boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 20-10-20, 09:24   #61 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

lomaczenko blyszczal jak mial zawodnikow klase gorszych. potem byl rigo ktory poszedl 2 kategorie wyzej.

pisalem wczesniej ze na dobra sprawe lopez bedzie 1 wielka walka ukrainca-to co mnie zaskakuje najbardziej to to, ze loma nie poradzil sobie psychicznie

wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-10-20, 12:47   #62 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Głos zza podwójnej gardy Zobacz post
Bardzo fajna walka, nie żałuję zarwanego poranka. Cieszy mnie wynik, lubię Lopeza i podobał mi się jego styl aby nie okazywać zbyt dużego respektu wielkiemu mistrzowi. Nie podobało mi się że robił to trochę w niekulturalny sposób (wyzwiska), ale kurcze, żartobliwie pisząc ksywa "El Brooklyn" zobowiązuje .

Bardzo podoba mi się, że Teofimo po zdobyciu pasa rok temu w grudniu już 10 miesięcy później walczy o bezdyskusyjne mistrzostwo 4 pasów ( 3 jeśli nie liczyć WBC Franchise jako pełnoprawne mistrzostwo). To jest to - mistrz ma walczyć z innym mistrzem, co z tego ile ma walk. Też nie warto mówić, że Teofimo był zielony w amatorce- gość ma rekord jakieś 150-20. Kto w Polsce ma taki rekord? 170 walk to naprawdę sporo a te prawie 400 Łomaczenki to już w ogóle bagatela.

W lekkiej w 10 miesięcy ogarnęli walkę o 4 pasy, a w ciężkiej od jakiś 3-4 lat ciągle mają problem poza unifikacją Parker - Joshua

Co do samej walki wynik uważam za sprawiedliwy, choć punktowi trochę przesadzili, szczególnie 119 do 109.
Dziwi mnie, że część obserwatorów (np. Ward) zapisali rundę nr. 2 dla Łomaczenki. Myślę runda wyraźnie dla Lopeza - Wasyl za mało zrobił aby ją sobie wygrać - coż, 1 kontr kombinacja z 2 sierpów, 1 fajny jab i firmowe przejście to za mało by wygrać rundę z gościem który wywiera presje, zadaje więcej ciosów, ma środek ringu, też nieźle się broni i ogólnie kontroluje ring. Łoma nie wykazał tam też jakieś aktywnej obrony - w większości cofał się z (fajną, swoją drogą) wysoką gardą.
Myślę że wynika to z tego, że część ludzi przyjmuje już przed walką dany obraz potyczki i potem patrzą na rzeczywiste starcia już przez ten pryzmat. Dziwnie opisane ale dla lepszego przykładu - przed Fury - Wilder 1 sporo się mówiło że jak Wilder trafi to od razu KO co się nie sprawdziło albo że każdą rundę wyraźnie wygra Fury ( co też się nie sprawdziło, niektóre rundy były równe i można było dać je Wilderowi). Potem ten wcześniejszy obraz nakładają na rzeczywisty przebieg i są bardzo zdziwieni lub właśnie dawanie 2 rundy Wasylowi

W kolejnych starciach podobało mi się, że Teofimo niekiedy łapał Wasyla ciosami na dół przy linach kiedy ten wychodził z narożników. Zwróciłem uwagę, że często nie zamykał mańkuta swoją wykroczną stopą a mimo to świetnie sobie radził. Szczękę też ma na pewno solidną, parę razy ładnie przyjął kombinację a nie był jakiś wstrząśnięty.

Co do "dirty game" podczas pojedynku to tak w granicach normy ale nie była to walka czysta jak łza - 1 low blow ze strony Lopeza ( nie na krocze, tylko na dolny brzuch lecz jest to niezgodne bo każdy cios poniżej pępka jest niezgodny) no i klika fauli Wasyla - wjazdy głową na nos ( Lopez ma dość spory i niezbyt plaski nos więc to chamski faul) i chyba raz ciosy na tył głowy w klinczu.

Ogólnie fajna walka, jeszcze do niej wrócę.

Pozdrawiam
Naprawdę mamy fajne starcia na horyzoncie. Wiosną posucha, lato średnie ale jesień szykuje się naprawdę mocna.

PS: Nie wiem czemu wczoraj wpadła mi wczoraj taka myśl bardziej pytanie do głowy - myślicie że Broner z dobrych lat ogarnąłby wczorajszego Łomaczenkę ?

broner nie ma resume, kto jest jego najwiekszym skalpem? schylkowy malignaggi ? broner przegral 100% walk z czolowka. na plus warunki fizyczne, ma wiekszy zasieg od lopeza.

stare 20-10-20, 13:40   #63 (permalink)
champion

Domyślnie

broner nigdy nie mial dobrych lat i to jest jego problem chyba ze szczyt jego kariery mierzymy okresem najwiekszych wyplat.
broner nigdy nie pokonalby ukrainca bo jest za glupi. tak po prostu
Powinna byc nowa kategoria oceny w dyskusji na zasadzie co by bylo gdyby...
Nic by nie bylo bo byl za glupi. Od czasow Bronera nowa nomenklatura.
Przejebanie sobie kariery bo pije bo cpa, bo dziwki itp w ramach glupoty to zwykly slogan od czasow Bronera.
Czysta, nieskalna glupota to wlasnie Broner i jest prekursorem tego stylu

https://www.youtube.com/watch?v=vqRaE6eXrj4
Taszun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-10-20, 15:41   #64 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Taszun Zobacz post
broner nigdy nie mial dobrych lat i to jest jego problem chyba ze szczyt jego kariery mierzymy okresem najwiekszych wyplat.
broner nigdy nie pokonalby ukrainca bo jest za glupi. tak po prostu
Powinna byc nowa kategoria oceny w dyskusji na zasadzie co by bylo gdyby...
Nic by nie bylo bo byl za glupi. Od czasow Bronera nowa nomenklatura.
Przejebanie sobie kariery bo pije bo cpa, bo dziwki itp w ramach glupoty to zwykly slogan od czasow Bronera.
Czysta, nieskalna glupota to wlasnie Broner i jest prekursorem tego stylu

https://www.youtube.com/watch?v=vqRaE6eXrj4
boner słusznie skapował ze zarabia sie na emocjach vide kopiowanie flojta ...z tym ze nie jorgnał się na tyle że "bad boya" trza udawac a na treningach zapierdalec a nie na odwrót
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-10-20, 15:46   #65 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Ej Bi Zgadzam sie. Miał chłopak dryg do boksu, ale to zwyczajnie idiota :D
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 20-10-20, 21:38   #66 (permalink)
prospect

Domyślnie

Swoją drogą... Wiadomo że trudno doszukiwać się analogii 1:1, ale...

23-letni dużo większy od rywala Alvarez (więc ówcześnie rówieśnik obecnego Lopeza) został ośmieszony przez 36-letniego (4 lata starszy niż dzisiaj Łoma) wówczas Mayweathera.

Rzecz jasna karierę amatorską Floyd miał mniej wyczerpującą od Ukraińca, ale za to miał już grubo ponad 40 walk zawodowych, a więc i ponad 40 obozów treningowych, ponad 40 sesji sparingowych przed walkami itd. Także zupełnie nie uważam, aby był mniej wyeksploatowany, a wręcz przeciwnie.

Tam z limitem lekko Canelo musiał przycisnąć pasa, ale mimo wszystko tam było 12-0. I to z gościem, który kilka lat później uznawany jest za top 3, top 5. A wg Ring Magazine od jakiegoś czasu top 1. Czy Lopez rozwinie się tak jak Alvarez nawet nie wiemy.
bode jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 21-10-20, 10:43   #67 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
Swoją drogą... Wiadomo że trudno doszukiwać się analogii 1:1, ale...

23-letni dużo większy od rywala Alvarez (więc ówcześnie rówieśnik obecnego Lopeza) został ośmieszony przez 36-letniego (4 lata starszy niż dzisiaj Łoma) wówczas Mayweathera.

Rzecz jasna karierę amatorską Floyd miał mniej wyczerpującą od Ukraińca, ale za to miał już grubo ponad 40 walk zawodowych, a więc i ponad 40 obozów treningowych, ponad 40 sesji sparingowych przed walkami itd. Także zupełnie nie uważam, aby był mniej wyeksploatowany, a wręcz przeciwnie.

Tam z limitem lekko Canelo musiał przycisnąć pasa, ale mimo wszystko tam było 12-0. I to z gościem, który kilka lat później uznawany jest za top 3, top 5. A wg Ring Magazine od jakiegoś czasu top 1. Czy Lopez rozwinie się tak jak Alvarez nawet nie wiemy.
mysle ze floyd od canelo by pokonal na ogromnym luzie zarowno lopeza i lomaczenke w ostatniej dyspozycji.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania