boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 03-12-20, 12:17   #1 (permalink)
champion

Nominowany 195 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie Babiloński: to nie jest najlepszy czas dla matchmakera

Kolejny znakomity wywiad Krzysztofa Smajka.

Po Gongu: Pan odpowiadał za matchmaking gali Polsat Boxing Night 9?

[B]Tomasz Babiloński:[B] Tak i mam nadzieję, że niektórych moich kolegów po fachu zaskoczy poziom sportowy gali. To nie jest najlepszy czas dla matchmakera. Nie jest łatwo ułożyć kartę walk na taki event jak Polsat Boxing Night. Weźmy pod uwagę, że wielu zawodników odeszło z Polsatu, teraz walczą dla innej telewizji. Walkę Róży Gumiennej z Ewą Piątkowską negocjowaliśmy przez co najmniej miesiąc. To zestawienie jest krytykowane, bo walczy pięściarka z zawodniczką MMA. Mam nadzieję, że to będzie dobra walka. Podobna krytyka była w przypadku starcia Daniela Rutkowskiego z Przemysławem Runowskim. Po walce niektórzy powinni odszczekać swoje słowa, ale nie zrobili tego, bo zamknęli się w słoikach.

Chce pan częściej konfrontować ze sobą pięściarzy z zawodnikami MMA?

Wszystko zależy od walki pań na PBN. Walka Rutkowski vs Runowski pokazała, że warto to robić. Konfrontują się dwa światy, które rywalizują ze sobą i nie zawsze się akceptują. Chcemy je połączyć. Tym bardziej, teraz gdy sprowadzenie zawodników z zagranicy graniczy z cudem. Taylora Mabikę ściągnąłem do Polski tydzień przed walką z Michałem Cieślakiem. Dla bezpieczeństwa. W czasie pandemii wszystko nagle się zmienia, są różne obostrzenia, dla organizatora to jest wariactwo [...]

Czytałem, że wśród kandydatów do walki wieczoru z Michałem Cieślakiem byli Nikodem Jeżewski i Andrew Tabiti. Potwierdzi pan to?

Coś było na rzeczy. Braliśmy pod uwagę jeszcze jedno nazwisko, ale nie chcę o tym mówić. Wolałbym nie pomagać kolegom po fachu. Gdyby zapytał mnie pan o zawodników MMA, to bez problemu bym odpowiedział.

Nadal jest pan promotorem Michała Cieślaka?

Jak najbardziej, jestem jego drugim promotorem, bo pierwszym stał się Przemek Krok. Ja bardziej zaangażowałem się w MMA, a Przemek zakochał się w boksie i to on będzie grał główne skrzypce w Babilon Promotions.

Jak wyglądają pana relacje z Cieślakiem? Po walce Michała z Ilungą Makabu w Kinszasie wydawało się, że są one, delikatnie mówiąc, chłodne.

Jestem w tym biznesie od 18 lat i pewne rzeczy jeszcze mnie zaskakują i pewnie będą zaskakiwać. Gdybym miał się gniewać i przejmować tym, że ktoś podpuścił Michała, to już dawno przerzuciłbym się na inny biznes. Aż tak pamiętliwy nie jestem. Michał niczego mi nie zrobił. Dał się podpuścić dwóm dziennikarzom. Z jednym z nich przestałem rozmawiać, bo zrobił to świadomie, a był moim kolegą. Michał powiedział parę słów w emocjach. Wszyscy przeżyliśmy szok i popełniliśmy błędy, za które dostaliśmy po nosie.

Wszystko już sobie z Michałem wyjaśniliście?

Nie chcę do tego wracać. Minął prawie rok, trzeba iść do przodu i zrobić z niego mistrza świata. Chłopak długo nie boksował. Zobaczymy, jak wypadnie na tle Mabiki.

Wróćmy jeszcze do karty walk PBN. Trochę brakuje mi pojedynku w wadze ciężkiej. Ale zdaję sobie sprawę, że nie było za dużego wyboru wśród zawodników.

No nie było wyboru. Z Polsatu odeszło dwóch czy trzech promotorów. Pięściarzy jest coraz mniej. Jest tak naprawdę jeden ciężki, który po czterdziestce jeszcze boksuje i nieźle mu to wychodzi. Mam na myśli Mariusza Wacha. Zamiast skoncentrować się na budowaniu jakiegoś fajnego zawodnika, to promotorzy próbują się przebić na Twitterze. Może pan mi podpowie, kogo miałbym wystawić.

Chętnie zobaczyłbym w ringu Kamila Sokołowskiego. Ma kiepski rekord, ale to twardy chłopak, umie boksować.

Znam tego pięściarza. Parę razy zaskakiwał, ale nie braliśmy go pod uwagę. Widziałem jego walkę z Lucasem Browne, moim zdaniem Kamil nie przegrał z Australijczykiem. Z kim by go pan zestawił?

Kamil miał bodajże walczyć z Shi Jun Longiem na gali Rocky Boxing Night. Obroniłoby się to zestawienie na PBN?

Wagi ciężkiej nie można wrzucić w kartę na jedną z dwóch pierwszych walk. Powinna być w pierwszej trójce. Chińczyk musi jeszcze poboksować, by dostać miejsca na dużej gali. Ma papiery, ale ostatnio nie walczy. Powinno się wykorzystać jego magię, że jest Chińczykiem, że mieszka w Polsce. Może wrócimy do tematu, bo współpracujemy z jego promotorem Krystianem Każyszką [...]

Zamierza pan rozszerzyć swoją działalność o walki na gołe pięści, które są coraz bardziej popularne w Polsce.

Nie, bo przy boksie i MMA mam tyle roboty, że nie dałbym rady się tym zająć. Musiałbym z czegoś zrezygnować, a nie zamierzam tego robić. Wciągnąłem się w MMA. Przez 3,5 roku zrobiliśmy 18 gal. Boks też jest w moim sercu i nie chcę go łatwo oddać.

Jak wygląda kariera bokserska pana syna?

Jeździmy z Oskarem na treningi do Stanisława Łakomca, Krzysztofa Kosedowskiego i Łukasza Maszczyka. Chcemy, żeby w czasie pandemii był cały czas w treningu. W zawodach raz wygrywa, raz przegrywa. Muszę się nim zająć, to jest moje oczko w głowie. Nie tylko, dlatego że jest moim synem. Chciałbym, żeby osiągał sukcesy. W przyszłym roku bierzemy się za jego walki. Oskar ma 17 lat, czas leci. On ma dopiero z dziesięć walk, a jego rówieśnicy mają po 50. Na razie nie bierzemy pod uwagę boksu zawodowego. Myślimy o zawodach olimpijskich i amatorskich. On kocha boks. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na siłę nie będę go wpychał do ringu, żeby spełnić swoje marzenia.

Źródło: Krzysztof Smajek/Po Gongu

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-12-20, 18:01   #2 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Kurde, w grudniu są 2 walki o mistrzostwo świata w cruiser, być może nauczka na przyszłość dla zawodników żeby zawsze być w formie i się nie zapuszczać, a dla promotorów żeby planować lokalne gale z miesiąc przed albo na miesiąc po ewentualnej walce o MŚ, która gdzieś się tam odbędzie w świecie. Wiadomo, że Cieślak nie może zrezygnowac z PBN i zostawić Polsatu na lodzie i jechać walczyć z Okolie, bo by chyba już był zablokowany wszędzie. Ciekawe czy np. Sulęcki trzyma formę jakby na przykład odpukać Szeremeta nie mógł walczyć z Gołowkinem.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 09:05   #3 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Dał się podpuścić dwóm dziennikarzom. Z jednym z nich przestałem rozmawiać, bo zrobił to świadomie, a był moim kolegą.
Ktoś wie o kim mowa?
rc17 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 09:47   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał rc17 Zobacz post
Ktoś wie o kim mowa?
kot został tak odwrócony ogonem, że to niby cieślak palną głupote ..a nie babilon który opowiadał że bał się o swoje życie, że wszystko było zrobione na gówno i słomę a na koniec spierdolił z kraju..taa
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 09:56   #5 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał puciu Zobacz post
kot został tak odwrócony ogonem, że to niby cieślak palną głupote ..a nie babilon który opowiadał że bał się o swoje życie, że wszystko było zrobione na gówno i słomę a na koniec spierdolił z kraju..taa
Na moje to Babilon ewidentnie chce juz temat zostawic, bo wie ze drazenie tego nie wyszlo by nikomu na dobre, a juz szczegolnie jemu Isc dalej i patrzec w przód.
Bystrzy wiedza jak bylo. Ale w sumie teraz istotne zeby Cieslak walczyl. Czasu juz nie cofniemy.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 10:27   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Tego mi nie musicie tłumaczyć :D Myślałem, że może wiecie który to dziennikarz taki zły i podpuszczał Michała przeciw biednemu Babilonowi
rc17 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 12:23   #7 (permalink)
prospect

Nominowany 34 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Wiadomo, że Cieślak nie może zrezygnowac z PBN i zostawić Polsatu na lodzie i jechać walczyć z Okolie, bo by chyba już był zablokowany wszędzie..
Cały szkopuł polega na tym, że akurat w tym konkretnym przypadku Cieślak mógłby jechać (pod warunkiem oczywiście, że Eddie H faktycznie wziąłby go dla Okolie - a to już inna dyskusja).

Promotorem Michała jest bratanek właściciela Polsatu (tzn jednym z promotorów, ale powiedzmy, że w tym momencie on trzyma za ster). Jeśli podjąłby decyzję, że warto zaryzykować - jest to spokojnie do dogadania z władzami stacji. Tym bardziej, że to Polsat Boxing Night to nie jest jakaś wielka inwestycja stacji. Użyczają brandu, dają antenę ale to nie jest gala w PPV (wtedy faktycznie byłby duży problem). To nie jest też duża, głośna walka na otwartej antenie, która wzbudzałaby jakieś powszechne zainteresowanie. To jest starcie Cieślak - Mabika. Main event na poziomie Masternak - Mabika, który Wasilewski robił ostatnio w Tarnowie. Spokojnie do rozmontowania.

Osobiście wątpię, że Hearn wziąłby Cieślaka dla Okolie, ale temat warto było chociaż z nim po cichu pociągnąć przez kilkanaście godzin, a nie ucinać mu jajca na dzień dobry.
Przemysław Mrzygłód jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 12:56   #8 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Dobre spostrzeżenie Przemyslaw.

A swoją drogą, jak widzielibyscie szanse Michała Cieslaka w starciu z Okolie?
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 13:33   #9 (permalink)
champion

Nominowany 195 razy w 58 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 21
Domyślnie

Myślę finalnie, że można to było inaczej rozegrać. Bratanek bratankiem, ale tu są konkretne koszty, przyjazd Mabiki (jak mniemam, już przyjechał), noclegi, te sprawy. To wszystko jednak można było obrócić na swoją korzyść, w przypadku umowy na walkę z Okoliem. Wyobraźmy sobie jednak realny scenariusz, że Michał tego nie wygrywa przez te 10-20%, których mu zabrakło przez brak odpowiednich sparingpartnerów. Jasne, Okolie też miałby problem, ale Cieślak większy, bo Lawrence jest wyjątkowo nietypowy. Walka raczej brzydka, wiadomo. Polsat na tym nie traci, ale promotor i pięściarz, z drugą już porażką po bardzo nerwowych decyzjach...
Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-12-20, 14:35   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Jak by solidna wyplate dali, to moze. Jak by nie mieli umowy z Polsatem, to pewnie by wzieli z gwarancja na 3 walki u Hearna.
kubakj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania