boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    
Komentarz
 
Narzędzia wątku Wygląd

stare 22-07-20, 17:02   #1 (permalink)
champion
  
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Postów: 3950
Nominowany 157 razy w 42 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 17
Domyślnie Andrzej Wasilewski: dla mnie sport bez kibiców nie jest prawdziwym sportemAndrzej Wasilewski opowiada Krzysztofowi Snajkowi o boksie w czasach pandemii, rewanżu Matyja - Stępień, Kamilu Bednarku i Adamie Balskim. Polecamy!

Krzysztof Smajek/Po Gongu: grupa KnockOut Promotions dość długo zwlekała z organizacja gali w czasie pandemii. Dlaczego?

Andrzej Wasilewski: Muszę przyznać, że dostawałem od kibiców wiadomości, że czekają na gale i porządne walki. Nie chciałem robić gal studyjnych. Dla mnie sport bez kibiców nie jest prawdziwym sportem. W niektórych dyscyplinach można z głośników puszczać doping, ale dla mnie to są paskudne rzeczy. Mamy zobowiązania wobec sponsorów, a zawodnicy palą się do walk. Zgadza się, czekaliśmy długo. Teraz organizujemy galę na świeżym powietrzu. W pięknym anturażu, w przepięknym Augustowie, nad brzegiem jeziora. Myślę, że to bardzo ciekawy pomysł. Z punktu widzenia naszej grupy jest to unikalna gala, bo pierwsza po częściowym odmrożeniu polskiego sportu w czasie pandemii.

Eddie Hearn zorganizuje gale w swoim ogrodzie. Pan ma duży ogród?

Mam duży ogród, ale żyjemy w innych krajach. Eddie Hearn, milioner w skali światowej, chętnie eksponuje swoją zamożność, ale w pewnych krajach nie jest to aż tak powszechne i mile widziane. Eddie jest sprawnym promotorem, ale jest także showmanem. Ubóstwia social media, lubi się pokazywać. Taki ma styl, z przyjemnością go obserwuję. Też mógłbym zrobić galę w ogrodzie, ale są lepsze miejsca.

Trudno jest zorganizować galę w czasie pandemii?

Muszę przyznać się do dużego błędu. Byłem przekonany, że pandemia minie i po jakimś czasie wszystko wróci do normy. Niestety, pomyliłem się. Słychać głosy, że świat nie będzie już taki sam. Coś w tym jest. Pięściarze muszą zrozumieć, że przez najbliższe kilka albo kilkanaście miesięcy nie będzie tak samo jak przed pandemią. Chodzi mi o gaże i częstotliwość walk. Praktycznie wszystkie samorządy mają obcięte budżety, bo przeznaczają duże środki na walkę z wirusem. Mniejsze będą też wpływy z biletów, bo kibice trochę dokładniej liczą pieniądze. W związku z tym promotorzy będą mieli dużo mniejsze środki na organizację gal niż wcześniej. Pytanie, jak długo to potrwa?

W walce wieczoru gali w Augustowie zobaczymy Pawła Stępnia i Marka Matyję. Któremu z nich bardziej zależało na rewanżu?

Jednemu i drugiemu bardzo zależało. Kibice też chcieli rewanżu. W pierwszej walce był remis, werdykt wzbudził kontrowersje. Obaj pięściarze czuli się pokrzywdzeni. Patrzyli na siebie wilkiem, trochę patrzyli wilkiem też na organizatorów, a przecież nie mieliśmy wpływu na wynik walki. Będzie się biło dwóch najlepszych półciężkich w Polsce, na dodatek z jednej grupy promotorskiej. To rzadko się zdarza. To nie jest dla mnie prosta sytuacja, bo z oboma zawodnikami jestem związany. Trochę jest mi przykro, że doszło do ich pierwszej walki. Nie wiem, czy zdecydowałbym się na rewanż, gdyby nie było pandemii i można byłoby zaprosić przeciwników z zagranicy.

Jak pan punktował ich pierwszą walkę?

Większość internautów twierdziła, że powinien wygrać Stępień. Mnie wyszedł remis. Paweł miał dużo efektowniejsze momenty, ale w boksie sędziuje się rundę po rundzie. Jeśli Paweł wygrał jedną rundę bardzo efektownie, a w kolejnej niewiele się działo i o włos lepszy był Marek, to po tych dwóch rundach jest remis. Niektórzy sędziowie nie dają punktów za piękne uniki. Paweł pokazuje bardzo efektowne sztuczki bokserskie, ale one mogą być niepunktowane, mimo że są bardzo efektowne dla oka.

W magazynie „Ring” w TVP Sport Ryan Ford mówił, że chciałby walczyć ze zwycięzcą walki Stępień vs Matyja. Jest pan zainteresowany taką opcją?

O Ryanie Fordzie usłyszałem po raz pierwszy, gdy został przedstawiony jako rywal pana Parzęczewskiego. Podobno jest to groźny i bardzo solidny pięściarz. Nie wiem, czy to jest powód, dla którego nie będzie jego pojedynku z panem Parzęczewskim. Nie myślę jeszcze o kolejnej walce Pawła czy Marka. Być może pan Ford, który jest już medialnie wypromowany, będzie ciekawym kandydatem do walki ze Stępniem lub Matyją, nie wykluczam tego. A może przegrany rewanżu dostanie walkę z Fordem. W panu Fordzie nie widzę wielkiego gwiazdora. Z nim jest jak z panem Radczenko, który nagle stał się znany w Polsce.

Po wielu miesiącach na ring wraca Adam Balski. Wreszcie udało się panu i Mariuszowi Grabowskiemu znaleźć kompromis w sprawie tego zawodnika.

Myślę, że złożyłem bardzo fair i ciekawą propozycję panu Mariuszowi Grabowskiemu. Nie ma wątpliwości, że pan Grabowski włożył dużo serca, czasu i pieniędzy w karierę Balskiego. Przyczynił się do pozycji, jaką Adam zajmuje w polskim boksie. Przyznam szczerze, że wcześniej o Balskim nie słyszałem. Doszliśmy do porozumienia z panem Grabowskim. Jest to sukces całego środowiska bokserskiego, że Adam wejdzie w sobotę do ringu w atmosferze szacunku i przyjaźni.

Zapłacił pan ekwiwalent za Balskiego?


Nie, ale złożyłem bardzo ciekawą i merytoryczną ofertę.

Na co stać Balskiego?

Kiedyś Krzysiek Głowacki przygotowywał się do walki i któryś z naszych skautów, którzy szukają sparingpartnerów, zaprosił Adama do naszego gymu. Trener Fiodor Łapin w trakcie sparingów zobaczył w Adamie duży, ale niewyszkolony talent. Trener powiedział mi, że Adam ma papiery do boksu i szkoda, że nie trafił do nas wcześniej. Szkoda też, że był pobity przez Radczenkę. Ring zweryfikuje umiejętności Adama, ale miejmy nadzieję, że trener Łapin, który rzadko się myli, tym razem też się nie pomyli.

W sobotę kolejny test będzie zdawał Kamil Bednarek. Jak ocenia pan jego potencjał?

Powiem szczerze, że bardzo wysoko. Młodzi prospekci pięknie prezentują się na tle zawodników na określonym poziomie, ale gdy podnosi się im poprzeczkę, to bywa różnie. Kamilowi od razu zawiesiliśmy poprzeczkę dość wysoko. Ostatnio walczył z Muraszkinem i nie błyszczał w tej walce. To była dla niego trudna walka, rywal był solidnym testerem. Moim zdaniem w boksie Kamila jest kilka fascynujących elementów. Pięknie kontruje. Panuje wokół niego aura, która podnosi adrenalinę. Ale musimy poczekać, jak się będzie rozwijał.

Jak chce pan prowadzić jego karierę?

Jeżeli będzie zdawał kolejne testy, to poprzeczka będzie szła w górę.

Jak Bednarek trafił do grupy KnockOut?


To jest zawodnik, o którym kiedyś słyszeliśmy. Przeleciał przez amatorskie ringi. Potem miał wakacyjny epizod, tak to nazwijmy, w Danii. Pobił tam jakiegoś policjanta i spędził kilka miesięcy w areszcie. Wypuścili go, ale pod warunkiem, że już nigdy nie przyjedzie do Danii. Kamil po powrocie zaczął trenować z Piotrkiem Wilczewskim i trafił do naszej grupy.

Cały wywiad

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-07-20, 21:27   #2 (permalink)
prospect
  
 
Avatar bode
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Postów: 844
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Argument, że przegrany w rewanżu dostaje mniejszą gażę niż w pierwszej walce, użyty w kontekście rewanżu Szpilki z Radczenką, to jest kwintesencja pana Wasilewskiego.

Dla mnie moralnie obrzydliwy typ i tyle.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-07-20, 22:47   #3 (permalink)
bum
  
 
Zarejestrowany: Jan 2019
Postów: 63
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

[QUOTE=szavci030;613948]Pamiętam, że coś takiego było. Ale czego się czepiasz? Przecież to on będzie płacił Radczence. Tu chodzi o to, żeby zapłacić możliwie jak najmniej.
A "typ obrzydliwy moralnie / nie obrzydliwy moralnie" - to już są oceny, bez znaczenia, to nikogo nie interesuje. Dodam tylko, że z boku łatwo oceniać. Ale płacić mu będzie Wasilewski.

A oszukani kibice bilety dostali za darmo tak ?
Bongo jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 22-07-20, 23:09   #4 (permalink)
bum
  
 
Zarejestrowany: Nov 2017
Postów: 89
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Ocenianie promotora bokserskiego w kontekście moralności to jest LOL
jurgenik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 15:11   #5 (permalink)
prospect
  
 
Avatar bode
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Postów: 844
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

szavciu - nie pisz do mnie trollu

jurgenik - rozwinę twoją jakże skrzywioną gramatycznie wypowiedź: "Ocenianie promotora bokserskiego w kontekście moralności to jest śmiać się głośno".
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 17:02   #6 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 5072
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
Argument, że przegrany w rewanżu dostaje mniejszą gażę niż w pierwszej walce, użyty w kontekście rewanżu Szpilki z Radczenką, to jest kwintesencja pana Wasilewskiego.

Dla mnie moralnie obrzydliwy typ i tyle.
co w tym złego że gość dba o własny interes? Dziś to wgl ewentualna gaża dla Radczeniki powina być niższa kiedy został obnażony z Masternakem
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 18:39   #7 (permalink)
prospect
  
 
Avatar bode
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Postów: 844
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

A co w tym zlego, że dealer handluje prochami pod szkołą Twoich dzieci? Po prostu dba o własne interesy.
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 19:09   #8 (permalink)
champion
  
 
Avatar szmagel
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Postów: 5072
Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał bode Zobacz post
A co w tym zlego, że dealer handluje prochami pod szkołą Twoich dzieci? Po prostu dba o własne interesy.
serio? porównujesz legalny biznes gdzie nabywca usług chce oszczędzić kase do dilowania pod szkołą. grubo
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 23-07-20, 20:15   #9 (permalink)
prospect
  
 
Avatar bode
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Postów: 844
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie, próbuje Ci na skrajnym przykładzie uzmysłowić, że "dbaniem o własny interes” nie można tłumaczyć każdego kurewstwa.
A mówienie o niższej gaży Radczenki w kontekście jego PRZEGRANEJ w 1. walce ze Szpilą to właśnie kurewstwo. Kapisz?
bode jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 24-07-20, 10:44   #10 (permalink)
champion
  
 
Avatar puciu
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Wołomin
Postów: 2908
Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
co w tym złego że gość dba o własny interes? Dziś to wgl ewentualna gaża dla Radczeniki powina być niższa kiedy został obnażony z Masternakem
Radczenka obnazony z masternakiem ? Z duzo herbate slodzisz, mniej maggi w zupie paluszki tez juz raczej z sezamem
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Włączony
Trackbacks are Włączony
Pingbacks are Włączony
Refbacks are Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Komentarzy Ostatni post / autor
Zrozumieć Gołotę odc. 2 Marek Cudek Publicystyka 18 11-06-20 22:14
Rok bez Adriana Golca na Boxing.pl - wspominamy Krystian Sander Newsy 4 22-05-19 03:49
Najlepsi bokserzy Rosji Dariusz Chmielarski Publicystyka 17 15-06-18 19:28
Najlepsi bokserzy Wielkiej Brytanii Dariusz Chmielarski Publicystyka 22 19-04-18 01:31
Wasilewski dla Boxing.pl: sztuka to wychować Tomasza Adamka, nie zaprosić go na galę Krystian Sander Wywiady 25 20-12-17 01:15


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.