boks, forum, zobacz
Wróć   boks, forum, zobacz > BoxingForum > Newsy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj    

Zobacz wyniki ankiety: Wybierz 3 największe skalpy Wacha
Erkan Teper 50 94.34%
Christian Hammer 47 88.68%
Travis Walker 16 30.19%
Kevin Johnson 3 5.66%
Kevin McBride 10 18.87%
Tye Fields 19 35.85%
Jason Gavern 1 1.89%
Ankieta wielokrotnego wyboru Głosujących: 53. Sonda zamknięta

Komentarz

Narzędzia wątku Wygląd

stare 12-06-20, 09:12   #1 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Nominowany 17 razy w 9 Tematach
Art. Miesiąca - Nagród: 0
Domyślnie Spragniony na pustyni

Pojedynek oczu. Kto jest silniejszy? Kto jest ważniejszy? Elektryzuje się tym cały świat. Cały świat! Nie można przejść obojętnym kiedy konferansjer w taki sposób promuje walkę gigantów światowego boksu. W stawce pas. Będą grzmoty, będą emocje.

Panie i Panowie! Już za kilka godzin odbędzie się gala z walką wieczoru: Mariusz Wach vs Kevin Johnson. Pomijając całkowicie sympatie, czas spojrzeć na ten event trzeźwym okiem, okiem kibica. Czy mając na uwadze czas pandemii, tęsknię za boksem? Zdecydowanie tak. Z drugiej strony, jak ma czuć się sympatyk sportów walki, który ma zapłacić 20 zł za PPV, aby otrzymać dostęp do wątpliwej jakości eventu? Zbierając opinie ortodoksyjnych fanów, większość z nich czeka na... walkę Artura Proksy z Kubą Targielem. Na tym można byłoby skończyć jeśli chodzi o poziom emocji tej gali.

Z całym szacunkiem, ale na świecie jest to ewenement, aby czekać na walkę amatorską podczas gali zawodowej. Degrengolada - słowo pasujące jak ulał do całej sytuacji. Stawka walki wieczoru? Pas Międzynarodowego Mistrza Polski. Przestańmy udawać, że ten pas kogokolwiek interesuje i ma jakiekolwiek znaczenie. Osobą, która próbowała zbudować prestiż naszych pasków był Mateusz Borek. Następnie inni promotorzy podłapali pomysł i próbują na kanwie promocji grupy MB Promotions budować swoje gale przez pryzmat „pasków”. Przypominają się słowa śp. Jerzego Kuleja, który podczas komentowania walki Marcina Najmana zaznaczył, ze Częstochowianin celuje w pas mistrza świata, którego posiadaczem jest... Tomasz Bonin. Przez tego typu zagrywki ręce opadają.

Wracając do gali w Konarach. To nie jest promocja boksu. Jeśli ktoś uważa inaczej, nie jest szczery. Ile ciosów na rundę może zadać Kingpin? Stawiam, ze około sześciu. Marek Rugowski z PWR.net.pl, który będzie przygotowywał statystyki ciosów podczas tej gali stoi przed trudnym zadaniem. Marku, proszę, wyśpij się dobrze, wypij mocną kawę, dodatkowo przygotuj sobie na wszelki wypadek zestaw energetyków, mogą być potrzebne. Pamiętacie kartę walk z pojedynkiem wieczoru Najman-Bigis II? Przypomnę nazwiska: Kamil Łaszczyk, Michał Olaś, Piotr Podłucki, Andrzej Sołdra, Przemysław Gorgoń. Koszt 20 zł. Efekt? Żarty ze strony szeroko pojętego „środowiska”. Czym sportowo różni się karta Najmana od karty w Konarach?

Mariusz Wach to jeden z najsympatyczniejszych polskich pięściarzy. Życzę mu zwycięstwa i jeszcze kilku dobrych walk za granicą. Wiking nigdy nie przyniósł wstydu. Osobiście nie wykupie PPV za galę, na której interesuje mnie jeden pojedynek, dodatkowo amatorski i to tylko przez pryzmat nadziei na przyszłość związanych z Arturem Proksą, który razem ze swoim tatą zrobili w mediach społecznościowych dla promocji eventu więcej, niż „zawodowcy”. Nie mydlmy kibicom oczu, piszmy i mówmy prawdę bez względu na sympatię. Ktoś zaciera ręce, ktoś będzie się cieszył, bo boks to biznes, prawda?

PS. Panie konferansjerze! Nie tędy droga. Wiem, ze można sprzedać piasek na pustyni, ale jak się z tym trzeba czuć?

Patryk Konieczny jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-20, 10:26   #2 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

To jest PPV? He he... Chciałbym zobaczyć ile tego sprzedali. Stawiam, że nawet rodzina Wacha będzie to wolała zobaczyć z powtórki. Super nudne, wręcz ponure zestawienie. Pewnie w otwartej jednak bym się skusił, ale w opcji płatnej, z przyjemnością sobie odpuszczę.
darulka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-20, 14:19   #3 (permalink)
champion

Nominowany 141 razy w 36 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 13
Domyślnie

Z tekstu Krzysztofa Smajka:

Nie wiem, czy Wach dojdzie do walki o tytuł, ale na pewno otrzyma intratną finansowo walkę. Zresztą już mówi się o jego pojedynku z Kabayelem. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to trafi się inny rywal z dużym nazwiskiem, który będzie w stanie zapłacić za to, żeby sprawdzić się z Mariuszem. Wach jest zawodnikiem, który nie pada, jeśli nie będzie padał zbyt często, to cały czas będzie otrzymywał propozycje – dodaje Miszkiń.
Marek Cudek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-20, 15:02   #4 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

I oby Mariusz zarabiał jak najwiecej za te walkai za granica, oby zdrowie sprzyjalo! Jaką ilość trafionych ciosów obstawiasz jeśli chodzi o Kingpina?

stare 12-06-20, 16:08   #5 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Johnson boksuje jak ma do tego warunki i czuje że na tle Wacha okaze się szybki, dynamiczny i bardziej skoordynowany, a co za tym idzie efektywniejszy, bo boksowac mimo wszystko umie, a zasieg rąk ma spory. Moja pierwsza wizja jeśli chodzi o ten pojedynek to taka, że Wach bezradnie bedzie wylapywal te ciosy Kingpina z kontry, ktore beda mialy niezla wymowe z racji tych dysproporcji fizycznych i dosc sredniego refleksu Mariusza i na punkty lepszy bedzie wlasnie Amerykanin. Kontuzji Mariusza tez nie możemy wykluczyc przeciez i przegranej przed czasem.

Tekst artykulu troche tendencyjny. Walki amatorow akurat bym nie ogladal jak wiekszosc ogladajacych pewnie, więc nie wiem skad teza o jakis emocjach wyczekiwanych w walce młodego Proksy. Na gali ma byc tez walka Piatkowskiej a to już jest gwarancja emocji. Reszty zawodnikow nie kojarze, więc nie będę się wypowiadal.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-20, 16:25   #6 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Cytat:
Napisał robercik Zobacz post
Johnson boksuje jak ma do tego warunki i czuje że na tle Wacha okaze się szybki, dynamiczny i bardziej skoordynowany, a co za tym idzie efektywniejszy, bo boksowac mimo wszystko umie, a zasieg rąk ma spory. Moja pierwsza wizja jeśli chodzi o ten pojedynek to taka, że Wach bezradnie bedzie wylapywal te ciosy Kingpina z kontry, ktore beda mialy niezla wymowe z racji tych dysproporcji fizycznych i dosc sredniego refleksu Mariusza i na punkty lepszy bedzie wlasnie Amerykanin. Kontuzji Mariusza tez nie możemy wykluczyc przeciez i przegranej przed czasem.

Tekst artykulu troche tendencyjny. Walki amatorow akurat bym nie ogladal jak wiekszosc ogladajacych pewnie, więc nie wiem skad teza o jakis emocjach wyczekiwanych w walce młodego Proksy. Na gali ma byc tez walka Piatkowskiej a to już jest gwarancja emocji. Reszty zawodnikow nie kojarze, więc nie będę się wypowiadal.
Biorąc pod uwagę zdanie osób z którymi rozmawiałem i opinie w social mediach, ludzie oczekują na walkę amatorska i to nie jest kurtuazja. Tendencyjny? Raczej nie. Zaznaczyłem, ze Mariusza szanuje i życzę mu wszystkiego dobrego Zawsze mogłem napisać, ze czeka nas świetne widowisko, a karta walk prezentuje się dobrze.

stare 12-06-20, 17:33   #7 (permalink)
V.I.P

Nominowany 10 razy w 8 Tematach
Nominated Art. Miesiąca - Nagród: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał Patryk Konieczny Zobacz post
Biorąc pod uwagę zdanie osób z którymi rozmawiałem i opinie w social mediach, ludzie oczekują na walkę amatorska i to nie jest kurtuazja. Tendencyjny? Raczej nie. Zaznaczyłem, ze Mariusza szanuje i życzę mu wszystkiego dobrego Zawsze mogłem napisać, ze czeka nas świetne widowisko, a karta walk prezentuje się dobrze.
Jakie to bedzie widowisko to się dopiero okaże. Byly walki zapowiadane na megawydarzenia, a widowiskowo byly gorsze niz jakby Wach mial wejsc do ringu i uderzac w worek treningowy, jak Kliczko - Ibragimow czy Diablo - Palacios I.
robercik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-20, 17:38   #8 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Kiepskie te przykłady. Tu mamy do czynienia z pięściarzami past prime, jeśli chodzi o Kingpina to nawet mocno past, dodatkowo zawodnicy Ci słyną z małej częstotliwości zadawania ciosów.

stare 12-06-20, 18:47   #9 (permalink)
champion

Nominowany 0 razy w 0 Tematach
Domyślnie

Karta walk na tej gali naprawdę słaba, ja wiem że COVID19 restrykcje i inne sprawy ale można byłoby się postarać o choćby jeszcze jedno zestawienie, może by się udało kogoś zwerbować z innych grup, może taki pogromca Zimnocha czyli ten Twardowski w zestawieniu z jakimś Jurem czy tym Czechem co kudriaszow się męczył? Tak to mamy walkę Wacha z Pingwinem gdzie jeden i drugi to ringowi zamulacze i nie zdziwię się gdy na koniec walki łącznie w statystyce doprowadzą 100 ciosów w i wyprowadzą 350 uderzeń. Mam nadzieję że walką Piątkowskiej będzie na strawnym poziomie.
ArturBorubar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem

stare 12-06-20, 18:56   #10 (permalink)
Redaktor Boxing.pl

Domyślnie

Jur krzyknąłby sobie tyle, ze z tej kasy dałoby się złożyć dwa takie undercardy. Mówię o sumie 15-20 tys euro.
Komentarz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania