boks, forum, zobacz

boks, forum, zobacz (http://www.boxing.pl/forum/)
-   Newsy (http://www.boxing.pl/forum/newsy/)
-   -   Wasilewski: Uważam, że Rafał Wołczecki i Kamil Bednarek będą odkryciami 2020 (http://www.boxing.pl/forum/newsy/57443-wasilewski-uwaa-am-e-rafaa-woa-czecki-i-kamil-bednarek-bae-dae-odkryciami-2020-a.html)

Marek Cudek 18-09-20 11:50

Wasilewski: Uważam, że Rafał Wołczecki i Kamil Bednarek będą odkryciami 2020

.
Andrzej Wasilewski w rozmowie z Super Expressem.

Mateusz Fudala/Super Express: - „Jeśli turniej kwalifikacyjny w do igrzysk olimpijskich w marcu zostanie utrzymany, zrobię wszystko, by Mateusz wrócił” – powiedział Super Expressowi Grzegorz Nowaczek, tuż po wyborze na prezesa PZB. Tymczasem, Mateusz szykuje się do ponownego debiutu na zawodowstwie.

Andrzej Wasilewski: - Uważam, że podbieranie zawodników, którzy mają perspektywę kwalifikacji na igrzyska olimpijskie to grzech i złodziejstwo. Dlatego też kiedyś nie wzięliśmy Mariusza Wacha na zawodowstwo, bo tak było dogadane z ówczesnym prezesem PZB Czesławem Ptakiem i tak samo nie atakowaliśmy teraz Michała Soczyńskiego, który miał jechać na kwalifikacje po tym, jak Mateusz zrezygnował. Soczyński podpisał jednak kretyński kontrakt z do końca nie wiadomo kim (chodzi o nowopowstałą grupę Queensberry Poland, którą zarządzają Mariusz Krawczyński i Francis Warren – red.)… Jeśli chodzi o Mateusza, gdyby wrócił temat turnieju kwalifikacyjnego, to jestem jak najbardziej otwarty na rozmowy. Moim zdaniem, powinniśmy szukać mądrej współpracy z PZB. [...]

W przeszłości było tak, że im szybciej brało się zawodników z boksu olimpijskiego, tym lepiej. Bo mieli mniej kontuzji, mniej złych nawyków. Na przestrzeni lat, obserwując prace PZB zauważyłem, że ewidentnie coś ruszyło w dobrym kierunku. To żmudny i wieloletni proces, ale to widać. Największym wyzwaniem dla nowego-starego zarządu będzie stworzenie systemu szkoleniowego.

Wiceprezesem ds. boksu zawodowego został Grzegorz Proksa.

Cieszy mnie to bardzo, bo Grzegorz ma twardy charakter, a jednocześnie ma w sobie dużo pokory. Grzegorz widział wielki boks zawodowy w USA czy Anglii, ale także ten skromniejszy na Węgrzech i w Polsce. Dotknął tego, wie z czym to się je. Na pewno jego wiedza przyda się w PZB.

Wracając do gali w Tarnowie - Masternak nie będzie jedynym debiutantem w twojej grupie na gali w Tarnowie. Zadebiutuje także wicemistrz Polski kat. 75 kg Rafał Wołczecki.

Jako grupa mająca duże ambicje, prowadzimy pewnie najbardziej staranny skauting ze wszystkich. Szukamy zawodników, którzy nie tyle wyróżniają się w boksie olimpijskim, ale takich, którzy w naszych oczach mają predyspozycje do boksu zawodowego. Rafałem zainteresowaliśmy się już dawno. Naszym zdaniem ma papiery na duży boks. Czekaliśmy na rozwój spraw w kwestii igrzysk, bo gdyby miał szanse na wyjazd, to nie podpisywalibyśmy jeszcze z nim kontraktu. Miał jednak paskudną kontuzję ręki, igrzysk na razie nie ma i sprawa sama się wyjaśniła. Uważam, że Rafał Wołczecki i Kamil Bednarek będą odkryciami bokserskimi 2020 roku i bardzo się cieszę, że obaj są w naszej grupie.

Kiedyś zorganizowaliście casting na pięściarzy przez stronę Ringpolska. Jak to się zakończyło?

Chcąc zapewnić ciągłość i aktywność naszej grupy musimy mieć nowych zawodników. Dostaliśmy ok. 300 zgłoszeń, głównie od zawodników z innych dyscyplin sportu. Szczerze? Z tego grona dużo było kandydatów do walk na gołe pięści i tego typu zmagań, a do bokserskiego ringu już niekoniecznie.

Kto wybierał rywala dla Łukasza Różańskiego? Po raz kolejny mierzy się z gościem, z którym nie powinien dzielić ringu. Jego przeciwnik Cetinkaya tylko raz w życiu wygrał pojedynek z rywalem o dodatnim bilansie walk i miało to miejsce 17 lat temu.

Ja nie zajmuję się takimi rzeczami, prawdopodobnie ustalali to Jacek Szelągowski (v-ce prezes ds. sportowych KnockOut Promotions – red.) i sam Łukasz, który ma lekką kontuzję nogi i sam miałem wątpliwości, co do jego startu. Rywala zakontraktowaliśmy z osiem dni temu i szczerze mówiąc trochę dziwię się szumem wokół tego, bo nie wiem czy Łukasz stoczył jakąkolwiek poważniejszą rundę sparingową. Mamy Covid, ciężko ściągnąć kogokolwiek na sparingi.

Różański ostatni pojedynek stoczył na gali MB Promotions. Kto ma z nim podpisany kontakt?

My.

Apropos kontraktów – co z umową na walkę Głowacki-Okolie?

Kontrakt będzie i to bardzo szybko, jednak mamy wątpliwości jaka będzie oferta finansowa. Krzysiek naciskał mnie, bym codziennie wydzwaniał i pisał do Eddiego Hearna, co moim zdaniem osłabia naszą pozycję negocjacyjną. Ale chciał, to proszę bardzo, dodawałem go do wiadomości i ze wszystkim był na bieżąco. Oby tylko zaraz nie zaczął narzekać, jeśli dostanie za walkę małą kasę. Eddie ogłosił listopadową galę i walkę Whyte-Powietkin i zaraz ogłosi galę grudniową, dlatego nie rozumiem za bardzo skąd te humory i nastroje Główki, ale myślę, że do walki dojdzie.

Całość

Źródło: Mateusz Fudala/Super Express

bode 18-09-20 14:04

Ten człowiek się nie zmieni. Jak przyjeżdża jakiś jebany ogór z Turcji w stylu Fekete - "to nie ja go wybrałem", ale z drugiej strony "nie rozumiem oburzenia, przecież jest Covid". Dobrze, że przynajmniej na przeciwko Różańskiego będzie w ringu facet, a nie kobieta albo dziecko - w końcu jest Covid i wszystko można wytłumaczyć. Tym bardziej, że Pan Promotor nawet nie wie, czy "ICH" (co podkreślił) bokser przesparował choćby rundę...

Rockefeller 18-09-20 14:39

Najciekawsze co w ostatnich latach mial do powiedzenia AW to " piwa pil, herbaty pil"

Pierwszy_i_ostatni 18-09-20 16:05

Strasznie biedny ten Wasilij. A to miasto się nie dołoży, a to brakuje sponsorów, a to plandemia przeszkadza w sprowadzaniu solidnych czy dobrych rywali. Biednemu to zawsze wiatr w oczy. Problem w tym, że bez plandemii akceptował masę gównianych zestawień jak to teraz, więc jakiekolwiek tłumaczenie obecności Laszlo Fekete made in Turkey jest poniżej poziomu dna. Lepiej wziąć Werwejkę czy innego lokalsa niż jakiegoś przyczłapa rodem z Turcji, który położy się bez ciosu.

Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:25.