boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Publicystyka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-10-10, 12:06   #1 (permalink)
Amator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Adamczyk: Tomasz Adamek obala mity na swój temat. I się pogrąża.

Tomasz Adamek dał głos. Za sprawą zaprzyjaźnionego dziennikarza postanowił obalić wszystkie mity na swój temat. Wyjaśnił więc, że nie obnosi się z wiarą, nie jest pazerny na pieniądze oraz nie walczy z kelnerami. Zgodził się też łaskawie z potulnym żurnalistą, iż w Ameryce to go cenią, a w Polsce nie.

Przy okazji nasz czempion postanowił wyrównać rachunki ze wszystkimi wrednymi kreaturami, które obrażają go kryjąc się pod pseudonimami, uczą lepszego życia oraz wskazują drogę kariery.

Czytałem to wszystko i pusty śmiech mnie ogarniał.

Nic nie mam do Tomasza Adamka, zdarzyło mi się nawet raz czy drugi spotkać z nim, przybić piątkę, pogadać o tym i o owym. Na szczęście kolegami nigdy nie byliśmy i nie muszę mu się podlizywać.

Dlatego stwierdzam:

- TOMASZ ADAMEK OBNOSI SIĘ ZE SWOJĄ WIARĄ. Prowadzenie modlitwy różańcowej na antenie Radia Maryja jest dla wielu ludzi w tym kraju jazdą po bandzie i wyczynem ekstremalnym. Nie rozumiem tylko dlaczego teraz nagle podobnych, bardzo odważnych czynów, nasz bohater zaczął się niespodziewanie wstydzić.

Przez wyjaśnienia w stylu: „nigdy nie mówię o mojej wierze, jeśli nie zostanę o nią zapytany, nie nadużywam imienia Pana Boga nadaremnie. Nie chodzę w koszulce z Jezusem Chrystusem, nie prawię nikomu kazań” polski pięściarz wyrządza sobie krzywdę. Bo staje się mniej wyrazisty i mniej wiarygodny.

- TOMASZ ADAMEK JEST PAZERNY NA PIENIĄDZE. Nawet gdy odwiedził kiedyś jedną z redakcji, w której pracowałem, wyraźnie podkreślał czego u nas szuka. I był bardzo ciekaw, czy dużo tego mamy.

Tylko czy zapobiegliwość i chęć zarobienia dużej forsy to błąd? Nie on jeden przecież tak ma. Nie pamiętam też, żeby z tego powodu czyniono mu wyrzuty. Raczej chodziło o sposób, w jaki zmierza do celu, czyli do wymarzonych milionów. A więc kroczenie po trupach, nie liczenie się z przyjaciółmi, brak szacunku dla życzliwych mu ludzi. Jednym słowem chęć zagarniania dutków za wszelką cenę.

Dlatego to, co wygaduje Polak w rozmowie z dziennikarzem-pochlebcą nijak się ma do rzeczywistości. I w kontekście wyznawanej wiary, i odbierania niby to zasłużonych premii za wykonywaną ciężką pracę. To zwykła hipokryzja.

- TOMASZ ADAMEK WALCZY I BĘDZIE SIĘ JESZCZE BIŁ Z KELNERAMI (Vinny Maddalone). Jak każdy zawodowy pięściarz. I jak wielu innych profesjonalnych bokserów ma również na rozkładzie rywali z nazwiskami godnymi szacunku. Nie w tym rzecz. Chodzi o to, że nie z wszystkimi z nich (Chris Arreola, Michael Grant) walczył we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Inaczej niż choćby Andrzej Gołota.

- TOMASZ ADAMEK NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ OD NIKOGO, BY MU JEDYNIE PRZYKLASKIWAŁ ORAZ POPIERAŁ KAŻDY GEST, JAKI WYKONA.

I nie jest tak, że ja - żaden tam anonim, tylko Jacek Adamczyk, niezależny publicysta i szef Agencji PRESSING oraz szef wydawców kanału Orange sport info - próbuję prowadzić mu karierę. Czuję jednak ogromny niesmak, gdy czytam takie oto słowa byłego mistrza świata:

- Ci, którzy z zazdrości - bo to nic innego - liczą moje pieniądze, powinni zrobić to samo co ja: kupić bilet i polecieć do USA, zrobić karierę, być na pierwszych stronach gazet. Bez względu na to, jakiej są profesji. Jak im się uda, to dopiero wtedy będziemy rozmawiali jak równy z równym. Jestem dumny z tego co tutaj osiągnąłem, bo mam do tego prawo. I dumny z tych, którzy potrafią to docenić.

Czyli że ci, którzy ciężko pracują w Polsce i tutaj próbują zrobić karierę - często prawdziwą, a nie taką byle jaką jak on w tej swojej Ameryce - nie są godni szacunku? Adamek nimi pogardza? Bo zamiast dolarów mają na kontach złotówki, a ich wiara w Boga polega na zwykłym i godnym życiu, bez robienia zdecydowanie głupiego, wykreowanego oraz ponad miarę nagłaśnianego szumu wokół swojej osoby?

Ta jedna wypowiedź potwierdza: wszystkie mity, które narosły wokół Adamka w Polsce, a które tak usilnie starał się obalić, przetrwały.

Nawet jeśli nie jego to wina, a nieodpowiedzialnego dziennikarza-lizusa, którego najnowszy tekst przynosi „Góralowi” więcej szkody niż pożytku.

autor:

JACEK ADAMCZYK, Agencja PRESSING

Redakcja jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 13:51   #2 (permalink)
contender

Domyślnie

Brawa za ten tekst! Zgadzam się z tym co napisał pan Adamczyk. Adamek jest obłudny. Za jego zachowanie w stosunku do Gołoty (ten tekst o dziwkach) Radio Maryja itd. nie lubię gościa i mimo tego. I choć to Polak, wcale za niego kciuków nie trzymam.
W przeciwieństwie do strony gdzie ten tekst został opublikowany, tutaj na tym forum nie trzeba uważać Adamka za Boga, a za słowa krytyki na jego temat - można wylecieć. To mi się podoba.
Nelson jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 15:20   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Zgoda! Tutaj, na tym forum nie trzeba uważać Adamka za Boga, a słowa krytyki na jego temat nie skutkują "banem". To mi się podoba..., napisał Nelson i bardzo mnie to cieszy, bowiem stanowi to fundament komfortu pracy, jaką tu wykonuję oraz komfortu w postaci możności uzyskania różnych.., innych niż - jedynie słuszna opcja - informacji i nade wszystko opinii na temat wszelakich spraw związanych z zawodowym pięściarstwem.

Idąc tym tokiem rozumowania, można autorowi przyklasnąć, jak również w pełni się z nim nie zgodzić.., co mam zamiar właśnie uczynić.

- TOMASZ ADAMEK OBNOSI SIĘ ZE SWOJĄ WIARĄ.

Nie pamiętam, żeby Tomek był w radio Maryja. Nie pamiętam też, aby odmawiał tam różaniec. Jego "wyznawanie" publicznie wiary nie narusza - wg mojej opinii - standardów, przyjętych za dopuszczalne i aprobowane. Ja osobiście nie mam z tym problemów, kiedy sportowcy, zwłaszcza amerykańscy podkreślają, jak Bóg jest dla nich istotny. Jestem osobą "mocno zdystansowaną" do wiary i kościoła i mimo to w najmniejszym stopniu mi to nie przeszkadza. Może nie mam tylu kompleksów? A może problem jest po drugiej stronie... po stronie tych, którym to - z jakiegoś powodu - doskwiera. Jeżeli Góral pojawi się w Radiu Maryja będę pierwszy, który powie że przegiął..

- TOMASZ ADAMEK JEST PAZERNY NA PIENIĄDZE.

Ja osobiście nie znam nikogo, kto nie byłby pazerny na pieniądze. Nie znam nikogo, kto wolałby zarabiać mniej niż więcej. Nie znam nikogo, kto w ten sposób nie chciałby zabezpieczyć w przyszłości dobrobytu sobie i swojej rodzinie. W ludzkości występuje mały % ludzi, z definicji altruistycznych. Taka była na przykład Matka Teresa. Nie obrażę się na nikogo, tym bardziej zawodowego sportowca z tego powodu, że chce mieć kasę, chce mieć jej tylko więcej i o tym otwarcie mówi. Obrażę się na kogoś, którego zachowanie będzie wręcz odwrotne i równolegle będę wiedział, (tzw. hipokryzja), że nie należy on do wspomnianego niewielkiego % ludzkości.

TOMASZ ADAMEK WALCZY I BĘDZIE SIĘ JESZCZE BIŁ Z KELNERAMI.

Zbyt dobrze rozumiem boks, żeby to skomentować.. Nie skomentuję również - podanej przez Adamczyka definicji "właściwego miejsca i właściwego czasu" walki z określonym zawodnikiem. To tak, jak na co dzień nie tłumaczę nikomu, że świat ma więcej barw niż jedynie dwie.. białą i czarną..

TOMASZ ADAMEK NIE MA PRAWA ŻĄDAĆ OD NIKOGO, BY MU JEDYNIE PRZYKLASKIWAŁ ORAZ POPIERAŁ KAŻDY GEST, JAKI WYKONA.

Mowa o kupnie biletu i wyjazdu do USA potraktowałem jako swoistą metaforę.. Tak! Ludzie nie powinni zaglądać innym w kieszeń..
- powinni kupić bilet do USA..., Warszawy, Poznania.. wyjechać i znaleźć na przykład pracę, wziąć życie w swoje ręce;
- być na pierwszych stronach gazet..; to może być gazetka ścienna w firmie handlowej z nazwiskami i wynikami najlepszych handlowców.. etc..
Jeżeli autor tego nie zauważył.. , nie zrozumiał przenośni..
Na szczęście na tym portalu miał pełne do tego prawo
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 16:24   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie .....

ZGADZAM SIĘ Z ADRIANEM BO ADAMEK MOŻE I OBNOSI SIĘ ZE SWOJĄ WIARĄ.MOŻE OBIJA KELNERÓW I MOŻE JEST PAZERNY ALE NIE BARDZIEJ NIŻ INNI I TE ZARZUTY W STOSUNKU DO NIEGO SĄ MOCNO PRZESADZONE.STEVE CUNINGHAM TEŻ SIĘ ZE SWOJĄ WIARĄ OBNOSI I CO Z TEGO?
a FLOYD M. TO CHYBA SZCZYT PAZERNOŚCI I CO Z TEGO?
A KLICZKOWIE OBIJALI KELNERÓW I CO?

WSZYSCY ONI SĄ ŚWIETNYMI BOKSERAMI I NIKT IM TEGO NIE ZABIERZE !!!!!
KLINCZ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 18:01   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Wszystkie te zarzuty sa takie na sile i to bije na odleglosc... generalnie nuda fajnie to wszystko opisal Adrian Golec .
kamilziebice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 18:26   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

Dla mnie ten tekst to zawisły bełkot.
Jaffay jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 19:30   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

panowie nie karmcie trolla.Adamczyka odbieram jako trolla na boxingforum i boxing.pl to ostatnio tu zawital na dluzej. musze chyba sobie zrobic taka liste jak ma wiechu i ten gosc bedzie numerem 1 na mojej liscie i bedzie rowniez zamykal ten peleton.

Wyobrazcie sobie ze ten gosc jest userem i sie wypowiada.
te jego podpunkty ze wszystkich felietonow mozna by zamiescic w poszczegolnych tematach

kogo widzicie???
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 20:30   #8 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Same brednie. Szkoda słów szczególnie o tekscie z wiarą...
AdIPOL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 20:33   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

Szanowny Panie Adamczyk boje sie o Pana bo z takimi kompleksami to trudno zyc.Adrian Golec dosyc dobrze wypunktowal P.artykul chociaz zrobil to nad wyraz iteligentnie i bedzie to dla Pana malo zrozumiale. Mysle ze czlowiek o bardzo wyrazistych pogladach i celach zyciowych ma sznse na sukces.
Tomek potwierdzil juz to wielokrotnie.
Porownywanie Tomka z Andrzejem Golota jest nie na miejscu poniewaz ich szczyt formy przypada na calkiem inny okres. Przy nazwisku Adamek pisze P. byly mistrz swiata ale jakos tytulow Andrzeja P. nie wymienia - taka dygresja. O dolarach nie bede pisal bo to zwykla zazdrosc z P. strony i to trzeba leczyc to moze byc grozne. Pozdrowienia!
andykozik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-10-10, 22:11   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Jestem cichym userem, nie znam się na tej branży, ale tekst potwierdza tylko rzeczy, które piętnują Adamek z Garncarczykiem. Szkoda czasu i szkoda że coś na takim poziomie pojawia się na stronie głównej.
Vroobelek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania