boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 10-08-13, 08:06   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Hernandez zmierzy się jesienią z Aleksiejewem? Dobra wiadomość dla wagi cruiser

Wymarzone zestawienia pięściarzy określonych kategorii wagowych, to wdzięczny temat dyskusji kibiców boksu na całym świecie. Rozpatrując wagę junior ciężką, duża część fanów, na taką potencjalną potyczkę, jeszcze rok temu wskazywała rywalizację mistrza WBC wagi cruiser Krzysztofa Włodarczyka z Rachimem Czakhijewem. Walki tej nie trzeba było reklamować, a stały za tym oczywiste przesłanki. Pojedynek odbył się w czerwcu tego roku i wyglądał tak, jak można było oczekiwać. Pomijając kwestię zwycięzcy, co do którego można było mieć różne opinie, wiedzieliśmy, że będzie to spotkanie na wskroś ofensywnych puncherów, a co za tym idzie, gwarantowane grzmoty. Drugim takim starciem w wadze junior ciężkiej, które mogło chodzić fanom po głowie to konfrontacja dwóch pięściarzy technicznych, Yoana Pablo Hernandeza (27-1, 13 KO) z Aleksandrem Aleksiejewem (24-2-1, 20 KO). Wiele wskazuje na to, że pojedynek ten stanie się jesienią faktem. Rosyjski zawodnik wywalczył status obowiązkowego pretendenta do tytułu IBF i obozy bokserów rozpoczęły właśnie negocjacje


Pięściarze ci, niemal równolegle wystartowali w zawodowstwie i mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Po pierwsze – zarówno Rosjanin jak i Kubańczyk, to gwiazdy ringów amatorskich. Hernandez zdobywał między innymi w 2002 roku mistrzostwo świata juniorów, lecz dwa lata później, został zastopowany na olimpiadzie w Atenach przez Jewgienija Makarienke. Aleksiejew z kolei, to srebrny medalista mistrzostw świata z Bangkoku, gdzie w starciu o złoto uległ nieznacznie na punkty Odlanierowi Solisowi. Dwa lata później, Solis reprezentował już wagę super ciężką i to właśnie Rosjanin, zdobył mistrzostwo świata w dywizji ciężkiej. Odlanier Solis, krzyżował również plany Hernandeza, zwyciężając z nim w 2003 roku podczas mistrzostw Kuby.

Po drugie - olbrzymi potencjał obu zawodników. Jeden i drugi, w zbliżonych czasach uchodzili za przyszłych, potencjalnych mistrzów, a nawet dominatorów wagi cruiser. Eksperci rozpływali się nad umiejętnościami Aleksiejewa, który rozpoczynając zawodową karierę na początku 2006 roku, z dużą łatwością odprawiał z kwitkiem kolejnych oponentów. Niemal identycznie było z Hernandezem, który startując w drugiej połowie 2005 roku, uchodził za murowanego kandydata do sięgnięcia po prestiżowe pasy.

Po trzecie – niespodziewana porażka przed czasem, dotknęła obu pięściarzy na zbliżonym etapie kariery. W swoim piętnastym pojedynku, w 2008 roku Hernandez został ciężko znokautowany w 3 rundzie przez Wayne’a Braithwaite’a. Aleksiejew uległ przed czasem w 9 rundzie, w swoim siedemnastym występie Victorowi Ramirezowi. Porażki te, były następstwem dużego przeskoku w poziomie i charakterystyce rywali, jakiego dokonali Kubańczyk i Rosjanin, mierząc się tym razem z prawdziwie wymagającymi pięściarzami. Big Truck trafił szybko, mało doświadczonego Kubańczyka i nie wypuścił okazji z rąk. Ramirez z kolei, to być może jeden z bardziej niedocenionych bokserów dywizji cruiser, a to za sprawą wątpliwego co do słuszności werdyktu w późniejszej walce Argentyńczyka z mistrzem WBO, Marco Huckiem. Nim Ramirez przyjechał na niemiecki ring, Rosjanin miał dużą przewagę tamtego dnia nad przeciwnikiem, lecz nie był gotowy na utrzymanie tempa i opieranie się pressingowi argentyńskiego osiłka przez pełen dystans walki.


To co najbardziej istotne, to sytuacja obu bokserów, widziana oczami fanów. Poza wieloma podobieństwami, istnieje fundamentalna różnica pomiędzy bohaterami artykułu. Kubańczykowi udało się odbudować zaufanie kibiców, lecz nie bez pomocy swojego opiekuna, Wilfrieda Sauerlanda. Rozciągnięto po porażce parasol ochronny nad Hernandezem, dając mu czas na odbudowanie się, wraz z wyeliminowaniem swoich niedoskonałości, bądź poprawieniem poziomu rzemiosła. Kubański bokser uczył się spokojnie sztuki, walcząc z przeciętnymi rywalami, dochodząc do poziomu dającego mu mistrzowski pas IBF, oraz między innymi wyższość nad cenionym Steve’m Cunninghamem. Należący do grupy Universum, Aleksiejew nie mógł liczyć na opiekę, co przy niskiej aktywności po przegranej, bardzo szybko znalazło odzwierciedlenie w pojedynku z pewnym swojej nokautującej mocy, Denisem Lebiediewem.

Mamy zatem dwóch pięściarzy, 28-letniego Hernandeza, oraz 32-letniego Aleksiejewa, obdarzonych rewelacyjnymi warunkami fizycznymi, zbliżonym, lecz różnie wykorzystanym potencjałem. Można zaryzykować stwierdzenie, że Kubańczyk wypełnił katalog swoich hipotetycznych możliwości w stopniu przynajmniej zasadniczym. Chcąc oceniać boksera, musimy na pewnym poziomie przyjrzeć się okolicznościom jego ringowej drogi, a te, biorąc pod uwagę grupę Sauerlanda, wyjątkowo sprzyjały Hernandezowi, co przełożyło się na sukces kubańskiego boksera. Aleksiejew miał pod górkę, nikt się nad nim nie litował, stąd rosyjski pięściarz ma prawo czuć duże niespełnienie. Zapowiadana rywalizacja tych dwóch bokserów, powinna ucieszyć fanów wagi cruiser. Wydaje się, że style zawodników, mogą dać nam interesującą szermierkę na pięści, w której nie sposób wskazać faworyta. Nieco większym potencjałem, charakteryzował się kiedyś Aleksiejew, lecz to było dawno. To Hernandez, w większym stopniu ukształtował i rozwinął się w zawodowstwie, sięgając po mistrzowski pas IBF wagi junior ciężkiej. Analizując ostatnie dokonania i odprawionych rywali, obaj to światowa czołówka. Kubańczyk pokonał Cunna i niewygodnego Troya Rossa. Rosjanin dał lekcję boksu Enadowi Licinie, by zremisować z Firatem Arslanem i pokonać na punkty Garreta Wilsona. Mistrz IBF, wracał będzie po kontuzji i rocznej przerwie, co może nieco utrudnić zadanie wejścia na optymalny poziom. Rosjanin nie wchodził do ringu od lutego 2013 roku i nie powinien być mocno zardzewiały, choć tak naprawdę nigdy nie zobaczymy już Aleksiejewa w pełnej krasie.

Tuż po tym, jak Krzysztof Włodarczyk zapisał się w kanonach wagi cruiser, jako uczestnik wyjątkowej, jak na tę dywizję walki, zestawienie Kubańczyka z Rosjaninem uważam na ten moment za najlepsze dla kategorii junior ciężkiej, spośród możliwych. To ostatni gwizdek dla niedocenionego przez los Aleksiejewa i warto byłoby zobaczyć, czy i na ile będzie w stanie odrobić stracony czas, jaki uciekł mu pod banderą nieistniejącej już grupy Universum. Hernandez z kolei, będzie musiał wykazać się w tej walce, by utrwalić w głowach fanów obraz najlepszego, bądź jednego z kilku najlepszych przedstawicieli limitu 200 funtów.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 12:11   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Aug 2011
Skąd: Warszawa
Postów: 8653
Nominowany 232 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Ciekawa walka... I bez znaczącego faworyta. Obaj to mańkuci. Jeśli Aleksiejew będzie boksował spokojnie - jak ma w zwyczaju - może mieć problemy z wygraniem. Po pierwsze - wiadomo, punktowi nie będą mu sprzyjać. Po drugie - receptą na Hernandeza jest go przycisnąć, co już kilku bokserów pokazało. Nie widziałem jeszcze Rosjanina, który widząc zranionego rywala rzucił się na niego, by wykończyć robotę. Raczej metodycznie i z zimną krwią rozbijał go dalej. Ogólnie jest to pozytywna cecha, ale z tym konkretnie rywalem duże przyspieszenie w określonych momentach jest wskazane. Dlatego skłaniam się raczej ku nieznacznemu zwycięstwu punktowemu Hernandeza. Nie sądzę, żeby Rosjanin (i ktokolwiek) był w stanie wysoko wygrać na punkty z Kubańczykiem w spokojnie prowadzonej walce, bez momentów (nokdaunów, zranienia Hernandeza).
Mateusz Wajs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 12:27   #3 (permalink)
prospect
  
 
Avatar Wiciu
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 642
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Po tytule to myślałem ,że będzie coś o Kołodzieju. ;D
Wiciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 12:51   #4 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Sep 2002
Skąd: Chełm
Postów: 14268
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Dla mnie Hernandez jest dużym faworytem tego starcia.

Rosjanin nie ma instynktu "killera", stąd jest wymarzonym rywalem dla powracającego na ring Kubańczyka.

Yoan Pablo powinien spokojnie i wysoko wypunktować Aleksandra.
Sykes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 12:53   #5 (permalink)
champion
  
 
Avatar candrew
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Postów: 3340
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wiciu Zobacz post
Po tytule to myślałem ,że będzie coś o Kołodzieju. ;D
Po tej walce przez kolejne 2 lata będzie najwyżej w rankingu, a jak przyjdzie co do czego to znowu się połamie (czyt. Afolabi, Wilson).
candrew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 14:45   #6 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Błonie/Warszawa
Postów: 18137
Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Moim zdaniem po tym co ostatnio pokazuje Alexiejew to Hernandez nie bedzie mial trudnej przeprawy
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 15:45   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Black Dragon Zobacz post
Moim zdaniem po tym co ostatnio pokazuje Alexiejew to Hernandez nie bedzie mial trudnej przeprawy
Doprecyzuj.. Pojedynek korespondencyjny z Liciną, zdecydowanie na plus Rosjanina. Remis z Arslanem, na warunkach Turka.., to po walce Arslana z Huckiem zmienia nieco obraz..

- po tym, co ostatnio pokazuje - którą masz na myśli walkę?
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 15:51   #8 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Postów: 2583
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Może być ciekawie, wiecie ja nie zdziwię się jak Aleksiejew jeszcze zostanie przekręcony...
Mnie Hernandez nie przekonuje tak samo jak Rosjanin, jeśli chodzi o twardość i poziom mistrzowski i wg. mnie są siebie warci, są na tym samym poziomie.
Problem Aleksandra to trafienie na Lebiediewa jakiś czas temu.
Ja daję 60-40 Hernandez ze względu na to, że jest mistrzem Sauerlanda, ale spodziewam się bliskiej walki. Ale bym się cieszył jakby Aleksiejew go trafił i znokautował Yoan to jedyny Kubańczyk którego nie lubię , nie cenię, jest taki niekubański.

Obu pokonałby Masternak i po Droździe będzie coraz bliżej ataku na takich mistrzów.
Andre Ward jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 16:34   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Tomasz Baranek
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 9641
Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Dla mnie faworytem jest tu Hernandez i ściany nie będą musiały mu pomagać.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-13, 18:06   #10 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Błonie/Warszawa
Postów: 18137
Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adrian Golec Zobacz post
Doprecyzuj.. Pojedynek korespondencyjny z Liciną, zdecydowanie na plus Rosjanina. Remis z Arslanem, na warunkach Turka.., to po walce Arslana z Huckiem zmienia nieco obraz..

- po tym, co ostatnio pokazuje - którą masz na myśli walkę?
Nie widzialem walki z Wilsonem. Natomiast walka z Licina była słaba natomiast z Arslanem dla mnie to juz w ogole była tragedia. Uwazam ze Alexiejew walczyl jakby od niechcenia. Był za malo aktywny. Dlatego uwazam ze Hernandez stosunkowo łatwo go ogra
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Wach dla boxing.pl: Jestem w życiowej formie Tomasz Ślęzak Wywiady 1 06-11-12 16:53
Arce: Jestem gotowy na wielką wojnę! Tomasz Ślęzak Newsy 0 05-06-12 09:48
Lamont Peterson: Nadal jestem mistrzem luki29 Newsy 3 16-05-12 21:53
Hopkins: jestem ostatnim z wymierającego gatunku Wiechu Newsy 4 28-04-12 20:27
Cunningham vs Hernandez II – niedokończony interes Mateusz Wajs Publicystyka 9 04-02-12 16:50


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.