boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-07-11, 00:17   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie Kliczko zwycięski, Haye zachowuje twarz

Od wycofania się na tydzień przed walką, przez kilka lat prowokacji: koszulek z odciętymi głowami, gier w których nokautuje swoich ukraińskich rywali, słowne dogryzanie, odmawianie podawania ręki, potem nieustępliwy wzrok na ważeniu w tle prowokujące szepty, aż po kilkunastominutowe spóźnienie na własną walkę, David Haye udanie budował napięcie na dzisiejszy wieczór.

Atmosfera była więc gorąca i udzielała się szeroko , nawet na Polskich forach niektórzy fani odliczali wręcz minuty do tego starcia. W samym Hamburgu, David z wielkimi trudnościami przedzierał się przez własnych kibiców do ringu, jego ochroniarze zaczeli wręcz traktować rozemocjonowanych Brytyjczyków jak materiałowe kukły, kiedy z braku barierek zmuszeni byli własnoręcznie "wykopać" korytarz dla swojego pracodawcy.

Po tylu prowokacyjnych zabiegach, pełna kompromitacja Davida na ringu wydawała się być najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. W końcu wielkim faworytem by Władimir Kliczko, i to faworytem do wygranej przez nokaut, a pożałować losu komuś kto przez kilka lat opowiada jak urwie głowę swojemu przeciwnikowi, po to żeby ostatecznie samemu skończyć z "urwaną głową" na macie ringu.

Na szczęście dla Davida najbardziej prawdopodobny scenariusz się nie sprawdził, można powiedzieć więcej, to była wręcz noc niespodzianek.

Pierwszą z nich jest fakt, że walka w ogóle potrwała pełne 12 rund. Kiedy weźmie się pod uwagę oczywiste "puncherskie" właściwości obu pięściarzy, to że David nie grzeszył nadzwyczajną kondycją w wadze ciężkiej, ich nie najlepszej jakości szczęki, jak również fakt, że obaj od początku zapowiadali brutalny nokaut na swoim przeciwniku, taka sytuacja nie wydawała się tą z kategorii najbardziej przewidywalnych.

Drugą niespodzianką był sam przebieg pojedynku, o czym teraz więcej.

Po pierwsze, walka pomimo bardzo rozległej punktacji, (zapewne do obrony) ale jednak nie odzwierciedlającej tego co działo się na ringu, była zaskakująco wyrównana. Haye wszedł w pojedynek bez kompleksów, starając się na początku zaskoczyć Władimira szybkim lewym sierpowym z doskoku. Kliczko w swoim stylu rozkręcał się dosyć powoli, mierząc lewym prostym, aczkolwiek przez dobry balans Brytyjczyka zadawał jeszcze mniej lewych niż zazwyczaj. Nadzwyczaj dobry w tym pojedynku balans był tutaj kluczowym atutem Haye'a. Po pierwsze, co oczywiste pozwalał unikać mu większości ciosów Władimira, jego jab-maszynka ani na moment nie zaskoczyła tutaj na zwyczajową częstotliwość. Po drugie co też naturalne, stwarzał dla Haye dogodne momenty do kontrowania ciosami doskokowymi.

Po trzecie, co również bardzo ważne, balans pozwalał Haye'owi na ograniczenie pracy nóg. Nie musiał tutaj uciekać jak z Valuevem, co na dłuższą mete byłoby potwornie męczące i zapewne nie skuteczne, a pozwalał mu za to na dłuższymi momentami stacjonranrą walkę, przez co kondycyjnie zniósł ten pojedynek bardzo dobrze.

Tak więc Haye balansował unikając większości ciosów, sam od czasu do czasu wyprowadzając kombinacje lewy-prawy, sam mocny prawy prosty, ewentualnie sierpowy, lub swój jab. Kliczko jako strona atakująca zadawał w swoim stylu dużo lewych prostych, i to one mimo, że nie wchodziły tak regularnie jakby sobie tego życzył, wygrały dla niego pojedynek. Trafił też kilka razy bardzo mocno prawym, jednak Haye amortyzując te uderzenia odchyleniami, znosił je zaskakująco dobrze. W ogóle obaj swoje ciosy wytrzymywali przyzwoicie, pomimo przyjęcia na szczękę kilku soczystych uderzeń, żaden z nich nie był ani razu poważnie zamroczony. A przecież przed walką wiele było głosów, stwierdzającyh, ze tutaj najpewniej wygra ten, kto po prostu "pierwszy czysto trafi".

Kolejna niespodzianka wynika z poprzedniej, pojedynek może nie był bardzo emocjonujący, dramaturgiczny, pełen zwrotów akcji. A jednak napewno był ciekawy, obfitujący w gorętsze momenty i prowadzony w dosyć dobrym tempie. Co przecież dla dłuższych stażem fanów tej dyscypliny nie było takie oczywiste, spodziewano się raczej szybkiego nokautu jednej ze stron, bądź nudnej, dominującej, chciałoby się powiedzieć "zwyczajowej" walki kliczki.

Sędziowie po dwunastu rundach punktowali: 118-108, 117-109, 116-110 dla zwycięskiego, od dzisiaj dzierżącego równiez pas Wba, Władimira Kliczki.

Obaj zawodnicy zostali przez sędziego ukarani odjęciem punktu, Ukrainiec za wieszanie się na rywalu w rundzie 7. Anglika arbiter wyliczył w rundzie 11, jednak żadnego knockdownu tam nie było, po prostu Haye regularnie upadał po jakimkolwiek kontakcie z rywalem, co w końcu na tyle sfrustrowało Genaro Rodrigueza, że zdecydował się go liczyć.

Tak więc z jednej strony zwycięski Włądimir Kliczko, z drugiej przegrany Haye, któremu pomimo porażki, udało się dzięki swojej walecznej postawie wyjść z całej tej medialno-sportowej zawieruchy z twarzą.

Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 00:30   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Punktacja przesadzona.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 03:16   #3 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walka calkiem fajna (jak na dzisiejsza HW), Haye nie okazal sie tak wielka cipa jak wszyscy (w tym i ja) mysleli. Pozytywne zaskoczenie . Chcialbym zeby czarnuch zawalczyl z Adamkiem; ze wzgledow czysto sportowych byloby to bardzo ciekawe wydarzenie.

A i wie ktos co po walce mowil David o swoim przejsciu na emeryture?
punchy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 07:48   #4 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frazier Zobacz post
Punktacja przesadzona.
Czy ja wiem. Mi tez wyszlo 118-108. Walka wizualne wygladala na wyrownana to fakt jednak z kartka w reku pozniej okazywalo sie ze Ukrainiec jednak urywal runde za runda. Minimalnie ale urywal...
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 08:32   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

I co dalej koledzy? Co z Hayem jak nie przejdzie na emeryturę? Z perspektywy telewizora wyglądało to przyzwoicie, szczególnie patrząc przez pryzmat ostatnich walk Kliczków.

Może rewanż? Bo kogo lepszego znaleźć dla Władimira na dzień dzisiejszy?

Dajcie jeszcze jakieś felietony, dobrze się czyta do porannej kawy
mehehe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 08:35   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Walka ciekawsza niż myślałem.. mimo, że czystych ciosów jak na lekarstwo.. Wowa to przede wszystkim lewy prosty, genialne warunki i przy tym genialna koordynacja.. no, ale tak już w wadze ciężkiej jest, że nie zawsze walczą porównywalni wzrostem i wagą pięściarze..

Haye bardzo dobra postawa; myślę, że z powodzeniem i z pełną odpowiedzialnością możemy uznać go za nr 3 HW. Bardzo dobrze, że nie pozwolił sobie na to wieszanie się Kliczki..
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 08:56   #7 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 19 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

wlasnie zapomnielem o tym napisac. Mi tez w walce podobalo sie to ze bylo bardzo malo klinczy
Black Dragon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 09:50   #8 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Teraz to już naprawdę nie mam pojęcia, kogo Kliczaki będą obijały...
WeldMeister jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 10:07   #9 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Domyślnie

Haye mnie zaskoczył in plus. Na pewno nie zgodzę się z opiniami, że zawiódł, wręcz przeciwnie. Szczerze mówiąc jego postawa z wczoraj utwierdziła mnie w opinii, że w ew. starciu np. z Adamkiem to Anglik byłby faworytem. Jasne, że nijak nie da się porównać za wiele na podstawie tej walki z Ukraińcem, ale jednak pokazała ona dość sporo: Haye ma niezłą kondycje, potrafi przez cały niemal pojedynek utrzymać dobrą szybkość, a co istotne jego rywalem był bokser dużo silniejszy fizycznie. Z mniejszymi ciężkimi te straty w siłach byłby jeszcze mniejsze. Po drugie Haye dobrze się broni, balans, uniki, odchylenia, no nie powiem, to naprawdę robiło wrażenie. W końcu zaś jego szczęka w moich oczach nieco "stwardniała" bo jednak troszkę tam przyjął i nie zrobiło to na nim dużego wrażenia, ani razu nie "pływał". Oczywiście duża w tym zasługa wspomnianych świetnych odchyleń i amortyzacji. Reasumując, mnie się Haye w tej walce podobał, udowodnił niejako, że mimo wszystko w obecnej mizerii HW zasłużył na to swoje Mistrzostwo, którego wiele osób (włącznie ze mną) mu trochę odmawiało. Paradoksalnie potwierdził klasę w przegranej walce bardziej niż w 3 poprzednich pojedynkach w HW.

Punktacja 118-108 wg mnie przesadzona, z tych które padły 116-110 ja dla mnie najbliższa rzeczywistości.

EDIT: widzę, że dość śmieszny post wyżej zniknął, więc usunąłem kwestię, która się do tego odnosiła
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-11, 10:33   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

pierdu, pierdu, dostał oklep i tyle, grzeczny się zrobił i zamknął jadaczkę, mały, śmieszny medialny pyskacz, wybaczcie ale śmieszy mnie to polskie zachwycanie się pięknymi porażkami, żenada
pssst jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania