boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 24-12-12, 09:06   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Pojedynki 2013 roku. To chciałbym zobaczyć cz. I

To duża frajda, móc po raz trzeci z rzędu, podzielić się z Wami własną opinią, dotykającą przyszłego roku i potencjalnych, wymarzonych przeze mnie zestawień, nowych 12 miesięcy. Tworząc katalog 10 walk, jakie w mojej ocenie wniosłyby w przyszłym roku istotną wartość, dla całego profesjonalnego pięściarstwa, pominąłem rzecz jasna politykę, która w tej mieszance sportu z biznesem, uniemożliwia często realizację kibicowskich marzeń. To przez fakt jej wiodącej roli, nie możemy cieszyć się z walk, które w innych okolicznościach, odbyłyby się w sposób zupełnie naturalny. Porządkowałyby one szczyt określonych dywizji, wprowadzając większą klarowność, przejrzystość, przede wszystkim niosąc za sobą wielkie emocje. Powróciwszy do lat 2012, 2011 i życzeń z nimi związanych, nie było nam dane cieszyć spełnieniem wszystkich "kibicowskich marzeń", jakimi miały być poniższe konfrontacje:

Pojedynki 2011 roku. To chciałbym zobaczyć!
Moje życzenia na 2012. "Weryfikacje" cz. 1
Moje życzenia na 2012. "Weryfikacje" cz. 2
Cześć z nich, pozostaje nadal aktualna.

Poniższa kolejność zupełnie przypadkowa.

1. Krzysztof Włodarczyk vs Marco Huck. (pojedynek marzeń roku 2011).

Walkę tę uwzględniłem wcześniej. Posiadacz tytułu WBO wagi cruiser, zderzyłby się w takim przypadku z porównywalną do siebie siłą fizyczną, choć lepiej ułożoną techniką, ocierającą się o bardzo dobre wyszkolenie. Nie we wszystkich rzecz jasna aspektach, Diablo bryluje niczym wielki mistrz; w wielu, mógłby jednak stanowić zagrożenie dla Bośniaka, który przyparty do lin, miewał już kłopoty w walce z Ranem Nakashem oraz mięszy innymi Victorem Ramirezem. Chciałbym przy okazji podzielić się jedną uwagą. W obu tych pojedynkach, odczepny lewy prosty przypartego do lin Hucka, stanowi wątpliwe podstawy do traktowania tego ciosu w kategoriach, w jakich traktuje się go w innych okolicznościach. Lewy prosty co do zasady przygotowuje atak, bądź pozwala utrzymać odpowiednią odległość określonemu bokserowi, by jego rywal, wybijany z rytmu, nie mógł skutecznie skrócić dystans. W przypadku wymienionych walk Hucka, będący na linach posiadacz tytułu ani nie przygotowywał ataku, a lewy prosty wyprowadzał, gdy rywal realizował blisko niego plan taktyczny. Mistrz WBO łapał przeiwnika, kiedy ten narzucił mu półdystans i tylko na chwilę wydłużał odległość. Działanie Hucka mijało się z właściwym celem, jakie to uderzenie ma spełniać. Zgodnie z moją oceną, tak traktowany lewy prosty,nie może świadczyć o nawiązywaniu walki, nie wnosząc do pojedynku nic, poza robieniem wrażenia na sędziach, niewrażliwych na "zdrowe", nawiązujące do tradycji zasady walk.

Zepchnięty na liny Bośniak, mógłby mieć z silnym Diablo nie lada problem. Druga sprawa, to moja zwykła niechęć to zawodnika stajni Sauerlanda, do której to niechęci, jako fan boksu, mam pełne prawo, pod warunkiem obiektywnej oceny. Pojedynek ten może pozbawić Krzyśka tytułu; nie wierzę, żeby Bośniak był jednak w stanie tę walkę uczciwie pewnie i bez kontrowersji wygrać. Jest to spory kredyt dla dyspozycji Polaka, odpowiednio dobranej przez trenera Fiodora Łapina taktyki, jak również pełnej gotowości mentalnej Włodarczyka. Tej, po przyszłym znokautowaniu starego, ale znanego Jeana Mormecka, powinno mu nie zabraknąć. TYP: Huck niejednomyślną decyzją (z klauzulą rewanżu na 2014 rok i ewentualnością pojedynku poza murami Sauerlanda, na przykład w USA).

2. Sergio Gabriel Martinez vs. Gennady Gołowkin (pojedynek marzeń roku 2011)

Cóż mogę dodać, poza tym, o czym wspomniałem dwa lata temu, że chciałbym zobaczyć to zestawienie, jako konfrontację dwóch, na niezwykle wysokim poziomie szkół boksu, o zupełnie innym pochodzeniu. Życzę tego pojedynku Kazachowi, bowiem ten przemiły pięściarz, zasługuje na wiele, co nie było mu dotąd dane. Byłby to pojedynek dwóch pięściarzy technicznych, gdzie nieszablonowa pozycja Argentyńczyka, mierzyłaby się z iście klasyczną, podrasowaną dużą mocą pojedynczego uderzenia, Gołowkina. Martinez to pięściarz, który wygrywa w dobrym stylu, mimo, iż wielokrotnie sam naraża się na mocne ciosy rywali. Maravilla był liczony z Kellym Pavlikiem, Paulem Williamsem, Matthew Macklinem, Julio Cesarem Chavezem, stąd trudno założyć, że tym razem Argentyńczyk mógłby się przed tym uchronić. Spokój w ringu i konsekwencja mocno bijącego Kazacha, jako jedne z wielu jako pięściarskich cech, nie pozostawia w mojej ocenie wątpliwości. Po drugie, tron wagi średniej niebawem się zwolni i zgodnie z moim przekonaniem, występujący od niedawna na amerykańskich ringach kazachski mistrz WBA, godnie reprezentowałby swoją pozycję. TYP: Gołowkin przed czasem.

3. Adrien Broner vs. Yuriorkis Gamboa

Niezwykle interesujące zestawienie, między innymi z tytułu małej posuchy w wadze lekkiej i mojej motywacji do bycia świadkiem kolejnych sprawdzianów Adriena Bronera. Limit 135 funtów, nie ma na dzisiaj wiele gwiazd, choć kilku wschodzących pięściarzy, może jakiś czas aspirować do mistrzowskich pasów. Biorąc pod uwagę pojedynek Amerykanina z Kubańczykiem, przechylam się do punktowego zwycięstwa Cyklona z Guantanamo, pod warunkiem zrealizowania przez niego mądrych założeń taktycznych. Szybkość i mobilność Gamboy, może być kłopotliwa dla Bronera, jak również styl amerykańskiego boksera, nie musi ułatwić zadania pięściarzowi z Gorącej Wyspy. Wydaje mi się, że groźniejszy byłby dla Kubańczyka pressing Brandona Riosa, o walce których mówiono w zeszłym roku. Utalentowany Broner, może pozwolić na rozwinięcie skrzydeł jeszcze bardziej utalentowanemu rywalowi, który brak mocy w pojedynczym uderzeniu, oraz mikrą posturę, musiałby nadłożyć w nogach, przy zachowaniu żelaznej koncentracji. Kontry Bronera, mogłyby nie wystarczyć na lekkiego, mobilnego i wyraźnie szybszego Gamboę. TYP: Gamboa na punkty.

4. Floyd Mayweather Jr vs Amir Khan

Ani pojedynek z Robertem Guerrero, ani starcie z Saulem Alvarezem, nie wyzwoli we mnie możliwie pełnej motywacji, by podziwiać kunszt wielkiego Floyda Mayweathera Jr. Pierwszy, może okazać się trudnym rywalem, przy nikłej przejrzystości walki, zamazanej zwarciami i klinczami Guerrerero. Canelo z kolei waży podobno w dniu walki blisko 170 funtów, stąd konfrontacja ta, na wzór dziesiątek pojedynków w wadze ciężkiej, nie wyzwala u mnie stricte sportowych oczekiwań. Jednego jestem pewien, chcę w przyszłym roku oglądać w ringu Moneya. Paradoksalnie, to przegrany jak na razie Amir Khan, zmusiłby mnie do zainteresowaniami pojedynkiem, właśnie w oczekiwanym aspekcie. Lista życzeń, rządzi się swoimi prawami. Nie jesteśmy wolni od sympatii, które towarzyszą nam podczas pojedynków, a którymi obdarzamy z różnych powodów naszych bohaterów. Jeżeli dobrze zapowiadający się Danny Garcia, powtórzy w rewanżu swój wyczyn, będzie przeze mnie ceniony, wraz z oczekiwaniami co do dalszych triufmów młodego Potorykańczyka. Jeżeli z kolei, udadałoby się Khanowi zrewanżować, chciałbym na koniec roku zobaczyć jego konfrontację z Mayweatherem Jr. Chcąc doszukać się szans Khana, weźmy na "drugą nogę" walkę Brytyjczyka z Zabem Judah. Pojedynek ten powie nam w tym kontekście więcej, niż walka byłego mistrza z Danny'm Garcią. TYP: Amir Khan niejednomyślną decyzją.

5. Saul Alvarez vs Vanes Martisorysan

Pojedynek niedocenianego, z być może przecenianym przedstawicielem kategorii junior średniej. Canelo to patologia w zawodowym boksie, choć 22-letni zaledwie Meksykanin, może nie zdawać sobie z tego zupełnie sprawy. Oczekuję pierwszego sprawdzianu Alvareza, ignorując zupełnie wartość jego mistrzowskiego tytułu. Ormianin natomiast to ofensywny zawodnik, którego próbkę możliwości widzieliśmy w niespełna 9 rundach z Erislandy Larą. Fantastycznie wyszkolony Kubańczyk, miałby duże szanse tego dnia na punktowe zwycięstwo, dzięki określonym przymiotom. Takich "sztuczek", jakie prezentował w tej walce Lara, Meksykanin jeszcze nie widział, stąd przyszłoby mu mierzyć mu się w "męskim pojedynku" z jednym z największych (fizycznie) i najsilniejszych bokserów limitu 154 funty. Sprawdzian Canelo z ofensywnym - „pasującym mu” stylowo, choć mocnym rywalem, oraz przekonanie do dużych szans na zdobycie pasa WBC przez niedocenianego Martirosyana, to dwie główne przesłanki, jakimi się kieruję w tym przpadku i które w mojej opinii, potrzebne są kategorii junior średniej. TYP: Martirosyan przed czasem.

c.d.n.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 09:32   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Postów: 10697
Nominowany 638 razy w 122 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie

Zgadzam sie co do pierwszych dwoch typow tzn. Hucka i Golowkina. Yurek Gamboa ze swoim nikczemnym zasiegiem 166 cm nawet nie zblizy sie do Bronera, ktory ma tu 14 cm przewagi. Adrien wypukalby go jabem bez problemow, a jak Cyklon zbytnio sie otworzy dostanie brutalne KO.
O Khanie myslalem podobnie do pewnego czasu jak Ty, ale niereformowalnosc i brak myslenia w ringu dyskwalifikuje go niestety. Bardzo chcialbym to zobaczyc ze wzgledu na przewage szybkosci Amira.
Walka jest teoretycznie wygrywalna dla Khana moim zdaniem jesli Hunter dotrze do jego glowy, a na to na razie nie wyglada. Ale poczekajmy...
Co do Vanes-Alvarez to pelna niezgoda. Co innego taktyczna walka z kontrbokserem Lara, co innego bycie pod presja Canelo. Stawiam na Canelo, ale weryfikacji sporu z pewnoscia sie nie doczekamy.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 09:33   #3 (permalink)
Super Moderator
  
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Błonie/Warszawa
Postów: 18133
Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Ciekawe zestawienia...ja nie zgadzam sie tylko z typem na Amira...mysle ze Money by go ogral
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 09:48   #4 (permalink)
journeyman
  
 
Avatar Enrique
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Postów: 289
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Fajna walka Floyd-Khan ale dla mnie do jednej bramki...Brytyjskiej
Enrique jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 10:15   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Enrique Zobacz post
Fajna walka Floyd-Khan ale dla mnie do jednej bramki...Brytyjskiej
Jeżeli przypomnę sobie walkę Moneya z ODLH.. bo tylko ta przychodzi mi na myśl, chąc dokonać porównania, wezmę pod uwagę zasięg i ciosy proste (najlepsze na Money'a!) Brytyjczyka + szybkość Khana i dość bezpieczna waga kontr Floyda, może być fajna, trudna do punktowania walka...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 10:21   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
Zgadzam sie co do pierwszych dwoch typow tzn. Hucka i Golowkina. Yurek Gamboa ze swoim nikczemnym zasiegiem 166 cm nawet nie zblizy sie do Bronera, ktory ma tu 14 cm przewagi. Adrien wypukalby go jabem bez problemow, a jak Cyklon zbytnio sie otworzy dostanie brutalne KO.
O Khanie myslalem podobnie do pewnego czasu jak Ty, ale niereformowalnosc i brak myslenia w ringu dyskwalifikuje go niestety. Bardzo chcialbym to zobaczyc ze wzgledu na przewage szybkosci Amira.
Walka jest teoretycznie wygrywalna dla Khana moim zdaniem jesli Hunter dotrze do jego glowy, a na to na razie nie wyglada. Ale poczekajmy...
Co do Vanes-Alvarez to pelna niezgoda. Co innego taktyczna walka z kontrbokserem Lara, co innego bycie pod presja Canelo. Stawiam na Canelo, ale weryfikacji sporu z pewnoscia sie nie doczekamy.
Cieszę się, widząc taką zgodność

Co do Gamboy.. duża rezerwa w typowaniu... wiele zależy od Kubańczyka..

Co do Khana, nie widziałem, aby jego "niereformowalność" miała znaczenie w pojedynku z Zabem.. bokserem, który - podobnie jak Flod - nosił się z zamiarem "oszukania" Brytyjczyka. Jest to bardzo trudne, przy dość biernej postawie na nogach, kiedy trudno rywala wyprzedzić... a rywal z dobrymi warunkami fizycznymi.. ale moja rezerwa również spora..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 12:02   #7 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Tomasz Baranek
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 9641
Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Tylko, że Floyd nie jest skończony jak Zab. To już ten Guerrero będzie dla Moneya trudniejszy niż byłby Khan. Mój typ na taką walkę to UD dla Floyda z punktacją w granicach 118-110 lub 119-109. A co do Martirosyana to raczej byłby lepszy od Alvareza, ale nie wyobrażam sobie żeby go znokautował.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 12:24   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał gtfo Zobacz post
Tylko, że Floyd nie jest skończony jak Zab. To już ten Guerrero będzie dla Moneya trudniejszy niż byłby Khan. Mój typ na taką walkę to UD dla Floyda z punktacją w granicach 118-110 lub 119-109. A co do Martirosyana to raczej byłby lepszy od Alvareza, ale nie wyobrażam sobie żeby go znokautował.
Na czym opierasz przekonanie co do Zaba, jakoby miał być skończony, a Floyd pod koniec 2013 nie..?

Co sprawia, że mimo żadnej próby, tak cenisz odporność i obronę Alvareza, żeby nie dać się znokautować w walce, stojącej pod znakiem wymian, z rywalem większym doświadczonym?
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 12:35   #9 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Avatar Tomasz Baranek
 
Zarejestrowany: May 2010
Postów: 9641
Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Co do Zaba - słabe walki z Matthysse i Mabuzą, Mayweather z kolei walcząc z Cotto pokazał, że nie stracił refleksu. Poza tym nie przyjął w karierze zbyt dużo, więc i ten proces ringowego starzenia nie powinien przebiegać tak szybko i nagle.
Alvarez - uważam, choć może nie jest to do końca potwierdzone, że będzie umiał przyjąć i nie przewróci się tak łatwo. To jednak bardziej moja intuicja więc nie będę się o to spierał.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-12-12, 12:52   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl
  
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Postów: 31281
Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał gtfo Zobacz post
Co do Zaba - słabe walki z Matthysse i Mabuzą, Mayweather z kolei walcząc z Cotto pokazał, że nie stracił refleksu. Poza tym nie przyjął w karierze zbyt dużo, więc i ten proces ringowego starzenia nie powinien przebiegać tak szybko i nagle.
Alvarez - uważam, choć może nie jest to do końca potwierdzone, że będzie umiał przyjąć i nie przewróci się tak łatwo. To jednak bardziej moja intuicja więc nie będę się o to spierał.
Nie uważam, żeby z Mattysse Zab dał słabą walkę.. na tyle, aby mówić że jest skończony.. Z Mabuzą walki nie widziałem. Argentyńczyk to kawał drania... Otstanio Zab pokazał się NADSPODZIEWANIE DOBRZE. Nie widziałem problemów z refleksem Judah z Cotto, dopóki Amerykanin nie osłabł W SWOIM STYLU w drugiej połowie walki..

Co do Canelo, wydaje mi się, że on nie może być gotowy na 12 rund z kimś tak wyszkolonym i dużym jak Vanes... To jest niemożliwe.. chyba że w kuluarach przechodzi jakieś walki, a ja nic o nich nie wiem...
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Khan na antenie Showtime, 2 walki w 2013 roku Mateusz Wajs Newsy 3 20-12-12 10:36
Arturo Gatti, Mills Lane i Jimmy Lennon Jr w 2013 roku w Bokserskiej Galerii Sław Paweł Rozmytański Newsy 0 11-12-12 11:43
Aktywny Floyd Mayweather Junior w 2013 roku? Paweł Rozmytański Newsy 37 08-12-12 13:59
Podsumowanie 2011 roku według Boxing.pl eMCe Publicystyka 25 06-01-12 22:35
Pojedynki 2011 roku. To chciałbym zobaczyć! Adrian Golec Publicystyka 8 03-01-11 22:05


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.