boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Top 10 P4P według Breada (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57448-top-10-p4p-weda-ug-breada.html)

Marek Cudek 22-09-20 00:09

Top 10 P4P według Breada

<center>https://thumbs2.imgbox.com/b7/17/ayINyS8d_t.png</center>

Znany trener i ekspert Boxing Scene, Stephen Breadman Edwards odpowiedział na moje wątpliwości dotyczące pozycji Canelo w rankingach w odniesieniu do kilku dziwnych, nie do końca sprawiedliwych werdyktów w jego walkach. Poruszyłem też kwestię odpowiedzialności dziennikarzy zajmujących się boksem, którzy czasem bezkrytycznie podchodzą do wyników walk, co ma potem odbicie w rankingach.

Oto odpowiedź Breada.

Bardzo interesujący punkt widzenia. Sam nie tworzę rankingów P4P, ale kiedy je oceniam, biorę pod uwagę nie tylko wynik, ale też to jak pięściarz zaboksował. Według mnie Canelo spisał się dobrze z GGG, być może dlatego, że oczekiwania nieco "zjadły" Gołowkina. Canelo był widziany jako ktoś, kto się go boi, "ucieka" przed nim i kiedy GGG nie zdołał go "zdmuchnąć", wszystko obróciło się przeciwko niemu.

Co do tych, którzy tworzą rankingi, moje główne zastrzeżenie jest takie, ze zbyt długo zabiera im dojrzenie największych talentów. Niektórzy są zauważeni zbyt późno, inni zaś są podsumowywani za całość dokonań. Przepadam za GGG, od zawsze staję po jego stronie, ale nie wydaje mi się, żeby wciąż był w top 10 P4P. I tak, dla odmiany Canelo ma obecnie drugie najlepsze resume (po Mannym Pacquiao), choć nie uważam, żeby był numerem jeden.

Mój top 10 jest oparty na umiejętnościach, teście "na oko", resume, osiągnięciach i kładę też mocny nacisk na to, kto wygrałby, gdyby wszyscy byli tych samych rozmiarów.

1. Terence Crawford
2.Vasyl Lomachenko
3. Canelo Alvarez
4. Monster Inoue
5. Ollie Usyk
6. Errol Spence
7. Tyson Fury
8. Big Bad Beterbiev
9. Juan Estrada
10. Josh Taylor

Źródło: Stephen Edwards/Boxing Scene

Marek Cudek 22-09-20 00:13

Trzeba się przyzwyczaić do myśli, że jednak sporo ludzi cenionych w branży uznaje za dopuszczalny werdykt wygranej Alvareza w drugiej walce. A skoro tak, to problem nie istnieje.

puciu 22-09-20 08:23

Ja sie przyzwyczajam, ze w kontekscie alvareza malo sie mowi o dobrych bezdyskusyjnych zwycięstwach a wspomina o tej jednej malej skazie w postaci "watpliwosci" przy wyniku drugiej walki z ggg. Tym sprytyn zabiegiem zamykamy caly smrod w jednym i tak dyskusyjnym werdykcie.

wariat3000 22-09-20 12:30

Cytat:

Napisał Marek Cudek (Post 614909)
Trzeba się przyzwyczaić do myśli, że jednak sporo ludzi cenionych w branży uznaje za dopuszczalny werdykt wygranej Alvareza w drugiej walce. A skoro tak, to problem nie istnieje.

ja wypunktowalem zwyciestwo GGG w pierwszej walce i zwyciestwo Canelo w drugiej. Pierwszej walki nie da sie wypunktowac dla Canelo, druga na luzie moze isc dla Rudego. Bliska walka i ciezka do punkowania ale wielkiej kontrowersji to ja nie widze.

Big Daddy 22-09-20 13:04

Gdyby Canelo był na 8. miejscu, a wszyscy z miejsc 3-7 miejsce wyżej to bylby ranking idealny.

Kogo pokonal rudy? GGG w drugiej walce? Można dyskutować, ale już prędzej dalbym remis. Koval? Heheh, ten skalp powinien być zapisany Oscarowi. Kto jeszcze? Jacobs. Jest! Mamy czyste zwycięstwo z dobrym rywalem. Ale czy Jacobs to piesciarz kalibru p4p? Kogo on ma na rozkladzie?
Reszty skalpow Canelo nawet nie ma co wymieniać. Chavez, Fielding, Lara, Cotto. Trup, sredniak i dwa wały.
Nie przecze, że ma umiejętności i talent. Ale dotychczasowa kariera nie zasluguje na top 5 p4p.

wariat3000 23-09-20 15:48

Cytat:

Napisał Big Daddy (Post 614914)
Gdyby Canelo był na 8. miejscu, a wszyscy z miejsc 3-7 miejsce wyżej to bylby ranking idealny.

Kogo pokonal rudy? GGG w drugiej walce? Można dyskutować, ale już prędzej dalbym remis. Koval? Heheh, ten skalp powinien być zapisany Oscarowi. Kto jeszcze? Jacobs. Jest! Mamy czyste zwycięstwo z dobrym rywalem. Ale czy Jacobs to piesciarz kalibru p4p? Kogo on ma na rozkladzie?
Reszty skalpow Canelo nawet nie ma co wymieniać. Chavez, Fielding, Lara, Cotto. Trup, sredniak i dwa wały.
Nie przecze, że ma umiejętności i talent. Ale dotychczasowa kariera nie zasluguje na top 5 p4p.

on ma 30 lat, wygral 15 walk o pasy. A chavez,kirland,lara i angulo to nie byly walki mistrzowskie. zdecydowanie top 5, przeciez on mial przeskok z welter do polciezkiej gdzie znokautowal kowaliowa, ktory badz co badz chwile wczesniej znokautowal yarde i wygral 12 rund z e. alvarezem.

idac tym tokiem rozumowania kogo pokonal lomaczenko?rigo ktory poszedl 2 wagi wyzej?gary russel?linares?teraz bedzie lopez ktory ma 23 lata, walczy na pro od 3 lat i nie ma ani jednego sensowego rywala na koncie.

puciu 23-09-20 20:07

Cytat:

Napisał wariat3000 (Post 614930)
przeciez on mial przeskok z welter do polciezkiej gdzie znokautowal kowaliowa, ktory badz co badz chwile wczesniej znokautowal yarde i wygral 12 rund z e. alvarezem.

.

w trakcie walki ze zmurszałym kovalem rudy nie był by faworytem z nikim z top 10 tej wagi - ergo nei dopchałby sie do walki o pas. Nie wsominajac o tym ze stary pijak był skrojony pod skrytego stekożercę ;) Nie mowie ze koval sie podlozylm ale pas sprzedał.

wariat3000 24-09-20 14:21

Cytat:

Napisał puciu (Post 614934)
w trakcie walki ze zmurszałym kovalem rudy nie był by faworytem z nikim z top 10 tej wagi - ergo nei dopchałby sie do walki o pas. Nie wsominajac o tym ze stary pijak był skrojony pod skrytego stekożercę ;) Nie mowie ze koval sie podlozylm ale pas sprzedał.

z tym ze byl to genialny matchmaking oczywiscie sie zgadzam :)

Big Daddy 25-09-20 11:50

Cytat:

Napisał wariat3000 (Post 614930)
on ma 30 lat, wygral 15 walk o pasy. A chavez,kirland,lara i angulo to nie byly walki mistrzowskie. zdecydowanie top 5, przeciez on mial przeskok z welter do polciezkiej gdzie znokautowal kowaliowa, ktory badz co badz chwile wczesniej znokautowal yarde i wygral 12 rund z e. alvarezem.

idac tym tokiem rozumowania kogo pokonal lomaczenko?rigo ktory poszedl 2 wagi wyzej?gary russel?linares?teraz bedzie lopez ktory ma 23 lata, walczy na pro od 3 lat i nie ma ani jednego sensowego rywala na koncie.

No moim zdaniem Linares jest więcej wart niż każdy skalp Canelo. Wyobraź sobie rudego z Kovalem z pierwszej walki z Wardem :)

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:15.