha była raczej z obawy niż jego dobrej taktyki,umiejętności,sprytu.

Nie można zapominać ,że jak Banks zadał kilka ciosów to się Mitchell gubił. Seth nie ma dobrej pracy nóg więc będzie stał na przeciwko Arreoli. Koszmar będzie na pewno starał ulokować serie. A jak już pisałem: w umiejętności,psychikę i siłę Mitchella za bardzo nie wierzę. Jego nogi z Banksem wystarczyły ,bo nie było pressingu. Siły zresztą też.
Wiciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-09-13, 23:09   #14 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiciu Zobacz post
Nie wiem skąd takie przekonanie ,że Mitchell jest silniejszy fizycznie od Arreoli.. Ma mięśnie na wierzchu ,ale do takich co będą w stanie zatrzymać, zklinczować czy przestawić Arreole to on moim zdaniem nie należy. Przestawiał Banksa ,ale Arreola to co innego.
Moje przekonanie bierze się z kontrastu Arreola - Stiverne. być może Stiverne jet o wiele silniejszy od Mitchella, ale w tej walce, pomimo że Stiverne chyba żadnych tam przepychanek nie uprawiał, to był w porównaniu z Arreolą jak skała. Zwyczajnie, Arreola wygląda na dość słabego fizycznie. Wagę ma, wzrost ma, pcha się do przodu, ale siły to On nie ma. Przynajmniej z tego co tam było widać.

Cytat:
Jeśli chodzi o ,,umiejętność przystosowania się do rywala'' to.. Mitchell to baba. Wiedział ,że Banks jest leniwy i czeka na kontrę to ograniczył się ostrożnych ciosów. Myślę ,że tamta postawa Setha była raczej z obawy niż jego dobrej taktyki,umiejętności,sprytu.
W pierwszej walce Mitchell tego nie wiedział.

Cytat:
Nie można zapominać ,że jak Banks zadał kilka ciosów to się Mitchell gubił.
Jakby naprawdę tak było, Banks wygrałby i drugą walkę. Tylko "gubienie się" Mitchella polegało najczęściej na klinczowaniu - i tym samym blokowaniu - Banksa po tych kilku ciosach.

Słuchajcie, nie mam zamiaru twierdzić że "moja racja jest najmojsza", albo że na pewno Mitchell wygra a Arreola nie ma żadnych szans.

Ale nie wiem dlaczego, nikt nie zwraca uwagi że pomimo niezwykle skromnego doświadczenia, Mitchell z poziomu strategicznego i ringowego bokserskiego idioty z pierwszej walki z Banksem zamienił się w zimnego, wykalkulowanego sukinsyna który ma całą walkę totalnie zaplanowaną i wszystko dokładnie obliczone - w drugiej walce.

A między tymi walkami nie było żadnych innych.
To jest gigantyczny przeskok.
Czegoś takiego się nie widuje na co dzień.

Dlatego nie skreślajcie jeszcze Mitchella, bo na to nie zasłużył.

stare 08-09-13, 07:52   #15 (permalink)
champion

Domyślnie

"Ale nie wiem dlaczego, nikt nie zwraca uwagi że pomimo niezwykle skromnego doświadczenia, Mitchell z poziomu strategicznego i ringowego bokserskiego idioty z pierwszej walki z Banksem zamienił się w zimnego, wykalkulowanego sukinsyna który ma całą walkę totalnie zaplanowaną i wszystko dokładnie obliczone - w drugiej walce."

zeby byc takim sukinsynem o jakim mowisz to trzeba miec sporo doswiadczenia i talentu.
Tobie sie moze to wydawalo na banksie ktory chyba jak dobrze pamietam byl tragiczny. Znalazl sobie fuche jako trener Kliczki i umowmy sie ze do niczego juz sie nie nadaje. To tak jak by Wilczewski mial teraz walczyc o mistrzoswo swiata. Niechodzi nawet o ilosc pracy. kto ma wiecej tylko o nastawienie.
Bycie trener grajacym??. To chyba tylko w naszej pilce noznej sie trafia?

Mitchell powinien przerwac kariere tak samo jak Wawrzyk. nie maja glowy do boksu.
Nie ma znaczenia jakie postepy robia techniczne.
Znalesc sobie innych fach do zarabiania pieniedzy. poki mlodzi. pozniej bedzie juz za pozno. Mitchell to jeszcze pare dolarow zarobil a Wawrzyk??

stare 08-09-13, 08:52   #16 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 51
Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
"Ale nie wiem dlaczego, nikt nie zwraca uwagi że pomimo niezwykle skromnego doświadczenia, Mitchell z poziomu strategicznego i ringowego bokserskiego idioty z pierwszej walki z Banksem zamienił się w zimnego, wykalkulowanego sukinsyna który ma całą walkę totalnie zaplanowaną i wszystko dokładnie obliczone - w drugiej walce."

zeby byc takim sukinsynem o jakim mowisz to trzeba miec sporo doswiadczenia i talentu.
Tobie sie moze to wydawalo na banksie ktory chyba jak dobrze pamietam byl tragiczny. Znalazl sobie fuche jako trener Kliczki i umowmy sie ze do niczego juz sie nie nadaje. To tak jak by Wilczewski mial teraz walczyc o mistrzoswo swiata. Niechodzi nawet o ilosc pracy. kto ma wiecej tylko o nastawienie.
Bycie trener grajacym??. To chyba tylko w naszej pilce noznej sie trafia?

Mitchell powinien przerwac kariere tak samo jak Wawrzyk. nie maja glowy do boksu.
Nie ma znaczenia jakie postepy robia techniczne.
Znalesc sobie innych fach do zarabiania pieniedzy. poki mlodzi. pozniej bedzie juz za pozno. Mitchell to jeszcze pare dolarow zarobil a Wawrzyk??

Niestety, to prawda. I nie chodzi tu tylko o nieszczęsną szczękę. Mitchell wyszedł jak na ścięcie i widać było, że nie ma ochoty być w ringu z Arreolą. Powinien dać sobie spokój, tu żaden plan taktyczny nie pomoże. Na journeymana się nie nadaje, ci goście muszą trochę przyjąć zanim się położą, mieć solidne podstawy, cwaniactwo, nie dać sobie zrobić krzywdy...Trzeba Sethowi zmienić biznes.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-09-13, 10:41   #17 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał tygrum Zobacz post
Moje przekonanie bierze się z kontrastu Arreola - Stiverne. być może Stiverne jet o wiele silniejszy od Mitchella, ale w tej walce, pomimo że Stiverne chyba żadnych tam przepychanek nie uprawiał, to był w porównaniu z Arreolą jak skała. Zwyczajnie, Arreola wygląda na dość słabego fizycznie. Wagę ma, wzrost ma, pcha się do przodu, ale siły to On nie ma. Przynajmniej z tego co tam było widać.
Chodziło mi o twoje przekonanie dlaczego Mitchell jest silny ,a nie Arreola słaby..

Nieważne...
Wiciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-09-13, 11:33   #18 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Chodziło mi o twoje przekonanie dlaczego Mitchell jest silny ,a nie Arreola słaby..

Nieważne...
Hmm, nie wiem jak to dokładnie wyjaśnić. Ile razy Mitchell ma w walce elementy siłowe - np. klincze, przepychanie przedramieniem, widać z jaką siłą, jej zapasem, On to robi. Nie chodzi mi tutaj o gładkość akcji, bo te nie są tak wyćwiczone, ale właśnie o fizyczność.
Nie jest siłaczem, jak np. bracia Kliczko, ale na moje oko siły to ma sporo.

stare 08-09-13, 12:12   #19 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

No Tygrum, masz swoje klincze Mitchella. Zawalczył jab and grab jak Władek, nie ma co.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-09-13, 12:44   #20 (permalink)
champion

Domyślnie

no sile to ma mitchell. pierwsza chyba akcja lewy na lewy pokazala mi ze Mitchell
napewno ma ciezkie rece. Tam Arreola przyjal na blok ale bylo widac i slychac ze to bylo spiecie prawdziwych ciezkich.
Tylko z mitchellem jest ten problem ze on technicznie jest slaby i on nie bije precyzyjnie.
Gdyby byl lepszy motorycznie pod boks i skladal sie lepiej to pewnie wyrywalby z butow swoja fizycznoscia. Jemu zostaja nogi z tylu itp. on nie bije tym czym moglby naprawde.
wazy 110 kg przy wzroscie 189? (-amerykanie jak zwykle zawyrzaja to pewnie jakies 2 do 3 cm nizej-) same miesnie a widac ze smukly jest. Tam miesnie to jeszcze mozna by troche dokleic. Taki Tyson przy nim to byl przerosniety. wazac w pozniejszej fazie 10 kg mniej a mierzac jakies 8 cm mniej. Jak mial 19 lat to wiadomo ze byl smukly bo to byl dzieciak.

Mitchell to wzor przygotowania fizycznego. duzy,silny,smukly. Ale nie ma motoryki i szczeki do boksu
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania