stare 20-06-19, 15:12   #31 (permalink)
champion

Nominowany 2 razy w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Poznałem zarysy portalu od kuchni jakiś rok przed odejściem Adriana. Już wtedy, mimo świetnego składu, wyglądało to fatalnie od strony organizacyjnej.

Moja wizja jest taka: jest tu na pewno ok. 20 osób, które zaglądają tu prawie codziennie, jak ja. Od czasu do czasu szperam i wyszukuję jakieś niusy sam dla siebie i wrzucam tu w formie cytatów. Nie uśmiecha mi się zorganizowana orka nie wiadomo dla kogo i za co.

Myślę, że gdyby zrobić grafik, każda z tych 10-20 wyznaczonych imiennie osób przygotowałaby JEDNEGO niusa tygodniowo, to podtrzymałoby pewnie życie portalu. Ale to musiałoby się odbyć na zasadach: pan X deklaruje publicznie, ze zamieści niusa w każdy poniedziałek, pan Y we wtorek itd. Wiadomo, że najfajniej się pisze w niedziele i poniedziałek, ale ja nie mam z tym problemu. Przy 20 osobach, to są 4 niusy dziennie.

Moim zdaniem, felietony, wywiady i niusy to jednak krew tego portalu. Bez tego to po prostu będzie miejsce martwe. Można zakładać tematy, jasne, to jest jakaś alternatywa. Ale bez felietonów i wywiadów szczególnie to już nie będzie najlepszy portal o boksie w kraju.

Napiszę jeszcze raz, jestem przeciwny ofiarowaniu pracy za darmo, chyba, że charytatywnie. Ale tu i tak jestem codziennie. I tak coś tam wrzucam, co prawda najczęściej z Polski, ale z tego co widać, niusy i wywiady z Polski i tak mają tu z reguły największą oglądalność i odpowiedź.

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 15:57   #32 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
Bez zgody właściciela nie możesz ani zamawiać reklam tym bradziej brac kasy z tych co już sa...monetyzacja w postaci współpracy ze sklepami tez nie jest mozliwa gdyz wlasciel portalu moze robic takie rzeczy tylko...chyba ze na kogos scedfuje te prawa albo da pełnomocnictwo. I o to sie wszystko rozbija, że przez biernosc wlasicciela jakiekolwiek spieniezanie tresci z portalu jest nie mozliwe. Dodatkowo pewnie gosciu chce giga kasy za prawa wlasnosci za portal...nie chce mi sie sprawdzac...ale pewnie na slowa kluczowe zwiazen z boksem portal jest wypozycjonowany na top 1 w PL internecie ..i pewnie stad duze żądania...tylko jezeli to nie zostanie w miare szybko spieniezone i redakcja sie wysypie....albo jeszcze gorzej dla portalu zacznie pisac na swoim ...to kasy nie bedzie zadnej. Cały potencjał sie zmarnuje.
Aha no to wszystko jasne, dzięki za wyjaśnienie. Bo pewnie jak większość użytkowników nie miałem pojęcia że redakcja i właściciel to kompletnie dwie różne książki, w takim wypadku to faktycznie słabo to wygląda, skoro nie ma nawet żadnej możliwości rozkręcenia marketingu.
boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 16:47   #33 (permalink)
challenger

Domyślnie

cholera, szkoda.....
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 18:30   #34 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Wsparło nas 7-8 osób, choć czyta nas 50 tysięcy ludzi miesięcznie. Wnioski wyciągnijmy sami...
Ale gdzie to bylo? Chodzi o ten patronite? jak mozna wplacic przez przelew to cosik tez bym dal. Na rsc dalem to tu takze moglem.
LegiaPany jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 20:00   #35 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Decyzja Krystiana jest w pełni zrozumiała co z resztą napisałem mu na priv. Doba dorosłego człowieka, mającego na głowie dom i rodzinę nie jest z gumy.

Akcje typu Patronite uważam za zły pomysł. Teraz coraz więcej internetowych twórców korzysta z takiej formy wsparcia finansowego. Mało kto jest w stanie podołać finansowo by robić choćby skromne, regularne wpłaty na rzecz swoich ulubieńców.

Myślę, że żaden z userów by się nie obraził jakby było tu więcej reklam lub akcji partnerskich. W tych czasach żaden duży portal bez tego nie funkcjonuje. Firmy produkujące sprzęt sportowy czy suplementy chętnie skorzystałyby z dobrego pozycjonowania tej strony.

Ale jak nie ma porozumienia między "pracodawcą" a "pracownikami" to wszystkie pomysły można sobie wsadzić w buty.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 20:12   #36 (permalink)
challenger

Domyślnie

Cytat:
Napisał Endrjus Zobacz post

Ale jak nie ma porozumienia między "pracodawcą" a "pracownikami" to wszystkie pomysły można sobie wsadzić w buty.
Do tego zmierzałem, szkoda, że przez takie coś pada najlepszy portal o boksie. No ale cóż jak właściciel ma wszystko w nosie to nic się nie zrobi.
Jeśli ten portal go nie kręci to szkoda, że nie przekazał go komuś np. członkom redakcji. Mając wolną rękę myślę, że coś by rozkręcili.
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-06-19, 09:07   #37 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 10 razy w 5 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Nic dodać, nic ująć. Często dostawałem jakieś podpowiedzi od Was, w sensie "niech redakcja pomyśli", "niech redakcja zrobi". Trudno mówić o redakcji, kiedy redakcję stanowią 2-3 osoby My tutaj od dawna jechaliśmy grubo ponad możliwości, naprawdę grubo. Ale ile tak można? Rok, dwa, trzy... Rejestrowałem się tutaj w 2013 roku. Kupa czasu. Ale wtedy to była redakcja z krwi i kości. Ostatnie dwa lata to już jechanie na oparach. Właścicielem portalu jest pan Krzysztof Zbarski - doświadczony biznesmen, człowiek wielu talentów. Niestety, nie widział w projekcie Boxing.pl żadnego celu, perspektywy. Wprawdzie była jakaś propozycja jakiś rok temu na kompletny przełom, ale był to projekt nie do zrealizowania. Ja nie chcę mówić o sobie, ale drużyna sprzed paru lat, a więc Andrzej Pastuszek, Tomek Baranek, Mateusz Wajs, Paweł Rozmytański i Adrian Golec, to jest po prostu miazga. Ogromny, finalnie zmarnowany potencjał ludzki.
Na wstępie dziękuję za dobre słowo. Niestety działalność wynikająca wyłącznie z pasji, kiedyś musi mieć swój kres. Wszyscy robiliśmy to tylko dlatego, że chcieliśmy, nie mieliśmy z tego żadnych profitów. Każdy ma swoje własne życie i swoje własne sprawy, często nie da się godzić tego z tak wymagającą rzeczą, jak redagowanie portalu. Ja sam z podobnych powodów wycofałem się dwa lata temu i nigdy już nie wróciłem do pisania na podobnej intensywności i zaangażowaniu jak wcześniej. Decyzję Krystiana rozumiem, jednoosobowo nie da się ciągnąć takiego projektu, szczególnie kiedy robisz to pro publico bono. Krystian, ze swojej strony dziękuję za wszystko co zrobiłeś dla tego portalu, w ostatnich latach byłeś tutaj największą wartością i cieszę się, że mogłem Cię poznać i współpracować. W tym momencie nasz portal najprawdopodobniej zmierza ku końcowi, miejmy zatem nadzieję, że będziemy jeszcze mogli spotkać się i pogadać o boksie, jeśli nie tu, to w innym miejscu. Do Krystiana i całej społeczności boxing.pl - ogromne dzięki za wszystko.
Tomasz Baranek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-06-19, 09:24   #38 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Myślę, że jeżeli to miejsce ma zostać dla dyskusji, to po prostu trzeba tworzyć tematy typu. Szpilka vs Chisora i wszystko, co będzie się nowego w temacie tej walki działo, można tam wklejać i omawiać. Nie wierzę, że Boxing.pl jako portal jeszcze kiedykolwiek będzie istniał. Wprawdzie historia tej strony zna przypadki, kiedy jedna redakcja odchodziła, a pojawiała się nowa, ale... no ja nie wierzę, że to jeszcze ruszy, choć wszystkich zachęcam do spróbowania swoich sił.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-06-19, 12:37   #39 (permalink)
champion

Domyślnie

Napisać, że Krystian zrobił kawał fenomenalnej roboty,to tak jakby nie napisac NIC... Człowiek gdzies sie po drodze uczy na błedach,żeby szanować taką prace jaką włożył m.in. ,przede wszystkim, Krystian i Adrian. Sanderowi jeszcze można to wyrazić,z Adrianem niestety gorzej... Wielu - w tym przede wszystkim ja - moze pluc sobie w brode,że skonczyło sie na przykrych słowach,zamiast wsparciu takiej genialnej roboty,wiedzy i nie tylko... Krystian nie mógł ogarnąć sam tego w takiej formie. Do przedwczoraj myslałem,że macie chłopaki kawał wypłaty z tego,a tu takie jajca... Nie wiem jak mieliscie czas zarabiac na zycie?! Przede wszystkim Krystian,który tym forum oddychał. Podziwiam. Przykra sprawa z przyszłoscia tego legendarnego portalu Bardzo zła forma wsparcia redaktorów. Moge sie założyc,że znalazloby sie kilku, którzy za najniższą krajową ogarneliby sprawy. Ale kur..de charytatywnie?! Ja ze strony nie znikam. Pasja,przeżyte chwile złe/dobre, cieżko tu nie wejść. Po cichu licze jeszcze,że na ile bedzie mógł, Krystian zbierze siły i wróci, jesli coś tu drgnie ze wsparciem redaktorów. Ale nic na siłe. Niech przede wszystkim zdrowie bedzie na pierwszym planie. Tu czy gdzie indziej - marnotrastwem,byłby brak kogos takiego jak Krystian.
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-06-19, 13:21   #40 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Poznałem zarysy portalu od kuchni jakiś rok przed odejściem Adriana. Już wtedy, mimo świetnego składu, wyglądało to fatalnie od strony organizacyjnej.

Moja wizja jest taka: jest tu na pewno ok. 20 osób, które zaglądają tu prawie codziennie, jak ja. Od czasu do czasu szperam i wyszukuję jakieś niusy sam dla siebie i wrzucam tu w formie cytatów. Nie uśmiecha mi się zorganizowana orka nie wiadomo dla kogo i za co.

Myślę, że gdyby zrobić grafik, każda z tych 10-20 wyznaczonych imiennie osób przygotowałaby JEDNEGO niusa tygodniowo, to podtrzymałoby pewnie życie portalu. Ale to musiałoby się odbyć na zasadach: pan X deklaruje publicznie, ze zamieści niusa w każdy poniedziałek, pan Y we wtorek itd. Wiadomo, że najfajniej się pisze w niedziele i poniedziałek, ale ja nie mam z tym problemu. Przy 20 osobach, to są 4 niusy dziennie.

Moim zdaniem, felietony, wywiady i niusy to jednak krew tego portalu. Bez tego to po prostu będzie miejsce martwe. Można zakładać tematy, jasne, to jest jakaś alternatywa. Ale bez felietonów i wywiadów szczególnie to już nie będzie najlepszy portal o boksie w kraju.

Napiszę jeszcze raz, jestem przeciwny ofiarowaniu pracy za darmo, chyba, że charytatywnie. Ale tu i tak jestem codziennie. I tak coś tam wrzucam, co prawda najczęściej z Polski, ale z tego co widać, niusy i wywiady z Polski i tak mają tu z reguły największą oglądalność i odpowiedź.
Popieram, nawet ja mogę coś od czasu do czasu potłumaczyć a i może ze słownikiem z polskiego się przeproszę
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

« Hej | Siemaneczko »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania