boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 17-05-10, 15:17   #21 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Wiechu a kto jesty pozadanym pretenntem? Tylko nie mow ze powietkin czy haye bo to banal a wszyscy wiemy ze uciekaja od braci jak najdalej. Kliczkom skonczyli sie przeciwnicy i stad wybor sosny. ludzie tego nie rozumieja.

Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 15:25   #22 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Skąd: Dla nich hołd, dla tych noszących blizny, dla nich.. w imie dobra Ojczyzny.
Nominowany 120 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin Zimerman Zobacz post
Wiechu a kto jesty pozadanym pretenntem? Tylko nie mow ze powietkin czy haye bo to banal a wszyscy wiemy ze uciekaja od braci jak najdalej. Kliczkom skonczyli sie przeciwnicy i stad wybor sosny. ludzie tego nie rozumieja.
Cytat:
Obiektywnie rzecz biorąc Albert nie jest najbardziej pożądanym pretendentem i ci którzy nie dają mu prawie żadnych szans posiadają na to sporo argumentów i mają prawo tak uważac. Gdyby albert nie był polakiem, 90% z nas tez by klęło czemu ktoś taki dostał szanse, my zaglębiliśmy sie w temat juz wiemy czemu ale nie wszyscy posiadają taką wiedze.
Tzn tu jest kwestia tego czemu teraz albert walczy a nie że wogóle walczy, jak wiadomo povetkin , valuev i solis odżucili oferte. Oni sa uznawani za bardziej pożądanych pretendentów, no ale nie chcieli walczyc wiec walczy Albert i dla mnie to jest ok. Tak jak mówisz nie wszyscy rozumieja bo nie wszyscy wiedzą, wnikają az tak bardzo, tu nie mozna miec duzych pretensji bo to trzeba dokładnie sledzic rozwój wypadó zeby wiedziec kto i kiedy jaką oferte odzucił.

Ale to czy naprawde albert zasługuje na ten title-shot zweryfikuje ring, Powiem tak: Arreola chociaż dostał do jednej bramki, mozna powiedzieć że zasługiwał bo sie starał , ale taki kevin johnson nigdy w zyciu. Oczekuje po Albercie że sie postara, że nie wyjdzie tylko po paycheck z defense mode od samego poczatku i że sie nie położy po byle strzałach udając, że nie da rady kontynuować.
Wiechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 16:50   #23 (permalink)
champion

Nominowany 8 razy w 3 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Obiektywnie rzecz biorąc Albert nie jest najbardziej pożądanym pretendentem i ci którzy nie dają mu prawie żadnych szans posiadają na to sporo argumentów i mają prawo tak uważac. Gdyby albert nie był polakiem, 90% z nas tez by klęło czemu ktoś taki dostał szanse, my zaglębiliśmy sie w temat juz wiemy czemu ale nie wszyscy posiadają taką wiedze.
No zgoda, ale tu chyba nie tyle chodziło zasadność krytyki szans Alberta co raczej niezbyt kulturalny sposób przekazu tejże. Bo co do tego, że szansę na pokonanie Kliczki akurat przez Dragona są niewielkie nie ma większych wątpliwości i tutaj nie trzeba być znawcą. Tyle, że szanse zawsze jakieś są. Mówienie o tym, że Albert z pewnością przegra ma jakieś uzasadnienie, ale już gadanie w stylu "po co mu to jak i tak dostanie łomot", "będzie wstyd i kompromitacja" albo "ta walka jest bezsensu" jest znacznie mniej poważne.
Bonsante jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 17:46   #24 (permalink)
prospect

Nominowany 8 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Cytat:
sorry ale wiekszej bzdury dawno nie slyszalem.jesli nigdy nie byles w ringu, nie organizowales czy sedziowales imprezy sportowej to po prostu lizesz lizaka przez papierek. to nie jest to samo i moze ci sie tylko wydawac ze wiesz wiecej niz trenerzy czy zawodnicy. czlowiek ktory NIE SIEDZI w sporcie walki nie wie co to prawdziwy trening, taktyka, pscyhologia sportu i marketing sportowy. jemu sie tylko wydaje ze wie. i dlatego 99% ludzi na ww stronie mysli ze sa specjalistami a wiekszosc z nich nie wie nawet o cyzm mowi. krytykowanie polityka to co innego niz krytykowanie sportowca bo decyzje poltyczne sa empirycznie odczuwalne przez spoleczenstwo podczas gdy sport taki jak boks to dziedzina spolecznie marginalna w ktorej uczestniczy ulamek procenta spoleczenstwa a o ktorej chcial by sie autorytatywnie wypowiadac kazdy. wiem o czym mowie bo zanim sam wszedlem do ringu tez myslalem ze wiele rzeczy wiem lepiej ale dopiero z perspektywy trenera/zawodnika/dzialacza/sedziego ma sie pelny wglad w ten sport a kanapowy kibic widzi tylko przygotowana przez stacje telewizyjna rozrywke po ktorej wylaczy TV i juz nie wie co bylo z zawodnikiem po walce, przed nia itd.
A jak myślisz Marcin, ile razy Janusz Pindera miał rękawice na ręku? Ani razu!
A ile razy Jerzy Kulej?
A którego z nich cenisz bardziej jako obiektywnego fachowca?

Nie bronię wcale trollingu, ani narzekactwa. Nie lubię jak ludzie dodają sobie autorytetu przez ostre wypowiedzi i taką też krytykę. Ale też bez przesady w drugą stronę.

Ludzie mają prawo się wypowiadać, chociaż większość ma nie wiele do powiedzenia. I albo powtarzają zasłyszane gadki, albo chcą przez groźny ton dodać sobie animuszu. No bo mylne i potoczne pojęcie krytyka- to narzekacz i czepiacz!

Co do Alberta, to uważam, że ta walka to wielki zaszczyt i mam nadzieję, że swoją postawą pokaże że zasłużył. Uważam że to możliwe- tym bardziej gdy przygotowania idą dobrze.

Co do wyniku, to ma dla mnie ma mniejsze znaczenie, niż sam przebieg walki.
Nie oszukujmy się- Kliczko to ostatni łącznik z dawną, super mocną HW lat 90.
Ale też już jest stary i to tylko człowiek.
Gdyby Albert nie był "NASZ" to pewno bym mu nie kibicował- ale ponieważ to swój chłopak, to naszym przyzwoitym zachowaniem powinno być jakieś tam wsparcie i dawanie zaufania. Albo przynajmniej nie wylewania pomyj.
Dies jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 18:32   #25 (permalink)
champion

Nominowany 37 razy w 17 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał mvp Zobacz post
Takie przeświadczenie cechuje wielu ludzi, ale wyłącznie młodych mentalnie. Po pewnym czasie nabiera się życiowej mądrości i staje się jasne, że mogę krytykować np. posła na sejm RP mimo, że sam posłem na sejm RP nigdy nie byłem, mogę krytykować policjanta drogówki mimo, że nigdy nim nie byłem, itp, itd.

Nie mając nigdy wcześniej rękawic bokserskich na rękach można rozumieć pięściarstwo lepiej niż uprawiający je człowiek. Być może nie pokona się tegoż trenującego, ale można widzieć błędy, których on sam nigdy nie zobaczy.
nic dodać, nic ująć, zgadzam się w całej rozciągłości. Każdy z nas wykonuje jakąś pracę/ zajmuje się czymś itp. To, że nasze profesje się nie pokrywają, nie znaczy, że w razie błędów, niedbalstwa, innych braków/ uchybień jesteśmy zwolnieni z krytyki w momencie, gdy krytykującym jest osoba innej profesji.
Tomasz Nowak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 18:43   #26 (permalink)
champion

Nominowany 68 razy w 28 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 7
Domyślnie

Dies napisalem wyraznie, ze zeby sie o czyms wypowiadac trzeba w tym siedziec. Pindera od lat w boksie SIEDZI, jest dziennikarzem i korespondentem i nie ma go co porownywac do typowego onetowego trolla. Kulej ma wiedze o boksie wieksza niz wiekszosc ludzi po nim jadacych ale to juz starszy czlowiek do tego zyjacy inna epoka, zly przyklad.
Marcin Zimerman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 19:21   #27 (permalink)
prospect

Nominowany 8 razy w 2 Tematach
Domyślnie

Bardzo dobry przykład.
Pisałeś "nie mieli rękawic na rękach" czy nie byli na ringu.
Znam sporo anty przykładów, tych co byli i sami obrywali.

Pindera nigdy nie miał rękawic, ani nigdy nie walczył, co nie przeszkadza mu być dobrym obserwatorem i analitykiem. To jest po prostu myślący facet, który wnikliwie podchodzi do tego co robi. Nie ważne czy to boks czy skoki narciarskie, f1 czy koszykówka.
I taki powinien być fachowiec.
Kulej ma spora wiedzę, jeszcze większe doświadczenie i tego nie neguję. Ale pytałem kogo cenisz bardziej jako OBIEKTYWNEGO fachowca.
Kulej nie jest obiektywny, a nawet nie próbuje. On faworyzuje pewnych pięściarzy i pewne style.
Zresztą robi tak wielu innych dobrych pięściarzy czy trenerów. Chcą by rzeczywistość wyglądała jak ich wzór.
Bardzo szanuję Jurka jako pięściarza, człowieka, ale jako komentator, moim zdaniem przegina z tym faworyzowaniem stylu i osób. Ma klapki na oczach i nie widzi czasem oczywistych rzeczy- typu trafiać i nie dać się trafić- a ocenia tylko kto optycznie idzie do przodu. itd
Kulej był ofensywnym pięściarzem i nie rozumie innego stylu- albo nie ceni.

Dlatego czasem lepiej sprawdza się ktoś kto ma czysty ogląd i przede wszystkim mniejsze zaangażowanie emocjonalne.

Jest oczywistym, że fachowiec w jakiś sposób musi siedzieć w boksie. Bo przecież z tego bierze się wiedza- z obserwacji i wyciągania wniosków. Czasem pomaga współuczestnictwo- ale to nie jest reguła.
Mamy wiele przykładów gdzie doskonali pięściarze walą maksymalne wtopy, czy poronione teorie.

Tak samo dobry ginekolog nie musi sam urodzić dziecka- o czym świadczy fakt, że często Ci dobrzy to mężczyźni.
Dies jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 21:57   #28 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Zgadzam sie z przedmowca dobrze przyklady i wnioski
kamilziebice jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 17-05-10, 22:58   #29 (permalink)
mvp
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Thumbs up

Cytat:
Kto nie wejdze do ringu zawsze widzi pewne sprawy inaczej i duzo latwiej mu krytykowac niz komus kto sam poczul krew pot i lzy. Ocenianie boksu tylko na podstawe boxrec i gal widzianych w TV to jak lizanie lizaka przez papierek. Ilez to ja autorytatywnych wypowieddzi sie naczytalem od ludzi ktorzy nigdy nie byli nawet na 1 gali na zywo!
Odniosę się jeszcze do reszty wypowiedzi Pana Marcina.

Nigdy nie byłem w ringu i na zawodach, natomiast jestem przekonany o tym, iż umiem obiektywniej ocenić niektóre sytuacje i jestem w hipotetycznej grupie ludzi dostrzegających w pewnych sytuacjach więcej detali, wychwytuję więcej informacji. W związku z tym mam m.in. pewien handicap prowadząc samochód, mam pewien handicap oglądając pięściarstwo. Boks można umieć oglądać lepiej i można umieć oglądać gorzej. Jestem przekonany, iż przez lata spędzone na tym forum, widziałem takie sytuacje, gdy osoby trenujące boks myliły się co do tego, który cios naruszył pięściarza z relacjonowanej w telewizji walki.

Nie kieruję się emocjami oglądając boxing. Jestem obiektywny i w większości rozumiem, co widzę. Tak się jakoś składa, iż w pełni rozumiałem Andrzeja Gołotę, gdy opuścił ring podczas pojedynku z Tyson'em. W pełni rozumiałem też werdykt w walce Gołoty z Ruiz'em. Trudno będzie mnie przekonać, że skoro nie walczyłem z Tyson'em, to nie wiedziałem, co czuł Andrzej, a fakt, że nie siedziałem tuż przy ringu nie daje mi prawa do właściwej oceny pojedynku Ruiz-Gołota.
mvp jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania