boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 19-10-20, 18:55   #51 (permalink)
bum

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał kubakj Zobacz post
W tamtym czasie to nie byli żadni killerzy tych wag. Łomaczenko był przereklamowany może tylko lekko, ale wychodziło to raczej z bardzo dużego doświadczenia. On miał tych walk amatorksich bardzo duzo i jak wszedl do boksu zawodowego to już odrazu na wysoki poziom, bo zaczynanie kariery z kelnerami to byłoby cofanie się*do tyłu.

Czy poszedl za wysoko? Jakoś wielkich braków warunków nie było jak przy Errol-Garcia. Złe porównanie.

Co teraz dla Łomaczenki?
Jak dla mnie wielką różnicę było widać gołym okiem. Lopez już dość sporo zbija i na 90% pójdzie wyżej.

Nie chcę się czepiać, ale cofać się do tyłu nie da. Linares w tamtym czasie był uważany za jednego z najszybszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe, a Rigondeaux ośmieszył swojego czasu Nonito Donaire'a, który był bardzo wysoko w rankingach P4P, a ostatnio dał wyrównaną walkę Innue. To byli naprawdę dobrzy bokserzy.

Brodanyo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-20, 19:04   #52 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturBorubar Zobacz post
Gdyby, gdyby, gdyby. Nie zawalczył tak od początku bo nie był w stanie. Lopez się trochę wystrzelał i pozwolił Wasylowi gdyż Lopez w zasadzie nie ma doświadczenia w walce na pełen dystans 12 rund z kimś kto wymagał pełnego skupienia i mając takie skilsy. To Lopez wychodził jako underdog, miał świetny plan i narzędzia do realizacji tego planu, umniejszanie talentu Teofimo jest żałosne a zwłaszcza sprowadzanie wszystkiego do gabarytów i siły, bo to jest zwykła gdybologia bo można to odwrócić i gdyby Wasyl był trochę bardziej statyczny i trochę bardziej dziurawy to zostałby zmasakrowany.
Gdzie ja powiedziałem gdyby? Przecież on by tego nie wygrał choćby nie wiem co. Trafia na bardzo zdolnego, młodego boksera, z przewagą warunków i nieznaczną przewagą umiejętności to przegrywa. Oczywiście, że Teofimo zawalczył dobrze. Zrobił co musiał i tyle.

Ja nic Teofimo nie odbieram w tej wadze jest najlepszy i nie ma dyskusji. Może być naprawdę wysoko w P4P. Ja uważam w drugą stronę, że próbujecie z Lomy zrobić przeciętniaka, który lał kelnerów, a tak przecież nie było.

stare 19-10-20, 19:20   #53 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Brodanyo Zobacz post
a Rigondeaux ośmieszył swojego czasu Nonito Donaire'a, który był bardzo wysoko w rankingach P4P, a ostatnio dał wyrównaną walkę Innue. To byli naprawdę dobrzy bokserzy.
Rigo może był dobry, ale do walki z Łomą wychodził bodajże 2 kategorie wagowe wyżej ponad swoją. To tak jak Garcia wychodził do Spence'a albo Marquez do Mayweathera. Patrząc na resume Łomy, to ciężko brać w ogóle pod uwagę tą walkę z Rigo, bo to był troche taki mismatch.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-20, 19:26   #54 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Rigo może był dobry, ale do walki z Łomą wychodził bodajże 2 kategorie wagowe wyżej ponad swoją. To tak jak Garcia wychodził do Spence'a albo Marquez do Mayweathera. Patrząc na resume Łomy, to ciężko brać w ogóle pod uwagę tą walkę z Rigo, bo to był troche taki mismatch.
Mickey Garcia nie chciał z nim walczyć i wolał money shota ze Spencem, a Davies nie zawalczy z nim do 40. Więc ciężko, żeby miał lepszy resume. Gość walczył z kim się dało.

Poza tym Walters przed walką z Lomą zastopował Donaire'a, którego nawet Inoue nie zastopował.

stare 19-10-20, 19:26   #55 (permalink)
champion

Domyślnie

Moje przemyślenia po walce - przede wszystkim lekkie rozczarowanie. Samą walką i postawą Łomaczenki. Ukrainiec czy chcemy czy nie, to jeden z największych w historii. Ale jednak bardziej w olimpijskim wydaniu. Zresztą, on już w Londynie nie był tak błyskotliwy jak w Atenach.
Sama walka nie porwała ale akurat w walkach Łomy nie ma wielu fajerwerków więc nie jest to wielkie zdziwienie. Walka dla koneserow. Akurat geniusz Łomy w tej walce był widoczny. Nie mam watpliwości że Lopez prz nim to po prostu świetny rzemieślnik ale młodszy, wiekszy i świeższy. Dodatkowo jego siła i gabaryty w połaczeniu ze stylem countr punchera, ringową dyscyplina i świetnym przygotowaniem fizycznym kurewsko ograniczały Ukraińca który nie czuje sie dobrze atakując a do tego zmuszał go rywal. Styl zrobił walkę. Inna sprawa że Łomaczence chyba brakuje jednak tego instynktu wojownika który każe zaryzykować a który mieli niekoniecznie az tak wybitni zawodnicy którzy zapisali sie złotymi zgłoskami w historii boksu.
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-20, 19:30   #56 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Moje przemyślenia po walce - przede wszystkim lekkie rozczarowanie. Samą walką i postawą Łomaczenki. Ukrainiec czy chcemy czy nie, to jeden z największych w historii. Ale jednak bardziej w olimpijskim wydaniu. Zresztą, on już w Londynie nie był tak błyskotliwy jak w Atenach.
Sama walka nie porwała ale akurat w walkach Łomy nie ma wielu fajerwerków więc nie jest to wielkie zdziwienie. Walka dla koneserow. Akurat geniusz Łomy w tej walce był widoczny. Nie mam watpliwości że Lopez prz nim to po prostu świetny rzemieślnik ale młodszy, wiekszy i świeższy. Dodatkowo jego siła i gabaryty w połaczeniu ze stylem countr punchera, ringową dyscyplina i świetnym przygotowaniem fizycznym kurewsko ograniczały Ukraińca który nie czuje sie dobrze atakując a do tego zmuszał go rywal. Styl zrobił walkę. Inna sprawa że Łomaczence chyba brakuje jednak tego instynktu wojownika który każe zaryzykować a który mieli niekoniecznie az tak wybitni zawodnicy którzy zapisali sie złotymi zgłoskami w historii boksu.
Z tym rzemieślnikiem to bym nie przesadzał, bo Lopez pokazał bardzo dobrą pracę nóg i szybkość. Timing też ma bardzo dobry. Gość jest naprawdę dobry i ma kowadło w prawej ręce. Napewno nie jest to zwykły puncher, bo Lopez potrafi boksować.

stare 19-10-20, 20:49   #57 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post

Co do tego prime to nie możemy być pewni. Moim zdaniem jest teraz w czasie, w którym w każdej chwili może zacząć spadać w dół. On już teraz może odczuwać deficyt refleksu i fizyczności w stosunku do młodych wilków. Świetnie to określił Bread : wygrane z dwoma z grupy młodych topowych lekkich dadzą mu status ATG. A przegrane to żaden wstyd. Zarówno na roztrenowaniu, jak i na ringu Łoma to pięściarz o 10 funtów "mniejszy". To dużo w noskich kategoriach, bardzo dużo.

Dzień dobry.
Panie Kolego.De action et vistu,do ostatniej mimo że przegranej walki nie zauważyłem by ci młodzi w super prime( żałuję że użyłem poprzednio zakazanego slowa 'prime' bo potrafi ono rozmyć meritum sprawy) podkręcali tempo po półmetku w przeciwieństwie do Wasyla,by byli bardziej fast,wykazywali się fajniejszym tajmingiem i zgrabniej tańczyli.Argument o spadku dla mnie jest na tę chwilę nie do kupienia.Trzydzieści kilka wiosen,profesionalne prowadzenie poza ringiem a w całej karierze zawodowej nie otrzymał nawet 10%tego co Pakman z Moralesem w pierwszej walce z trylogii.Na serio na więcej już nie ma co liczyć?Byłoby szkoda gdyby okazało się to prawdą. Whitaker ucząc chwilami boksu młodego Oskara nie prowadził się najlepiej poza ringiem a ile miał wiosen?Wyjątek potwierdzający regułę?Nieprawda.Nie wiem ale może jest tak że De la Hoya Duran Hearns Foreman Holmes Bruno Kliczko Pakman Marquez Cotto Money Kosmita Lewis Holyfield Toney i kilkudziesięciu innych to ewenementy jakich już nie będzie,a Wasyl jest bardziej ludzki?Ok,nie wykluczam,ale tymbardziej nie popieram tezy o nagłych spadkach parametrów przynajmniej do czasu aż tego sam lub większość tego zauważy.Ile lat miał kubaniec jak robił topkę p4pNonito?
Nieważne.Przyjmuję do wiadomości że takie porownania nie zawsze mają przełożenie ale nie róbmy z Ukra kogoś kto najlepszy okres ma bezpowrotnie za sobą lub lada moment to nastąpi.I dygresja.Usyk nie jest w podobnym wieku?Nie miał dłuższej przerwy?Nie walczy z chłopem naturalnie większym?
Niewiem co znaczy atg,ale opinia jest tylko opinią.Lewis miał na papierze wiecej niż dwóch młodych lwów i jakoś nie przypominam sobie by za jego panowania był okrzyknięty geniuszem jak było to Wasylem.Podobnie Marquez lub Pakman który do dzisiaj leje młodych z szerokiej i ścisłej czołówki a obiektywnie (zakazane słowo)ma już dawno za sobą.
Stawiam tezę że wielkości boksera nie określa jedynie czas w którym jest w (zakazane slowo),ale czas gdy parametry spadają.Nawet gdyby Wasyl z walki na walkę obniżał poziom to ze swoim talentem,umiejętnościami i wzorowym prowadzeniem między walkami powinien jeszcze przez kilka dobrych lat czarować kibiców i przeciwników nawet tych młodszych.
Julek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-20, 20:57   #58 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał kubuś Zobacz post
Generalnie również jestem lekko rozczarowany postawą Ukraińca, nawet pomimo tego, że doskonale rozumiem kontekst i czynniki, które sprawiły że było mu bardzo trudno. Nie zgadzam się jednak, co ogólnego określenia stylu Łomy. Właśnie on rozwija skrzydła w ataku, gdy wypuszcza kombinacje i dzięki szybkości kontroluje ruchy przeciwnika albo gdy robi za klasycznego kontrboksera. To, do czego zmusił go Lopez, czyli odwrót i wysoka garda cholernie mu przeszkadzało i nie dawało rozwinąć skrzydeł. Powinien skracać dystans i wchodzić ze swoimi seriami, ale instynkt podpowiadał mu, że może się nadziać. Lopez kopał mocno - porażka przed czasem byłaby jeszcze bardziej upokarzająca. Ogólny wniosek również jest taki, że 135 lbs to absolutna górna granica dla Łomaczenki. Pamiętajmy o tym, że on tu jednak był dużo słabszy. Teofimo zaraz będzie w 140 lbs, a gdzie skończy docelowo?

*Pierwsze złoto olimpijskie Łoma zdobył w Pekinie w 2008.
liverpoolczyk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-20, 21:27   #59 (permalink)
prospect

Domyślnie

Po pierwszym poście Pana Julka chciałem napisać, że słuszne Pan prawisz. Ale po drugim to mogę tylko napisać... czapki z głów. Zgadzam się w całej rozciągłości!

I naprawdę nie róbmy z Łomy dziadka...
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 19-10-20, 21:44   #60 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Bardzo fajna walka, nie żałuję zarwanego poranka. Cieszy mnie wynik, lubię Lopeza i podobał mi się jego styl aby nie okazywać zbyt dużego respektu wielkiemu mistrzowi. Nie podobało mi się że robił to trochę w niekulturalny sposób (wyzwiska), ale kurcze, żartobliwie pisząc ksywa "El Brooklyn" zobowiązuje .

Bardzo podoba mi się, że Teofimo po zdobyciu pasa rok temu w grudniu już 10 miesięcy później walczy o bezdyskusyjne mistrzostwo 4 pasów ( 3 jeśli nie liczyć WBC Franchise jako pełnoprawne mistrzostwo). To jest to - mistrz ma walczyć z innym mistrzem, co z tego ile ma walk. Też nie warto mówić, że Teofimo był zielony w amatorce- gość ma rekord jakieś 150-20. Kto w Polsce ma taki rekord? 170 walk to naprawdę sporo a te prawie 400 Łomaczenki to już w ogóle bagatela.

W lekkiej w 10 miesięcy ogarnęli walkę o 4 pasy, a w ciężkiej od jakiś 3-4 lat ciągle mają problem poza unifikacją Parker - Joshua

Co do samej walki wynik uważam za sprawiedliwy, choć punktowi trochę przesadzili, szczególnie 119 do 109.
Dziwi mnie, że część obserwatorów (np. Ward) zapisali rundę nr. 2 dla Łomaczenki. Myślę runda wyraźnie dla Lopeza - Wasyl za mało zrobił aby ją sobie wygrać - coż, 1 kontr kombinacja z 2 sierpów, 1 fajny jab i firmowe przejście to za mało by wygrać rundę z gościem który wywiera presje, zadaje więcej ciosów, ma środek ringu, też nieźle się broni i ogólnie kontroluje ring. Łoma nie wykazał tam też jakieś aktywnej obrony - w większości cofał się z (fajną, swoją drogą) wysoką gardą.
Myślę że wynika to z tego, że część ludzi przyjmuje już przed walką dany obraz potyczki i potem patrzą na rzeczywiste starcia już przez ten pryzmat. Dziwnie opisane ale dla lepszego przykładu - przed Fury - Wilder 1 sporo się mówiło że jak Wilder trafi to od razu KO co się nie sprawdziło albo że każdą rundę wyraźnie wygra Fury ( co też się nie sprawdziło, niektóre rundy były równe i można było dać je Wilderowi). Potem ten wcześniejszy obraz nakładają na rzeczywisty przebieg i są bardzo zdziwieni lub właśnie dawanie 2 rundy Wasylowi

W kolejnych starciach podobało mi się, że Teofimo niekiedy łapał Wasyla ciosami na dół przy linach kiedy ten wychodził z narożników. Zwróciłem uwagę, że często nie zamykał mańkuta swoją wykroczną stopą a mimo to świetnie sobie radził. Szczękę też ma na pewno solidną, parę razy ładnie przyjął kombinację a nie był jakiś wstrząśnięty.

Co do "dirty game" podczas pojedynku to tak w granicach normy ale nie była to walka czysta jak łza - 1 low blow ze strony Lopeza ( nie na krocze, tylko na dolny brzuch lecz jest to niezgodne bo każdy cios poniżej pępka jest niezgodny) no i klika fauli Wasyla - wjazdy głową na nos ( Lopez ma dość spory i niezbyt plaski nos więc to chamski faul) i chyba raz ciosy na tył głowy w klinczu.

Ogólnie fajna walka, jeszcze do niej wrócę.

Pozdrawiam
Naprawdę mamy fajne starcia na horyzoncie. Wiosną posucha, lato średnie ale jesień szykuje się naprawdę mocna.

PS: Nie wiem czemu wczoraj wpadła mi wczoraj taka myśl bardziej pytanie do głowy - myślicie że Broner z dobrych lat ogarnąłby wczorajszego Łomaczenkę ?
Głos zza podwójnej gardy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania