boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Nowe rozwiązania Mauricio Sulaimana dotyczące sędziowania walk (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57488-nowe-rozwiae-zania-mauricio-sulaimana-dotyczae-ce-sae-dziowania-walk.html)

Marek Cudek 15-10-20 19:03

Nowe rozwiązania Mauricio Sulaimana dotyczące sędziowania walk
 
<center>https://thumbs2.imgbox.com/26/d5/RXFcxmE3_t.jpg</center>

Szef WBC Mauricio Sulaiman określa sam siebie jako tradycjonalistę, ostatnio jednak tłumaczył dziennikarzom na zoomowej telekonferencji wprowadzane ostatnio nowinki, możemy być też pewni, że wkrótce będą kolejne.

Zaczęło się od "mistrza franczyzowego". Sulaiman tłumaczy, że wbrew posądzeniom, tytuł ten nie tyle ma umożliwić unikanie walk, co zwolnić uhonorowanego w ten sposób mistrza od obowiązkowych obron, by umożliwić mu robienie naprawdę dużych walk.

Sulaiman mówił też o innowacjach szykowanych na niedaleką już przyszłość. Chodzi między innymi o zwiększenie liczby sędziów punktowych, na początek do pięciu lub siedmiu. Sulaiman jest zdania, że ilość punktujących koreluje ze jakością ostatecznej oceny. Byliby to zarówno sędziowie stojący w różnych miejscach przy ringu, jak i sędziujący zdalnie, na podstawie przekazu TV.

Punktowi mają także eksperymentować z dodatkowym dookreślaniem punktacji 10:9 ("bliska", "umiarkowana", "zdecydowana, znaczna", "bardzo duża"), ten ostatni wariant byłby punktowany 10:8, nawet wtedy, gdyby nie było nokdaunu,

Pomysły są interesujące, na pewno trzeba odbierać pozytywnie wszelkie chęci wyjścia ze źle działających rozwiązań. Sulaimana czeka jednak najtrudniejsza batalia - przeforsowanie swoich pomysłów dotyczących punktacji w komisjach stanowych, co już w tej chwili wydaje się dość mało prawdopodobne.

Żródło: Redakcja, Bernard Fernandez/Sweet Science

robercik 15-10-20 20:00

Jak ktoś na bezczelnego robi wałek punktowy przy werdykcie to jak zrobimy "bliskie" 10-9 to będzie to ładniej wyglądać jeśli zawodnik A wygra rundę "umiarkowanie", a sędzia da tą rundę zawodnikowi B jako "bliską". Dobrym pomysłem jest za to zwiększenie liczby sędziów. Jednak moim zdaniem sędziowie nie powinni byc wynajmowani przez organizatorów, a do tego siedziec przy ringu gdzie nie raz nic nie widać. Dobrze jakby to komisja sportowa czy ktos tam w miare obiektywny wyznaczał sędziów ktorzy by to ogladali w domu czy gdzies w tv (bez komentarza sportowego najlepiej) i wysylali punktacje online czy podawali telefonicznie.

A jeśli chodzi o bezpieczenstwo zawodnikow w ringu, to już idąc dalej, możnaby zmniejszyć liczbe rund mistrzowskich do 11. Do tego powinna byc standardowa opcja, że 3 nokdauny przerywają walkę, a jeśli np. zawodnik w ciągu całej walki zaliczył np. 5 nokdaunow to ten 5-ty konczy walke. Przerwy między rundami moglyby być 2-minutowe, wtedy zawodnicy mieliby wiecej czasu na regeneracje, nie byloby moze takich walk na wyniszczenie w ostatnich rundach. Dążyć możnaby też do tego żeby zwykłe rankingowe pojedynki były 9-rundowe. Walki dobrych zawodników z kelnerami powinny być 5-rundowe, a z journeymanami 7-rundowe (by się to wyznaczało odległością od siebie zawodników np. w rankingu boxreca.

Pierwszy_i_ostatni 16-10-20 10:11

Bezsensowne zmiany. Gdy ma dojść do wałka to liczba sędziów nic nie zmieni, bo i tak zostanie przepchnięty. A co do tego punktowania to największym beneficjentem będzie ruda, gdzie ślepi arbitrzy będą punktować rundy 10-5 albo nawet niżej na jej korzyść. Jak coś takiego przejdzie to będą się dziać większe cuda na kiju, a to raczej zbyteczne, bo nie o to chodzi.

puciu 16-10-20 14:46

Niezależna organizacja dbająca o jakość sędziów i sedziowania. + Pomeczowe weryfikację video. Za bezczelne walki punktowe czy sędziowanie jak brejdis Głowacki się dostaje bilet w jedną stronę.

No ale wtedy kreowanie "gwiazd" jak rudy spada praktycznie do zero...faktycznie taki Sulejman traci kontrolę kto i jak ma zarabiać.

szmagel 17-10-20 17:55

kij z tym sędziowaniem bo wałki i tak bedą ale co oni odwalają z kategoriami wagowymi. masakra

Szymon Aleksandrowicz 17-10-20 20:28

Cytat:

Napisał szmagel (Post 615410)
kij z tym sędziowaniem bo wałki i tak bedą ale co oni odwalają z kategoriami wagowymi. masakra

Ten pomysł z wagą pośrednią pomiędzy cruiser a ciężką nie jest zły. Limit nowej wagi to 224 funty czyli jest ona szyta pod Wildera. To by przemawiało za tym, że trzeciej walki z Furym nie będzie, a DW powalczy o wakujący pas WBC w nowej wadze. Nie wiem tylko czy mądrym pomysłem jest powrót do starego limitu wagi cruiser - 86,15 kg. Większość zawodników tej wagi przyzwyczaiło się już do wagi 90,7 kg i będą mieli problem ściąć jeszcze prawie 5 kg.

Marek Cudek 17-10-20 20:46

Główne zastrzeżenie dotyczy nie tyle limitu, co tego, że to wprowadza WBC. Tylko WBC. Optyka się zmieni, jak inne federacje w końcu też to zrobią. Jeśli.

kubakj 18-10-20 11:32

Cytat:

Napisał Marek Cudek (Post 615414)
Główne zastrzeżenie dotyczy nie tyle limitu, co tego, że to wprowadza WBC. Tylko WBC. Optyka się zmieni, jak inne federacje w końcu też to zrobią. Jeśli.

Poprzednio też tak było. Jedna federacja zmieniła to, a potem reszta poszła za nimi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.