boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 23-07-20, 06:51   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Wasilewski: to były naprawdę bardzo ciekawe lata współpracy z Arturem

Promotor Andrzej Wasilewski podsumowuje karierę Artura Szpilki.

Artur stoczy jeszcze jedną walkę w barwach grupy KnockOut i będzie wolnym zawodnikiem. Przez pandemię rozwiązanie kontraktu trochę się przeciągnęło, czekaliśmy na parafkę Leona Margulesa. Artur nie lubi być z kimś związany. Nie lubi mieć nad sobą szefa ani spisanych zobowiązań. Kontrakt ze mną dawał mu korzyści finansowe, ale w niczym mu w życiu nie przeszkadzał. Pamiętamy przecież, że wymusił na mnie walkę z Dereckiem Chisorą, a do tej walki nie powinno dojść. Chciał być wolnym zawodnikiem, trzeba to uszanować. To będzie wolność bardziej w kategoriach emocjonalnych niż biznesowych. Artur mówił, że widział, jakie mam poważanie i pozycję wśród największych ludzi świata boksu. Podkreślał, że jestem jedynym człowiekiem w polskim boksie zawodowym, który potrafi doprowadzić pięściarzy do najciekawszych pojedynków. Jeżeli będzie chciał coś w boksie osiągnąć, to wydaje mi się, że będziemy jeszcze współpracować [...].

Nie jestem w stanie powiedzieć, ile zainwestowaliśmy w karierę Artura. Były dwa duże pojedynki z jego udziałem. Mówię o walkach z Tomkiem Adamkiem i Deontayem Wilderem. Sprzedaż PPV gali w Krakowie, jak na polskie warunki, to był ogromny sukces finansowy. Przez 20 lat działalności w boksie tylko raz miałem taką sytuację. To był rekord naszej firmy, jeśli chodzi o sprzedaż PPV i sprzedaż biletów. W przypadku PPV może był to rekord w ogóle w Polsce, bo przy innych galach nie podaje się cyferek, są tylko tajemnicze uśmiechy. To był wynik, który już się pewnie nie powtórzy. To było duże ryzyko finansowe. Wtedy Polsat nie był skłonny zaryzykować, ja podjąłem to ryzyko.

Nie mogę też nie docenić procentów promotorskich za walkę z Wilderem. To były duże pieniądze. Mądrze negocjowaliśmy, nie była to przypadkowa walka. Nie zapominajmy jednak, że przez 12 lat płaciłem Arturowi dyrektorską pensję. Można sobie wyobrazić, jakie to są pieniądze. Było też wiele mniejszych pojedynków Artura w Polsce, do których dopłacaliśmy. Raz wyszło na minus, raz na plus, ale pojedynek z Tomaszem Adamkiem spowodował, że kariera Szpilki pod względem finansowym wyszła na plus.

Moim zdaniem Artur nie osiągnął tego, co mógł, gdyby boksował w kategorii junior ciężkiej. Sportowo nie jest spełniony. Przez kilka rund walczył jak równy z równym z Wilderem w pojedynku o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Skończyło się ciężkim nokautem. Szacunku, który wtedy zdobył, nikt mu nie odbierze. Byłem z Arturem w karetce, która wiozła go na sygnale do szpitala w Nowym Jorku. Z innymi pięściarzami czegoś takiego nie przeżyłem.

Przez niekonwencjonalne, a czasem kontrowersyjne zachowanie odniósł sukces medialny. W jego przypadku dobre i beznadziejne rzeczy wynikają z tego, że on najpierw coś zrobi, a dopiero potem myśli. To wszystko jest naturalne, szczere i to jest jedna z tajemnic jego sukcesu medialnego. Czasem ten raptus zrobi coś fajnego, czasem palnie głupotę, ale nie udaje. W ostatnich latach Artur generował największe słupki oglądalności w polskim boksie. Do pewnego czasu najlepiej sprzedawał też bilety. Budzi skrajne emocje. Od zachwytu i miłości po pogardę i nienawiść.

W pewnym momencie miał około miliona obserwujących na Facebooku. Artur sam prowadzi konta w mediach społecznościowych, a to wśród sportowców rzadko się zdarza. Błędem było, że nie zaczął współpracy z kimś, kto by mu pomógł w profesjonalizacji social mediów. Był taki moment, że on miał podobne zasięgi do Roberta Lewandowskiego albo podobny potencjał.

Artur kolekcjonuje przygody. W Teksasie wyciągał za ogon aligatora z sadzawki, przez co jakaś fundacja ds. ochrony zwierząt złożyła wniosek o jego ekstradycję z Ameryki. Znalazł się też na liście ludzi, którzy nie są mile widziani w USA. Znajdują się na niej najwięksi gangsterzy na świecie, łącznie z mafią kolumbijską i członkami karteli meksykańskich. Na tej liście jest się dożywotnio, Artur znalazł się na niej przez pierdołę.

Miał drobne nieścisłości do wyjaśnienia w ambasadzie amerykańskiej. Gdy leciał do Chicago, wzięli go na kontrolę i powiedzieli, że po powrocie do Polski ma się zgłosić do ambasady, a on o tym zapomniał. Gdy leciał drugi raz, znów był na kontroli. Artur mówił, że wzięli go do pokoju, porobili sobie z nim zdjęcia i powiedzieli, że jest „good fighter”. On to zlekceważył, a oni dali mu dwa ostrzeżenia. Kontrole były nagrywane, robiony był z nich protokół. Trafił na tę listę za rażące nieposzanowanie prawa amerykańskiego. Miałem dobry kontakt w ambasadzie amerykańskiej i udało się nam okresowo zawiesić blokadę nałożoną na Artura. Dzięki temu mógł lecieć na walkę z Jenningsem.

Artur jest jedynym sportowcem w Polsce, który został w tak spektakularny sposób aresztowany. Było to przed walką z Wojciechem Bartnikiem. Organy ścigania złośliwie trzymały go w areszcie śledczym, a powinien być szybko przewieziony do zakładu karnego. Trzymano go dlatego, żeby skończył 21 lat i żeby trafił do cięższego zakładu karnego z gorszą kategorią więźnia. Takich opowieści o Arturze jest multum. Przytoczę jeszcze jedną. Rano w dniu walki na Stadionie Narodowym na Artura czekali jego dawni koledzy, którzy nie chcieli dopuścić do walki. Chcieli go pobić, Artur bił się z nimi w windzie w hotelu w Warszawie. Później z uszkodzoną ręką boksował na Narodowym. Z Arturem zawsze coś się działo. Czasami było śmiesznie, czasami strasznie. Jest jedynym pięściarzem, który posunął się do kontaktu fizycznego w stosunku do mojej osoby. Całe szczęście, że nie jestem z papieru.

Kibice czytający wymiany zdań między mną a Arturem na Twitterze, mogli odnieść wrażenie, że nasze relacje są złe. To nieprawda, przez większość czasu mieliśmy bardzo dobre relacje. Artur używa Twittera jako narzędzia nacisku, a także trochę manipuluje niektórymi internautami. Spotykał się z właścicielami KSW i informował o tym w social mediach. Myślał, że dzięki takim działaniom będzie miał lepszą kartę przetargową w negocjacjach ze mną. Robił to i myślał: „Wasilewski, żebyś się za pewnie nie czuł”. Oczywiście nie byłem zachwycony, gdy widziałem uśmiechniętego Artura na tych wszystkich zdjęciach.[...].

To były naprawdę bardzo ciekawe lata współpracy z Arturem. Było mnóstwo emocji. Przypomniałem sobie jeszcze jedną historię: Artur wybiegł mi kiedyś z auta w Miami, bo zobaczył jaszczurkę na drodze i bał się, że ktoś ją przejedzie. Cały Artur
.

Cała wypowiedź

Źródło: Krzysztof Smajek/Po Gongu

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 13:36   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

borek mowil ostatnio ze nigdy go nie bedzie stac na artura, wiec w gruncie rzeczy jesli szpilka dalej bedzie boksowal, to u wasyla.

wspomnial tez ze KSW bardzo mocno naciska na szpilke zeby u nich walczyl od razu po radczence (szanse na walke z diablo sa male) bo zaraz straca pudziana, mameda i gamrota- i hajs bedzie konkretny.
wariat3000 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 19:00   #3 (permalink)
champion

Domyślnie

Ciekawy wywiad. Wasyl z wyraźną sympatią wypowiada się o Szpilce, który przecież wielokrotnie publicznie go obrażał. Może to wypowiedzi czysto biznesowe, bo promotor liczy, że pomimo rozwiązania kontraktu Artur pojawi się jeszcze na jego galach, ale moim zdaniem pokazał klasę.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-07-20, 11:31   #4 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Jest pewnie tak jak mówi sam promotor: kibice nie wiedzą wszystkiego, a obraz stosunków promotor-pięściarz jest w sporej mierze kreowany przez obydwu. Nie mam jednak wątpliwości, że wzajemna wdzięczność i szacunek są prawdziwe. Średni pięściarz i najlepszy sprzedawca w stosunku do umiejętności na polskim rynku & promotor dający wieloletnie poczucie bezpieczeństwa. Love Story.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-20, 14:23   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Ciekaw jestem jak wysokie jest to stypendium, jeśli ma być ono dyrektorskie. 20 tys. PLN czy wyższe? Skoro Wasilewski płaci tak wysokie pieniądze swoim zawodnikom, to warto, by chociaż częściowo ujawnił kwoty. To powinno zmotywować wielu młodych zawodników do systematycznej pracy na treningach. Wyzwalać w nich zwiększoną ambicję.
Kuba Rychlik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-20, 20:08   #6 (permalink)
contender

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Rychlik Zobacz post
Ciekaw jestem jak wysokie jest to stypendium, jeśli ma być ono dyrektorskie. 20 tys. PLN czy wyższe? Skoro Wasilewski płaci tak wysokie pieniądze swoim zawodnikom, to warto, by chociaż częściowo ujawnił kwoty. To powinno zmotywować wielu młodych zawodników do systematycznej pracy na treningach. Wyzwalać w nich zwiększoną ambicję.
Mówimy raczej o pensji dyrektora jakiejś podstawówki w małym mieście. W przypadku Szpilki kwota oscylowala zapewne w granicach 6 tysięcy, może z jakąś górką. Wasyl lubi uchodzić za hojną osobę. Kiedyś w wywiadzie, przy okazji aresztowania Cygana mówił, że sporo w niego włożył, a rocznie wypłacał mu pensji w ostatnim roku jego pobytu w KP, około 60 tysięcy złotych. Do tego przecież płaci im chatę, odżywki i lekarzy, jeśli dobrze pamiętam.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 25-07-20, 20:19   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Bred Zobacz post
Mówimy raczej o pensji dyrektora jakiejś podstawówki w małym mieście. W przypadku Szpilki kwota oscylowala zapewne w granicach 6 tysięcy, może z jakąś górką.
Żadnej górki, to było 5-9 tys, 2-3 lata temu. To i tak zbyt wiele ...
szavci030 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-20, 11:05   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Rychlik Zobacz post
Przeciez to jest wlasbie pastusera ktora zabija ten sport od dawna w tym kraju. Jeden z drugim niv nie znaczy i dostaje penseje czy sie stoi czy sie lezy , a potem krecebie nosem na wyzwania pompowanie rekordu na balonach zloty strzal i zjazd do bazy. Dziekuje

Cygan vonsyl oplaca ludzi ci nie psiocza ze nie maja z czego zyc (nie dostaka dobrych walk) jednoczesnie zabija konkurencje ...patobokserzy przyzwyczyjaja sie do pensji i nie kwapi im sie do boksu
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-20, 16:56   #9 (permalink)
prospect

Domyślnie

Trzeba uczciwie przyznać, że - przy całej niechęci do Szpilki - Arturek nigdy nie grymasil na trudnych rywali. Co z reguły kończyło się u niego wpierdolem, ale to już inna historia.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 26-07-20, 22:03   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Bode, jak po pierwszym celniejszym ciosie rywala w ringu zostaje tylko twoje ciało i to z rękami na jajach, więc nie jesteś obecny przy najbardziej spektakularnych momentach to żadna sztuka wychodzić do każdego

No i jak z reguły? Po prostu : kończyło się wpierdolem
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania