stare 07-07-20, 21:43   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Patryk Szymański: nie mam presji

Patryk Szymański nadal pozostaje bokserem zagadką. Przynajmniej sam wobec siebie, bo kibice już zdiagnozowali przyczyny zahamowanie jego bokserskiej kariery. W rozmowie z Krzysztofem Smajkiem pięściarz dość spokojnie podchodzi do porażki, nie użala się specjalnie nad sobą, sprawa jego dalszego boksowania jest nadal otwarta.

Krzysztof Smajek/Po Gongu: kiedy odpowiesz sobie na pytanie: co dalej z karierą bokserską?

Patryk Szymański: nie mam presji, nie muszę podejmować decyzji w ciągu tygodnia czy miesiąca. Nie ukrywam, że przegrana z Gorgoniem boli mnie najmniej ze wszystkich porażek, bo byłem świadomy, że coś jest nie tak. Szukaliśmy przyczyny, ale to nie była waga, jak przypuszczaliśmy.

Analizowałeś już walkę z Gorgoniem?

To była bardzo słaba walka w moim wykonaniu, ale uważam, że jej nie przegrałem. Nie zmienia to faktu, że moim celem nie było zwycięstwo z Przemkiem w brzydkim stylu. Powinienem go zdeklasować. Tak by się stało, gdyby wszystko odpowiednio funkcjonowało. Niestety nie mogę pewnych rzeczy przeskoczyć. Myślałem, że problemem jest waga, ale to nie o to chodziło. Dzieje się coś innego. W pewnym momencie odcina mi moc, boksuję na autopilocie i nie mogę zrobić nic więcej. Coś pęka. Trudno opisać ten proces. Wyłącza nawet myślenie.

Wiesz, dlaczego tak się dzieje?

Wydaje mi się, że wiem. Ktoś mi coś zasugerował, ale ja nie znam się na biologicznych sprawach, żeby potwierdzić to na sto procent. To nie jest tak, że jestem rozbity i nie trzymam ciosu. W walce z Gorgoniem nie przyjąłem żadnego mocnego ciosu, oprócz tego uderzenia z głowy. Wtedy pękł mi łuk brwiowy. Innych śladów walki nie miałem.

Werdykt sędziów był dla ciebie krzywdzący?

Nie był sprawiedliwy. Widziałem karty punktowe, u niektórych sędziów punktacja była parodią, ale nie mam do nikogo pretensji. Miałem pewnie wygrać, a nie toczyć z Przemkiem wyrównany pojedynek. Zdecydowanie wygrałem cztery pierwsze rundy. Poza tym uważam, że nokdaun był taki pół na pół. Nie było tam ciosu, Przemek bardziej się na mnie położył. Nie chciałem się z nim siłować. Sędziowie to policzyli jako nokdaun. Nawet jak policzymy nokdaun, to Gorgoń wygrał dwie rundy, a ja cztery [...].

Grzegorz Proksa komentując twoją walkę, powiedział w pewnym momencie, że widzi niepokój w twoich oczach. Tak było?

Jeśli czujesz, że nagle w szybkim tempie schodzi z ciebie powietrze, walczysz o przetrwanie, a nie myślisz o boksowaniu, to ten niepokój się pojawia. Tak było, nie zaprzeczam [...].

Mateusz Borek da ci kolejną szansę, jeśli znów będziesz chciał walczyć?

Nie zastanawiałem się nad tym. Żyję z dnia na dzień i nie martwię tym, co będzie. Bardzo szybko wróciłem na salę treningową. Cały czas trenuję, bo po poprzedniej walce bardzo się zapuściłem i teraz się pilnuję. Właśnie wróciłem z biegania. Chcę być w dobrej formie. Niezależnie od tego, czy będę jeszcze boksował czy nie.

Źródło: Krzysztof Smajek/Po Gongu

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 07-07-20, 22:38   #2 (permalink)
Super Moderator

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Wczoraj w etoto Damian Wrzesinski mówił że nie widział Patryka na sali od czasu jego walki
Rockefeller jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 08:44   #3 (permalink)
bum

Domyślnie

"Nie zastanawiam się nad tym. Żyję z dnia na dzień i nie martwię się tym co będzie."

A mnie martwią te słowa. Z takim podejściem czy to w boksie czy w życiu daleko nie zajedzie. Wydaje mi się że Patryk w swojej głowie już się poddał i myśli tylko żeby trochę powalczyć i zarobić ile się da. Ja to nawet rozumiem. Zrozumiał że w tej dziedzinie świata nie zawojuje ale siedząc już w tym trzeba wyciągnąć ile można. Oby tylko po drodze zdrowia nie stracił.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 08:54   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Szkoda chłopaka, myślę że znów wróci.
Michael Scofield jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 08-07-20, 19:09   #5 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Rockefeller Zobacz post
Wczoraj w etoto Damian Wrzesinski mówił że nie widział Patryka na sali od czasu jego walki
Może trenuje na innej sali? Wróci na pewno.
Szymon Aleksandrowicz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania