boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Wygląd

stare 11-07-20, 14:37   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Artur Szpilka zaatakował kibica na gali w Pionkach

Pomysł walki Marcin Siwy vs Kamil Bodzioch, który wymyślił kontrowersyjny użytkownik Twittera Ajtuj Szminka, nie wszystkim się podobał. Ale się zmaterializował, powstał nawet specjalny pas i wydawało się, że wszystko idzie w pozytywną stronę. Szminka wybrał się na galę w Pionkach, gdzie miał wręczać ww. trofeum Siwemu i Bodziochowi, którzy potrafili zachować dystans i cieszyli się z pojedynku. Tymczasem Artur Szpilka...

Jak poinformował dziennikarz TVP Sebastian Parfjanowicz (zostało to już potwierdzone przez kilku świadków):

- Słyszę, że Artur Szpilka splunął w twarz Ajtujowi Szmince w Pionkach. Kolejny pokaz wielkiej klasy. Zachwycajmy się dalej pieskami - stwierdził Parfjanowicz, a w komentarzach rozpętała się burza.

Nie znamy jeszcze dokładnego przebiegu ani reperkusji całej sytuacji, trzeba jednak stanowczo stwierdzić, że usprawiedliwienia dla fizycznej przemocy być nie może, zwłaszcza jeżeli tej przemocy publicznie dopuszcza się zawodowy bokser wobec słabszej osoby.

Link: http://www.bokser.org/content/2020/0...dex_mobile.jsp
Źródło: Bokser.org

Patryk Konieczny jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 14:47   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Nie wiem czy jest sens to dalej naglasniac.
Rockefeller jest teraz aktywny  

stare 11-07-20, 15:10   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
Nie wiem czy jest sens to dalej naglasniac.
Mimo wszystko wydaje mi się, ze solidarnie powinien ten temat się u Nas pojawić. Pojawi się również w podsumowaniu gali w Pionkach.
Patryk Konieczny jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 15:17   #4 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał Patryk Konieczny Zobacz post
trzeba jednak stanowczo stwierdzić, że usprawiedliwienia dla fizycznej przemocy być nie może, zwłaszcza jeżeli tej przemocy publicznie dopuszcza się zawodowy bokser wobec słabszej osoby
Ale "należy" to chyba za siebie mówisz? Bo ja nie znam takiej zasady. Co innego, gdyby go pobił, to byłoby karygodne (choć szczerze mówiąc na to liczyłem, to był dla mnie główny magnes tej gali). I być może właśnie ten Szminka po to został zaproszony, żeby zainteresowanie było większe.
Natomiast oplucie to decyzja, którą Szpilka podjął świadomie, w ten sposób odpowiedział na zaczepki tego typa.
A zachowanie Szminki było lekkomyślne, mógł się domyślić, że żadnej ochrony nie dostanie.
A jeszcze gorszy jest brak jaj i konsekwencji. Skoro Szpilka go opluł to powinien opluć Szpilkę również, tak by się zachował ktoś na poziomie.
szavci030 jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 15:51   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Szpinkowski udaje boksera i dostaje za to co walkę "bonus" Szminka udaje szpinkowskiego...koło życia
puciu jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 16:22   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie rozumiem tego całego trollingu wymierzonego w Szpilkę. Sam należałem do grona jego krytyków, gdy po wyjściu z więzienia postanowił walczyć w HW. Kompletnie nie widziałem go w tej kategorii, ale rozumiałem, że w niej zarobi najwięcej. Co by o Arturze jednak nie mówić, to nie brakowało mu nigdy jaj. On nigdy nie wychodził do ringu jak człowiek chcący tylko zarobić. Zawsze szukał swojej szansy i stawiał wszystko na jedną kartę. Mieliśmy masę "topowych" bokserów, okupujących czołowe miejsca w rankingach jak Kołodziej, Cyc, Kostecki. Kiedy przychodziło do weryfikacji, to wstyd było to oglądać. Włodarczyk całą karierę za podwójną gardą liczący na lewy sierp. Nawet po połowie walki widząc, że przegrywa ani razu nie zaryzykował. Czy Szpilka na ich tle jest aż tak żałosny? Moim zdaniem wręcz przeciwnie. Mam do niego wielki szacunek, za to, że zawsze dawał z siebie wszystko. W dobie youtuberów i youtuberek pokazujących dupę i zarabiających na życie pokazując jak chleją i rzygają wyśmiewa się człowieka, który w ringu pozostawia wiele zdrowia i zarabia na życie ryzykując życiem. Really?
Dinamita jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 16:57   #7 (permalink)
contender

Domyślnie

Kolega krytykował Szpilkę, często wyraziście, często sobie z niego drwił, ale, moim zdaniem, granicy obiektywnej krytyki nie przekroczył. Koncentrował się na jego ogólnej ocenie jako pięściarza, jego umiejętnościach, brakach, wytykał pozaringowe akcje. Z nadprogramową aktywnością, zgoda. Nie zauważyłem jednak wulgaryzmów, czy ataku na rodzinę.
Jeśli AS chciał mimo wszystko wyjaśnić to i owo, miał okazję, bo delikwent był otwarty na normalną, konstruktywną rozmowę. Wybrał agresję słowną i plucie, czym potwierdził najgorsze opinie na swój temat. Nic nie broni takiego zachowania, w szczególności ze strony sportowca, w miejscu publicznym.
Moim zdaniem sprawa powinna mieć swój ciąg dalszy, w postaci kroków prawnych.
liverpoolczyk jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 17:00   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Dinamita, inaczej to widzę. Większość komentarzy pod adresem Szpilki to nie jest żaden hejt, nawet to konto Szminki trudno nazwać hejterskim. Szpilką jest postacią, jak to się mówi, memiczną. A na tym twitterowym koncie były mniej lub bardziej zabawne memy. Przecież Szpilka to musi lubić skoro robi te akcje z psami, ciągnie aligatora za ogon, pajacuje podczas wywiadów, wkleja zdjęcia z Pierdziochem, itd Raczej wie, że tylko na tym zyskuje.
Myślę, że to żartowanie ze Szpilki ma niewiele wspólnego z jego przeszłością więzienną ani z poziomem bokserskim.
szavci030 jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 18:23   #9 (permalink)
champion

Domyślnie

z tylu grabowski stoi...z ochrona XD
pewnie nawet palcem wskazal ktory to szminka
Taszun jest nieaktywny  

stare 11-07-20, 18:30   #10 (permalink)
journeyman