boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 18-10-20, 07:59   #11 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Jeszcze ten komentarz... Kostyra dostający orgazmu przy każdym ciosie Lopeza i Saleta dający 2 runde Łomie kiedy ten wyprowadził 12 ciosów, a trafił 5 razy xd

Lubie Pana Kostrye jak buduje napięcie i Salete za ocene, analize walki ale dziś troche przesadzali

szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 08:22   #12 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie znam się na boksie. Przy obstawianiu walk zawsze staram się kierować rozumiem, nie sercem. Biorę pod uwagę dotychczasowe dokonania, umiejętności itd. Wiem że czasem trzeba na to spojrzeć szerzej i tak naprawdę nieliczni to potrafią.
A tu taki Vasyl wszystko psuje :-(.
On ewidentnie przeszedł obok tej walki. Co on sobie myślał?! Co jego narożnik sobie myślał?!? Zero wniosków z dotychczasowego przebiegu walki. Pal licho z narożnikiem ale Vasyl to profesjonalista i chyba widział co się dzieje.
Gdy tylko zaczynał walczyć to wygrywał tą walkę. A potem zwalniał co ochoczo wykorzystał Lopez.
Lopez zrobił co do niego należało.
I nie biorę tu pod uwagę różnicy gabarytów bo Loma spokojnie mógłby ją zniwelować.
Brawa dla Lopeza że się nie cofał. Wygrał zasłużenie.
115-113 lub 116-112 to odpowiednia punktacja. Te 119-109 to z kosmosu.

Czy ja dobrze słyszałem że Vasyl uważa że zasłużył na zwycięstwo? :-)
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 08:33   #13 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Jeszcze ten komentarz... Saleta dający 2 runde Łomie kiedy ten wyprowadził 12 ciosów, a trafił 5 razy xd
Akurat to była najlepsza runda Lomy w pierwszej połowie walki, złapał ładnie Lopeza akcją lewy prawy na szczękę, co pokazała powtórka. Andre Ward też zapisał tą rundę na konto Ukraińca
T2JD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 08:51   #14 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Domyślnie

Oglądając wczorajszego Łomaczenkę miałem w głowie film "Rocky 3". Łoma nie był głodny, był za bardzo ugłaskany. Co tu dużo więcej powiedzieć - Teofimo marzył o tej wygranej i było to dla niego ważniejsze niż wszystko inne na świecie, dla Wasyla była to kolejna walka. Nie umiejętnościami (chociaż ich nie podważam!) ale sercem wygrał to Lopez, do tego doszły różnice w warunkach fizycznych. Brutalna siła, chęć do walki, ambicja
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 09:40   #15 (permalink)
challenger

Domyślnie

Niespodzianka. Stawialem na z Łomę.Ciekawe czy będzie rewanż?
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 10:27   #16 (permalink)
champion

Nominowany 157 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brodanyo Zobacz post
Wasyl był po prostu za mały, żeby dziś z Lopezem wygrać, choć w tych kilku rundach, w których zaryzykował pokazał, że boksersko jest 1 półkę wyżej. Myślę, że ryzykując dużo wcześniej mógłby to wygrać, ale równie dobrze nadziać się na jakiś prawy sierp i pójść spać. Szkoda zdrowia - dobił do swojej poprzeczki, większy już nie będzie. Jedyne co mu zostało to zejść niżej i przeć na Davisa, choć Floyd będzie mu nabijał rekord dopóki Vasyl się nie zastrarzeje i wcześniej go do Łomaczenki nie wypuści. Łomaczenko równie dobrze może przejść na emeryturę, a i tak zostanie legendą i przyszłym HoF[...]

A Lopez pewnie pójdzie wyżej, bo już dziś dość sporo wagi zbija.
Kwestia tego, czy ma jeszcze zdrowie i głód wygranych. Porażka z Lopezem ani nie jest wstydem, ani nic ostatecznego nie mówi. Teofimo jest olbrzymi i stylowo nie jest dobrym wyborem dla Łomaczenki.

Ciekawe, czy pójdzie od razu wyżej. W czasach marketingu i wykorzystywania każdego pretekstu, unifikacja z Łomaczenką jest idealnym powodem by dać sobie spokój ze zbijaniem. Są też powody, by zostać jeszcze. Ciekawe jak on sobie radzi z wagą i nawadnianiem, ile go to kosztuje, itd.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 11:31   #17 (permalink)
champion

Domyślnie

Lopez wygrał tak jak stawiałem, nawet przez KO to widziałem z jego strony. Łoma za dużo już zachłysnął się sukcesem. Nie było wcale rządzy krwi.
kubakj jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 12:18   #18 (permalink)
champion

Domyślnie

Jedyna kontrowersja w tej walce to rozmiar zwycięstwa Lopeza na kartach punktowych, nie mniej Teofimo to wygrał i moim zdaniem bez żadnych dużych problemów i dziwię się tym którzy piszą o remisie, ja dałem Wasylowi 4 rundy czyli rundy numer 8,9,10,11. Wielu dawało Wasylowi rundę numer 2 i dziwię się bo on trafił tam dwoma ciosami co prawda były to dwa jakościowo dobre ciosy nie mniej Teofimo też trafiał bardzo dobrymi ciosami zwłaszcza na dół, bardzo dobrze pracował na nogach przez co Łomaczenko nie był w stanie wchodzić z kombinacjami, Teofimo od razu pokazał że dysponuje potężną siłą i Wasyl czół respekt bo nawet ciosy na gardę czy barki stopowały ofensywne zapędy Ukraińca. To nie jest tak że Łomaczenko zbyt późno się obudził, to raczej Lopez mu nie pozwolił, choć po 7 rundzie trochę powietrza zeszło z młodego ale w dużej mierze dlatego że niemal w każdy cios wkładał sporo siły i chciał nokautu, ale finisz w dwunastej rundzie był mistrzowski w wykonaniu Lopeza i Wasyl wyraźnie odczuł trafione ciosy co też pokazało że gdyby Łomaczenko poszedł zbyt wcześnie na Lopeza to mogło się to skończyć ko na Ukraińcu.

Mam nadzieję że dojdzie do rewanżu, dla Lopeza była to nowość walką na tym poziomie z takim rywalem i jeśli nie zachłyśnie się tym zwycięstwem i nie popadnie w samouwielbienie to może być tylko lepszy bo pomimo zwycięstwa nadal w nim widzi głównie siłę i gabaryty a jakoś umyka im wielki talent techniczny , tajming etc.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 12:40   #19 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
Lopez wygrał tak jak stawiałem, nawet przez KO to widziałem z jego strony. Łoma za dużo już zachłysnął się sukcesem. Nie było wcale rządzy krwi.
i tu prawdopodobnie byl problem. Osobiscie po tej walce docenilem lomaczenke bo od 8 rundy pokazal mi ze jest lepszym zawodnikiem jak lopez i twardym. Do 8 rundy zaden nic nie pokazal bo nie bylo walki.
W rewanzu stawialbym na ukrainca bo wierze ze ukrainiec zrozumial po tej walce ze chcial przejsc obok tej walki bo po co poczuc troche bolu, byc moze byc na skraju nokautu raz czy drugi jak do tej pory robie swietna kariere i pieniadze. Trzeba myslec o emeryturze!
Ewidentnie od 1 rundy w jego glowie byl respekt przed sila lopeza plus kalkulacja na zasadzie jestes swietnym technikiem, obskocz go, przejdz obok walki i wygraj na punkty i zgarnij kase. Zero walki,zero bolu. Brak glodu. Jakos duzo tego ostatnio w boksie. Dlatego pewnie mowi sie ze dzisiaj zawodnicy sa biznesmenami w ringu a nie piesciarzami.
Lopez jest swietny ale za chwile moze sie zdziwic jak nie zrozumial po tej walce ze nie jest gosciem ktorego nie da sie zlamac. mial bardzo niepewne sytuacje w ktorych bylo widac brak doswiadczenia w zachowaniu i ogolnie raczej nie jest gosciem ktory moze przyjmowac.
Jego lewa strona jest tak dziurawa ze o ja pierdole. Lewa reke jesli juz podnosi do brody to jak robot. Tam jest tragedia. Musi to poprawic bo na poziomie mistrzowskich walk sam refleks to za malo. Nie jest przypadkiem ze lewy oczodol caly spuchniety a prawy zero. Gdzie od mankuta dostajac mocniejsza reka czyli lewa twoja prawa strona powinna gorzej wygladac a w tym problem polega ze ukrainiec zaczal boksowac dopiero od 8 rundy i tak zbyt malo skupial sie na akcjach uzywajac prawego sierpowego.
Walka przecietna z obu stron. fajnie tylko bylo popatrzec na prace nog ukrainca.
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 18-10-20, 12:50   #20 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Tu w jakims stopniu chodziło o gabaryty , ale moim zdaniem to Wasyl nie umiał , nie chciał zadać coś z kontry. Aż się prosilo o kontre czasem ,bo Lopez sporymi zamachami bił. To nie jest łatwe bo Lopez stoi ustawiony bocznie. Jedyne ciosy Lomy to zadawane gdy on sam inicjował atak. Na tym poziomie taka jednowymiarowosc to słabo. To był chyba strach przed wchodzeniem z kontrą w strefe Lopeza. Koncowe 2 rundy to za mało.
Kto angażuje tych wszystkich sędziów wyznania mojżeszowego , bo pełno ich w składach sędziowskich i często jakieś pejsobaumy ,lub ich kobiety mają znaczące odchylenia od normy na kartach punktowych. W tej walce sędzia Weisfield też kojarzy się jednoznacznie.
Walka fajna ogólnie...
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania