boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Prognostyk Boxing.PL: Lubin - Gausha, Molina - Pedraza i inne walki (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57444-prognostyk-boxing-pl-lubin-gausha-molina-pedraza-i-inne-walki.html)

Marek Cudek 18-09-20 20:09

Prognostyk Boxing.PL: Lubin - Gausha, Molina - Pedraza i inne walki
 
<center>https://thumbs2.imgbox.com/a2/5f/Agr3pMMp_t.jpg</center>

Walka tygodnia to przynajmniej według mediów eliminator o wakujący pas WBC Silver. Dwanaście rund, Erickson Lubin (22-1, 16 KO) będzie miał za przeciwnika olimpijczyka Terrella Gaushę (21-1-1, 10 KO) w limicie 154 funtów (junior średnia). Być albo nie być dla obu pięściarzy. Obaj mają swe cele: Lubin na pewno chce się lepiej pokazać w ewentualnym rewanżu z Charlo, Gausha choć świadom zagrożenia ze strony młodego punchera, na pewno ma odpowiednio duże doświadczenie by "ograć" 24-latka.

Typ: Gausha na punkty

Na undercardzie gali w Uncasville:

Tugstsogt Nyambayar (11-1, 9 KO) vs. Cobia Breedy (15-0, 5 KO), 12 rund

Typ: Nyambayar przed czasem

Jaron Ennis (25-0, 23 KO) vs. Juan Carlos Abreu (23-5-1, 21 KO), 10 rund

Typ: Ennis przed czasem

Main event w "bańce" w Las Vegas, to fascynujące zderzenie dwóch karier: Javiera Moliny (27-3, 13 KO) i Jose Pedrazy (22-2, 9 KO). Doświadczony półśredni, któremu znakomicie zrobiła przeprowadzka do lekkopółśredniej i mistrz super piórkowej i lekkiej, który jeszcze nie zdążył przekonać do siebie w wyższej dywizji. Arcyciekawe starcie.

Typ: Javier Molina UD

Promotorzy zlitowali się wreszcie nad Efe Ajagbą (13-0, 11 KO), któremu braki w wyszkoleniu zaczęły spowalniać karierę już na wczesnym etapie. Nigeryjczyk ponoć ćwiczy ostro, z Cojanu pokazał już parę myczków, teraz dostanie kolejnego, wręcz idealnego testera. Jonathan Rice (13-5-1, 9 KO) zazwyczaj sam się nie kładzie, Machmudow i McKean musieli się trochę pomęczyć, a Tony Yoka przeszedł wręcz z nim pełen dystans (co prawda, krótki). Znajac jednak potęgę ciosu Ajagby, stawiam na pewne kłopoty i kolejną wygraną przed czasem.

Typ: Ajagba TKO

Kolejna dobrze zapowiadająca się walka na undercardzie Molina - Pedraza to starcie Robelsy'ego Ramireza (4-1, 3 KO) z Felixem Caraballo (13-2-2, 9 KO). Po ostrym falstarcie, Ramirez robi to, co do niego należy. Walka z Caraballo jest właściwie postawionym krokiem do przodu. Oczekiwania wobec dwukrotnego mistrza olimpijskiego są duże, rywal na ten etap kariery - trudny. Tylko Shakur Stevenson wygrał przed czasem z Caraballo, jeśli Ramirez ma się przebić do świadomosci szerokiego spektrum widzów, musi takie walki wygrywać spektakularnie.

Typ: Ramirez TKO

W niedzielę, w Dnipro na Ukrainie, nasz mistrz 6-rundówek Kamil Sokołowski po dość bolesnej lekcji od być może najlepszego kazachskiego ciężkiego Zhana Kossobuckiego, będzie miał kolejne dobre nazwisko do swego journeymańskiego portfolio. Ali Eren Demirezen przegrał tylko (na punkty) z Efe Ajagbą w wojnie prospektów, która prawdopodobnie osadzi na jakiś czas Turka w Europie, w walkach o pas EBU, itp. Z "Sokołowem" Demirez ma dość bezpieczną okazję na sprawdzenie formy, aczkolwiek sześciorundowy dystans premiuje na pewno Kamila, który ma szanse przetrwać z często bijącym, twardym Turkiem.

Mój typ: Demirezen przekonująco na punkty.

Na tej samej gali o pas mistrza Ukrainy zawalczą znany nam dobrze Andrij Rudenko z... równie dobrze znanym Kostią Dowbyszczenką. Ten drugi może "pochwalić się" równym bilansem (siedem zwycięstw, siedem porażek) i przegranymi zarówno z Zhanem Kossobuckim jak i Marcinem Siwym i Kamilem Bodziochem. Dowbyszczenko raczej nie pęka, zaryzykuję więc agresywny typ...

Typ: Andrij Rudenko UD, do jednej bramki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.