boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 01-07-20, 11:24   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie Laura Grzyb: na duże walki i sukcesy muszę zasłużyć

W boksie olimpijskim Laura Grzyb zdobyła wicemistrzostwo Europy kadetek i dwa razy była mistrzynią Polski seniorek, a w zawodowym… - Na duże walki i sukcesy muszę zasłużyć – mówi Laura Grzyb (2-0, 2 KO) przed pojedynkiem z Bojaną Libiszewską, która wygrała dwie ostatnie walki.

Do ich starcia dojdzie 10 lipca na gali Tymex Boxing Night 12 w Pionkach.

W ubiegłym roku Laura Grzyb pokonała obie zagraniczne rywalki w 1 rundzie. To były króciutkie walki. Bardziej wymagającą rywalką zapewne będzie Bojana Libiszewska, mimo że rekord ma słaby 7-39 (1 KO). Na przełomie 2019 i 2020 odniosła dwa zwycięstwa, przerwała długą serię porażek i zapewne będzie chciała sensacyjnie pokonać też zawodniczkę Tymex Boxing Promotion.

- Bojana jest doświadczoną zawodniczką. Przeboksowała setki rund i większość walk toczyła na pełnym dystansie. Myślę, że możemy dać kibicom fajne 6 rund. Obie na pewno chcemy wygrać, a że jesteśmy ze Śląska to tanio skóry nie sprzedamy – mówi Laura Grzyb, dotychczas boksująca w kategorii piórkowej i super piórkowej, czyli tej samej, w której Ewa Brodnicka (19-2, 2 KO) jest mistrzynią świata federacji WBO.

Na tej gali w Pionkach na południowym Mazowszu Ewa Brodnicka nie będzie walczyła, ale wystąpi inna pięściarka promowana przez Mariusza Grabowskiego – Sasza Sidorenko (8-0, 1 KO). Spotka się z inną twardą zawodniczką, potrafiącą „napsuć krwi” Kariną Kopińską (13-33-4, 3 KO).

- Moje dwie pierwsze walki szybko się zakończyły, ale to nie ma żadnego znaczenia. Toczę naprawdę ciężkie wojny sparingowe ze znakomitymi pięściarkami z boksu olimpijskiego i z zawodniczkami MMA. Szczególną pomoc otrzymałam od zawodniczek z łódzkiego Shark Top Team, prowadzonego przez Łukasza Zaborowskiego. Nie jestem "świeżakiem" w boksie. Oczywiście wiem, ile mi brakuje do najlepszych na zawodowych ringach. Na przykład Ewa Brodnicka kilka lat budowała swoją pozycję, jest wysoko w rankingach, to Mistrzyni Świata! A ja jestem, póki co na szarym końcu tej układanki. Umiejętności i chęci nie mają tutaj znaczenia, na pewno walka ze mną w tym momencie nie byłaby dla kariery Ewy istotnym wydarzeniem – zaznaczyła Laura Grzyb.

W czasie pandemii koronawirusa musiała więcej czasu poświęcić na naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu, studiuje wychowanie fizyczne.

- Wolny czas musiałam poświęcić na naukę, która w formie online okazała się trudniejsza niż na samej uczelni. Poza tym okres pandemii poświęciłam rozwojowi sportowemu - dużo biegałam po mieście, po lesie i parkach. Indywidualnie trenowaliśmy z trenerem Bartkiem Samulem na boiskach w Gliwicach. Później pomału zaczęliśmy wprowadzać technikę i zajęcia na sali. Bardzo dużo pracowałam też nad sferą mentalną – dodała.

Laura Grzyb mówi, że jest gotowa walczyć co miesiąc. - Na duże walki i sukcesy muszę zasłużyć. Mój promotor Mariusz Grabowski to odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku i doprowadzi “Grzybową” do trakich wielkich pojedynków. Zrobię co w mojej mocy, żeby udowodnić, że warto na mnie postawić.

Walkę wieczoru w podradomskich Pionkach stoczy Damian „Wrzos” Wrzesiński (19-1-2, 5 KO). Na zawodowych ringach Międzynarodowy Mistrz Polski wagi lekkiej nie przegrał od ponad 3 lat. Zmierzy się z Wenezuelczykiem Otto Gamezem (19-2, 14 KO). W kategorii ciężkiej dojdzie do boju reprezentantów Tymexu Marcina Siwego i Kamila Bodziocha. W innych walkach Tomasz Gromadzki spotka się ze Stanisławem Gibadło, zaś debiutujący w Tymexie Aleksander Strecki, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, powalczy z Tarasem Gołowaszenką.

Źródło: Tymex Boxing Promotion

Patryk Konieczny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-07-20, 21:04   #2 (permalink)
contender

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Najatrakcyjniejsza walka tej gali to ta, której nie będzie, czyli walka Brodnickiej. Śmichy-chichy z gal Wasyla, ale ten event, to Nysę z Łomżą do kupy, przebija. Można co najwyżej podziwiać urodę Grzyb i Sidorenko.
Laura mądrze prawi, tu nie umiejętności się liczą. Zresztą, by mieć większe od Brodnickiej to wiele nie potrzeba.
Bred jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-07-20, 22:16   #3 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie

Boks kobiet jest na tak słabym poziomie że prawdopodobnie niejedna wysportowana dziewczyna zajmująca się sportem zawodowo jako instruktorka fitness czy nawet młoda nauczycielka wuefu po roku czy dwóch mogłaby startować na pro i po 5 czy 6 walkach zdobyć pasek EBU czy nawet mistrzostwo świata. Oczywiście są wyjątki ale jest ich niewiele może z 15 zawodniczek zasługuje na uwagę. Inaczej się ma sprawa z kobiecym MMA gdzie często walki pań na gali są lepsze niż panów, ale to jest sprawa specyfiki sportu, bo w MMA mamy połączenie wielu sztuk walki natomiast boks jest dziedziną wysoko wyspecjalizowaną, nie zakryjemy słabego timingu graplingiem.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-07-20, 22:30   #4 (permalink)
champion

Nominowany 144 razy w 37 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bred Zobacz post
Najatrakcyjniejsza walka tej gali to ta, której nie będzie, czyli walka Brodnickiej. Śmichy-chichy z gal Wasyla, ale ten event, to Nysę z Łomżą do kupy, przebija. Można co najwyżej podziwiać urodę Grzyb i Sidorenko.
Laura mądrze prawi, tu nie umiejętności się liczą. Zresztą, by mieć większe od Brodnickiej to wiele nie potrzeba.
Ale za to jakie wydarzenie towarzyskie! Siwy-Bodzioch, przyjazd Szpilki i Szminki :D

Patryk będzie chciał pokazać w cyklu felietonów, że to nie jest takie oczywiste, z tym kto robił najlepsze i najgorsze gale. Chyba żeby oceniać w stosunku do możliwości, to wtedy zwycięzca może być raczej tylko jeden.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 01-07-20, 22:50   #5 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 18 razy w 10 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek Cudek Zobacz post
Ale za to jakie wydarzenie towarzyskie! Siwy-Bodzioch, przyjazd Szpilki i Szminki :D

Patryk będzie chciał pokazać w cyklu felietonów, że to nie jest takie oczywiste, z tym kto robił najlepsze i najgorsze gale. Chyba żeby oceniać w stosunku do możliwości, to wtedy zwycięzca może być raczej tylko jeden.
Przyjdzie na to czas. Naprawdę nie jest to oczywiste. Wiele zależało od odpowiedniej promocji. Oczywiście KP miało bardzo slabe gale, ale walczyli na nich bardzo dobrzy (w skali kraju) zawodnicy. Potem zaczęło się to zmieniać. Czy Stępień miał gorszych rywali niż Parzęczewski? Śmiem wątpić. Przykładów można mnożyć o w jedno czy w druga stronę.
Patryk Konieczny jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania