boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 14-07-20, 23:46   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Joshua: nie chcę by mój syn zajmował się boksem

Anthony Joshua dzięki boksowi zarobił już ponad 61 milionów funtów, ale przynajmniej według angielskich brukowców - nic nie jest dla niego ważniejsze niż rodzina.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę ze skutków pandemii, ale na szczęście nikt z mojej rodziny jak na razie nie ucierpiał. Próbujemy wykorzystać ten czas ciesząc się sobą, mamy wreszcie więcej czasu dla siebie nawzajem. JJ [czteroletni syn AJ - przyp. red.] ogląda głównie "Psi patrol" i "Świat Ryana". Nie traktuje mnie jak sławnego boksera, ani kogokolwiek w tym stylu. Wie, że walczę, ale to tyle. Zawsze starałem się trzymać sprawy zawodowe z dala od domu.

Joshua nie chce, by jego synek kiedykolwiek zajmował się boksem.

To zbyt trudne, niebezpieczny sport. Chcę, żeby mój syn był jak najlepszym człowiekiem, nie chcę by porównywano go do mnie. Nie da się zostać gwiazdą boksu bez przejścia przez połacie bólu.

Źródło: Sky Sports, Mirror

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-07-20, 05:30   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Mądre podejście. Po to Antek się tłucze dla forsy, żeby syn już nie musiał. AJ raczej nie przepuści majątku jak Iron Mike, Holy czy Bowe tak więc mały będzie mógł być kim chce.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-07-20, 06:04   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

AJ zarobił tylko 61 milionów funtów? Przypuszczam, że wątpię. Zdecydowanie więcej.

Dillian White – 3,8 mln
Charles Martin – 10,2 mln
Dominic Breazeale – 1,9 mln
Eric Molina – 2,5 mln
Władimir Kliczko – 19,2 mln
Carlos Takam – 12,8 mln
Joseph Parker – 23 mln
Aleksander Powietkin – 25,6 mln
Riuz Jr I – nie wiem dokładnie ale gdzieś widziałem że za walkę z Millerem miał dostać około 32 mln, więc domyślam się że i podobnie za Ruiza.
Ruiz Jr II – podobno 85 mln

To wychodzi mi 216 mln $ ( około 171 mln funtów ). A nie bierzemy pod uwagę tego co zarobił wcześniej.

Co do reszty artykułu to zgadzam się z Szymonem. Chłopak może robić co tylko zechce. Musi tylko zostać odpowiednio poprowadzony, żeby pieniądze nie zdążyły go zepsuć. Niestety nie ma gwarancji, że kolejne pokolenie po prostu nie przeje tych środków. Rzadko kiedy syn odnosi w boksie takie sukcesy jak ojciec, a nierzadko żadnych sukcesów ( Frazier, Eubank Jr ).
Jest tyle innych dziedzin, w których mógłby się spełnić. Z takim zapleczem finansowym i odpowiednią głową może świat zawojować.
Joshua, jeśli zdrowie mu się nie złamie i będzie jeszcze długo walczył to do końca kariery będzie miliarderem. Wyobrażacie sobie jakie pieniądze mógłby zarobić za Furyego albo Wildera?
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-07-20, 14:22   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Simon Phoenix Zobacz post
AJ zarobił tylko 61 milionów funtów? Przypuszczam, że wątpię. Zdecydowanie więcej.

Dillian White – 3,8 mln
Charles Martin – 10,2 mln
Dominic Breazeale – 1,9 mln
Eric Molina – 2,5 mln
Władimir Kliczko – 19,2 mln
Carlos Takam – 12,8 mln
Joseph Parker – 23 mln
Aleksander Powietkin – 25,6 mln
Riuz Jr I – nie wiem dokładnie ale gdzieś widziałem że za walkę z Millerem miał dostać około 32 mln, więc domyślam się że i podobnie za Ruiza.
Ruiz Jr II – podobno 85 mln

To wychodzi mi 216 mln $ ( około 171 mln funtów ). A nie bierzemy pod uwagę tego co zarobił wcześniej.

Co do reszty artykułu to zgadzam się z Szymonem. Chłopak może robić co tylko zechce. Musi tylko zostać odpowiednio poprowadzony, żeby pieniądze nie zdążyły go zepsuć. Niestety nie ma gwarancji, że kolejne pokolenie po prostu nie przeje tych środków. Rzadko kiedy syn odnosi w boksie takie sukcesy jak ojciec, a nierzadko żadnych sukcesów ( Frazier, Eubank Jr ).
Jest tyle innych dziedzin, w których mógłby się spełnić. Z takim zapleczem finansowym i odpowiednią głową może świat zawojować.
Joshua, jeśli zdrowie mu się nie złamie i będzie jeszcze długo walczył to do końca kariery będzie miliarderem. Wyobrażacie sobie jakie pieniądze mógłby zarobić za Furyego albo Wildera?
Racja. A piszesz tylko o gażach za walki. Za udział w reklamach Antek też swoje zarabia. Biorąc pod uwagę, że to nadal kawaler może być jedną z lepszych partii na Wyspach.
Szymon Aleksandrowicz jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-07-20, 14:27   #5 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Przecież Hearn go nie prowadzi pro bono, zartujecie chyba? :D
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale gaze za walke to całe środki jakie zarabiaja obie strony nie? Czyli cześć zostaje u promotorów, menadżerów itd. Jak się domyślam zdecydowanie nie mała część.
A podatki?
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 15-07-20, 16:06   #6 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Big Daddy Zobacz post
Przecież Hearn go nie prowadzi pro bono, zartujecie chyba? :D
Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale gaze za walke to całe środki jakie zarabiaja obie strony nie? Czyli cześć zostaje u promotorów, menadżerów itd. Jak się domyślam zdecydowanie nie mała część.
A podatki?
Nie do końca jestem pewien jak to działa, ale kiedyś widziałem jak Hearn w wywiadzie ( a jeszcze wcześniej Don King ) mówił że zarówno bokser, promotor/manager partycypują w całej puli jaką przyniesie dana walka albo gala. I że każdy ma swój udział. Niezależnie od siebie. Ile w tym prawdy trudno powiedzieć.
Na pewno AJ odpala coś sztabowi ale raczej jest to niewielka część. Nawet jeśli kolejną część by zapłacił w podatkach to i tak myślę że znacznie więcej zostaje w jego kieszeni.

Inna sprawa to ile Joshua otrzymywał z innych źródeł. Tego pewnie nigdy się nie dowiemy.

Taki Kliczko który można powiedzieć był sam sobie panem zatrzymywał pewnie całość ale bardzo wielki kawałek dla siebie. Jego K2 organizowało gale i decydowali o podziale.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania