boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Bellew o Usyk-Chisora, Whyte-Powietkin, Lopez-Łomaczenko (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57455-bellew-o-usyk-chisora-whyte-powietkin-lopez-omaczenko.html)

Marek Cudek 24-09-20 12:10

Bellew o Usyk-Chisora, Whyte-Powietkin, Lopez-Łomaczenko
 
<center> https://thumbs2.imgbox.com/e9/7a/E5gcH5Lm_t.jpeg </center>
Były mistrz wagi cruiser Tony Bellew skomentował plotki o swoim powrocie na ring.

Są liczby, które każdego skłonią do powrotu. 10 czy 15 milionów? Jeśli chodzi o mnie, nie wystarczy. Kiedy uderzam, czuję moc, ale kiedy patrzę na swą pracę nóg obecnie, widzę, że nie jestem tak szybki jak dawniej bywało.

Czy byłbym w stanie pokonać jakiegoś powolnego ciężkiego? Być może, ale nie byłbym dobrym przeciwnikiem dla gości na topie.


Bellew niejednokrotnie udowodnił, że potrafi ciekawie opowiadać o bieżących wydarzeniach i innych pięściarzach.

Oleksandr Usyk od kilku lat, co najmniej od walk z Briedisem i Gassijewem zmaga się z kontuzjami. Urazy są też obok COVID-19 główną przyczyną spowolnienia w jego karierze i również są powodem prżełożenia walki z Dereckiem Chisorą. Koronawirusowe zawirowania wpłynęły na skrócenie terminów planowania walk, które coraz częściej są podawane z miesięcznym wyprzedzeniem. Kto wygra 31 października?

Chisora na pewno będzie miał swoje szanse z Usykiem, którego stopień przystosowania do najcięższej dywizji jest na razie nieznany. Jeśli
Usyk myśli, że przed nim łatwa walka - jest w błędzie. Poza Łomaczenką i Canelo, Usyk to najlepszy bokser, najmocniejszy z tych z którymi stawałem do ringu, jest nieprawdopodobnie utalentowany.
[...]

Kilka zdań o Whyte - Powietkin i Lopez - Łomaczenko

Rozmawiałem z Dillianem Whyte'em po jego przegranej z Alexem Powietkinem. To bokser, który zaliczył największy progres obok Anthony'ego Joshuy, ciągle coś udoskonala. Powietkin trafił idealnym ciosem, którego Whyte nie widział, ale Dillian był o jeden cios od wygranej, popełnił jednak podstawowy błąd. Powietkin zdawał sobie sprawę, że wszedł mu cios życia, stąd też jego okrzyk radości po walce.

Wiemy już, że Whyte chciał rewanżu, walka ma się odbyć 21 listopada. Nie wiem, czy to na pewno jest dobry pomysł, ale daję Whytowi dodatkowe punkty za to, że ma "cojones". Na pewno potrzebuje lepszych sparringpartnerów [...].

Lopez i Terence Crawford to jedyni pięściarze, którzy mają szansę na wygraną z Wasylem Łomaczenką. Teofimo musi podyktować tempo walki, tylko w ten sposób może wygrać. Łomaczenko to najlepszy pięściarz jakiego widziałem od czasów prime Roya Jonesa Juniora
.

Źródło: Bad Left Hook

Big Daddy 24-09-20 12:17

Crawford Lomaczenke odprawiłby przed czasem bez żadnych wątpliwości, a nie "ma szanse na wygrana z nim". Obaj są genialni, ale Terrence jest dużo większy i silniejszy, to byłaby egzekucja jak Garcia - Errol. Abstrahując od faktu, że styl Wasyla byłby wodą na młyn na Buda.

wariat3000 24-09-20 14:25

Cytat:

Napisał Big Daddy (Post 614956)
Crawford Lomaczenke odprawiłby przed czasem bez żadnych wątpliwości, a nie "ma szanse na wygrana z nim". Obaj są genialni, ale Terrence jest dużo większy i silniejszy, to byłaby egzekucja jak Garcia - Errol. Abstrahując od faktu, że styl Wasyla byłby wodą na młyn na Buda.

to sa 2 wagi roznicy, loma poszedl do 135 w tym samym momencie kiedy crawfrod poszedl do 147. byloby jak w loma-rigo

Simon Phoenix 24-09-20 14:38

Cytat:

Napisał wariat3000 (Post 614958)
to sa 2 wagi roznicy, loma poszedl do 135 w tym samym momencie kiedy crawfrod poszedl do 147. byloby jak w loma-rigo

Zgadzam się.
Można sobie porównywać ich style i umiejętności ale w żadnym razie nie zestawiać. Spora różnica między nimi. Niech lepiej trzymają się swoich kategorii.

Jest tylu innych pięściarzy dla Crawforda. Spence Jr, Pac, Thurman, Garcia, Porter. No jest w czym wybierać. Nie wiem dlaczego ich nie zestawią ze sobą. Znaczy wiem dlaczego ale nie mogę zrozumieć naprawdę jak można zaprzepaścić takie pojedynki 😔.

InvisibleKid 24-09-20 19:37

Chisora nie ma wielkich szans z Usykiem, rzekłbym, że ma mizerne szanse. Prognozuję, że Olek go srogo obije i drugiej połowie pojedynku Del Boy zostanie w narożniku. Podobnie jak to było w drugiej walce z Furym. Derek słabo sobie radzi z technicznymi bokserami na dodatek mega lotnymi na nogach. W walce z Hayem pamiętam, że desperacko nawet atakował młotkami bitymi z góry. Co innego walka czoło w czoło i cepy tak jak z Whytem. Tutaj jego sierpy będą pruły powietrze a Olek będzie doskakiwał, kąsał 2-3 ciosami po czym będzie znikał. Derek może mieć swoje momenty na początku walki, gdyż Usyk "uczy się" przeciwnika przez parę początkowych rund, po czym myślę, że nastąpi deklasacja. Co do siły ciosu Ukraińca też bym nie przesadzał, ma czym uderzyć. Nie jest to może jeden pojedynczy cios, ale kilkadziesiąt czystych ciosów ulokowanych na szczęce Chisory zrobi swoje, zwłaszcza, że Anglik jest już bardzo nadszarpnięty czasem i po wielu bitwach ringowych.

kubuś 24-09-20 20:59

Ogolnie Bellew to inteligentny gosc i naprawde niezly analityk. W dodatku dosyc obiektywny, takze dla siebie. Co do Usyk-Chisora, to moim zdaniem kolega wyzej dobrze to opracowal. Mam podobne zdanie

BezStraha 24-09-20 22:40

Bellew? Koniunkturalista , który ogólnie pitoli glupoty w zależności od własnej pozycji i potrzeb. Taki angielski blagier. Za pół roku będzie gadał odmiennie bo się z kimś pokłuci , bądź z kim innym będzie miał w czymś interes.

bode 25-09-20 14:42

Bellew naraz bardzo rozsądnie gada i jest krytyczny wobec siebie. To rzadkość w tym biznesie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.