boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 08-07-20, 20:41   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Maciej Sulęcki: odpocząłem i czuję się kapitalnie

Maciej Sulęcki szykuje się do powrotu na ring. W rozmowie z Rafałem Mandesem mówi o pierwszym sparingu po rocznej przerwie i kilka mocnych słów o Siwy-Bodzioch. Nas szczególnie cieszy nie tylko głód walki jednego z najlepszych polskich pięściarzy, ale też to, że Maciej mimo wielu przeszkód, nie ma problemu z utrzymaniem formy godnej prawdziwego sportowca.

Rafał Mandes/TVP Sport: kiedy zobaczymy cię w ringu?

Maciej Sulęcki: [...] Były plany walki pod koniec sierpnia w Polsce, jakoś się w miarę dogadaliśmy, ale dochodzą mnie informacje, że być może będzie oferta pojedynku za granicą. Rozmawiałem z Andrzejem Wasilewskim - mam jeszcze jedną walkę w kontrakcie z Eddie Hearnem i on nas nadal chętnie widzi na swoich galach. Rozmawiałem z Piotrkiem i jesteśmy takiego samego zdania – nie mogę walczyć z byle frajerem, ale nie mogę też z kimś z TOP10, bo nie jesteśmy na to teraz gotowi. Oczywiście gdyby przyszła taka oferta, to byśmy ją przyjęli, ale powtarzam – na kogoś ze ścisłej światowej czołówki nie jesteśmy teraz gotowi. Ale np. takiego Ariasa czy Keelera, który boksował z Andrade – to bardzo chętnie. Na takiego rywala jestem gotowy za sześć tygodni.

Mimo tak długiej przerwy trzymasz formę.

Ciężko trzymać taką formę przez taki czas bez walki i z kontuzjami po drodze. Moja ręka była popsuta i przez pół roku nie robiłem nic – to był najdłuższy rozbrat z boksem w karierze. Jestem teraz tak stęskniony za tym sportem, że jak już z ręką było ok, to wróciłem na salę i ciężko mnie od worka treningowego oderwać. Moje życie to sport. To on mnie w jakiś sposób naprowadził mnie, że dzisiaj mam wspaniałą rodzinę, mam ułożone życie, nie łobuzuje, nie robię rzeczy, których nie powinienem robić i przez to tak bardzo kocham ten sport. Przed kontuzją był taki czas, że miałem dosyć boksu, było tego za dużo, przelało się. Doszło do pewnych zgrzytów między mną a boksem, zmęczyliśmy się sobą, ale odpocząłem i czuję się kapitalnie. Jak młodzieniaszek, który zaczyna karierę zawodową. Cieszę się, po prostu się cieszę.

Z wagą też nie masz problemu?

Gdyby miał walkę za kilka dni, to bez kłopotu zrobiłbym wagę. Jacek Feldman trzyma cały czas rękę na pulsie, mówi mi ile i czego mam jeść. Czasami wiadomo zdarza mi się podjeść słodycze przy dziecku, ale to jest normalne. Jak widzę na wadze 82 kg, to odruchowo wracam do reżimu żywieniowego i mocniejszego treningu. Podporządkowałem się, zostało mi 6-7 lat boksowania na wysokim poziomie i muszę ten czas wykorzystać w stu procentach. Gdybym pozwolił sobie na duperele i pierdoły, które by mnie wytrącały z równowagi, zaburzały cały plan, to szkoda byłoby tych treningów i wyrzeczeń.

Podtrzymujesz decyzję o przejściu do kategorii junior średniej?

Nie chcę tak przeskakiwać ze średniej do junior średniej i na odwrót, ale chciałbym najpierw jeszcze raz spróbować dojść do walki o tytuł mistrza świata w wadze średniej. Jeżeli się nie uda, to zejdziemy do junior średniej, to się na pewno wydarzy, ale kiedy to się okaże.

Masz za sobą kilka sparingowych rund po rocznej przerwie. Jak było?

Zaje******, rewelacja. Jak coś się kocha, lubi, to chce się to robić. Stęskniłem się za boksem, po raz pierwszy miałem na sobie duże rękawice po takiej długiej przerwie, można powiedzieć nawet, że to była dla mnie nowość. Czułem się dobrze, ale nie było wyczucia dystansu, brakowało refleksu, ale zrobiłem te rundy w tempie i z tego jestem zadowolony. Z ręką jest wszystko ok, nie bolała, na tarczach uderzałem już bardzo mocno. W przyszłym tygodniu ruszam do trenera do Dzierżoniowa i zaczynamy treningi na poważnie [...].

W piątek wyczekiwana przez internet walka Siwy vs. Bodzioch. Na kogo stawiasz?

To jest niesamowite, że do tej walki dojdzie, ale z drugiej strony to świadczy o tym, w jak kiepskiej kondycji jest polski boks. Wpisy Szminki czyta się bardzo dobrze, widać, że się zna, potrafi merytorycznie wypowiedzieć się na konkretny temat, musi to być ktoś z otoczenia. Z drugiej strony za niektóre jego słowa, teksty zaczepne do Szpilki czy innych zawodników, powinien zostać bardzo mocno legalnie na oczach wszystkich przetrącony przez np. Szpilkę. Uważam, że nikt potem nie powinien mieć pretensji do Szpilki, bo na jego miejscu z kijem bym na niego poszedł. Kiedyś Szpilka powiedział fajną rzecz – w tych czasach każdy anonimowo może cię powyzywać od frajerów oraz największych gnojów i tacy ludzie myślą, że nie poniosą za to żadnych konsekwencji. A poniosą i ja z chęcią popatrzę jak Szpilka pacyfikuje w tym momencie tego anonimowego przygłupa. Dziwi mnie, że niektórzy ludzie z boksu z nazwiskiem w ogóle wchodzą z kimś takim w polemikę. Powtarzam – polski boks może nie jest na dnie, ale sięgamy bagna.

A wracając do twojego typu...

Znam obu, ale z Bodziochem mam ostatnio lepszy kontakt i jemu delikatnie będę kibicował. Fajnie jak byłby remis, ale przez pryzmat koleżeństwa stawiam na Kamila, ale patrząc czysto na umiejętności bokserskie to Marcin.

Cały wywiad

Źródło: Rafał Mandes/TVP Sport

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 20:56   #2 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Wpisy Szminki czyta się bardzo dobrze, widać, że się zna, potrafi merytorycznie wypowiedzieć się na konkretny temat, musi to być ktoś z otoczenia.

A poniosą i ja z chęcią popatrzę jak Szpilka pacyfikuje w tym momencie tego anonimowego przygłupa

niech ten chłop przestanie już udzielać wywiadów skoro wychodzą potem takie kwiatki. Tak już jest, Sulęcki pokazywał już wcześniej że jest burakiem
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 21:11   #3 (permalink)
prospect

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Wpisy Szminki czyta się bardzo dobrze, widać, że się zna, potrafi merytorycznie wypowiedzieć się na konkretny temat, musi to być ktoś z otoczenia.

A poniosą i ja z chęcią popatrzę jak Szpilka pacyfikuje w tym momencie tego anonimowego przygłupa

niech ten chłop przestanie już udzielać wywiadów skoro wychodzą potem takie kwiatki. Tak już jest, Sulęcki pokazywał już wcześniej że jest burakiem
Zgadzam się zachowuje się jak burak.Niecha zacznie walczyć,bo nic nie osiagnął,a zachowuje się jak MŚ.
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 21:47   #4 (permalink)
champion

Domyślnie

Nie do wiary, zgodziliście się ze sobą

stare 08-07-20, 21:50   #5 (permalink)
Super Moderator

Domyślnie

No Maciuś mistrzem wypowiedzi nigdy nie był i chyba nie będzie XD
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 21:59   #6 (permalink)
champion

Domyślnie

"bardzo mocno legalnie na oczach wszystkich przetrącony przez np. Szpilkę."

zaplacilbym hajs ppv ...za relacje jak spzinkowski jedzie do jakiegos stulejarza i wylpauje lepe na ryj ...sedzia przerywa walke dajc czas na dojscie "mistrzowi" do siebie po czym po jednnostronnej walce i przy ewidenttnej pomocy "ringu" miszcz jednoglosnie triumfuje ...a ha wy hejterzy macie za swoje
puciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 22:06   #7 (permalink)
prospect

Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
To chyba dobrze ?
rambo2010 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 22:07   #8 (permalink)
challenger

Domyślnie

Może być wesoło na tej galiMaciek kolega Szpili to mówi jak mówi.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 22:09   #9 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
wynik tego że Sulęcki nie jest od Borka ani z wielkiego Tymexu więc jego hejtować można
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 22:33   #10 (permalink)
champion

Domyślnie

Sulęcki jednoczy ludzi :D
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania