stare 30-05-10, 11:44   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Kliczko nokautuje Sosnowskiego

W głównej walce wieczoru, na gali rozegranej w dniu wczorajszym w Gelsenkirchen, Vitalij Kliczko (40-2, 38 KO) pokonał przez nokaut w 10 rundzie Alberta Sosnowskiego (45-3-1, 27 KO). Ukrainiec utrzymał tym samym pas mistrza świata federacji WBC.

Dragon zaczął pojedynek spięty, mając zapewne świadomość klasy rywala i wagi tego starcia. Kliczko kontrolował całą walkę, wygrywając runda po rundzie, punktując z dużą łatwością słabszego i dużo mniejszego rywala. Od piątej odsłony dało się zauważyć ubytek sił u Alberta, spowodowany dużą swoją ruchliwością na ringu i niewątpliwie towarzyszącym mu stresem. W 10 rundzie nastąpił kres możliwości Polaka i po kilku mocnych prawych krzyżowych - posyłając Alberta na deski - mistrz zakończył ten pojedynek. Sędzia przerwał to starcie nie próbując nawet liczyć Dragona.

Vitalij wygrał każdą z 10 rund, zakontraktowanego na 12 odsłon mistrzowskiego pojedynku. Po walce był pełen szacunku dla polskiego rywala. Jesteś silny, ale potrzebujesz doświadczenia. Jeśli go trochę zdobędziesz, to mistrzostwo świata może być twoje - komplementował Polaka Kliczko.

To mogła być dobra walka gdybym wygrał - mówił ze śmiechem Albert. Nacierałem do przodu, ale Kliczko nie dał się zepchnąć do defensywy. Zostałem pokonany, ale po twardej walce. Myślę, że pokazałem duszę wojownika i nie przyniosłem wstydu polskim kibicom. Jestem dumny ze swojej postawy - powiedział po walce Sosnowski.

Zobacz rekord zawodników:

Vitali Klitschko - Boxer
Albert Sosnowski - Boxer

Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-05-10, 17:24   #2 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 269 razy w 112 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie

Pojedynek toczony według wcześniej napisanego scenariusza.. Rozbijanie powolne Alberta i nokaut pod koniec walki. Takie były zamierzenia Ukraińca. To wyglądało trochę jak zabawa kota ze złapaną już, próbującą się odgryzać myszą... Vitalij mógł skończyć to znacznie szybciej. Nie chciał tego robić, z uwagi na brak zagrożenia ze strony Polaka oraz falę krytyki co do "jakości" pretendenta do tytułu. Kliczko odstawił mały teatrzyk.
Adrian Golec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-05-10, 22:12   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie re

Kliczko praktycznie bez zagrożenia ze strony Alberta,doszło może z pięć dosyc mocnych ciosów! Zabraklo wyrażnie wzrostu Albertowi , zasięgu ramion..chyba już nie zobacze Kliczki na deskach, bo kandydata do takiej sensacji nie widać!
jolawasel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania