boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-10-20, 18:28   #1 (permalink)
champion

Nominowany 161 razy w 44 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Parzęczewski: zabrakło ostrożności i techniki w obronie

Słynny już w bokserskich kręgach wywiad z Robertem Parzęczewskim.

RAFAŁ MANDES, TVPSPORT.PL: – Obejrzałeś już walkę?
ROBERT PARZĘCZEWSKI:*– Tak, tak, widziałem od razu w szatni zanim wziąłem prysznic i wyszedłem na wywiady. Przyszła rodzina, by mnie pocieszyć, sam też zadzwoniłem do osób, które nie mogły być na trybunach, a również mnie mocno wspierały. Potem obejrzałem jeszcze w drodze do hotelu, przed snem kolejny raz i w niedzielę także do śniadania i obiadu.

– Jakie wnioski?
– No cóż, chwila nieuwagi, jeden cios i do widzenia. Największy żal mam sam do siebie, bo z trenerem rozmawialiśmy o tym, żeby uważać na niego w pierwszych czterech rundach. Po pierwszej rundzie poczułem się jednak zbyt pewny siebie, wszystko mi wychodziło bardzo łatwo, pomyślałem sobie, że nie ma co czekać, że już teraz przyśpieszę. Zrobiłem błąd bijąc lewy na wątrobę, opuściłem gardę i to wystarczyło. Chusanow trafił idealnie na punkt, upadłem, uderzyłem potylicą o matę i się delikatnie zakręciło. Sędzia stwierdził, że nie jestem zdolny do walki i tyle.

– Na żywo i w telewizji to też wyglądało tak, jakbyś był niezdolny do dalszej walki.
– Wiadomo – ambicja sportowca. Mówiłem do sędziego Roberta Gortata, że jestem gotowy, że chcę walczyć, ale jak obejrzałem powtórkę, to w niedzielę zadzwoniłem do niego, przeprosiłem, że miałem pretensje i podziękowałem za przerwanie. Podjął słuszną decyzję, dzisiaj jestem zdrowym człowiekiem, chwilę muszę odpocząć, mogę kontynuować karierę i mogę się zrewanżować Chusanowi. Ambicje i cel się nie zmieniły – chcę tytułu mistrza świata. Droga się wydłużyła, zdaję sobie z tego sprawę, ale jestem twardym skurczysynem i nie poprzestanę, póki tego nie osiągnę.

– Uważasz, że sędzia Gortat uratował ci trochę zdrowia?
– Można popatrzeć na to z dwóch stron. Z jednej do końca rundy zostało kilka sekund – gdybym nie oberwał wtedy żadnego ciosu, to przez minutę bym doszedł do siebie, potem kolejną rundę bym przetańczył i wrócił do gry. Z drugiej – gdyby w te kilka sekund Chusanow doskoczył i palnął jeszcze raz, to myślę, że teraz byśmy rozmawiali w innym miejscu, a moja kariera mogłaby się mocno zastopować. A tak czuję się jak przed walką, nie mam żadnych skutków ubocznych.

– To był najmocniejszy cios jaki przyjąłeś w karierze?
– Wiem, że będą się ze mnie śmiać, ale ja nie poczułem tego ciosu. Ciężko było jednak go odczuć, jak mnie odcięło. Trafił idealnie, padłem i to cała historia. Czuję się dobrze, nic mi nie dolega i to jest najważniejsze.

– Bolą cię komentarze, że przegrałeś z emerytem?
– Z jednej strony staram się od tego odcinać, z drugiej czytam. Niektóre komentarze rzucają się w oczy, ale niech którykolwiek z tych znawców i hejterów wejdzie do ringu z Chusanowem albo ze mną i udowodni jaki jest kozak. Jak zaczynałem karierę, to poza rodziną i najbliższymi nikt we mnie nie wierzył, więc jestem do tego przyzwyczajony[...]

– To kiedy wracasz do treningów?
– Ambicja podpowiada, by już teraz, ale ambicje chowam do kieszeni. Muszę się zregenerować, odpocząć. Cały październik na to poświęcę. Chcę też dać moim trenerom czas na to, by poprawili wszystkie moje błędy. Wraz z nowym rokiem chcę wrócić w pełni gotowy do kolejnych wyzwań i w lutym, może marcu zrewanżować się Chusanowi. Udowodnię wszystkim, że to była chwila nieuwagi, że ja jestem lepszym zawodnikiem od Uzbeka.

– Brakuje mi legendarnego zwrotu, że wrócisz silniejszy.
– Bo mówienie, że wróci się silniejszym, to jest pieprzenie. Wrócę, ale mądrzejszy, ostrożniejszy i lepszy technicznie. Akurat siły i szybkości to mi nie zabrakło, zabrakło właśnie ostrożności i tej techniki w obronie.

– Mateusz Borek po walce powiedział, że Chusanow to miał być przystanek, że w grudniu czekało na ciebie coś większego. Wcześniej też odmówiłeś walk o mistrzostwo świata. Żałujesz?
– Nie żałuję. Rok temu, jak dostawałem te propozycje, to byłem gorszym zawodnikiem niż jestem teraz. I to pomimo tego, że przegrałem. Teraz jest czas dla moich fizjoterapeutów, oni poskładają moje ciało, trenerzy z kolei podszkolą ze mną nowe elementy i wrócę do ringu ze znacznie większym doświadczeniem. Droga się wydłuży, może o pół roku, może o rok, ale ja za miesiąc kończę dopiero 27 lat i nadal dużo dobrego przede mną. Jak dobrze to poprowadzimy, to zdążę zdobyć tytuł mistrza świata, zarobić i dać dużo radości kibicom.

– Chciałbyś na koniec powiedzieć coś tym, którzy przestali wierzyć w ciebie i cię skreślili po tej porażce?

– Nic szczególnego. Jeszcze was wszystkich zaskoczę.

Całość

Źródło: Rafał Mandes/TVP Sport

Marek Cudek jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-20, 19:42   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

"– Bolą cię komentarze, że przegrałeś z emerytem?
– Z jednej strony staram się od tego odcinać, z drugiej czytam. Niektóre komentarze rzucają się w oczy, ale niech którykolwiek z tych znawców i hejterów wejdzie do ringu z Chusanowem albo ze mną i udowodni jaki jest kozak."

W takich chwilach się cieszę, że balonik trzasnął z hukiem. Jakim bucem trzeba być, żeby takie zdanie wyartykułować? To Twój zasrany zawód, a Ty lejąc 8 ligę z kretyńskim uśmiechem potakiwałeś, że ksywa MR K.O. jest jak najbardziej adekwatną po kolejnych nokautach na herosach typu Sęk. Teraz koleżanka płacze, bo ją ubił 40-letni uzbek, który wziął walkę z marszu,po dwóch latach przerwy. Mr. K.O. najwyraźniej też chce "hejterów" bić tak jak taki jeden zapluty głąb ostatnio. Brawo, brawo, brawo Chusanow.
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-20, 19:44   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

niezly wywiad a wypowiedzi Roberta całkiem sensowne i wyważone. Mistrzem raczej nie będzie ale kilka fajnych walk może dać jak najbardziej
kubuś jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-10-20, 22:14   #4 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

https://mobile.twitter.com/AKbabyfac...2674530304?p=p

Ciekawe czy to miala byc ta wieksza walka w grudniu, o ktorej wspomniane jest w wywiadzie.
robercik jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-20, 11:33   #5 (permalink)
Trm
bum

Domyślnie

Ja to się w ogóle zastanawiam po co była ta super średnia dla Roberta. Wg mnie on tam słabiej wygląda niż w LHW. Ta anemia to też może przez to. W półciężkiej był mrKo , był ten ciąg na rywala. Ostatnio tego brakowało jakby.
Trm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-20, 15:53   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Podejście ma dobre, jest szansa że o mistrzostwo powalczy i swoje zarobi.
DzikiDzwon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-20, 17:16   #7 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Słynny już w bokserskich kręgach wywiad z Robertem Parzęczewskim

dla czego słynny?
Sputnik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-20, 17:17   #8 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

Dajcie spokoj z tym Parzeczewskim.
Chłopak wyhajpowany przez MB i Tymex. Ksywa Mr KO z dupy, od kilku ladnych walk 0 jakiegokolwiek postepu, wrecz regres i ciagle wymowki. Jak narazie to wiecej jest promocji i gadki o nim, a boks jest co najwyzej sredni.
Rockefeller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-20, 18:04   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

O matulu, on dosłownie zinterpretował tekst "wrócę silniejszy" że bokserzy mają na myśli siłę fizyczną?
Jeszcze to wyśmiał ("pieprzenie"), a potem powiedział to co inni mają na myśli,, tylko innymi słowami.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-10-20, 20:20   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
O matulu, on dosłownie zinterpretował tekst "wrócę silniejszy" że bokserzy mają na myśli siłę fizyczną?
Jeszcze to wyśmiał ("pieprzenie"), a potem powiedział to co inni mają na myśli,, tylko innymi słowami.
Zdecydowanie najmocniejszy punkt wywiadu
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania