boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Parzęczewski: zabrakło ostrożności i techniki w obronie (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57468-parzae-czewski-zabraka-o-ostroa-noa-ci-i-techniki-w-obronie.html)

Marek Cudek 01-10-20 18:28

Parzęczewski: zabrakło ostrożności i techniki w obronie
 
<center>https://thumbs2.imgbox.com/88/4c/nm04OtPi_t.jpeg</center>

Słynny już w bokserskich kręgach wywiad z Robertem Parzęczewskim.

RAFAŁ MANDES, TVPSPORT.PL: – Obejrzałeś już walkę?
ROBERT PARZĘCZEWSKI:*– Tak, tak, widziałem od razu w szatni zanim wziąłem prysznic i wyszedłem na wywiady. Przyszła rodzina, by mnie pocieszyć, sam też zadzwoniłem do osób, które nie mogły być na trybunach, a również mnie mocno wspierały. Potem obejrzałem jeszcze w drodze do hotelu, przed snem kolejny raz i w niedzielę także do śniadania i obiadu.

– Jakie wnioski?
– No cóż, chwila nieuwagi, jeden cios i do widzenia. Największy żal mam sam do siebie, bo z trenerem rozmawialiśmy o tym, żeby uważać na niego w pierwszych czterech rundach. Po pierwszej rundzie poczułem się jednak zbyt pewny siebie, wszystko mi wychodziło bardzo łatwo, pomyślałem sobie, że nie ma co czekać, że już teraz przyśpieszę. Zrobiłem błąd bijąc lewy na wątrobę, opuściłem gardę i to wystarczyło. Chusanow trafił idealnie na punkt, upadłem, uderzyłem potylicą o matę i się delikatnie zakręciło. Sędzia stwierdził, że nie jestem zdolny do walki i tyle.

– Na żywo i w telewizji to też wyglądało tak, jakbyś był niezdolny do dalszej walki.
– Wiadomo – ambicja sportowca. Mówiłem do sędziego Roberta Gortata, że jestem gotowy, że chcę walczyć, ale jak obejrzałem powtórkę, to w niedzielę zadzwoniłem do niego, przeprosiłem, że miałem pretensje i podziękowałem za przerwanie. Podjął słuszną decyzję, dzisiaj jestem zdrowym człowiekiem, chwilę muszę odpocząć, mogę kontynuować karierę i mogę się zrewanżować Chusanowi. Ambicje i cel się nie zmieniły – chcę tytułu mistrza świata. Droga się wydłużyła, zdaję sobie z tego sprawę, ale jestem twardym skurczysynem i nie poprzestanę, póki tego nie osiągnę.

– Uważasz, że sędzia Gortat uratował ci trochę zdrowia?
– Można popatrzeć na to z dwóch stron. Z jednej do końca rundy zostało kilka sekund – gdybym nie oberwał wtedy żadnego ciosu, to przez minutę bym doszedł do siebie, potem kolejną rundę bym przetańczył i wrócił do gry. Z drugiej – gdyby w te kilka sekund Chusanow doskoczył i palnął jeszcze raz, to myślę, że teraz byśmy rozmawiali w innym miejscu, a moja kariera mogłaby się mocno zastopować. A tak czuję się jak przed walką, nie mam żadnych skutków ubocznych.

– To był najmocniejszy cios jaki przyjąłeś w karierze?
– Wiem, że będą się ze mnie śmiać, ale ja nie poczułem tego ciosu. Ciężko było jednak go odczuć, jak mnie odcięło. Trafił idealnie, padłem i to cała historia. Czuję się dobrze, nic mi nie dolega i to jest najważniejsze.

– Bolą cię komentarze, że przegrałeś z emerytem?
– Z jednej strony staram się od tego odcinać, z drugiej czytam. Niektóre komentarze rzucają się w oczy, ale niech którykolwiek z tych znawców i hejterów wejdzie do ringu z Chusanowem albo ze mną i udowodni jaki jest kozak. Jak zaczynałem karierę, to poza rodziną i najbliższymi nikt we mnie nie wierzył, więc jestem do tego przyzwyczajony[...]

– To kiedy wracasz do treningów?
– Ambicja podpowiada, by już teraz, ale ambicje chowam do kieszeni. Muszę się zregenerować, odpocząć. Cały październik na to poświęcę. Chcę też dać moim trenerom czas na to, by poprawili wszystkie moje błędy. Wraz z nowym rokiem chcę wrócić w pełni gotowy do kolejnych wyzwań i w lutym, może marcu zrewanżować się Chusanowi. Udowodnię wszystkim, że to była chwila nieuwagi, że ja jestem lepszym zawodnikiem od Uzbeka.

– Brakuje mi legendarnego zwrotu, że wrócisz silniejszy.
– Bo mówienie, że wróci się silniejszym, to jest pieprzenie. Wrócę, ale mądrzejszy, ostrożniejszy i lepszy technicznie. Akurat siły i szybkości to mi nie zabrakło, zabrakło właśnie ostrożności i tej techniki w obronie.

– Mateusz Borek po walce powiedział, że Chusanow to miał być przystanek, że w grudniu czekało na ciebie coś większego. Wcześniej też odmówiłeś walk o mistrzostwo świata. Żałujesz?
– Nie żałuję. Rok temu, jak dostawałem te propozycje, to byłem gorszym zawodnikiem niż jestem teraz. I to pomimo tego, że przegrałem. Teraz jest czas dla moich fizjoterapeutów, oni poskładają moje ciało, trenerzy z kolei podszkolą ze mną nowe elementy i wrócę do ringu ze znacznie większym doświadczeniem. Droga się wydłuży, może o pół roku, może o rok, ale ja za miesiąc kończę dopiero 27 lat i nadal dużo dobrego przede mną. Jak dobrze to poprowadzimy, to zdążę zdobyć tytuł mistrza świata, zarobić i dać dużo radości kibicom.

– Chciałbyś na koniec powiedzieć coś tym, którzy przestali wierzyć w ciebie i cię skreślili po tej porażce?

– Nic szczególnego. Jeszcze was wszystkich zaskoczę.

Całość

Źródło: Rafał Mandes/TVP Sport

macius 01-10-20 19:42

"– Bolą cię komentarze, że przegrałeś z emerytem?
– Z jednej strony staram się od tego odcinać, z drugiej czytam. Niektóre komentarze rzucają się w oczy, ale niech którykolwiek z tych znawców i hejterów wejdzie do ringu z Chusanowem albo ze mną i udowodni jaki jest kozak."

W takich chwilach się cieszę, że balonik trzasnął z hukiem. Jakim bucem trzeba być, żeby takie zdanie wyartykułować? To Twój zasrany zawód, a Ty lejąc 8 ligę z kretyńskim uśmiechem potakiwałeś, że ksywa MR K.O. jest jak najbardziej adekwatną po kolejnych nokautach na herosach typu Sęk. Teraz koleżanka płacze, bo ją ubił 40-letni uzbek, który wziął walkę z marszu,po dwóch latach przerwy. Mr. K.O. najwyraźniej też chce "hejterów" bić tak jak taki jeden zapluty głąb ostatnio. Brawo, brawo, brawo Chusanow.

kubuś 01-10-20 19:44

niezly wywiad a wypowiedzi Roberta całkiem sensowne i wyważone. Mistrzem raczej nie będzie ale kilka fajnych walk może dać jak najbardziej

robercik 01-10-20 22:14

https://mobile.twitter.com/AKbabyfac...2674530304?p=p

Ciekawe czy to miala byc ta wieksza walka w grudniu, o ktorej wspomniane jest w wywiadzie.

Trm 02-10-20 11:33

Ja to się w ogóle zastanawiam po co była ta super średnia dla Roberta. Wg mnie on tam słabiej wygląda niż w LHW. Ta anemia to też może przez to. W półciężkiej był mrKo , był ten ciąg na rywala. Ostatnio tego brakowało jakby.

DzikiDzwon 02-10-20 15:53

Podejście ma dobre, jest szansa że o mistrzostwo powalczy i swoje zarobi.

Sputnik 02-10-20 17:16

Słynny już w bokserskich kręgach wywiad z Robertem Parzęczewskim

dla czego słynny?

Rockefeller 02-10-20 17:17

Dajcie spokoj z tym Parzeczewskim.
Chłopak wyhajpowany przez MB i Tymex. Ksywa Mr KO z dupy, od kilku ladnych walk 0 jakiegokolwiek postepu, wrecz regres i ciagle wymowki. Jak narazie to wiecej jest promocji i gadki o nim, a boks jest co najwyzej sredni.

bode 02-10-20 18:04

O matulu, on dosłownie zinterpretował tekst "wrócę silniejszy" że bokserzy mają na myśli siłę fizyczną?
Jeszcze to wyśmiał ("pieprzenie"), a potem powiedział to co inni mają na myśli,, tylko innymi słowami.

Big Daddy 02-10-20 20:20

Cytat:

Napisał bode (Post 615169)
O matulu, on dosłownie zinterpretował tekst "wrócę silniejszy" że bokserzy mają na myśli siłę fizyczną?
Jeszcze to wyśmiał ("pieprzenie"), a potem powiedział to co inni mają na myśli,, tylko innymi słowami.

Zdecydowanie najmocniejszy punkt wywiadu :)

liverpoolczyk 02-10-20 20:55

Swego czasu cieszyłem się, że mamy półciężkiego, który ma możliwości na poważny boks a, przede wszystkim, konkretne argumenty w postaci własnego, ofensywnego stylu opartego na dynamice i mocnym ciosie. Chciało się go oglądać. Od pewnego czasu jednak Parzęczewski wygląda mizernie - nie bije od niego aż taka pozytywna energia, zatracił elementy siły, a brak koncentracji w połączeniu z przeciętną techniką daje opłakane skutki. Brak nokautu na niepoważnym Janjaninie wygląda nieprzyzwoicie, znowóż Chusanow sprawiał wrażenie, że te niechlujne pacanki może przyjmować ze 20 rund i prędzej sam padnie ze zmęczenia. Coś się zacięło i koniecznie trzeba znaleźć przyczyny. W programie Etoto podano, że sparingi z Szeremetą wyszły Parzęczewskiemu co najmniej słabo.

Nokaut w następnej walce pozwoliłby Arabowi znowu uwierzyć...

Marek Cudek 03-10-20 01:04

Cytat:

Napisał Sputnik (Post 615166)
Słynny już w bokserskich kręgach wywiad z Robertem Parzęczewskim

dla czego słynny?

Robert dość nerwowo zareagował na komentarze w necie.

"- Bolą cię komentarze, że przegrałeś z emerytem?
– Z jednej strony staram się od tego odcinać, z drugiej czytam. Niektóre komentarze rzucają się w oczy, ale niech którykolwiek z tych znawców i hejterów wejdzie do ringu z Chusanowem albo ze mną i udowodni jaki jest kozak."

szmagel 03-10-20 01:38

on to serio powiedział? widziałem tylko jakis wpis na tt z cytatem ale kij wie czy to prawda. Jak tak to bardzo słabo, drugi Fonfara ale tu nie skreślam bo pierwszy raz i pewno mocno na wkur ze przegrał. :)

Pierwszy_i_ostatni 03-10-20 08:46

Nie ululał do snu Janjanina, zebrał od nieaktywnego od dwóch lat Uzbeka, więc teraz promotor wystawi MR. Balonowi jakieś truchło, które samo się przewróci, by było łatwiej.

Marek Cudek 03-10-20 11:40

Cytat:

Napisał szmagel (Post 615186)
on to serio powiedział? widziałem tylko jakis wpis na tt z cytatem ale kij wie czy to prawda. Jak tak to bardzo słabo, drugi Fonfara ale tu nie skreślam bo pierwszy raz i pewno mocno na wkur ze przegrał. :)

Haha, dobre podejście.

Według mnie, co innego jest zareagować głupio, jak ktoś prowokuje na ulicy czy w TV, a co innego powiedzieć takie słowa w wywiadzie. To jednak świadczy o jakichś poglądach i może też braku przemyśleń.

I co innego bezmyślny hejt typu nastolatek - coś tam głupiego napisze, a ktoś traktuje to serio, jakby to było w realu. Nie mówię, że nie trzeba z tym walczyć, ale jak do tej pory nie wymyślono na to sposobu. A co innego mocna, ale jednak zasłużona, bądź uzasadniona krytyka.

Przegrać przez ko to nic miłego. Ale teamy zbierają żniwa swojego tworzenia karier, pieprzenia o prospektach przed jakąkolwiek weryfikacją.

DzikiDzwon 03-10-20 23:12

Ja tam się nie dziwię zawodnikom którzy reagują nerwowo po przeczytaniu komentarzy na ich temat w internecie. Nie chodzi nawet o to, że są krytyczne, po prostu nie brakuje ludzi którzy jak widzą, że ktoś się potknął, to zlatują się czym prędzej żeby na niego srać. Tyczy się to ogółu sportów zresztą.

darulka 04-10-20 11:15

Cytat:

Napisał Marek Cudek (Post 615185)
Robert dość nerwowo zareagował na komentarze w necie.

"- Bolą cię komentarze, że przegrałeś z emerytem?
– Z jednej strony staram się od tego odcinać, z drugiej czytam. Niektóre komentarze rzucają się w oczy, ale niech którykolwiek z tych znawców i hejterów wejdzie do ringu z Chusanowem albo ze mną i udowodni jaki jest kozak."

Typowe biadolenie kolesia, który nie ma argumentów. Zresztą takie żale i brak krytycznego spojrzenia na siebie, zwykle pojawiają się przed kompletnym sportowym upadkiem i raczej źle to wróży. Problemom trzeba stawić czoło a nie się obrażać, że ktoś je zauważa. Zresztą rudno tu nawet dyskutować, bo generalnie sportowiec ma być w czymś lepszy od nas i w jakimś stopniu dla kibiców pracuje i z tej pracy jest rozliczany. Taki to zawód po prostu. Nie jest to praca w zaciszu biura, ale wydarzenie medialne. Jeśli ktoś sobie z tym nie radzi, może przecież zawsze skupić się na sparingach i wtedy raczej masowa krytyka na niego spadać nie będzie. Kasa też będzie mniejsza, ale to zawsze coś za coś.

puciu 04-10-20 11:22

wywiad bardzo wyważony, mogło byc o wiele gorzej - do fąfary czy innych wiecznie skruszonych mu daleko, a sa tez tacy co zostali zbici jak psy - przeciwnik przekreconym a ci ida w zaparte. Nie wiem czego sie spodziewaliście - ze powie ze jest balonem zostal wyhajpowany przez promotorow, wraca na sale trenowac pierwsze kroki bokserskie albo rzuca boks by jezdzic na tirach :)?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.