boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 02-07-20, 17:09   #1 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie Marcin Siwy: mam szacunek do Bodziocha, on też ma swoje ambicje

Marcin Siwy (20-0, 8 KO) podchodzi poważnie do walki z Kamilem Bodziochem (6-0). Na gali Tymex Boxing Night 12 dojdzie do przełomowego wydarzenia: jedną z ważniejszych walk będzie pojedynek sprowokowany na Twitterze. User Ajtuj Szminka wymyślił nie tylko samo zestawienie, ale potrafił wzbudzić zainteresowanie projektem, stworzyć potencjalną publikę. Galka odbędzie się 10 lipca w Pionkach na Mazowszu, transmisja w TVP Sport.

Promowany przez Mariusza i Marcela Grabowskich Marcin Siwy (Tymex Boxing Promotion) jest brązowym medalistą Mistrzostw Europy Kadetów z 2007 roku i Mistrzostw Świata Juniorów z 2008 roku. Był też w ćwierćfinale MŚ Kadetów 2007 i ME Juniorów 2009, zajmując miejsca 5-8. W Polsce ostatnie walki w boksie olimpijskim toczył z Patrykiem Brzeskim – pokonał go w finale Mistrzostw Polski Juniorów 2010 i przegrał w ćwierćfinale MP Seniorów 2010.

Marcin Siwy: tak się moja kariera na profesjonalnych ringach układała, że nie miałem okazji walczyć z żadnym rodakiem. Teraz nadarzyła się okazja, kibice chcieli tego pojedynku, promotorzy przekazali mi informację, a ja od razu się zgodziłem. Wiem, że sympatycy pięściarstwa czekają na walki polsko-polskie w królewskiej kategorii, choć w moim przypadku chyba jeszcze większą agresję wywołuje zagraniczny rywal.

Każdy jest kowalem swojego losu. Nie unikam starć z Polakami, ale dotychczas wychodziłem do ringu z zagranicznymi przeciwnikami. Nastawienie do walki z Kamilem będzie takie jak zawsze: wyjść, zrobić swoje i wygrać. Taki jest plan, a co z tego wyjdzie? Nie zamierzam cwaniakować i mówić, że będzie nokaut itd. Mam szacunek do Bodziocha, on też ma swoje ambicje, a zwycięży po prostu lepszy z nas.

29-letni Marcin Siwy ma ogromne doświadczenie i z boksu olimpijskiego i z zawodowego. Co ciekawe, jest równo pięć lat starszy od Kamila Bodziocha – Marcin urodził się 9 lutego 1991 roku, zaś Kamil 9 lutego 1996 roku. Urodziny świętują tego samego dnia, ale w Częstochowie triumfator może być tylko jeden.

Czuję, że mimo panującej pandemii koronawirusa i różnych obostrzeń jestem lepiej przygotowany niż do dwóch ostatnich walk, które stoczyłem w ubiegłym roku. Bardzo dobrze pracuje mi się z trenerem Gabrielem Skibą, a sparowałem m.in. z zawodnikiem MMA Adrianem Błeszyńskim, który szykuje się do walki bokserskiej z Łukaszem Staniochem. Czuję, że „Ares” wygra, bo jest w fajnej dyspozycji, a na sparingach mocno bije. A co do mojej walki z Kamilem Bodziochem, nawet nie spodziewałem się, że będzie takie zainteresowanie kibiców. Z pewnością to jedno z najciekawszych wydarzeń w polskim boksie w lipcu – przyznał Marcin Siwy.

W opinii ekspertów i fanów faworytem jest bardziej doświadczony częstochowianin. – Obycie ringowe pomaga, choć pamiętajmy, że boks olimpijski mocno różni się od zawodowego. W moim przypadku chodzi o dobre przygotowanie pod względem fizycznym i mentalnym. Jestem gotowy na 8 rund ciężkiego boju z Kamilem – dodał.

W walce wieczoru na gali Tymexu w Pionkach na południu Mazowsza Damian „Wrzos” Wrzesiński (19-1-2, 5 KO), Międzynarodowy mistrz Polski w wadze lekkiej spotka się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-2, 14 KO). Wrzesiński właśnie przedłużył kontrakt z Tymex Boxing Promotion, po raz kolejny występuje w głównym pojedynku, a wkrótce ma rozpocząć podbój europejskich ringów.

Na tej gali bardzo ciekawie zapowiadają się także walki Tomasza Gromadzkiego ze Stanisławem Gibadło czy Aleksandra Streckiego, Olimpijczyk z Pekinu z Tarasem Golovashchenko. Kolejne potyczki z nieustępliwymi Kariną Kopińską i Bojaną Libiszewską stoczą mające duże ambicje Oleksandra Sidorenko i Laura Grzyb. Kibice i telewidzowie zobaczą w akcji też m.in. Kamila Kuździenia i Maksymiliana Gibadło.

Źródło: Tymex, Po Gongu, Redakcja

Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 17:56   #2 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Szminka się w końcu pojawi? bo inaczej nie ma czego oglądać.
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 18:55   #3 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Domyślnie

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
Szminka się w końcu pojawi? bo inaczej nie ma czego oglądać.
Pojawi sie, coś przekazać? O coś zapytać ?
Patryk Konieczny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 19:04   #4 (permalink)
champion

Nominowany 1 raz w 1 Temacie
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patryk Konieczny Zobacz post
żeby pozdrowił szmagela jak dostanie w łapy mikrofon :D
szmagel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 19:06   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Talking

Cytat:
Napisał szmagel Zobacz post
żeby pozdrowił szmagela jak dostanie w łapy mikrofon :D
Przekaże!
Patryk Konieczny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 19:37   #6 (permalink)
journeyman

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Zbudował publike? To ktoś naprawde się tym interesuje poza robieniem sobie tzw beki? leje na te walke i tyle, ot obraz naszego podwórka
Archonus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 19:47   #7 (permalink)
champion

Domyślnie

Ta walka ma z pewnością więcej sensu niż walką Różańskiego z kałasznikowem. Bodzioch ma przyzwoitą pracę nóg, co prawda obrona u Kamila jest słabiutka ale jeśli uda mu się wytrzymać napór rywala w pierwszych rundach to potem może być ciekawie.

Swoją drogą ostatnio ciekawego wywiadu udzielił ostatnio Łukasz Różański, widać że gościowi śmigło ujebało i wozi się jak gdyby rozwalił w ringu Bakole czy Huntera. Don Boras się nie odnosił publicznie do ciekawych wynurzeń Łukasza ale chyba panowie musieli odbyć twardą rozmowę.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 19:51   #8 (permalink)
champion

Domyślnie

Cytat:
Napisał Archonus Zobacz post
Zbudował publike? To ktoś naprawde się tym interesuje poza robieniem sobie tzw beki? leje na te walke i tyle, ot obraz naszego podwórka
Wolę taką walkę gdzie dwóch zawodników o zbliżonych umiejętnościach stanie naprzeciwko siebie niż takie danie jak walką wieczoru czyli Wrzesiński z gościem który rok temu walczył w piórkowej. Ani Siwy ani Bodzioch nie mają szans na karierę międzynarodową to tym bardziej nie ma co pompować sztucznie rekordu tylko stawiać na dobre walki na naszym podwórku.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 02-07-20, 20:26   #9 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Elektryzujące niezwykle widowisko ...przed walką.Niech to załatwią miedzy sobą do 4 rundy, bo później będzie człapanie i anty-reklama boksu ..tliter może stracić wiarę.
Będzie KO ,będą fajerwerki dla tliterowcow , nawet proponuję ,aby tak każdy podczas walki się po dwa razy wywrócił do 4 rundy....ale będzie twiter wrzał. Będą ćwierkać i wrzucać filmiki z wywrotek...
..od Bońka po Borka , od Małysza po Dude...
..ale będzie spektakl...

Siwego nawet lubię mimo że jest leniem i nie traktuje boksu powaznie ,a Bodziocha nie znam ,a w sumie , to niech wygra lepszy.
BezStraha jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 03-07-20, 14:20   #10 (permalink)
journeyman

Domyślnie

Cytat:
Napisał Patryk Konieczny Zobacz post
Wywiad zrobicie z nim? :D
Michael Scofield jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania