boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 29-08-20, 19:38   #1 (permalink)
champion

Nominowany 146 razy w 38 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Bednarek: boks pochłania mnie 24 godziny na dobę

Fragmenty wywiadu Kamila Bednarka dla Po Gongu.

Krzysztof Smajek/Po Gongu: możemy porozmawiać o twojej duńskiej przygodzie?

Kamil Bednarek: nie chcę za dużo o tym mówić. Miałem kilkumiesięczne wakacje na koszt Danii. Jeszcze przez parę lat mam zakaz wjazdu do tego kraju. Zamknąłem już tamten etap życia.

Andrzej Wasilewski mówił w rozmowie z PoGongu, że pobiłeś w Danii policjanta i za to trafiłeś na kilka miesięcy do aresztu.

Nie do końca tak było. Aż taki zły nie jestem. Czasu nie cofnę, ale niczego bym nie zmienił. Przesiedziałem tam osiem miesięcy. Wyszło mi to na dobre. Zmądrzałem i zobaczyłem, na czym polega życie. Zobaczyłem, kto jest moim kolegą. Nauczyłem się języka angielskiego. Zacząłem czytać Biblię, co naprawdę pomogło mi i ustabilizowało wiele rzeczy w głowie.

Byłeś dobrze zapowiadającym się zawodnikiem, ale duński epizod trochę wyhamował twoją karierę.

Po powrocie z Danii od razu poszedłem na salę treningową. Pamiętam, że wróciłem do domu o godzinie 16, a na 19 poszedłem na trening do Daniela Zajączkowskiego. Później trenowałem już z Piotrkiem Wilczewskim, bo u niego mam większe możliwości rozwoju. Poszedłem też do pracy, bo nie chciałem iść złą drogą. Przez rok łączyłem pracę z treningami. Było ciężko. Trenowałem dwa razy dziennie plus osiem godzin pracy fizycznej. Pracowałem w halach produkcyjnych i na budowie. Wróciłem do boksu amatorskiego, wygrywałem walki i jeździłem na ligę. Myślałem o występie na igrzyskach, ale nie było żadnej propozycji z kadry Polski. W końcu powiedziałem trenerowi: będę zapieprzał na treningach, ale musimy przejść na zawodowstwo. Musiałem zarabiać pieniądze, nie chciałem pracować dla kogoś. Chciałem pracować na swój rachunek i robić to, co lubię [...]

Jakbyś w kilku słowach się opisał?

Jeszcze jestem młody, na pewno ambitny i pracowity. Myślę, że te cechy zaprowadzą mnie na szczyt. Jestem świadomy tego, co chcę osiągnąć [...].

Jaki masz plan na karierę?

Chcę iść wysoko, chcę walczyć z mocnymi zawodnikami. Nie chodzi o to, żeby teraz w każdej walce bić się z megakotem i rozbijać się po głowie. Tylko mądrze poprowadzić karierę i za 3-4 lata walczyć o mistrzostwo świata. To jest mój główny cel, chcę zdobyć pas prestiżowej federacji i zapewnić rodzinie stabilizację finansową. Chcę wygrywać walki i tylko to się liczy. Czy w brzydkim, czy w ładnym stylu, to nie ma znaczenia, oczywiście chciałbym w ładnym stylu, ale liczy się wygrana. Chcę mieć nieskazitelny rekord. Jak nie będę miał przegranej przy 25 czy 30 walkach, to moje dzieci w przyszłości będą ze mnie dumne. Będą miały tatę kozaka.

Masz napięty grafik walk. Najbliższą stoczysz w sobotę w Suwałkach, a przecież ostatnio walczyłeś w lipcu.

Teraz mam jedną walkę po drugiej, miesiąc po miesiącu. To mi nie przeszkadza, ale myślę, że najlepszą opcją byłoby robić walki co trzy miesiące. 3-4 walki w roku. To byłoby coś fajnego. Walka, krótki odpoczynek i powrót do treningów. A co ja mam lepszego do roboty? Do pracy nie chodzę. Moja praca to treningi. Boks pochłania mnie 24 godziny na dobę. Odbija się to na mojej narzeczonej. Wszystko jest poukładane pode mnie i pod boks. Dieta, spędzanie wolnego czasu. Nie wszędzie możemy pojechać. Ona może by gdzieś poszła, wyszalała się, bo jest młoda, ale nie imprezujemy. Ja nie piję alkoholu. Teraz moja narzeczona trochę na tym traci, ale zyskamy w przyszłości. Droga do mistrzostwa jest bardzo kręta, będzie ciężko. Same wyrzeczenia, ale po to się to robi, żeby zostać mistrzem świata i zarobić miliony.

Dużo oglądasz boksu?

No właśnie nie. Oglądam tylko zawodników, których uważam za kozaków. Ale ogólnie boks mnie nudzi. Nie oglądam go za wiele. Jeżdżę na walki moich kolegów. Z boku lubię przyglądać się treningom Maćka Sulęckiego czy Kamila Łaszczyka.

Na gali KnockOut Boxing Night 12 będziesz walczył z Wilmerem Gonzalezem. Co o nim wiesz?

Ma dwadzieścia zwycięstw, 14 walk wygrał przed czasem. Ma też 17 porażek, ale te 14 zwycięstw przed czasem o czymś świadczy. Trzeba na niego uważać. Oglądałem jego walki, może nie zadaje wielu ciosów, ale każdy może trafić jakimś cepem. Nie mogę go zlekceważyć.

Całość

Źródło: Krzysztof Smajek/Po Gongu

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-20, 19:49   #2 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mam wrażenie, że Bednarek mi zaraz wyskoczy z lodówki, a to przecież nikt póki co. Bardzo go promują w ostatnim czasie. Nie powiem, jak chłopaka zobaczyłem pierwszy raz, to rzuciło mi się w oczy, że świetny jest na nogach, ale taki hype i gadki o jakimś mistrzostwie świata jest bardzo przedwczesny. No i sam Wilczewski ostatnio mówił, że trzeba tu pokory a więc myślę, że jakaś tam sodówa już powoli gazuje. Trzymam kciuki, ale niech facet spędza więcej czasu na sali niż przed mikrofonem, bo może skończyć jak taki jeden, co "r" nie wymawia.
macius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-20, 22:23   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Arczi zrobił miejsce, pojawiło się trochę luzu, więc tę przestrzeń ktoś będzie chciał wypełnić. W sumie to nie dziwię się Bednarkowi. Młody jest. Szeremeta jest bezbarwny, Sulęcki ostatnio trochę stracił, więc młodzian chce to wykorzystać. Rozumiem zamiar, ale forma mi się nie podoba. Gadać można wiele rzeczy, ale czas wszystko zweryfikuje. Są możliwości, szlify będą w stanie dużo poprawić, ale w gruncie rzeczy wszystko będzie zależeć od głowy. Obaczym.
Pierwszy_i_ostatni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 29-08-20, 22:50   #4 (permalink)
challenger

Domyślnie

Kolejny bokser którego boks nudzi xD i dlatego nigdy nie bedzie kimś w swiecie boksu, jak dla mnie kolejny pajac wydmuszka, który zostanie szybko zweryfikowany jesli dadzą mu kogos ze sredniej polki. Klasyka gatunku - problemy z prawem, ale to do konca nie tak bylo, ja niewinny itd. itd. Pare walk a juz marzy o pasach i milionach. Motywacja przechuj.
pain.exe jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 30-08-20, 14:25   #5 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał pain.exe Zobacz post
Kolejny bokser którego boks nudzi xD i dlatego nigdy nie bedzie kimś w swiecie boksu, jak dla mnie kolejny pajac wydmuszka, który zostanie szybko zweryfikowany jesli dadzą mu kogos ze sredniej polki. Klasyka gatunku - problemy z prawem, ale to do konca nie tak bylo, ja niewinny itd. itd. Pare walk a juz marzy o pasach i milionach. Motywacja przechuj.
Marzenia nic nie kosztują, nie będzie przecież marzył o galach w Nysie, czy Łomży. Nie mniej faktycznie to taki raptus, trochę przypomina Szpilę, skupia się na komentarzach, artykułach, jakie o nim piszą i innych pierdołach zamiast się wypiąć na te sprawy i ciężko trenować. To nie wróży dobrze. Ale @Pierwszy i ostatni słusznie zauważył, że po Szpilce KP będzie bez wyrazistych postaci i być może Bednarek w tym widzi jakąś szansę na zaistnienie wśród szerszej publiczności. Głowę ma jednak bardzo gorącą, dlatego Wasyl będzie go holował jak długo się da mając świadomość ubytków mentalnych tego chłopaka.
Bred jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania