stare 19-06-19, 17:04   #21 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Jak na 50k odwiedzających miesięcznie to mało reklam. Nie posiłkować się tylko reklamami google, pisać bezpośrednio do sklepów z akcesoriami do sportów walki, odżywkami etc. Do ilu napisaliście? Raz redagujecie mail z ofertą współpracy i wysyłacie w kilkaset miejsc. Przecież nie ma opcji żeby to nie wygenerowało dużo większej sumy niż jakaś zbiórka.

boks i czil jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 18:06   #22 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał boks i czil Zobacz post
Jak na 50k odwiedzających miesięcznie to mało reklam. Nie posiłkować się tylko reklamami google, pisać bezpośrednio do sklepów z akcesoriami do sportów walki, odżywkami etc. Do ilu napisaliście? Raz redagujecie mail z ofertą współpracy i wysyłacie w kilkaset miejsc. Przecież nie ma opcji żeby to nie wygenerowało dużo większej sumy niż jakaś zbiórka.
Bez zgody właściciela nie możesz ani zamawiać reklam tym bradziej brac kasy z tych co już sa...monetyzacja w postaci współpracy ze sklepami tez nie jest mozliwa gdyz wlasciel portalu moze robic takie rzeczy tylko...chyba ze na kogos scedfuje te prawa albo da pełnomocnictwo. I o to sie wszystko rozbija, że przez biernosc wlasicciela jakiekolwiek spieniezanie tresci z portalu jest nie mozliwe. Dodatkowo pewnie gosciu chce giga kasy za prawa wlasnosci za portal...nie chce mi sie sprawdzac...ale pewnie na slowa kluczowe zwiazen z boksem portal jest wypozycjonowany na top 1 w PL internecie ..i pewnie stad duze żądania...tylko jezeli to nie zostanie w miare szybko spieniezone i redakcja sie wysypie....albo jeszcze gorzej dla portalu zacznie pisac na swoim ...to kasy nie bedzie zadnej. Cały potencjał sie zmarnuje.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 19:41   #23 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie

Jeśli chcecie, żeby to jakoś dalej funcjonowało, to zapraszam do pisania newsów starych redaktorów i wszystkich innych chętnych. Krystian ma dość i trudno mu się dziwić, bo sam to wszystko ciągnął od dawna. Z mojej strony wielkiego wsparcia w newsach nie ma i nie będzie miał, bo ja jestem całkowicie bezczasowy. Praca od 8-16, rodzina i zostaje mi chwilka na mojego vloga, który swoje wymagania ma, bo trzeba wszystko oglądać, by można było o czymś mówić. Stara ekipa musi się zaangażować, jeśli komus tam jeszcze zależy na portalu. Właściciel wszystko ma w głębokim poważaniu, ale jeśli byłyby wygenerowane jakieś środki z reklam lub marketingu, to na pewno nimi nie pogardzi. My tak, czy inaczej nic z tego nie mamy. To do informacji tych nawołujących redaktorów do aktywności na tym polu.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-06-19, 21:18   #24 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Krystian Sander Zobacz post
Nie było złotówki. Tutaj mamy taki dziwny układ redakcyjno - właścicielski, że redakcja jest kompletnie odcięta od jakichkolwiek środków. Ja nawet nie wiem, czy portal generuje jakieś pieniądze, a jeśli tak, to jakie.
Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
Z mojej strony wielkiego wsparcia w newsach nie ma i nie będzie miał, bo ja jestem całkowicie bezczasowy. Praca od 8-16, rodzina i zostaje mi chwilka na mojego vloga, który swoje wymagania ma, bo trzeba wszystko oglądać, by można było o czymś mówić. Stara ekipa musi się zaangażować, jeśli komus tam jeszcze zależy na portalu. Właściciel wszystko ma w głębokim poważaniu, ale jeśli byłyby wygenerowane jakieś środki z reklam lub marketingu, to na pewno nimi nie pogardzi. My tak, czy inaczej nic z tego nie mamy. To do informacji tych nawołujących redaktorów do aktywności na tym polu.
Jeżeli tak to wszystko wygląda to tym bardziej decyzję rozumiem i wcale się nie dziwię. Wiadomo, każdy do tej strony żywi jakieś uczucia i nie chce żeby po prostu została zapomniana i opustoszała, ale jak tak się sprawy mają to widocznie musi tak być. Nawet tym lepiej, będzie bardziej kameralnie i wrócą stare czasy gdzie o boksie rozmawiało się w małym, ale za to merytorycznie mocnym gronie gdzie nie ilość komentarzy, a ich jakość i kultura osobista rozmówców wyznaczała poziom, a tego coraz bardziej próżno szukać w internecie. Jeżeli nawet ostatecznie padnie serwer to stare grono znajdzie inną, zastępczą platformę do rozmów o boksie, o to się nie martwię.

Ja jeszcze zrozumiem, takie "charytatywne" działanie gdzie ktoś coś opublikuje w ramach vloga czy też dłuższego komentarza na temat bieżących wydarzeń zahaczającego o felieton, bo każdy ma jednak czasami potrzebę podzielenia się swoimi przemyśleniami, ale do cholery jasnej... tłuc dzień w dzień masę newsów, redagując to wszystko, tłumacząc zagraniczne newsy żeby to miało ręce i nogi, wyszukiwać obrazki w sieci, być cały czas, dzień w dzień na bieżąco, dopieszczać to żeby miało sens i brzmiało po polsku wplatając swoje wartościowe przemyślenia za darmo? Nie mając z tego nic i wiedząc, że właściciel ma to w dupie lub ma jakiś tam pasywny przychód z mojej ciężkiej pracy? Nie do wiary. Sam miałem kiedyś propozycję współpracy i wówczas odmówiłem, bo wiedziałem, że nie mógłbym się temu poświęcić na tyle na ile bym chciał, ale teraz czytając te zakulisowe doniesienia wiem, że to była dobra decyzja.

Nie rozumiem też tej całej zbiórki i tej formy wsparcia. Co to niby da? Co da jednorazowa zbiórka? Przecież po miesiącu, dwóch, trzech wracamy do punktu wyjścia. Nikt nie będzie pracował za darmo mogąc ten czas i środki przeznaczyć na rzeczy, które go w życiu cieszą bądź przynoszą jakiś wymierny profit, a nie napierdzielanie newsów dla kogoś, kto ma to gdzieś. Ja sam też z całym szacunkiem wolałbym swoje pieniądze przeznaczyć na inny cel niż wpłacanie ich na konto komuś, kto ma tę stronę w dupie nie wiedząc do końca na jaki cel zostały przeznaczone.

Powiem Ci jeszcze Andrzej, że nie jesteś osamotniony, bo tak to wygląda. Ogromna część starych użytkowników tej strony to już dinozaury, które mają po prostu swoje życie, dzieci, pracę, zmartwienia i tak jak ja pisząc to z własnej perspektywy mam czas po pracy na odciążenie żony, kąpiel małego, opiekę nad nim, a dopiero potem wejście na boxing z telefonu i poczytanie paru komentarzy przez te 30 minut do godziny. Nawet niektóre walki, co jeszcze kilka lat było nie do pomyślenia oglądam na przyspieszeniu bądź czytam po prostu suchy wynik podczas gdy parę lat temu katowałem wszystkie gale z undercardem nawet z tych mniejszych gal, o których się nawet nie pisało. Mając na uwadze powyższe naprawdę się Wam dziwię, że poświęcacie jeszcze swój wolny czas na robienie czegoś za darmo, nawet w imię ideii i sentymentu do tej strony.
KiDDynamite jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 10:13   #25 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Krystian, dzięki za twoją dotychczasową pracę, to wciąż najlepszy portal bokserski (i zdecydowanie najlepsze forum) w Polsce. Kawał dobrej roboty i to niemal wyłącznie twojej od jakiegoś czasu. Szkoda, że pod względem finansowym jest to zupełnie nieopłacalne, ale to też chyba problem każdego rodzimego portalu o tym sporcie.

Obstawiam, że właściciel portalu z reklam nie przychodu przekraczającego koszta utrzymywania infrastruktury. Jest to nieco zbyt niszowa dziedzina i ilość wyświetleń, czy kliknięć w reklamy pewnie nie jest "szałowa".

Jeśli chodzi o finansowanie przez portale takie jak Patronite, to powinniście umieścić informację o tej możliwość w jakimś miejscu widocznym przez cały czas. Tego typu inicjatywy działają lepiej długofalowo, zwłaszcza jeśli co jakiś czas nienachalnie się przypomina o takiej możliwości i tłumaczy dlaczego to istotne. Ludzie jak już zaczną wysyłać jakieś drobne kwoty, to najczęściej już tak zostaje, więc nawet przy wolnym przyroście subskrybentów zawsze jest to coraz bardziej na plus.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 11:11   #26 (permalink)
challenger

Domyślnie

Wielka szkoda. Ja Ci Krystian dziękuję ze swojej strony za włożoną pracę, bo miałem co czytać, a Twoje uwagi były wartościowe, spostrzegawcze i często trafiały w sedno.

Nie wiedziałem, że od strony finansowej tak kiepsko to wygląda

Moim zdaniem Patronite nie sprawdzi się, żeby zadeklarować regularne wpłaty pieniędzy trzeba być zagorzałym fanem boksu i portalu. Portal może mieć kilkadziesiąt tysięcy czytelników, ale pamiętajmy, że wielu to niedzielni czytający, ktoś wpadnie od czasu do czasu, przeczyta jakiegoś niusa itp. Nie przeceniałbym ilości użytkowników.

Kto właściwie jest właścicielem tej strony ? Dla czytelników portalu to jakaś szara eminencja, bo nigdy nic o nim nie słyszałem.
Czy redakcja, redaktorzy mają w ogóle jakiś kontakt z nim ? Czy możecie porozmawiać z właścicielem na temat kształtu portalu, wizji, jego przyszłości, problemów itp. ?
omen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 11:42   #27 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 637 razy w 121 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 50
Domyślnie

Cytat:
Napisał omen Zobacz post
Wielka szkoda. Ja Ci Krystian dziękuję ze swojej strony za włożoną pracę, bo miałem co czytać, a Twoje uwagi były wartościowe, spostrzegawcze i często trafiały w sedno.

Nie wiedziałem, że od strony finansowej tak kiepsko to wygląda

Moim zdaniem Patronite nie sprawdzi się, żeby zadeklarować regularne wpłaty pieniędzy trzeba być zagorzałym fanem boksu i portalu. Portal może mieć kilkadziesiąt tysięcy czytelników, ale pamiętajmy, że wielu to niedzielni czytający, ktoś wpadnie od czasu do czasu, przeczyta jakiegoś niusa itp. Nie przeceniałbym ilości użytkowników.

Kto właściwie jest właścicielem tej strony ? Dla czytelników portalu to jakaś szara eminencja, bo nigdy nic o nim nie słyszałem.
Czy redakcja, redaktorzy mają w ogóle jakiś kontakt z nim ? Czy możecie porozmawiać z właścicielem na temat kształtu portalu, wizji, jego przyszłości, problemów itp. ?

Chyba nie do końca rozumiecie powagę sytuacji. Ten portal w ostatnich miesiącach albo latach, to była praca Krystiana plus moja mała cegiełka. Tu nie ma nikogo więcej. Po odejściu Sandera, które było trudną dla niego, ale logiczną decyzją pozostajemy z moim jednym, dwoma newsami dziennie, kiedy wrócę z pracy i ogarnę sprawy rodzinne. Czyli wieczorem. Boxing.pl de facto przechodzi w stan spoczynku albo nawet niebytu. Nie ma po prostu komu pisać newsów i odwalać ogromną robotę jaką odwalał Krystian codziennie. Oprócz newsów to było ogarnianie portali społecznościowych Facebooka i twittera. Namawianie chłopaków spoza redakcji na zrobienie relacji z weekendu. Boxing.pl prawdopodobnie zawiesi swoją działalność, bo dzisiaj młodzi ludzie nie będą poświęcać czasu dla idei, tak jak kiedyś robił to Adrian, ja, czy później Krystian. Żadne rozmowy z właścicielem nie mają sensu, bo kto miałby je przeprowadzać? Ja mogę dać portalowi od pół do godziny czasu dziennie, bo mając rodzinę mam inne priorytety niż działalność charytatywna.
Andrzej Pastuszek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 11:45   #28 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 467 razy w 136 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 38
Domyślnie

Cytat:
Napisał Andrzej Pastuszek Zobacz post
Chyba nie do końca rozumiecie powagę sytuacji. Ten portal w ostatnich miesiącach albo latach, to była praca Krystiana plus moja mała cegiełka. Tu nie ma nikogo więcej. Po odejściu Sandera, które było trudną dla niego, ale logiczną decyzją pozostajemy z moim jednym, dwoma newsami dziennie, kiedy wrócę z pracy i ogarnę sprawy rodzinne. Czyli wieczorem. Boxing.pl de facto przechodzi w stan spoczynku albo nawet niebytu. Nie ma po prostu komu pisać newsów i odwalać ogromną robotę jaką odwalał Krystian codziennie. Oprócz newsów to było ogarnianie portali społecznościowych Facebooka i twittera. Namawianie chłopaków spoza redakcji na zrobienie relacji z weekendu. Boxing.pl prawdopodobnie zawiesi swoją działalność, bo dzisiaj młodzi ludzie nie będą poświęcać czasu dla idei, tak jak kiedyś robił to Adrian, ja, czy później Krystian. Żadne rozmowy z właścicielem nie mają sensu, bo kto miałby je przeprowadzać? Ja mogę dać portalowi od pół do godziny czasu dziennie, bo mając rodzinę mam inne priorytety niż działalność charytatywna.
Nic dodać, nic ująć. Często dostawałem jakieś podpowiedzi od Was, w sensie "niech redakcja pomyśli", "niech redakcja zrobi". Trudno mówić o redakcji, kiedy redakcję stanowią 2-3 osoby My tutaj od dawna jechaliśmy grubo ponad możliwości, naprawdę grubo. Ale ile tak można? Rok, dwa, trzy... Rejestrowałem się tutaj w 2013 roku. Kupa czasu. Ale wtedy to była redakcja z krwi i kości. Ostatnie dwa lata to już jechanie na oparach. Właścicielem portalu jest pan Krzysztof Zbarski - doświadczony biznesmen, człowiek wielu talentów. Niestety, nie widział w projekcie Boxing.pl żadnego celu, perspektywy. Wprawdzie była jakaś propozycja jakiś rok temu na kompletny przełom, ale był to projekt nie do zrealizowania. Ja nie chcę mówić o sobie, ale drużyna sprzed paru lat, a więc Andrzej Pastuszek, Tomek Baranek, Mateusz Wajs, Paweł Rozmytański i Adrian Golec, to jest po prostu miazga. Ogromny, finalnie zmarnowany potencjał ludzki.
Krystian Sander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 12:00   #29 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Nic co dobre nie trwa wiecznie, od roku, a właściwie śmierci Adriana koniec boxing.pl wydawał się nieuchronny.
Wielka szkoda i pozostaje tylko podziękować za te wszystkie lata. Człowiek już tak się przyzwyczaił do tej strony że kolejne miesiące bedą trudne do strawienia.

Jeszcze na koniec takie zdziwienie że K.Z jest właścicielem. Szkoda że tak pokpił sprawę, on ze swoimi możliwościami i zdolnościami na spokojnie mógłby sprawić żeby to funkcjonowało.
-----

Chyba że przemeblować forum tak jak pisał Robercik. Zrobić dział z walkami gdzie każdy mógłby dodać temat, zrobić dział "wokół boksu" itd, felietony i reszt zachować w obecnej formie, a newsy przenieść do archiwum.
Jak mnie pamięć nie myli to chyba kiedyś tak to działało, zanim stałą się rewolucja i przeszedł czas newsów
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-06-19, 13:40   #30 (permalink)
prospect

Domyślnie

Dziękuję Krystian za ogrom pracy, jaki włożyłeś w boxing.pl. Czas chyba założyć jakieś oficjalne, a nie fikcyjne, konto na tym i tak dalej śledzić Twoje poglądy. Pozdrawiam
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

« Hej | Siemaneczko »
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania