boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-09-20, 16:02   #1 (permalink)
champion

Nominowany 157 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Mateusz Masternak: widać, że w boksie zawodowym czuję się lepiej

Fragmenty wywiadu Rafała Mandesa z Mateuszem Masternakiem.

RAFAŁ MANDES, TVPSPORT.PL: – Jak długo myślałeś nad zmianą decyzji?
MATEUSZ MASTERNAK: – W ostatnim czasie muszę podejmować bardzo dużo trudnych decyzji i chyba się już do tego przyzwyczaiłem. Jedyny pozytyw z koronawirusa jest taki, że na pewno pomógł mi pójść w kierunku boksu zawodowego. Jak widać boks zawodowy dużo szybciej się odmraża niż dyscypliny olimpijskie. Do mnie też docierają plotki, że igrzysk w Tokio w ogóle może nie być, a generalnie najgorsze co mógłbym zrobić dla siebie i dla swojej kariery to czekać. Postanowiłem więc, że wracam na drogę zawodową, a jak to się dalej potoczy, to zobaczymy.

– Czy to definitywny koniec misji "Mateusz Masternak walczy o igrzyska"?
– Teraz można przejść z boksu zawodowego do olimpijskiego i odwrotnie, więc teoretycznie droga nie jest zamknięta.

– A praktycznie sam ją zamknąłeś?
– Nie rozmawiałem z Andrzej Wasilewskim na ten temat, czy jeśli turniej kwalifikacyjny byłby dokończony, to czy ja mam się nad nim zastanawiać, czy nie. Na razie nie chcę o tym mówić. Najbliższa walka jest w boksie zawodowym, czeka na mnie trudny rywal i na tym się skupiam. A co będzie później, tego nie wiem. Ja nawet nie wiem co będzie jutro, a tym bardziej ciężko powiedzieć co będzie za pół roku.

– Jak scharakteryzujesz Taylora Mabikę?
– Trudny rywal. Oglądałem właśnie jego walkę, ma niezły lewy sierpowy, a prawym potrafi wejść w tempo. Rywal wbrew pozorom nie wysoki, a też potrafi uderzyć z kontry. Ma bardzo szczelny blok, o czym świadczy fakt, że chyba nigdy nie leżał na deskach (leżał raz, w walce z Krzysztofem Głowackim, red.). Reasumując jest to przeciwnik, na którego trzeba uważać. Muszę się bardzo dobrze przygotować, by pokazać dobry boks i nie dać się niczym zaskoczyć.

– Czy efektowna wygrana z Siergiejem Radczenko miała wpływ na zmianę decyzji i powrót do boksu zawodowego?
– Ta walka dobitnie pokazała, że jednak jestem wychowany i oswojony z boksem zawodowym. Mówi się, że w boksie zawodowym są tzw. "slow starterzy" i to trochę do mnie pasuje. Mam problem, żeby całą energię, dynamikę, szybkość i wytrzymałość skupić w trzech rundach, ale jak walka jest na dłuższym dystansie, to mój boks jest bardziej poukładany i spokojny. Widać, że w boksie zawodowym czuję się lepiej, lepiej się w nim prezentuję. A co do Radczenki to okazało się, że nie jest taki straszny, jak go wielu malowało.

– O podpisaniu kontraktu z Knockout Promotions poinformowałeś na Instagramie. Tam też napisałeś, że "jeszcze parę lat temu dałbym na to mały procent, ale czas zmienia ludzi i perspektywę". Powiedzenie "nigdy nie mów nigdy" do boksu pasuje idealnie, prawda?
– Dokładnie tak. Wcześniej wrzuciłem z kolei taki prowokujący wpis, w którym zaznaczyłem, że zastanawiam się co zrobić. Z Polski odezwał się tylko Andrzej, a co mnie zdziwiło była także propozycja z Niemiec. Tam jednak już byłem i wiem jak to wygląda. Nie jest łatwo być obcokrajowcem w niemieckiej grupie. Andrzej natomiast mówił bardzo rzeczowo, konkretnie, napisał "Mateusz, spotkajmy się jak dwóch dorosłych mężczyzn i pogadajmy". No i oto jest kontrakt.

Więcej w https://sport.tvp.pl/49674481/boks-m...-lepiej-wywiad. Interesujący wywiad, polecamy.

Źródło: Rafał Mandes/TVP Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-20, 19:54   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mądra decyzja i biorąc pod uwagę nasz bokserski rynek chyba jedyna słuszna. Dobry wywiad.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-20, 22:30   #3 (permalink)
Trm
bum

Domyślnie

Wiadomo która grupa z Niemiec wysłała ofertę do Mastera? Bo sauerland to już się strasznie posypał chyba nawet swojego gymu nie mają gdzie Uli Wegner pracował z zawodnikami
Trm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-09-20, 22:30   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Trudny rywal? Bez przesady. Ciekawe co, by powiedział o Briedisie czy kimś innym z czołówki. Rozumiem, że można powiedzieć solidny, że nie przyjeżdża, by się przewrócić, ale trudny?
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-09-20, 15:53   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Paradoksalnie akurat dla Mastera z dzisiejszej cruiser nikt nie jest bardzo trudnym rywalem. Może przegrywać, ale nikt go nie zdeklasuje z całą pewnością. Zobaczyłbym go bardzo chętnie z briedisem. Znacznie chętniej niż Glowackiego.
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 04-09-20, 21:40   #6 (permalink)
prospect

Domyślnie

Najchętniej z Breidisem zobaczyłbym Szpilkę, ale to marzenie Artura jest już chyba nieaktualne :-(

Co do wywiadu, trochę zdziwiła mnie decyzja n/t stałej opieki trenerskiej. Może to jest tym decydującym czynnikiem, który powodował że Mateusz zawsze był blisko, ale zawsze też czegoś odrobinę brakowało?
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania