stare 09-07-20, 11:12   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Wrzosik Team

Fragmenty wywiadu z Damianem i Natalią Wrzesińskimi.

Krzysztof Smajek/Po Gongu: gdzie zabrałeś Natalię na pierwszą randkę?

Damian Wrzesiński: Poznaliśmy się przez znajomych. Natalia jest koleżanką żony Krzysztofa Rogowskiego, z którym boksowałem w Poznaniu. Kiedyś w czwórkę wybraliśmy się na galę boksu amatorskiego w Poznaniu i tam zapoznałem się z Natalią. Wiedziała, że jestem pięściarzem.

Natalia Wrzesińska: Pierwsza randka na gali boksu, brzmi nieźle, prawda? Gdy się poznaliśmy Damian był pięściarzem amatorskim. Nie przeszkadzało mi, że trenuje boks, bo uwielbiam ten sport i cieszyłam się, że poznałam kogoś, kto ma takie same zainteresowania.

Damian: Natalia wspominała później, że trochę zazdrościła koleżance, że jest żoną sportowca. Może to jakoś podświadomie zadziałało, że jesteśmy razem. Teraz mnie wspiera.

Natalia: Damian, coś pokręciłeś. Nie zazdrościłam Monice, ale od razu wiedziałam, że to jest miłość od pierwszego wejrzenia. Po gali zadzwoniłam do koleżanki, która nas swatała i powiedziałam jej, że Damian będzie moim mężem. I tak się stało!

Dzisiaj tworzycie dobrze funkcjonujący team Wrzesiński.

Natalia: Bycie żoną pięściarza nie jest łatwe. Wszystko kręci się wokół Damiana i jego kariery. Ale jestem dumna z tego, co osiągnął. Zwłaszcza wtedy, gdy widzę, że tylu ludzi kibicuje mojemu mężowi i wierzy w jego sukces.

Damian: Natalia jest w stu procentach zaangażowana w moją karierę. Dba o mój wizerunek w mediach społecznościowych. Chcemy dotrzeć do jak największej rzeszy kibiców. To też jest dla mnie bardzo ważne. Chcę wejść na wyższy poziom, a do tego potrzebni są kibice. Rozwijam się sportowo, ale małymi kroczkami budujemy też moją rozpoznawalność.

Analizujecie wspólnie walki twoich przeciwników?

Damian: Żona zna się na boksie, w niektórych aspektach lepiej ode mnie. Odkąd jesteśmy razem jeszcze bardziej zaczęła interesować się boksem. Żyje tym i jest na bieżąco. Czasem w rozmowach ze znajomymi ucieknie mi jakieś nazwisko pięściarza, to ona mi przypomina. Wie, kto walczy na danej gali.

Natalia: Szukam w sieci informacji o przeciwnikach Damiana – ich treningów i walk [...].

Jest pani na każdej walce Damiana?

Natalia: Staram się być na każdej. Myślę, że oglądając pojedynki Damiana w domu, znosiłabym to dużo gorzej. Zdecydowanie wolę być blisko ringu niż przed telewizorem.

Damian: Myślę, że na początku Natalia bardziej stresowała się podczas moich walk niż teraz. Często przychodzi na treningi i widzi, że mój boks jest coraz lepszy i bezpieczniejszy. Widzi, że jestem dobrze przygotowany, a to sprawia, że mniej się stresuje.

A ty stresujesz się kolejną walką wieczoru?

Damian: Po raz trzeci z rzędu wystąpię w walce wieczoru. Nakręca mnie to pozytywnie i nie ciąży mi w głowie. To mnie bardziej motywuje do tego, by się rozwijać i być lepszym z walki na walkę.

Natalia: Gdy Damian jest w trakcie cyklu przygotowawczego do walki, wtedy biorę wszystko na siebie. Skupiam się na jego promocji, pozyskiwaniu sponsorów i sprzedaży biletów. Odciążam go od obowiązków, żeby mógł skupić się na przygotowaniach. Mamy wspólny cel, do którego dążymy i wierzę, że razem do niego dojdziemy.

Damian: W okresie przygotowawczym jestem sam ze sobą. Ze swoimi myślami i z muzyką. Ostatnią słucham dużo rapu. Mam coraz większy kontakt z Rysiem Peją. Byłem ostatnio na jego koncercie, byłem też na nagraniu klipu do jego nowej płyty.

Odwiedzasz też dzieci z Domów Dziecka, szpitale onkologiczne. Można powiedzieć, że jesteś człowiekiem-instytucją.

Damian: Zaczęło się od współpracy z fundacją Drużyna Szpiku. Zaczęliśmy odwiedzać chore dzieci i ich rodziców w szpitalu onkologicznym w Poznaniu. Na początku była to dla mnie trudna sytuacja, ale traktują to jako fajną przygodę. Sprawia mi przyjemność, że mogę dać komuś uśmiech. Próbowałem też dawać motywację rodzicom chorych dzieci.

Jak trudno jest wejść na dziecięcy oddział onkologiczny?

Damian: Za pierwszym razem było trudno. Później już o tym się nie myśli. Wiem, czego mogę się spodziewać i jestem bardziej przygotowany na to niż na początku. Takie wizyty mi też dają dużo siły. Skłaniają do refleksji. Trzeba doceniać małe rzeczy i cieszyć się każdym dniem. Nie wolno za dużo oczekiwać od życia.

Natalia: Z Drużyną Szpiku bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych. Zbieraliśmy prezenty dla dzieci na święta. Damian odwiedził też Dom Dziecka nr 3 w Poznaniu.

Damian: Dzieci pytały mnie o walkę, o przygotowania. Pokazywały mi, jak ćwiczą i jak robią gwiazdy. Stawały też na rękach. Ja pokazałem, jak chodzę na rękach. Później tłumaczyłem im, jak mogą się tego nauczyć [...]

Na koniec muszę jeszcze spytać o walkę Siwy vs Bodzioch, która odbędzie się na gali Tymex Boxing Night 12. Jakie macie typy?

Damian: To jest ciekawe zestawienie. Szanuję obu pięściarzy, ale bliżej mi do Kamila Bodziocha, bo trenowaliśmy razem w Szamotułach. Marcina znam z gal Tymexu, często się na nich spotykamy. Niech wygra lepszy, ale myślę, że jest to walka 50/50. W Arłamowie popatrzyłem na Kamila i Marcina, to są dwa kolosy. Widać, że wzięli sobie do serca przygotowania. Obserwowałem Bodziocha na treningach, bardzo poważnie podszedł do sprawy. Widać, że ma duże pojęcie o diecie. Oprócz tego zna się na przygotowaniu fizycznym i mentalnym. Ma psychologa, widziałem, że robili fajną robotę.

Natalia: Stawiam na Kamila Bodziocha, ponieważ ma lepszą pracę nóg i może lepiej wytrzymać kondycyjnie walkę. Jest lżejszy od Siwego, a to też będzie miało wpływ na kondycję.

Całość

Źródło: Krzysztof Smajek/Po Gongu

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-20, 16:55   #2 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Dostał idealnego rywala pod siebie, tutaj się nie ma czym stresować. Dziwne że taka walka jest walką wieczoru, a nie Siwy - Bodzioch na którą chociaż kilka osób z tt czeka
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-20, 18:25   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 7 razy w 5 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wrzesiński jest sympatyczny ale byłem w szoku gdy sprawdziłem i się okazało, że jego kariera toczy się już 7 lat a on sam ma 33 lata. Kariera zmierza donikąd, najgłośniejsze nazwisko w CV to Chudecki (niespełniony talent) w dodatku 2x split decision
Roman Wojewoda jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-20, 18:39   #4 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

liczą na ebu
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-20, 19:31   #5 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Nie no prospekt to nie jest, wiadomo W żadnym znaczeniu tego słowa. Ale przyjemny gość, niech mu się wiedzie.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-20, 20:17   #6 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Wrzesiński to żaden prospekt. Prawdziwym prospektem to jest niezwykle utalentowany, pracowity, ambitny i młody Łukasz Różański celujący w rywali pomiędzy rekordem ujemnym a top 10 pribałtyki.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 09-07-20, 20:21   #7 (permalink)
prospect

Nominowany 34 razy w 4 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Dziwne że taka walka jest walką wieczoru, a nie Siwy - Bodzioch na którą chociaż kilka osób z tt czeka
Wrzesiński dostaje main eventy, bo jest w stanie sprzedać bilety Grabowskiemu, zaczęła za nim jeździć grupa ludzi, która za te wejściówki płaci, a to jest dla tego promotora klucz.
Przemysław Mrzygłód jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 10-07-20, 07:55   #8 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Powodzenia, fajnie jakby zawalczył o te EBU faktycznie albo chociaż EBU EU, co do walk z Chudeckim to w 1 walce wyszło mi 2 punktami dla Michała, ale wiadomo jak jest.
Michael Scofield jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania