boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 06-11-20, 13:19   #1 (permalink)
champion

Nominowany 165 razy w 46 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 19
Domyślnie Antoni Partum o aferze PBU - PWBZ - Boxrec

W serwisie Sport.PL bardzo dobry tekst Antoniego Partuma o aferce "PBU - PWBZ - Boxrec". Klarownie, interesująco, dogłębnie. Polecam!

Całość

Mateusz Borek:

Jak przeczytałem statut PUB, to później płakałem ze śmiechu. "Podnoszenie poziomu sędziowania"? Niedawno Grzegorz Molenda sędziował walkę Tomasza Gromadzkiego z Remigiuszem Wozem. I choć stał metr od sytuacji, w której zawodnicy zderzyli się głowami, to wyliczył Woza. Po walce PUB nakazuje rewanż między zawodnikami. Czyli jeśli dobrze rozumiem, to promotor ma być zobowiązany do opłacenia rewanżu?! Promotor ma płacić za rewanż, bo się sędzia pomylił? W statucie czytałem też o tym, by nie było tzw. miss matchów, ze względu na szaloną dysproporcje poziomu sportowego. To jakim prawem, ktoś wypuścił olimpijczyka z Rio de Janeiro Igora Jakubowskiego do walki z Pawłem Nowaczyńskim, który miał zerowe doświadczenie? Czytałem też o badaniach dopingowych, ale choćby podczas walki Stępień - Matyja o mistrzostwo Polski jakoś nikt nie był badany. Mieli być nowi sędziowie, ale sędziują ci sami, co kiedyś. Jeśli to ma być ta nowa jakość, to ja po prostu podziękuję. Nikt mi nie będzie mówił, co mam robić, i jak mam wydawać swoje prywatne pieniądze.

Źródło: Antoni Partum/Sport.PL

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-11-20, 16:22   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Don Wasyl - capo di tutti capi polskiego kurwidołku bokserskiego. Szara eminencja, której jak powszechnie wiadomo, zależy li tylko na wysokim poziomie sportowym boksu w PL. Ohydny typek, dobrze że zawodowy boks to nie jest sport narodowy i że nie trzeba kibicować naszym ani tego oglądać.

A Jankowiak na tym wszystkim wyjdzie finalnie na gnidę.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-11-20, 19:38   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Pamiętam, jak wiele lat temu, zapytano Adamka dla czego planując karierę w USA nie związał się z p. Wasilewskim. Wymijająco dął do zrozumienia, że to byłby "wielbłąd". Od konfliktu Borek-Wasilewski co raz jaśniej rozumiem te powody. Już wtedy dla Górala p. Wasilewski musiał być mało transparentną postacią.
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-20, 16:04   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Co takie postacie jak Janowiak, Koper , Furman, Kołkowski robią z polskiego boksu dla własnych karier? KIBEL. Sraja do niego. Koper i Furman to dziennikarze...bo nie bardzo rozumiem ich rolę. Furman robiąc wywiad z Kolkowskim na temat tej sprawy oczekuję że on będzie rzetelny i miałby coś wyjaśniać. Co za syf... Koper ogólnie na garnuchu Wasyla to musi tańczyć jak zagrają. Człowiek o charyzmie muła bagiennego. Zero szacunku dla kibica. Wielu tych dwóch jest postrzeganych jako dziennikarzy , a to jest tylko zabawa w portal bokserski. Za pieniądze Wasyla prowadzą te swoje kanały i strony. Widać muszą to być bardzo zaufane jego marionetki jak im tak szybko zmienił wektory. Krótka ławka , albo wiedział że musi tam posłać jako założycieli ludzi sprawdzonych. Miernych , biernych , ale wiernych.Wasyl stary cwany lis...
Kiedyś uważałem że robi cos dobrego , ale teraz widać , że jest hamulcowy rozwoju i konkurecji grup bokserskich w Polsce. Ciekawe czy jego pochodzenie to nie resortowe dzieci z UB-cji czy innego syfu.
Co do Kolkowskiego no to jakbym słuchał jakiegoś zaklamanego polityka. Obchodzi sprawę do okoła z dwóch stron , a na koniec kłamie ,lub pitoli głupoty.
Boxrec to tylko statystyczny portal i nie ma obowiązku sprawdzać jaki dany podmiot ma status prawny , czy i gdzie płaci podatki ...oraz czy na gali był dobry catering, pączki i ciepła czekolada dla sędziego Jankowiaka i jego kolegów z branży , a po walce coś dla ciała w hotelowym zaciszu.
Przecież Ci sędziowie Wasyla z Austrii to jawna mafia sędziowska. Przez takich działaczy jak Wasyl , Lato , Bońki , Srolki , Tajner (prócz skoków całe narciarstwo leży i kwiczy) i inne Kręciny. Zawsze tu bedzie problem ze zdrową rywalizacją, konkurencją i podnoszeniem poziomu. Sport generuje olbrzymie pieniądze jeśli jest na dobrym poziomie. Dotacje państwa, prawa telewizyjne i reklama. Jednak przy korycie siedzi kilku i jak już się tam dostanie to innym pochlipać nie da...
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-20, 16:46   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Furman tam jest? Swego czasu Wasilewski toczył z Nim i jego portalem otwarta wojnę, bo nie mógł ich podkupić. Udało się?
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-11-20, 19:37   #6 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
Co takie postacie jak Janowiak, Koper , Furman, Kołkowski robią z polskiego boksu dla własnych karier? KIBEL. Sraja do niego. Koper i Furman to dziennikarze...bo nie bardzo rozumiem ich rolę. Furman robiąc wywiad z Kolkowskim na temat tej sprawy oczekuję że on będzie rzetelny i miałby coś wyjaśniać. Co za syf... Koper ogólnie na garnuchu Wasyla to musi tańczyć jak zagrają. Człowiek o charyzmie muła bagiennego. Zero szacunku dla kibica. Wielu tych dwóch jest postrzeganych jako dziennikarzy , a to jest tylko zabawa w portal bokserski. Za pieniądze Wasyla prowadzą te swoje kanały i strony. Widać muszą to być bardzo zaufane jego marionetki jak im tak szybko zmienił wektory. Krótka ławka , albo wiedział że musi tam posłać jako założycieli ludzi sprawdzonych. Miernych , biernych , ale wiernych.Wasyl stary cwany lis...
Kiedyś uważałem że robi cos dobrego , ale teraz widać , że jest hamulcowy rozwoju i konkurecji grup bokserskich w Polsce. Ciekawe czy jego pochodzenie to nie resortowe dzieci z UB-cji czy innego syfu.
Co do Kolkowskiego no to jakbym słuchał jakiegoś zaklamanego polityka. Obchodzi sprawę do okoła z dwóch stron , a na koniec kłamie ,lub pitoli głupoty.
Boxrec to tylko statystyczny portal i nie ma obowiązku sprawdzać jaki dany podmiot ma status prawny , czy i gdzie płaci podatki ...oraz czy na gali był dobry catering, pączki i ciepła czekolada dla sędziego Jankowiaka i jego kolegów z branży , a po walce coś dla ciała w hotelowym zaciszu.
Przecież Ci sędziowie Wasyla z Austrii to jawna mafia sędziowska. Przez takich działaczy jak Wasyl , Lato , Bońki , Srolki , Tajner (prócz skoków całe narciarstwo leży i kwiczy) i inne Kręciny. Zawsze tu bedzie problem ze zdrową rywalizacją, konkurencją i podnoszeniem poziomu. Sport generuje olbrzymie pieniądze jeśli jest na dobrym poziomie. Dotacje państwa, prawa telewizyjne i reklama. Jednak przy korycie siedzi kilku i jak już się tam dostanie to innym pochlipać nie da...
Dokladnie. A nie dosc, ze polski boks stoi generalnie na niskim poziomie to robia z niego jeszcze takie szambo... rzygac sie chce, widzac te wszystkie kretactwa i wojenki.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania