boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Czy Canelo jest już ATG?
Jest ATG 4 18.18%
Jest na poziomie HOF (Hall of Fame) 13 59.09%
Ani jedno ani drugie 5 22.73%
Głosujących: 22. Nie możesz głosować w tej sondzie

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-01-21, 20:37   #1 (permalink)
champion

Nominowany 195 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie Sonda Boxing.PL: czy Canelo jest już ATG?

ATG = All Time Greatest
ATG = pięściarz z top 10 dywizji, szczególnie którejś z ośmiu klasycznych (musza, kogucia, piórkowa, lekka, półśrednia, średnia, półciężka, ciężka) lub z top 100 P4P (czyli w setce najlepszych bez podziału na kategorie wagowe)

W podobnej sondzie na temat Andre Warda Wasze zdania były podzielone. Co sądzicie o Canelo?
Czy jest już ATG, czy jeszcze nie?

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-01-21, 23:42   #2 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
ATG = pięściarz z top 10 dywizji, szczególnie którejś z ośmiu klasycznych (musza, kogucia, piórkowa, lekka, półśrednia, średnia, półciężka, ciężka) lub z top 100 P4P (czyli w setce najlepszych bez podziału na kategorie wagowe)
"... szczególnie którejś ..." i podajesz sobie wybrane kategorie, arbitralnie wybierając średnio co drugą. Ciężka na pewno tak i tak się składa, że te, które podałeś są bardziej prestiżowe, ale to wynika z historii ost. kilku-kilkunastu lat (np. welter i LHW). A poza tym nie ma to żadnego uzasadnienia, bo może tak się zdarzyć, że za 5 lat najmocniej obsadzone będą te, które pominąłeś, a te, które podałeś (oprócz HW) będą słabsze.

Co do Canelo. Tak, jest ATG, osiągnął jakieś 75% tego co TBE, czyli ATG na pewno jest. Nawet, gdyby już nic nie zrobił. W artykułach porównawczych jako ATG podawałeś takich bokserów, którzy nie osiągnęli nawet 1/3 tego co Canelo, czyli pytanie jest chyba na pobudzenie dyskusji. Bo odpowiedź jest prosta.
szavci031 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 00:57   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Na teraz dobre skalpy Canelo to Jacobs i Smith (ewentualnie jakby się uprzeć to Cotto, ale to juz końcówka jego była, lata po primie, w dodatku przyszedł z niższej wagi i jeśli przegrał to nieznacznie na punkty, więc czy to taki dobry skalp na pewno?). Więc nie, raczej nie jest atg i nawet nie jest blisko w tym momencie. Jeśli rozpatrujemy rudego jako atg to kim jest Golovkin, który go dwa razy pokonał?

Czy jest na poziomie HoF? Moim zdaniem w tym momencie średnio, ale na pewno w HoF się znajdzie.
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 03:59   #4 (permalink)
champion

Nominowany 195 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Szavcio, nie zgadzam się. Te osiem klasycznych kategorii ma o wiele dłuższą historię - to jest główny powód. Podasz mi konkretny przykład kogo uznałem za ATG, choć miał gorszy bilans niż Canelo?
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 09:26   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

canelo ma 30 lat i wszedl w prime, duzo wielkich zwyciestw przed nim. ATG na pewno nie, hall of fame na pewno tak.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 10:58   #6 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Z tego co wnioskuję, to ATG to taki zawodnik, ktorego mozna faworyzowac w danej wadze na przestrzeni roznych epok danej kategorii, a HOF to ktos taki kto zaslynal z wygranych walk mistrzowskich, cennych zwyciestw i byl slawa boksu. Alvarez nie zdominowal chyba żadnej kategorii wagowej w swoim okresie. Przegral z Maywatherem, a potem była walka z Larą ale chyba już w innym limicie wagowym. Przez samo to skakanie po wagach ciężko stwierdzić jakby to wyglądało w konkretnej kategorii wagowej. W sredniej to samo. Z dwojki Gołowkin - Alvarez to Gołowkin jest ATG.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 11:47   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Z tego co wnioskuję, to ATG to taki zawodnik, ktorego mozna faworyzowac w danej wadze na przestrzeni roznych epok danej kategorii, a HOF to ktos taki kto zaslynal z wygranych walk mistrzowskich, cennych zwyciestw i byl slawa boksu. Alvarez nie zdominowal chyba żadnej kategorii wagowej w swoim okresie. Przegral z Maywatherem, a potem była walka z Larą ale chyba już w innym limicie wagowym. Przez samo to skakanie po wagach ciężko stwierdzić jakby to wyglądało w konkretnej kategorii wagowej. W sredniej to samo. Z dwojki Gołowkin - Alvarez to Gołowkin jest ATG.
a ja wlasnie mam na odwrot. przez to ze golovkin nie wychodzil do topowych zawodnikow innych wag, ciezko go oceniac. jacobs, bliskie walki z canelo, ot caly resume.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 12:38   #8 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał wariat3000 Zobacz post
a ja wlasnie mam na odwrot. przez to ze golovkin nie wychodzil do topowych zawodnikow innych wag, ciezko go oceniac. jacobs, bliskie walki z canelo, ot caly resume.
Ale Golovkin wychodzil do tych, ktorzy byli dostepni na obecny moment.
Sturm unikal go kilka lat, kiedy GGG wchodzil na szczyt, Martinez tez nie bardzo chcial takiej walki.
W ogole temat resume GGG i jego krytyka to najczesciej spora ignorancja. Wiekszosc nawet nie wie kto wtedy byl na topie, jak wygladaly rankingi.

Tu rankingi dekady 2010-2019
https://boxrec.com/media/index.php/T...eweight--2010s
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 13:11   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

znowu dochodzimy do czegoś takiego co ja nazywam magią nazwisk. Nie uwzględnia ona ani dyspozycji dnia czy ogólnie szeroko rozumianego okresu w jakim doszło do danej walki, ani okoliczności, ani przebiegu. Nazwisko w rekordzie. Nigdy nie przepadałem zaCanelo ale muszę go ocenić obiektywnie. I przyznać, że to jeden z najlepszych Meksyków w historii . ja specjalnie nie operuję terminami HOF, ATG itd. Dla mnie niewiele znaczą. Kwestia postrzegania..Chętnie bym poznał opinie kto należy do ATG ze słynnych bokserów. Ali z pewnością, Manny, PBF, Jones.. kto jeszcze? Hopkins, Toney, Holy?Lewis?
Wystarczyło by żeby w tym 2014 zamiast z Cotto Martinez zawalczył z Gienkiem i mielibyśmy deklasacje Argentyńczyka. Dzisiaj pewnie uznane za największy skalp Kazacha i powtwierdzenie że jest top 3 MW ever, ATG itp. A tak wciaz dyskutujemy kogo pokonał a kogo nie. i tym samym ile warta jest bliska walka Canelo z nim samym i jednocześnie usankcjonowanie Meksyka w historii boksu
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 13-01-21, 13:34   #10 (permalink)
prospect

Domyślnie

Dla mnie te ATG to trochę sztuczny twór, osobiście więc traktuję to w kategoriach zabawy.

Wg mnie, nawet pomimo pewnych kontrowersji, nie ma obecnie aktywnego boksera, który bardziej zasługuje na umieszczanie go już teraz w jakichś zestawieniach wszech czasów etc, ale...

Z tym jest trochę jak z budowaniem pomników. Warto odczekać, spojrzeć z perspektywy kilku/kilkunastu lat. Pośpiech jest dobry tylko przy łapaniu pcheł. Dajmy czas, by "dzisiejsze" wysoko oceniane tryumfy przetrwały test perspektywy czasowej. Nawet by dostać się do HOF trzeba odczekać te 5 lat... A mówimy tu chyba o czymś więcej niż HOF?

Na marginesie - kwestionowanie czy podawanie w wątpliwość tego, czy Saul Alvarez uczciwie zasługuje na pojawienie się w przyszłości w HOF mi osobiście wydają się oznaką albo uprzedzenia, albo nieznajomości dyscypliny. Jeśli Meksykanin nie skompromituje się w jakiś znaczący sposób, nie zniży diametralnie lotu na kilka pozostałych mu lat kariery, to ciężko znaleźć argumenty, by w przyszłości nie miałby znaleźć się w HOF. Lub powiem inaczej - jeśli jego walka ze Smithem okazałby się ostatnią w karierze, to za 5 lat jest dla mnie murowanym ZAŚŁUŻONYM faworytem do wstąpienia do Galerii Sław.
bode jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania