stare 28-12-17, 00:21   #11 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

@Taszun

Cytat:
A mat.d jeszcze do niedawna byl grubasem majac 15 kg nadwagi!
Ja przy lekko pond stowie nie wygladalem tragicznie i bylem dosc sprawny wiec nie dramatyzuj To tak przy okazji,bo wywolales moj nick..Dalej..

..Chlopie, niezly masz durszlak zamiast czaszki Nie wiem jaki towar bierzesz ale ten mocarz,o ktorym tak glosno bylo to przy tym pewnie jakas wydmuszka...

Chlopak prosi o pomoc/opinie a Ty piszesz ksiazke fizlozoficzną w ktorej ni hu hu wie o co chodzi

Nie masz racji jezlei chodzi o treinigi i przywowlywanie Wasilewskiego tez nie ma sensu,to nie jego wina,ze trafia na tak niedoleznych komandosow na jakich trafia..Uwierz,ze mozna spotkac rozne wybryki natury,fizycznej sprawnosci,z roznymi charakterami..Jeden bedzie nadrabial zadziornoscią,drugi techniką, 8,12,40,90 jeszcze czyms innym.. Jesli myslisz,ze trenowanie nic nie zmieni to rece opadają..1) Sama kondycja,po 2) trening+dieta rowna sie sila,sprawnosc i szereg innych aspektow 3) podswiadomosc,pewnosc siebie..

Do zalozyciela tematu. Nie sluchaj chlopie,cwicz,trenuj,boks,cokolwiek..Nie musisz wydawac kasy,zeby cwiczyc i ustawic sobie diete..Teraz masz tyle materialow,ze sam mozesz sobie cos opracowac i miec z tego efekty.. Jak bedziesz sluchal @Taszuna to skonczysz w jego wymiarze..A widzisz jak tam jest

mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-17, 10:52   #12 (permalink)
champion

Domyślnie

[QUOTE=macio96b;552669] odkąd pamiętam to rodzice zawsze mówili żebym "ustępował", mimo, że ktoś nie ma racji, albo szuka zaczepki to żebym ustępował. [QUOTE]

"Do zalozyciela tematu. Nie sluchaj chlopie,cwicz,trenuj,boks,COKOLWIEK."

Dobrze ze przez jakis przypadek interesujesz sie boksem bo z taka gadka to mlody za chwile wzialby pilke pod pache i pobiegl na szkolne boisko pokopac z dzieciakami.
Napewno wtedy stalby sie mocnym facetem XD

Skoro mlody juz sam odnalazl zrodlo swojej edukacji to znaczy ze raczej ja wiem co mowie a nie ty. Moim zadaniem bylo tylko go naprowadzic. Klasyka problemu.

Zeby byla jasnosc, Ja mysle szerzej. Nie interesuje mnie postawienie sie jakiemus gamoniowi w knajpie. Do tego rzeczywiscie pewnie wystarczy kilka lekcji boksu. Ale to nie zmienia ciebie jako czlowieka. Postawy. Nastepnym razem pojawi sie na jego drodze lepiej wysportowany pajac a mlody bedzie myslal ze te kilka lekcji boksu i "bokserskiej" pewnosci siebie zadzialalo ostatnim razem to i teraz zadziala i odpowie agresja wtedy kiedy nie powinien.
Straci zeby a moze i zycie.

Boks mozesz trenowac zeby sie bronic gdy jestes zaatakowany. Gdy jestes atakowany musisz miec dobrze pracujaca glowe.
Musisz umiec sprawnie korzystac z asertywnosci. Zwykle przeciaganie liny na swoja strone.

Asertywność – w psychologii termin oznaczający posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nienaruszających praw i psychicznego terytorium innych osób oraz własnych, bez zachowań agresywnych.
Znajomosc boksu akurat nie pomaga w takich sytuacjach.

Jeszcze raz: Zwykle pokonanie w bojce pajaca pod dyskoteka? trening bokserski i wiara w nabyte umiejetnosci na sali bokserskiej. Skopac tylek temu gosciowi? to nic zlego bo wierze ze mu sie nalezy!
Tylko co dalej? czy machaniem prawy-lewy tak naprawde nie zmieniajac swoich postaw mozesz isc dalej przez zycie odnoszac sukcesy?
Moim zdaniem nie!

akurat z boksem jest problem jesli chodzi o samoobrone szeroko pojeta na ulicy.
W boksie jestes uczony trzymac garde. Co by sie kurwa nie dzialo masz trzymac rece w gorze zacisniete w piesci gotowe zadac cios albo go zblokowac.
To nie jest dobra pozycja wyjsciowa to przeciagania liny! Nie zachecisz przeciwnika do tego taka postawa. Przestraszy sie i pusci mu cisnienie i klopoty gotowe.
Bokser zaatakowany slownie znienacka lub z tylu popchniety nie reaguje krokiem do tylu tylko garda zacisnieta w piesci. To tylko prowokuje napastnika.
Ale nigdzie nie napisalem ze na treningi nie ma sensu isc
Za pilka pobiegac tez mozna czemu nie...
Ale jego problem nie lezy w tym ze nie atakuje gamonia! wrecz przeciwnie. Ze ucieka.
Jedo i drugie jest nie trzymaniem cisnienia do konca.
Tak jak pisalem: w tej chwili to lepiej ze "ucieka" ale wewnetrznie sie z tym nie godzi i czuje ze to rozwiazanie rowniez nie jest dobre. To daje mozliwosc rozwoju.
Napierdalanie kazdego z byle powodu to patologia w druga strone i nieduzo mniejsze problemy jak bycie kopanym ciagle w dupe.

Chodzi o gadke. O odwage odpowiedziec asertywnie a nie agresywnie.
Trzeba sobie odpowiedziec czy jak ktos ma do mnie o cos pretensje to jak reaguje?
Wycofaniem? raczej milcze,przepraszam odruchowo.To zle!
Nie jestes wstanie w ciagu ulamka sekundy przemyslec sugestie ktora ci przedstawiono wiec daj sobie chwile czasu. Przeciez chcesz byc uczciwy wobec drugiej osoby. Jesli rzeczywiscie ja skrzywdziles i chcesz byc wobec niej fair i ewentualnie naprawic krzywde ktora jej wyrzadziles to musisz do cholery wiedziec o co chodzi!!! To jest postawa wlasciwa!
a: chcesz naprawic krzywde ktora wyrzadziles drugiej osobie
b: zeby to zrobic musisz zrozumiec w jaki sposob ja skrzywdziles
c: zeby uzyskac wiedze na temat punktu a,b musisz dac sobie odpowiedni czas . Dac sobie ten cas i drugiej osobie.
A wiec skoro osoba majaca do ciebie o cos pretensje nie bedzie wykazywac checi na wspolne znalezienie czasu to najpewniej wcale jej nie skrzywdziles tylko ona chce skrzywdzic ciebie. To rowniez dobra rada dotyczaca pracy-biznesu. Jesli ktos kogo znasz od niedawna namawia cie do szybkiego podpisania jakies waznej umowy ktora przed chwila otrzymales i przedstawia ja w taki sposob ze na pierwszy rzut oka wydaje sie ciekawa to pamietaj ze mozesz narobic sobie duzo klopotow. Jemu zalezy z jakiegos powodu na czasie. Nie zawsze chodzi o termin w banku czy jakies inne alternatywne zrodla finansowania. Czesto chodzi o twoja dupe.
Zobacz jak udowodnilem ze asertywnosc to cecha ludzi dobrych. Wrecz posiadajacych cechy prawdziwego chrzescijanina.
Zdaje sobie sprawe ze grzeszy, mogl kogos skrzywdzic ale chce naprawic krzywdy ktore wyrzadzil i zrozumiec gdzie popelnil blad zeby ponownie nie grzeszyc i moc zadoscuczynic.
To wzor chrzescijanstwa.
Ktos kto nie pozwala ci na to musi byc zlym czlowiekiem. Napewno nie skrzywdziles go a nawet jesli to nie potrafi wybaczac i dac szansy skoro odrazu chce ci odplacic tym samym. To zly czlowiek. Nie twojego pokroju.

Jesli zmienisz swoja postawe do swiata to zobaczysz ze jakos tak dziwnie sie sklada ze duzo rzadziej zdarzaja sie przypadki ze ktos ci grozi itp Oczywiscie problem nie zniknie calkowicie. To dowodzi ze na swiecie zderzaja sie dwie sily. Dobro i zlo.
Ale majac tak mocne fundamenty o ktorych napisalem mozesz byc pewien ze nic ci nie grozi.
A trening bokserski? zawsze sie przyda. Chociazby zeby zrzucic 15 kg wagi XD
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-17, 11:37   #13 (permalink)
bum

Domyślnie

@Taszun @mat.d, Dzięki za tak wyczerpujące odpowiedzi. Chciałbym wyjaśnić, że nie jestem patolem i być nim nie zamierzam, nawet gdyby udało mi się osiągnąć to o czym mówię to nie zamierzałbym tego nadużywać, czy wykorzystywać w sytuacjach, które tego nie wymagają. Nie mam też problemu z nadwagą, zanim pochłonęła mnie nowa praca, nowe miejsce zamieszkania ćwiczyłem hardstyle z kettlami. Za każdym razem gdy jest sytuacja, że pierwszy lepszy janusz z baru ma do mnie jakiś problem zawsze próbuję załatwić sytuacje słownie, porozmawiać i wyjaśnić problem. Dobrze wiecie, że czasami argumenty nawet uzasadnione nie pomagają w rozwiązaniu problemu gdy ktoś na siłę go szuka i właśnie w takich sytuacjach chciałbym sobie radzić, żeby moja kobieta czuła się bezpiecznie i ja również.
macio96b jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-17, 13:51   #14 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Ciężko jest sobie coś takiego wyrobić i trudno dawać w tej kwestii porady, bo na każdego działa hmm, inny bodziec? Spróbuj poćwiczyć na siłowni, do tego może treningi jakichś sztuk walki i zobaczysz ze już po kilku tygodniach staniesz się o wiele bardziej pewny siebie.
Fajter jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 28-12-17, 14:34   #15 (permalink)
champion

Domyślnie

@Taszun

Ale Ty mnie rozumiesz..Ja nie jestem Sebixem i ten kolega,ktory zalozyl temat - wnioskuje po tym jak pisze - tez nim nie jest. Nikt mu tu nie proponuje,zeby se pocwiczyl i wyszedl z sali jako nowy - MOREDECZKA/WARIACIK.. Tu chodzi o to,ze cos takiego bedzie mialo same plusy,bo nie dosc,ze to dla zdrowia to i jeszcze mentalnie chlopaka podbuduje i da mu pozytywnego kopa.. Nikt mu tu nie karze cwiczyc boksu i lac sie na prawo i lewo..

To o czym ty piszesz,jest proste w teorii,ale w praktyce na roznych ludiz trafiasz,rozne obawy w trakcie polemiki z jakims pijakiem mozesz miec - i Twoja racja i asertywnosc na g*wno sie wtedy zda..I tu chlopakowi o to chodzi..Ze chce byc twardszy w srodku,chce zeby jego kobieta czula ze ma przy sobie faceta a nie ciote itp. Nikt mu tu nie proponuje zeby sie zamienil w patologiczną amebe Ty tez dobrze piszesz,ale trzeba bardzo mocna brac na wszystko poprawke. Szanuje Twoje miejsce pobytu swiadomosci,ale nie do kazdego mozna uderzac z wlasnego pulapu Czasami trzeba prosciej,Taszun
mat.d jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania