boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 07-10-20, 21:24   #11 (permalink)
champion

Nominowany 164 razy w 45 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie

Przecież bierzemy pod uwagę całość, Whyte jest twardy, ma szczękę, dobre warunki, przyżwoicie boksuje. Te wszystki cechy razem dały mu wygraną z Rivasem. I myślę, że jego cechy fizyczne w połączeniu z techniką plasują go nad Berbickiem.

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-20, 21:41   #12 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Przecież bierzemy pod uwagę całość, Whyte jest twardy, ma szczękę, dobre warunki, przyżwoicie boksuje. Te wszystki cechy razem dały mu wygraną z Rivasem. I myślę, że jego cechy fizyczne w połączeniu z techniką plasują go nad Berbickiem.
No Berbick był twardszy od Whyte'a zdecydowanie. Tyson go znokautował i to dopiero po wielu wielu ciosach. Poza tym Berbick nie miał gorszych warunków fizycznych od Whyte'a. Te same gabaryty, być może Berbick nawet większy, szybszy i lepszy technicznie. Będąc już past prime wychodzac do prime Douglasa pokazal lepszy boks niż Whyte kiedykolwiek.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-20, 23:30   #13 (permalink)
champion

Domyślnie

Dla mnie całościowo są to ludzie z podobnej półki, mają nawet podobne walory. Obaj bardzo twardzi, jak przypomnię sobie jak Dillian zbierał od Joshuy i stał...

Preferuję Whyte'a, bo na razie wydaje się solidniejszy, również ma wartościowe zwycięstwa, a nie ma takich niewypałów, jakie miewał Berbick. Ale nie powinno się oceniać pięściarza przed końcem, a Whyte boje się dużo krócej.

Berbick był niższy o 5 cm i sporo lżejszy, średnio jakieś 10 kg.

stare 07-10-20, 23:31   #14 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

No i Berbick pokonał Alego...
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-10-20, 23:54   #15 (permalink)
champion

Domyślnie

Wolałbym tego nie pamiętać :/ z tym Alim. To bodaj najsmutniejsza walka w historii boksu.

Wracając do Joyce'a i Dubois, to aż mnie ręce świerzbią, żeby zrobić sondę, ale trzeba wyczekać. Hrgović zapowiedział, że bardzo chciałby walczyć ze zwycięzcą, sparował w 2018 z Dubois i raczej się go nie boi.

stare 08-10-20, 00:44   #16 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
Berbick był niższy o 5 cm i sporo lżejszy, średnio jakieś 10 kg.
Whyte nie ma wiecej niż 190 cm. Whyte jest wzrostu Powietkina i to bylo widać w walce i podczas face to face. I Powietkin i Berbick byli tego samego wzrostu albo minimalnie nizszi od Rahmana, bo obaj z nim walczyli. Whyte jest wzrostu Chisory albo minimalnie nizszy.

stare 08-10-20, 10:00   #17 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Wolałbym tego nie pamiętać :/ z tym Alim. To bodaj najsmutniejsza walka w historii boksu.

..
Ali-Moore też była smutna, i ta blisko 30-letnia róznica wieku..

Co do Berbicka, faktycznie był raczej drobniejszy od Whyte ale czy słabszy.. trudno powiedzieć. To jednak inne pokolenie boksu. W latach 80-tych dominowali dużi cruiserze na dzisiejsze standardy. Trzeba jednak pzyznać że Berbick miał niezła dynamike, Whyte- szczególnie w ostatniej walce- był statyczny i brakowało mu chyba dynamiki. Ale nie podjąłbym się oceny który z nich jest lepszy.

Natomiast wracajać do tematu - mega ciekawi mnie ta walka. Jak każda gdzie mierzy się dwóch niepoknanych czołgów bez wsteczego biegu. Joyce wydaje sie silniejszy i twardszy, Dubois lepiej ułożony piesciarsko. Nie mam pojęcia który się cofnie. Bo ten który to zrobi najpewniej przegra. Nie chce strzelać typu bo pwenie zmienie go z dwa razy jeszcze, oby doszło do tego starcia jak najszybciej. Oldschoolowe zestawienie
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-10-20, 11:56   #18 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Whyte nie ma wiecej niż 190 cm. Whyte jest wzrostu Powietkina i to bylo widać w walce i podczas face to face. I Powietkin i Berbick byli tego samego wzrostu albo minimalnie nizszi od Rahmana, bo obaj z nim walczyli. Whyte jest wzrostu Chisory albo minimalnie nizszy.
A mój stryjeczny dziadek jest wyższy, ale niższy :D
Jedyne, co możemy porównywać, to oficjalne dane. Nie zajmuję się badaniem "na oko". Darek Chmielarski ma na swej stronie przy każdym pięściarzu podany wzrost wg własnych pomiarów :D

Strasznie lubię styl Joyce'a, ale jego "chęć" do przyjmowania ciosów nie faworyzuje go w tej walce. Niewielu znam pięściarzy, którzy zostali choćby pretendentami w oparciu o przeciętny cios i świetny silnik. Myślę, ze dla Joyce'a nadszedł czas prawdziwej próby, bo do tej pory miał korzystne zestawienia, a teraz będzie naprzeciw niego stał ktoś, kto ostro bije, a Joyce na amatorce nieraz leżał.

Przypomniałeś mi @kubuś, że mam wypuścić story o Alim, był Foreman, czas na "Wielką Gębę". Do zimy się zrobi.
Ali się wspiął po Moorze jak Adamek po Gołocie, bardzo podobna akcja. Archie już słabo widział, ale nadal nokautował, a dla Claya to była pierwsza walka w ciężkiej, nie chcieli tracić czasu, chcieli go szybko rozpromować. Poza wzrokiem, Moore był w niezłej formie, a Clay potrzebował doświadczonych przeciwników. Moore zaczął się sypać jakieś 3-4 lata wcześniej, ale do bodaj 1962 miał wciąż tytuł w LHW.

stare 08-10-20, 13:33   #19 (permalink)
V.I.P

Domyślnie

Cytat:
A mój stryjeczny dziadek jest wyższy, ale niższy :D
Jedyne, co możemy porównywać, to oficjalne dane. Nie zajmuję się badaniem "na oko".
Dane na boxrecu nie są oficjalnymi danymi, szczegolnie jesli chodzi o wzrost, ktory jest tam wpisywany chyba w celach humorystycznych, bo jak dwoch zawodnikow wychodzi potem do ringu to są niezle kwiatki.

stare 08-10-20, 18:15   #20 (permalink)
champion

Domyślnie

Ok. przyjmuję ten punkt widzenia.

Mój, jako fotografa, jest taki, że nie da się ocenić wzrostu w TV, a nawet na żywo bez spełnienia kilku warunków. Wystarczy, że jest minimalne przesunięcie w planie w stosunku do ciebie (nie stoją dokładnie prostopadle do osi wzroku). Do tego dochodą przekłamania obiektywów (proporcje, skala) i indywidualny styl poruszania się, czy podczas face to face - trzymania głowy i pleców.

Dlatego z dużą rezerwą podchodzę do takich kibicowskich ocen, wolę już pomiar wagą lekarską
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania