boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-08-11, 20:52   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Dawson pewny siebie przed walką z Hopkinsem

Gdyby ktoś, tuż po pojedynku 44-letniego wówczas Bernarda Hopkinsa (52-5-2, 32 KO) z mało znanym Meksykaninem, Enrique Ornelasem z grudnia 2009 roku powiedział, że ten niesamowity, acz starzejący się sportowo facet sięgnie za dwa kolejne lata po prestiżowy mistrzowski tytuł wagi półciężkiej, bijąc przyszłego pogromcę Chada Dawsona (30-1, 17 KO), wielu chciałoby z pewnością wysłać go na forum rodem tych najmniej ambitnych portali, przypisując mu przy okazji wszystko, co może nosić w sobie określenie - „szaleniec”. Dzisiaj, szaleństwem byłoby skazywanie tego blisko 47-letniego pięściarza na porażkę i to niezależnie od klasy jego rywala.

Teza, iż porażka Chada Dawsona z Jeanem Pascalem była wynikiem różnicy ich pięściarskich możliwości na nieznaczną korzyść tego drugiego jest do przyjęcia, jednak nie wielu kibiców zawodowego boksu tak naprawdę się pod nią podpisuje. Można było odnieść wrażenie, że w tej względnie wyrównanej, zakończonej na korzyść Kanadyjczyka walce, Pascal wspiął się na absolutne wyżyny swoich możliwości. Dawson z kolei dał - jak na siebie walkę, której biorąc pod uwagę swoje możliwości, powinien się po prostu wstydzić. Nie ma sensu przypominać, że walka zakończyła się przed czasem na skutek kontuzji Amerykanina, który tuż przed zakończeniem ostatniej tego starcia odsłony miał przygniatająca przewagę nad rywalem. Tego zwycięstwa, mistrzostwa świata jak również późniejszych wielkich walk i honorariów Kanadyjczykowi odebrać już nikt nie może.

Na szczycie wagi półciężkiej, 15 października na ringu w Los Angeles spotkają się wspomniani Hopkins z Dawsonem, który od niedawna szlifuje rzemiosło pod okiem samego Emanuela Stewarda. Hopkins, ten niewiarygodnie z kolei zakonserwowany pięściarz, były król kategorii średniej stanie przed kolejną olbrzymią szansą, tym razem przed szansą wpisania się w historię jako jeden z dwóch najlepszych zawodników bieżącego stulecia (obok Roya Jonesa Juniora) w limicie do 175 funtów.

To walka o wszystko. Chciałem tego pojedynku od trzech lat. Moim największym marzeniem jest pokonanie go. Jestem od niego młodszy, większy i silniejszy. Nikogo takiego jak ja nie pokonał on w ostatniej dekadzie – mówił Dawson, który w ocenie bukmacherów jawi się jako nieznaczny tylko faworyt.

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-11, 21:18   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Hopkinsa nie słusznie uważało się za nr.1 wagi półciężkiej przez cały jego pobyt w tej wadze. Pobił Tarvera w 2006, a potem zmagał się ze średnimi i super średnimi w limicie półciężkiej. Bez jaj. Dawson był numerem 1. Do tego Hopkins unikał tego Chada jak ognia. Wg mnie Dawson pokona Hopka wysoko na punkty i zacznie się gadanie o tym, że Hopek był głowniany w tej walce albo coś. Tak jak to było po walce z Calzaghe.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-11, 21:25   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frazier Zobacz post
Hopkinsa nie słusznie uważało się za nr.1 wagi półciężkiej przez cały jego pobyt w tej wadze. Pobił Tarvera w 2006, a potem zmagał się ze średnimi i super średnimi w limicie półciężkiej. Bez jaj. Dawson był numerem 1. Do tego Hopkins unikał tego Chada jak ognia. Wg mnie Dawson pokona Hopka wysoko na punkty i zacznie się gadanie o tym, że Hopek był głowniany w tej walce albo coś. Tak jak to było po walce z Calzaghe.
To musieli mówić ci, którzy nie doceniali Calzaghe.. Ta nieznaczna, kontrowersyjna w gruncie rzeczy porażka znaczy dla mnie nieporównywalnie więcej, niż to nieznaczne zwycięstwo nad Pascalem! Walijczyk narzucił tempo i w tej walce Dziadek lekko wysiadał, odstawiając jakieś teatrzyki dla zyskania czasu.. Dawson takiego tempa nie narzuci; będzie walczył jednak na dystans, a w tym - na swoją oczywiście korzyść - nie wiele ma wspólnego z Tarverem czy Pavlikiem. Nawet te przestoje Dawsona nie będą tu dla niego groźne z tytułu stylu Hopa.. Wysokie punktowe zwycięstwo Chada to wg mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-11, 22:42   #4 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

mi sie cos wydaje, ze bhoop wygra
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-08-11, 23:59   #5 (permalink)
mom
prospect

Domyślnie

normalnie obstawilbym na Dawsona
ale po 1 walce B-Hopa z Pascalem powiedzialem sobie ze juz nigdy go w zadnej walce nie spisze na straty , kolejna walka dobitnie to potwierdzila
a wiec obstawiam remis
mom jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-11, 00:03   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Już wcześniej pisałem, żaden wynik mnie tu nie zdziwi. Osobiście najbliżej mi jest do typowania zwycięstwa na punkty Dawsona, ale tutaj może zdarzyć się wszystko.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-11, 06:43   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

stawiam na B-Hopa, dziadzia da rade
gigastolec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-11, 08:19   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Z wrodzonego lenistwa (i braku czasu) przekopiuję mój stary post
Cytat:
Napisał Rollins Zobacz post
Też mi jest bardzo trudno typować.
Nigdy do Dawsona nie byłem zbytnio przekonany.
Zależy głównie od tego jaką formę będą prezentować obaj.
Chad nie walczy efektownie, nie ma dynamitu w ręce. Jego boks polega głównie na punktowaniu i kunktatorstwie.
A w tym raczej Hopkins jest mistrzem (przynajmniej zawsze był)

Jeśli już musiałbym na kogoś postawić, to chyba jednak na Bernarda.

Pytanie jeszcze tylko, na kogo sędziowie punktowi będą "stawiać"
Tak na marginesie dodam, że nikt się nie zastanawiał co zdobędzie Bernard po walce z Ornelasem, bo w trakcie tej walki Kostyra co chwilę "płakał", że to pożegnalna walka Hopkinsa, i jak to mu strasznie będzie go brakować.
Nie wiem skąd on miał takie informacje, ale pamiętam byłem tym trochę zaskoczony.
Rollins jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-11, 09:00   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Do osoby B-Hopa akurat lepiej inaczej podchodzic. Znow moze zaskoczyc wielu pokonujac Bad Chada.
Wg mnie walka 50/50
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-08-11, 13:41   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rollins Zobacz post
Z wrodzonego lenistwa (i braku czasu) przekopiuję mój stary post

Tak na marginesie dodam, że nikt się nie zastanawiał co zdobędzie Bernard po walce z Ornelasem, bo w trakcie tej walki Kostyra co chwilę "płakał", że to pożegnalna walka Hopkinsa, i jak to mu strasznie będzie go brakować.
Nie wiem skąd on miał takie informacje, ale pamiętam byłem tym trochę zaskoczony.
Z Golota tez sie zegnal w 2005 po walce z Brewsterem, dobry jest
effukt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania