boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 09-02-21, 14:28   #1 (permalink)
champion

Nominowany 202 razy w 61 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 23
Domyślnie Babyface: mogłem brać kogoś gorszego, była oferta walki w Polsce

Wywiad popularnego "Garnka" z Adamem Kownackim dla Polsatu Sport. Nasz ciężki ostro trenuje, ale nadal nie jest pewny dokładny termin rewanżu z Heleniusem.

Przemysław Garczarczyk: Wiem, że za chwilę idziesz na trening, więc od tego zacznę - jaki plan na dzisiaj?

Adam Kownacki: Rano było kardio, które robię już parę tygodni, codziennie. Teraz będzie czas na boks, później przerwa i znowu trening. Trenujemy trzy razy dziennie, żeby złapać formę na rewanż. Pokazać, że to, co się stało rok temu, to tylko wypadek przy pracy.

Zanim zapytam na temat rewanżu - czy widziałeś wpisy internautów (po ostatniej fotce na Instagramie Adama), że być może jesteś teraz… za chudy?

Chyba mam teraz tyle, co w ostatniej walce, 120 kilogramów. Do walki pewnie spadnie około 5 kilogramów, ale to waga ciężka, więc jeden posiłek dziennie, dużo trenuję i waga spada w dół. Czuje się dobrze, sparuję już po dziesięć rund, więc dobrze się czuję. Forma już jest.

Obiecuję, że to ostatnie pytanie na temat wagi - były teorie, że najlepszy byłeś, miałeś najlepszą wagę, kiedy walczyłeś z Arturem Szpilką. Coś się zmieniło?

Miałem wtedy około 112-113 kilogramów, ale też Szpilka był mniejszy, ważył chyba około 105 kilogramów - mogłem go na szybkości złapać. Teraz chłopy mają ponad dwa metry, są duzi, silni, ciężcy, więc tych kilogramów trzeba mieć trochę więcej, żeby nie przepychali, żeby było na czym stać. Ważniejsze jest, żeby waga była "silna", a nie był to tłuszcz. Cały czas nad tym pracujemy - żeby sylwetka była lepsza, mniej tłuszczu.

Czy po pierwszej, przegranej walce z Heleniusem coś się zmieniło w treningach? Coś doszło, coś rozszerzyliście, kiedy już było wiadomo, że będzie ta walka rewanżowa, z tym samym rywalem?

Zaczęło się od tego, że mogłem kupić działkę, dom z dala od Nowego Jorku, zacząć w spokoju trenować, odciąć się od tego wszystkiego. Jak dobrze wiecie, unikałem wywiadów, chciałem się ustawić na dobre tory, mieć trochę prywatności. Zniknęliśmy na trzy tygodnie, razem z trenerem Keithem Trimble plus miałem dwóch sparingpartnerów - dużo biegaliśmy, miałem sparingi trzy razy w tygodniu. Myślę, że Keith jest niedocenianym trenerem, jego wiedza na temat boksu jest naprawdę duża. Trzymamy się prostych rzeczy, podstaw boksu. Było to ciężko połączyć kiedy spędzaliśmy razem tylko godzinę na treningach - teraz spędzamy w górach cały tydzień. Można pracować nie godzinę, tylko trzy godziny razem, do tego rozmowy - co zrobiłem na treningu źle, co dobrze. Ten wyjazd na obóz wydaje mi się, że dużo zmieni. Czekamy teraz na oficjalne ogłoszenie walki i na to, by znowu pojechać na trzy tygodnie, na ostatnie przygotowania.

Wygląda na to, że te przygotowania na rewanż z Robertem Heleniusem są przełomowe. Znamy się dobrych parę lat, nie pamiętam sytuacji, kiedy wyjeżdżałeś na obozy z trenerem.

Mieszkamy dwie godziny od Nowego Jorku, na weekendy wracałem do domu, a do mnie żona z synem Kaziem przyjeżdżała. Miałem okazję z nimi trochę pobyć, mieć dzień wolny. Choć z synem dzień wolny to też dużo roboty, bo to akrobata, wszędzie wchodzi, ale daje takie szczęście i uśmiech na twarzy, że energia jest na cały tydzień. Chce go też dobrze wychować żeby on, jego pokolenie lepszy świat tworzył.

Czy kiedykolwiek miałeś w głowie pomysł - a takich opinii nie brakowało i nie brakuje - że zamiast Heleniusa, na legendarne w boksie "przetarcie" powinieneś brać kogoś innego, łatwiejszego? A nie człowieka, który cię znokautował?

Nawet mój manager mi to proponował, ale jeśli nie jestem w stanie pokonać Roberta, to o czym w ogóle gadać? To jak mam wygrać z takimi mistrzami jak Joshua czy Fury? Mam cel w życiu, chcę być mistrzem świata. Do czasu nokautu każdą rundę wygrałem... wiadomo dobrze mnie trafił, jest weteranem ma dużo doświadczenia i później było gorzej. Powodów można dawać tysiące, ale poszedłem na kolejną wymianę ciosów, usiadłem na dupie... taki jest sport. Tez fajna lekcja. Mogłem brać kogoś gorszego, była oferta walki w Polsce. Nie chcę tracić czasu, chcę go nadrobić.

[...] Czy nadal, ta ogólnie podawana ale nie oficjalna data - 6 marca - obowiązuje?

Mało prawdopodobna data, ale to jest ten kochany boks i wszystko jest możliwe. Ja robię co mogę, żeby być gotowym, kiedy data będzie oficjalnie podana. Al’owi Haymonowi, który prowadzi moją karierę naprawdę ufam, dziękuję mu za doprowadzenie do rewanżu: "chcesz rewanżu, będziesz go miał" - tak powiedział. I słowa dotrzymał. Teraz sparuję z Otto Wallinem, mam z nim w tym tygodniu dwa spotkania zaplanowane. Przypomina Roberta, dużo się rusza, trzeba za nim gonić, więc przy okazji także moją pracę nóg poprawiam. W skrócie - robię wszystko, żeby być coraz lepszy.

Żródło: Przemysław Garczarczyk/Polsat Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-21, 15:34   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Oby tak było jak Adaś mówi. Porządny obóz przygotowawczy, mniej tłuszczu, lepsza praca nóg, KO na Heleniusie i wracamy do TOP 15. Walki o tytuł już raczej nie dostanie, ale na kilka dobrych starć z czołówką może jeszcze mieć szansę.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-21, 17:01   #3 (permalink)
challenger

Domyślnie

Wallin jest mankutem,i ma inny styl niż Helenius.Jak ma przygotować Adama?To już bardziej Wallin przygotuje się na Breazeale sparujac z Adamem.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-21, 18:10   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mr.KO Zobacz post
Wallin jest mankutem,i ma inny styl niż Helenius.Jak ma przygotować Adama?To już bardziej Wallin przygotuje się na Breazeale sparujac z Adamem.
O tym właśnie mówili chłopaki w wczorajszym programie W RINGU na etoto.tv. Może doszło do przetasowań wśród ciężkich na PBS, a może pomagają sobie wzajemnie i Wallin imituje też styl Fina.

stare 09-02-21, 19:25   #5 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Wacha mógł sobie załatwić
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-21, 22:14   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Wacha mógł sobie załatwić
przed pierwszą walkę z Heleniusem chyba duzo z nim sparował
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-02-21, 22:27   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Oby tak było jak Adaś mówi. Porządny obóz przygotowawczy, mniej tłuszczu, lepsza praca nóg, KO na Heleniusie i wracamy do TOP 15. Walki o tytuł już raczej nie dostanie, ale na kilka dobrych starć z czołówką może jeszcze mieć szansę.
Jakby wygrał to zobaczyłbym go z Chisorą albo Babiciem. Dobra jatka by była. Chociaż w walce z Chorwatem nie miałby nic do zyskania a dużo do stracenia, ale tego pierwszego dobrze byłoby mieć w rekordzie.
FilipWWA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-21, 06:05   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Ja tam się już nie nabiore na te przelomowe przygotowania przyjdzie czas to będzie mógł się zaprezentować w ringu. Wolę być miło zaskoczony niż rozczarowany jak zwykle heh
pain.exe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-02-21, 06:33   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał FilipWWA Zobacz post
Jakby wygrał to zobaczyłbym go z Chisorą albo Babiciem. Dobra jatka by była. Chociaż w walce z Chorwatem nie miałby nic do zyskania a dużo do stracenia, ale tego pierwszego dobrze byłoby mieć w rekordzie.
Jak się uda Adamowi wygrać, w co bardzo chce wierzyć, to pozostanie raczej na amerykańskim ringu i będzie walczył na PBC. Chisora i Babic są u Hearna i tu raczej pozostaną, a Chorwat być może zejdzie do bridger. Bitki byłyby przednie, ale raczej ich nie zobaczymy.

stare 10-02-21, 13:14   #10 (permalink)
contender

Domyślnie

Kompletnie chybiona jest krytyka Wallina jako sparingpartnera. Bardzo dobrze, że Adam się z nim mierzy. Lepiej sparować z naprawdę dobrym, wymagającym oponentem niż ze sprowadzanym na siłę jeleniem, którego jedynym atutem jest "właściwa" pozycja. Poza tym, o ile się nie mylę, Helenius lubi zmienić pozycję podczas walki, będąc wszechstronnym w tym aspekcie.
Wallin jest małym ciężkim, który stosunkowo szybko się porusza, stąd jest idealny do szlifowania refleksu, pewnej konsekwencji obronnej (układ gardy, unik, odejście), a, przede wszystkim, rozwiązań w ataku i cierpliwości. Patrząc na Szweda z zewnątrz, wydaje się być lekki i kruchy, tymczasem to twarda i zawzięta sztuka. Coś jak Helenius. Skandynawowie z reguły są mocno zahartowani

Zacząłem również patrzeć na rywalizację Polaka z Finem w kontekście nierozliczonych rachunków. Czy któryś z polskich ciężkich wygrał rewanż z rywalem na przyzwoitym poziomie...? Gołota miał drugą walkę z Bowe :-) Pamiętam, że Adamek miał rewanż z Cunnem w HW, który w zasadzie przegrał, chociaż pierwszą walkę wygrał. Czy jest jakiś odpowiedni i pozytywny przykład (przegrana-wygrana) ?
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania