boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 13-01-21, 20:17   #1 (permalink)
champion

Nominowany 195 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie Mateusz Masternak: znów czuję głód boksu

Fragment krótkiego wywiadu z Mateuszem Masternakiem. Rozmowa przeprowadzona przez Mateusza Fudalę (dawniej podporę Super Expressu, obecnie - TVP Sport).

Mateusz Fudala/TVP Sport.PL: minął miesiąc od twojej ostatniej walki (w grudniu w Łodzi.
Obecnie odpoczywasz, trenujesz, czy pracujesz?

Mateusz Masternak: pracuję i trenuję. Nie jakoś bardzo intensywnie, ale co drugi dzień staram się zrobić solidny trening. Cały czas się ruszam, choć od ostatniej walki nie miałem rękawic na sobie. Zauważyłem taką tendencję, że im mniej mam tego boksu między walkami, tym lepiej się czuję.

Nie ukrywam, że chciałem porozmawiać o twojej przyszłości, szczególnie że w kwietniu w Londynie nastąpi dokończenie europejskich kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Wygrałeś już jedną walkę i przeszedłeś do kolejnej rundy turnieju. Pytanie, czy do niej przystąpisz?

Formalnie mógłbym wystartować w Londynie…

A praktycznie?

Powiem szczerze, że jest to mało realne.

Podjąłeś już ostateczną decyzję?

Jeszcze mam trochę czasu na jej podjęcie, ale tak naprawdę… czuję, że to nie jest moja bajka. Gdy rozważałem powrót po latach do boksu olimpijskiego, wydawało mi się, że jest szansa na spełnienie marzeń, wyjazd na igrzyska i że warto spróbować. Dlatego się zdecydowałem. Jednak gdy tego wszystkiego doświadczyłem na własnej skórze, to muszę powiedzieć, że jest inaczej, niż sądziłem.

Co masz na myśli?

Nie chcę nikogo krytykować, nie o to chodzi. Po prostu uświadomiłem sobie, że jestem pięściarzem zawodowym, nie olimpijskim. W tej chwili skupiam się na boksie zawodowym, raczej ciężko będzie mi wrócić do olimpijskiego.

Ma to związek z faktem, że wciąż nie ma stuprocentowej pewności, że igrzyska w Tokio się odbędą, czy masz już tak jasną wizję przyszłości w boksie zawodowym, że chcesz skupić się wyłącznie na tym? A może po prostu nie chcesz ciągnąć dwóch srok za ogon?

Wszystkiego po trochu. Nadal nie wiadomo co z igrzyskami, a w boksie zawodowym pojawiłem się w rankingu (w najnowszym zestawieniu federacji IBF "Master" jest sklasyfikowany na 13. miejscu – red.). Ponadto, po powrocie na zawodowstwo wygrałem dwie walki, zwycięstwo z Siergiejem Radczenką też można potraktować jako pojedynek zawodowy i nie ukrywam, że chciałbym tę dobrą passę kontynuować. Znów czuję głód boksu i to jest najważniejsze.

Całość

Żródło: Mateusz Fudala/TVP Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania