boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 04-07-20, 23:31   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Beterbijew - najbardziej niebezpieczny pięściarz na planecie

Artur Beterbijew (15-0, 15 KO) jest idealnym przykładem na to, że poziom cierpliwości kibiców (a właściwie jej braku) dochodzi czasem do absurdalnych rozmiarów. Pamiętam dyskusje o możliwościach Czeczena odbywające się naszym portalu już od przystąpienia Beterbijewa do grona zawodowców. Analizowano jego szanse, stawiano go na wirtualnym ringu naprzeciw Kowaliowa, po wygranej z Tavorisem Cloudem w szóstej zaledwie walce (!) nadszedł czas lekkiego zwolnienia i braku pomysłu na "Króla Artura". Rosjanin jednak już w 12 potyczce zdobył pas IBF. Potem było tylko lepiej, a dziś jego bilans wyróżnia się 100% wskaźnikiem wygranych przed czasem. Żurnalista Sky Sports James Dielhenn napisał o nim sporo ciepłych słów.

Beterbijew rozniósł wszystkich przeciwników, obecnie ma pasy IBF i WBC. Jego ciosy są słyszalne, aż dudnią, bije różnorodnie. Proces niszczenia rozpoczyna się już kilka dni przed bitwą, jego trener Marc Ramsay powiedział Sky Sports, że "jest świadkiem czasem zastraszania przeciwników na konferencjach prasowych". Podczas walki jest już proces skalkulowanego procesu wyniszczania. Według Ramsaya jego pięściarz również odczuwa nerwy i podniecenie przed walką, w trakcie boju jednak nad wszystkim panuje.

Ostatnia walka z Oleksandrem Gwozdykiem była unifikacyjną potyczką dwóch niepokonanych mistrzów, bez wyraźnego faworyta. Gwozdyk to pięściarz ze szkoły boksu, która wprowadziła na bokserskie salony Wasilija Łomaczenkę i Oleksandra Usyka. Beterbijew powoli go łamał, aż do skutecznego wykończenia w 10 rundzie, Ukrainiec już potem nie wrócił na ring.

Pokonany przez Beterbijewa w czterech rundach Callum Johnson powiedział coś, czego pięściarze zwykle nie mówią: "wiedziałem, jaką ma reputację, był numerem 1 P4P wśród amatorów, bestią, z którą nikt nie chciał walczyć i przeniósł to na ringi zawodowe. W dniu walki powiedziałem kuzynowi, że 'ludzie nie zdają sobie sprawy, z czym się będę mierzył'. To bestia, miałem drugie miejsce wśród najlepszych, dopadł mnie i było po wszystkim.

Johnson był na macie już w pierwszej rundzie, poszedł na wojnę, niespodziewanie zupełnie rzucił Beterbijewa na deski w drugim starciu. Ale nie mógł wygrać.

Ramsay: "to nie jest zwykły mistrz świata. To pięściarz formatu P4P"

Urodził sie w Dagestanie, ale ma czeczeńskie korzenie. Stracił ojca w wypadku samochodowym, jak miał 16 lat, krótko po tym, jak zaczął boksować. Wygrał 295 z 300 walk amatorskich i był na dwóćh olimpiadach: w 2008 przegrał kontrowersyjnie z Zhangiem Xiaopingiem, a w 2012 z Usykiem. Został zauważony, kanadyjski trener Ramsay przekonał lokalnych inwestorów, by sfinansowali przeniesienie Rosjanina do Montrealu i jego przejście na zawodowstwo. Ramsay już wcześniej uczynił mistrzami Jeana Pascala i Eleidera Alvareza.

Ramsay: "Beterbijew jako amator wygrywał w stylu zawodowca, co wcale nie jest takie częste. Wiedziałem, że jego transformacja przejdzie gładko. Widziałem w nim nie tyle przyszłego mistrza, co supergwiazdę. Każde jego uderzenie boli: jab, lewy sierp, zwykłe techniczne uderzenia. Po części to geny, ale widziałem też, jak trenuje. Miał ćwiczenia, jeszcze z Rosji, których wcześniej nie widziałem. Młodzi pięściarze podglądali go w gymie i widzieli, jak jest dobry. Mówiłem im jednak: 'talent to jedna rzecz, ale zwróćcie też uwagę, na każdą rzecz, którą robi'. Artur wykonuje dodatkową pracę, nie wygrywa bez przyczyny".

Znalezienie sparringpartnerów dla kogoś, kto znany jest ze znokautowania wszystkich przeciwników to niewdzięczne zadanie, Ramsay określa je wręcz jako "okropne". Tym bardziej że Beterbijew sparuje często na pełen gwizdek.

"Odesłaliśmy do domu niejednego chłopaka, wielu po prostu nie dawało rady tego przetrwać. Prosiłem ich o zrobienie czterech rund, jakoś znalazłem sposób, by mógł jakoś zrobić te 12 rund.

Linia produkcyjna niszcząca tyle ciał kosztuje niemało.

"Zainwestował dużo pieniędzy w sparringi. Nigdy nie bał się w siebie inwestować".

W zeszłym roku Beterbijew podpisał kontrakt z Top Rank. Paradoksalnie, najbardziej przerażający pięściarz na naszej planecie poza ringiem prowadzi cihe, spokojne, religijne życie pięć tysięcy kilometrów od domu. Sprowadził do Montrealu rodzinę: żonę, dzieci, matkę.

"Życie tu nie przypomina tego w Rosji, ale Artur lubi tutejszą społeczność, czuje się jak w domu i chce tu zostać do końca życia. Jest rozpoznawany na ulicach, ale nie prowadzi życia celebryty jak Pascal, Bute czy Georges St. Pierre [gwiazda UFC - przyp. red.]. Jest dobrze znany w Rosji, jego sytuacja materialna i społeczna jest powyżej przeciętnej, choć mówi, że nie boksuje dla pieniędzy, ale po to, by mierzyć się z wyzwaniami, realizować cele" - dodał Ramsay.

Beterbijew jest religijnym muzułmaninem, na długość jego brody skarżył się w zeszłym roku Radivoje Kalajdzić, choć Komisja Stanu Kalifornia określiła wymiary brody jako "odpowiednie", a dwa dni po walce zaczął się Ramadan, w którym muzułmanie nie mogą się golić. Beterbijew zgodził się jednak ją przystrzyc, a w ramach "podziękowań" wykończył rywala w piątej rundzie.

Rosjanin ma obecnie 35 lat, przeszedł na zawodowstwo w wieku 28 lat. Choć bywa opisywany jako wybryk natury, mówi się, że właśnie wiek może być jego największym rywalem. Co do przyszłych oponentów, Beterbijew i Ramsay nie oczekują, że Saul "Canelo" Alvarez pozostał na dłużej w półciężkiej.

"To się nie zdarzy. Nie wierzę, żeby chciał walczyć z moim chłopakiem. Starcie z Kowaliowem i walka z Beterbijewem to dwei zupełnie różne rzeczy" - mówi Ramsay

Rodacy Artura z tej samej dywizji: Dmitrij Biwoł i Siergiej Kowaliow są najbardziej narzucającymi się przeciwnikami Beterbijewa.

"Kiedy zbliżyliśmy się do tytułu nie było już nic osobistego w stosunku do Kowaliowa. Był prostu kolejnym wyzwaniem, mistrzem. Bardzo prawdopodobne, że Beterbijew zawalczy w Anglii. Anthony Yarde i Joshua Buatsi są obiecującymi wyzwaniami" - skomentował trener "Beterbijewa".

Źródło: James Dielhenn/Sky Sports

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-20, 01:04   #2 (permalink)
challenger

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Walka Beterbijew-Yarde biorą w Ciemno. Faworyt Rosjanin.
Mr.KO jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-20, 11:35   #3 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Beterbijev to dobry killer. Jednak obecnie żadna poza walką z Bivolem nie daje mu aspiracji do bycia p4p. Waga połciężka to ostatnimi czasy spadek poziomu czy i nie byt wielkich wojowników. Gwozdyk przegrywa i kończy. Yarde...prospekt
Pompowani mistrzowie w i zero kogokolwiek na młodego na poziomie na rynku Usa.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-20, 12:12   #4 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Beterbijev Bivol to jedna z najlepszych walk do zrobienia w dzisiejszym boksie, obok Crawford Spence. Wszystko inne to już mniejszy kaliber. Typowe 50:50 i dwoch artystow w ringu, w swoim najlepszym czasie. Bo zakładam, że Spence wróci do formy sprzed wypadku.
Big Daddy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-20, 14:08   #5 (permalink)
bum

Domyślnie

Wygrał 295 z 300 walk amatorskich
A kto dokładnie liczy taki bilans? Na boxrecu jest inaczej, rozumiem, że tam nie ma wszystkich walk ale te 7 przegranych to chyba nie wzięło się z kapelusza.
szavci030 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-20, 20:58   #6 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał szavci030 Zobacz post
Wygrał 295 z 300 walk amatorskich
A kto dokładnie liczy taki bilans? Na boxrecu jest inaczej, rozumiem, że tam nie ma wszystkich walk ale te 7 przegranych to chyba nie wzięło się z kapelusza.
To skąd się wzięło te 5 (7)? ...przegranych jak nie z kapelusza? Federacje boksu krajowego organizują walki amatorskie Wierz mi w Azji Kaukaskiej związki bokserskie to prężne organizacje.
Trzeba miec ZERO pojęcia o boksie ( amatorskim) , aby twierdzić że 5 porażek na 300 walk to nie fantastyczny wynik.
Rzeczywiście trolujesz tutaj ,twoje argumenty to dno , a do tego piszesz dziwne rzeczy (alternatywne spojrzenie na sport i boks ? ...o cynizm bym Cie nie podejrzewał.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 05-07-20, 22:38   #7 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał BezStraha Zobacz post
To skąd się wzięło te 5 (7)? ...przegranych jak nie z kapelusza? Federacje boksu krajowego organizują walki amatorskie Wierz mi w Azji Kaukaskiej związki bokserskie to prężne organizacje.
Trzeba miec ZERO pojęcia o boksie ( amatorskim) , aby twierdzić że 5 porażek na 300 walk to nie fantastyczny wynik.
Rzeczywiście trolujesz tutaj ,twoje argumenty to dno , a do tego piszesz dziwne rzeczy (alternatywne spojrzenie na sport i boks ? ...o cynizm bym Cie nie podejrzewał.
Czy chociaż porównałeś liczby, które podałem? Pytałem skąd się wziął taki rekord 295-5 i kto go policzył, czyli chodzi o te 5 porażek, skoro na boxrecu on ma 7 porażek. Rozumiem, że nie wszystkie walki są uwzględnione na boxrecu, ale chyba nie dopisali mu dodatkowych 2 porażek. Dlatego nie wiem czy te rekordy, które się przypisuje niektórym amatorom są wiarygodne. Równie dobrze mogli podać, że ma 400-4. Tylko ilość porażek się nie zgadza. I ta liczba akurat 300 równych walk też jakaś taka zbyt okrągła.

stare 06-07-20, 09:23   #8 (permalink)
bum

Domyślnie

Panowie zupełnie niepotrzebna kłótnia. O pietruszkę.

Swoją drogą Wasza „wymiana zdań” skłoniła mnie do przyjrzenia się dokładnie karierom amatorskim kilku wybitnych pięściarzy. Jak poniżej.
Mogą pojawić się błędy w cyferkach.

Vasyl Łomoczenko: 396 - 1
Andre Ward: 110 – 5
Guillermo Rigondeaux: 370 - 12
Oleksandr Usyk: 87 – 16
Giennadij Golovkin: 345 – 5

I dla porównania nasi…

Krzysztof Włodarczyk: 61 – 5
Krzysztof Głowacki: 102 – 20 – 3
Mateusz Masterniak: 61 – 9
Artur Szpilka: przebieg kariery amatorskiej na „ustawkach”
Krzysztof Zimnoch: ok 130 pojedynków

Jak widać różnica amatorki u nas i w niektórych krajach to przepaść. A tam gdzie amatorka była bogata to i profesjonalna kariera jest bogata.
Szkoda że u nas tak to kuleje. Można byłoby szlifować chłopaków od małego.

Co do Beterbijewa to walka z Biwołem to jest to na co czekam. Nie mam faworyta tej walki. Artur to killer który popełnia błędy ale Biwoł jest poprawny aż do bólu i może te błędy wykorzystać.. Nie wiem na kogo bym postawił.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 06-07-20, 10:12   #9 (permalink)
bum

Domyślnie

UP, Właśnie chodzi mi o te cyferki, po prostu zainteresowało mnie to. Kiedyś było tak, że informacje były zapisywane, w archiwach itd. Dziś jeżeli informacja nie jest tajna to można ją znaleźć w sieci. Czy można gdzieś znaleźć te rekordy, które podałeś czy są to rekordy, które ktoś kiedyś gdzieś podał a dziś wszyscy powtarzają ale zweryfikować się tego nie da?
Podałem w nawiasach przy tym co napisałeś rekordy z boxreca. Na ogół te udokumentowane na boxrecu są niższe.
Rozumiem, że na boxrecu nie wielu wyników z lokalnych zawodów dlatego te rekordy są "gorsze". Ale czy te rekordy, które podałeś to nie są takie mocno na oko? Bo ktoś to kiedyś szacował i tak mu wyszło. Tam jest wiele cyfr 0 i 5 na końcu, jakby to było przybliżane, odtwarzane z pamięci.
Ward 110 – 5 (33-1)
Rigo 370 - 12 (33-1)
Usyk 87 – 16 (87-16, tu się "zgadza")
GGG 345 – 5 (12-4)
Łoma 396 - 1 (86-1)
Beterbijew 295-5 (67-7)

stare 06-07-20, 10:24   #10 (permalink)
bum

Domyślnie

Cytat:
Napisał szavci030 Zobacz post
UP, Właśnie chodzi mi o te cyferki, po prostu zainteresowało mnie to. Kiedyś było tak, że informacje były zapisywane, w archiwach itd. Dziś jeżeli informacja nie jest tajna to można ją znaleźć w sieci. Czy można gdzieś znaleźć te rekordy, które podałeś czy są to rekordy, które ktoś kiedyś gdzieś podał a dziś wszyscy powtarzają ale zweryfikować się tego nie da?
Podałem w nawiasach przy tym co napisałeś rekordy z boxreca. Na ogół te udokumentowane na boxrecu są niższe.
Rozumiem, że na boxrecu nie wielu wyników z lokalnych zawodów dlatego te rekordy są "gorsze". Ale czy te rekordy, które podałeś to nie są takie mocno na oko? Bo ktoś to kiedyś szacował i tak mu wyszło. Tam jest wiele cyfr 0 i 5 na końcu, jakby to było przybliżane, odtwarzane z pamięci.
Ward 110 – 5 (33-1)
Rigo 370 - 12 (33-1)
Usyk 87 – 16 (87-16, tu się "zgadza")
GGG 345 – 5 (12-4)
Łoma 396 - 1 (86-1)
Beterbijew 295-5 (67-7)
Dane brałem głównie z Google i trochę z Boxrec.
Ale różnice w liczbach są ogromne więc coś tu nie gra.
W tych zaokrąglonych cyfrach to dopatrywał bym się przypadku a nie celowego podciągania do"pełnej". No bo jaki to miałoby mieć cel. To zasadniczo ilosciowka. To profesjonalny bilans ma wyglądać ładnie.

Bardziej chodziło mi o ilość tych walk i doświadczenie jakie ci faceci wówczas zdobyli. To się jednak przekłada na sukcesy na pro.

Ja bym na Twoim miejscu doczytał te liczby w nawiasach. Może to są walki które oni stoczyli w ramach turniejów ( Mistrzostwa Świata, Igrzyska olimpijskie ). A nie tak ogólnie.
Simon Phoenix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania