boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-01-21, 21:01   #1 (permalink)
champion

Nominowany 203 razy w 62 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 25
Domyślnie Komentarz Andrzeja Wasilewskiego w sprawie odsiadki Włodarczyka

W rozmowie z Interią Wasilewski potwierdził, że "Diablo" już odsiaduje karę pozbawienia wolności. - Tak, to prawda. Krzysztof zgodnie z wezwaniem, które otrzymał, stawił się w zakładzie karnym w celu odbycia kary w związku ze złamaniem wyroku sądu, w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. I teraz, zgodnie z prawem, ponosi karę - mówi nasz rozmówca.

"Diablo" wpadł w tarapaty, gdy został zatrzymany do kontroli drogowej. Wtedy okazało się, że kierował pojazdem bez posiadanych uprawnień, mając zatrzymane prawo jazdy, a w dodatku łamiąc prawomocny wyrok, który mu tego zabraniał. Za takie przestępstwo maksymalny wyrok, przewidziany prawem, mógł wynieść nawet pięć lat plus zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów na 15 lat.

Włodarczyk, będący na ostatniej prostej zawodowej kariery, znajdował się w przededniu bardzo ważnej walki. Dzięki bardzo wysokim notowaniom w rankingu federacji IBF w wadze junior ciężkiej, "Diablo" wciąż liczy się w grze o dostąpienie mistrzowskiej szansy. Czy w związku z tym, co się stało, promotor czuje wielkie rozczarowanie?

- Na pewno jest to przykre, bo ja i Krzysztof, co nie jest tajemnicą, jesteśmy ze sobą bardzo mocno związani emocjonalnie od początku jego kariery. Natomiast Krzysztof jest dzisiaj już 40-letnim mężczyzną i pewną świadomość powinien mieć, że za swoje różnego rodzaju czyny płaci się kary. Nie ulega żadnej wątpliwości, że każdy podlega prawu i jeśli to prawo złamał, to są tego konsekwencje. Tłumaczenie, że mieszka po jednej stronie Warszawy, a sala treningowa mieści się po drugiej, to wszystko towarzysko fajnie brzmi, ale dla prawa nie ma to żadnego znaczenia i słusznie, bo prawo powinno być równe dla wszystkich i w związku z tym Krzysio ponosi karę - tłumaczy Wasilewski.

Promotor byłego mistrza świata oddala czarny scenariusz, jakoby kariera Włodarczyka mogła dobiec końca w takich, przykrych okolicznościach.

- Raczej tak nie uważam. Nie wiem, jak długo będzie trwał ten epizod w życiu Krzysia, choć mam nadzieję że jak najkrócej, ale - choć pewnie bolesny - to myślę, że nauczy go pokory i szacunku do prawa. Mam nadzieję, że to tylko przejściowe perturbacje, dlatego w ogóle nie rozpatruję tej sprawy w kategorii całości kariery Krzysztofa. W mojej relacji, czyli promotora z bliskim sobie zawodnikiem, zupełnie inaczej patrzę na tę sprawę niż gdyby na przykład, nie daj Boże, Krzysztof prowadził samochód po pijanemu. Oczywiście to go w żaden sposób nie usprawiedliwia, ale są różne stopnie w ludzkiej ocenie - dodaje promotor pięściarza.

Tym tego, co wiem, na razie zachowuje się wzorowo. Czyta, trenuje i przebywa w "jedynce", bo przynajmniej na razie nie chce mieć kontaktu z więźniami - dodał szef KnockOut Promotions.

Źródło: Artur Gac/Interia

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-21, 10:20   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie wiem dlaczego Diablo jeszcze z wolności nie próbował uzyskać zgody na odbywanie kary w warunkach dozoru elektronicznego. Powinien mu to Wasyl doradzić.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-21, 11:04   #3 (permalink)
champion

Nominowany 47 razy w 6 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Szymon Aleksandrowicz Zobacz post
Nie wiem dlaczego Diablo jeszcze z wolności nie próbował uzyskać zgody na odbywanie kary w warunkach dozoru elektronicznego. Powinien mu to Wasyl doradzić.
Myślę, że po 10 latach doradzania dorosłemu człowiekowi by przestał niszczyć sobie życie panu Wasilewskiemu może być już wszystko jedno. Wyrok jest krótki i może powoli Krzyśkowi się ogarnąć.
Endrjus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-21, 11:07   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Krzysiu ma teraz hotel i treningi w cenie pobytu czyli na koszt obateli, no i nie musi jeździć przez te nieszczęsne pół miasta. Zresztą znając jego mocną głowę do nakazów to pod dwóch dniach ten dozór by się skonczyl taxi do zakładu.
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-21, 11:32   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Endrjus Zobacz post
Myślę, że po 10 latach doradzania dorosłemu człowiekowi by przestał niszczyć sobie życie panu Wasilewskiemu może być już wszystko jedno. Wyrok jest krótki i może powoli Krzyśkowi się ogarnąć.
W perspektywie Diablo ma kolejne skazanie lub skazania. I może być surowiej potraktowany.

stare 16-01-21, 11:38   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
Krzysiu ma teraz hotel i treningi w cenie pobytu czyli na koszt obateli, no i nie musi jeździć przez te nieszczęsne pół miasta. Zresztą znając jego mocną głowę do nakazów to pod dwóch dniach ten dozór by się skonczyl taxi do zakładu.
Pewnie masz rację.

stare 16-01-21, 11:54   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Myślę, że próbował tylko się nie udało. Pomimo orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów złapali go kilka razy za kółkiem. Nie zdziwiłbym się gdyby sąd nie przychylił się do takiej prośby, bo efektu "wychowawczego" nie miałoby to żadnego.
Niech siedzi, 5 miesięcy to krótki wyrok, nie szkoda mi go. Umyślnie robił głupotę to niech poniesie konsekwencje jak dorosły człowiek.
Lotnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 16-01-21, 12:04   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lotnik Zobacz post
Myślę, że próbował tylko się nie udało. Pomimo orzeczenia o zakazie prowadzenia pojazdów złapali go kilka razy za kółkiem. Nie zdziwiłbym się gdyby sąd nie przychylił się do takiej prośby, bo efektu "wychowawczego" nie miałoby to żadnego.
Niech siedzi, 5 miesięcy to krótki wyrok, nie szkoda mi go. Umyślnie robił głupotę to niech poniesie konsekwencje jak dorosły człowiek.
Nie sądzę. Wasyl w wywiadzie u Michała Kopra mówi o tym, że chcą taki wniosek złożyć, a złożony przed upływem 3 miesięcy od nieuwzględnienia poprzedniego Sąd zostawia bez rozpoznania. Biorąc pod uwagę długość wyroku i czas oczekiwania na rozpoznanie wniosku gdyby taki wniosek już złożono Wasyl raczej nie wspominał by o tym. Mocno sobie Diablo końcówkę kariery skomponował. Pas EBU był w jego zasięgu.

stare 17-01-21, 23:51   #9 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Składali wniosek i czekają na decyzję prokuratury.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-01-21, 10:48   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bred Zobacz post
Składali wniosek i czekają na decyzję prokuratury.
mysle ze nie ma szans, wasyl tez raczej w to nie wierzy.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania